Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Od czego zacząć mając 1000 zloty?

Od czego zacząć mając 1000 zloty?

ceinisil / 2007-08-22 15:32
Witam,
Jako 18latek przez te wakacje troche sobie dorobilem(troche ponad 1k) i nieraz musial sie troche nameczyc zeby zdobyc te pieniadze. Chcialbym zeby teraz pieniadze ktore zarobilem zaczely zarabiac na mnie. Mam odlozone 1000 i znikoma wiedze ktora zdolbylem z ksiazek typu "Zawod inwestor giełdowy", " Jak to robi Warren Buffett" jak iwestowac. Chcialbym prosic o pomoc bardziej doswiadczonych inwestorow od czego zaczac posiadajac taki kapital. Jakie wy przyjmowaliscie na poczatku strategie. Bo wlasnie z tym mam najwiekszy problem choc mniej wiecej powoli krystalizuje mi sie obraz w ktora strone chce zmierzec to nie mam pojecia gdzie zaczac.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
miodu / 80.244.136.* / 2007-08-28 09:37
Ja zaczołem 2 tyg temu od 900 zł po przecztaniu kilku ksiązek czuje sie pewniejszy lecz teraz dopiero uswiadomilem sobie ile jeszcze niewiem wczesniej bawilem sie w gielde wirtualnymi pieniedzmi i to dalo mi pewne doswiadczenie i obeznanie w konkretnych spolkach. Lepiej sprobowac na mniejszej kasie ale bez jako takiego przygotowania bedzie to raczej totolotek chyba ze masz nosa ale wyczucie to suma wiedzy i doswiadczenia tak ze powodzenia jesli sie niezniechecisz to bedzie ok niewalcz z gielda poprostu podazaj zania;]
kiler1 / 2007-08-26 20:27 / Bywalec forum
ojojoj masz tu duzo porad,ale wnioskuje ze jestes nowo zapalonym chetnym pieniedzy i % laikiem, mimo tego co tutaj ludzie niektorzy wypisuja 1000 zl to bardzoo mala kwota i zanim cokolwiek z tego efektywnego wyciagniesz to ci sie odechce, wiec jesli masz taki zapal zeby duza kase na tym zrobic to zapomnij, ale jesli potraktujesz te 1000 zl jako próbe swoich nerwów oraz praktyke to jak najbardziej mozesz zainwestowac, oczywiscie traktujac to jako próbe bo 1 wariant niestety odpada:]] wnioskujac ze jestes mlodym zapalonym inwestorem ktoremu nie bardzo sie widzi czekanie kilku lat na jakis wiekszy przyplyw gotówki, jak tu ladnie ktos napisal lepiej pojedz za granice albo dolap jakies dobra robótke i odłóż okolo 10k poszerzajac wiedze jednoczesnie. pozdrawiam
ŻÓLTODZIÓB / 83.19.1.* / 2007-08-26 18:02
NIE KUPÓJ TYLKO DUDY ---JA ZACZOŁEM W UBIEGLYM ROKU MAJĄC 3000ZL. I
ZAIWESTOWAŁEM WLAŚNIE W DUDE BO Z OBSERWACJI WIDZIAŁEM JAK SZŁA DO GÓRY INAGLE SPADŁA O100% ŻEDZIS JESTEM W PLECY1000ZL.
AAAAAC / 83.11.194.* / 2007-08-27 00:06
Bo normalni ludzie nigdy nie kupują jak cena idzie w góre, tylko kiedy spada.
df / 83.25.181.* / 2008-07-13 12:51
Nie łapie sie spadającego noża - słyszałeś o tym?
up-and-up / 2007-08-28 13:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ktorzy to sa normalni ????
slawekczer / 2007-08-28 12:37 / "Motor giełdy"
to widac ze malo wiesz AAAAC
jak7 / 2007-08-26 17:57
1) Od nie czytania tego Forum.
Uzasadnienie: większość komentarzy to bezwartościowe, wręcz szkodliwe rady, pisane na dodatek z błędami ortograficznymi, które tylko spotęgują Ci zament w głowie.
2) Zainwestuj w solidne wykształcenie i wiedzę fachową
Uzasadnienie: tego Ci nikt nie odbierze, a jak są cenieni za granicą np.Informatycy to widać po anonsach np. Microsoftu w prasie . Wtedy zarobisz napewno i nie zasłużysz na miano nowobogackiego nieuka!!!
Powodzenia
mar c / 67.174.130.* / 2010-01-09 18:08
To jak to s tom ortografiom? Piszemy napewno czy raczej na NA PEWNO? Sam sie naucz pisac.
le / 83.28.126.* / 2008-09-17 13:35
Bardzo przepraszam nie chcę się czepiać ale ten "zament"
pppp / 83.31.198.* / 2007-08-27 17:03
własnie taki zamęt w głowie jaki ma jak7 w sprawach ortografii, od której jest wielkim szpecem. Mam nadzieję jak7, że inwestor z ciebie lepszy niż polonista, ale jeśli już kogoś ganisz to staraj się chociaż wiedzieć co piszesz (mówisz).
up-and-up / 2007-08-26 07:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
po pierwsze,nikt Ci tutaj nie zaczal od poczatku :

1.Musisz zalozyc rachunek w Biurze maklerskim.Na poczatek doradzalbym osobiste wizyty;
duzo sie nauczysz wciagajac maklera w dyskusje.
2. Musisz zlozyc wizyte w Skarbowce i zdobyc numer NIP .jesli tego nie zrobisc i tak Twoje
Biuro maklerskie zazada tego od Ciebie.
3. pamietaj,ze jesli cokolwiek zarobisz w skali roku,Skarbowka zabierze Ci z tego 19 %.
4. proponuje BARDZO z dystansem podchodzic do tekstow na forum,zwlaszcza do baraniego pedu,gdy WSzyscy obstawiaja Lubawe,MNI,Skotana czy np. ktorys z NFI .
To moze skonczyc sie zarobkiem kilkanascie lub kilkadziesiat % ale znacznie bardziej
prawdopodobnie strata lub ugrzeznieciem na dlugo z tymi akcjami.
up-and-up / 2007-08-26 07:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
5. Proponuje zaczac od duzych i plynnych spolek,najlepiej z WIG20 i najlepiej od bankow.
Dlaczego od WIG20 ??? Poniewaz plynnosc oznacza,ze bez trudu pozbedziesz sie
swoich akcji w dowolnym momencie,jesli zechcesz.
6. Z bankow proponuje PEKAO SA. Dlaczego ?
6.1. Poniewaz jesli spojrzysz na wykres zobaczysz,ze caly czas /podobnie jak inne
banki,rosnie.Zapwenia wiec ZAROBEK i plynnosc.
6.2. W przeciwienstwie do innych bankow ma duza,ale POWTARZALNA zmiennosc.
Co to znaczy ??
Ano,ze jesli spadnie ,to masz PEWNOSC,ze szybko znowu urosnie.
A wiec masz mozliwosc czestego powtarzania kupna i sprzedazy,a wiec
ZWIELOKRATNIASZ prawdopodobienstwo zarobku.
6.3. Co oznacza pewnosc powtarzalnosci?? Ano to,ze po wzroscie mozesz sprzedac
i juz miec zarobek.I spokojnie czekac na kolejny,szybki spadek.A wtedy znow
kupic i tak do oporu.
6.4. Staraj sie trafiac na jak najwieksze gorki i dolki.W tym pomoze Ci obserwacja
wykresu.Wykres masz klikajac po prostu na nazwe spolki,a potem wybierajac
okres.Najlepiej zawsze zaczac od wyswietlenia za 1 rok.
7. Nie martw sie,ze ktos tam zarobil szybko i duzo.To jak w Totku;zawsze jest taki ktos
tyle ze to ktos inny.Postepowanie jak wyzej oswoi Cie ze wszystkim mechanizmami
gieldy i zapewni poczucie bezpieczenstwa.
8.Gdy juz zarobisc troche,przyjdzie pora na srednie i male spolki.
Ale to juz potem; zawsze oczywiscie pomoge.
9. Gdy juz bedziesz miec chociaz 10 000 ,mozesz zaczac z Forex i kontraktami.Ale ja
radze zostawic to naprawde na sam koniec.Zapewniam Cie,ze postepujac rozsadnie
zarobisz tyle,ze opowiesci dziwnej tresci o foreksie nie beda na Tobie robic zadnego
wrazenia.
POWODZENIA
Prof Kłonica / 83.20.246.* / 2008-09-12 22:02
Rozmień cały tysiąc na monety 1 groszowe
W każdej monecie 2 ślicne dziurki.
można trochę elektrolitycznie podbarwić

I możesz sprzdawac po 25 gr jako niezwykłe guziki.
Sukces zapewniony..........
up-and-up / 2007-08-26 08:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A tu masz przyklad,jak to wyglada /wykres za rok/ pod wykresem masz wybor okresu.

http://stooq.com/q/?s=peo&d=20070824
EDiS / 2008-09-09 11:42 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobre rady, ale tak jak radzi Ci up-and up zapomnij o pkt. 9.
pkt. 10- załóż rachunek internetowy- oszczędzisz na prowizji 50%.
PS
Podoba mi się, że jesteś skromny, ale nie licz na zyski, przynajmniej w pierwszym okresie inwestowania i badż cierpliwy, cierpliwy, cierpliwy, poniewaz spieszyć należy się tylko jak się pchły łapie.
lukasz_art / 83.17.69.* / 2007-08-24 17:47
Ja jestem młodszy od Ciebie o rok (mam 17lat). Ojciec założył mi rachunek inwestycyjny. Wpłaciłem na rachunek kilka tys. Na początku zła decyzja i strata chyba ok 100zł potem zakup 3 spółek. Na jednej zarobiłem ok 100zł na jednej straciłem 6zł (ale było już ponad 130zł na minusie [powoli się odbijam]). Reasumując jestem prawie na 0. Mimo, ze minęło mało czasu i że zysków nie ma to jestem bardzo zadowolony, że zainwestowałem swoje pieniądze i już teraz widzę jakie błędy popełniałem przy zakupie mojej pierwszej spółki. A.. i jeszcze jedno żadnych książek nie czytałem na ten temat (może polecicie jakieś). Myślę, ze takie wczesne inwestowanie na giełdzie oraz związany z tym stres wyjdzie mi na dobre w dorosłym życiu i podejmowanych decyzjach. Co do twojego inwestowania to polecam pko bp DM. Minimalna prowizja na poziomie 2zł. Kup sobie 2 spółki i trzymaj. Nie załamuj się gdy stracisz trochę kasy. Potraktuj to jako inwestycje w siebie(zdobycie doświadczenia, umiejętność podejmowania decyzji). Z czasem pewnie odbije i będziesz na +.
xman / 213.158.196.* / 2007-08-24 15:30
Od bacznej obserwacji, solidnej analizy i wypracowania w sobie właściwej prawdziwym inwestorom dyscypliny, cierpliwości i umiejętności szybkiego kojarzenia faktów.
sskarb / 2007-08-24 14:02
kup za wszystko ecard i sprzedaj jak pojdzie w sum,ie jakies 10-15% w gore
sdafxcvsdf / 83.11.162.* / 2007-08-24 15:06
A za te 15% kupisz sobie 3 ksiązki o giełdzie ;)
Lukasz_mchw / 89.79.169.* / 2007-08-24 12:38
Witam. Pierwszy raz pisze na tym forum a czytam go od dawna no i nie wytrzymalem. Wszyscy no prawie wszyscy piszecie jakbyscie nigdy nie zaczynali tylko odrazu byli "wielkimi inwestorami". Ceinisil , bardzo dobrze ze zainteresowales sie tym w tak mlodym wieku, bedziesz mial wiecej czasu na nauke i szybciej osiagniesz dobre wyniki. Kwota tysiaca zlotych jest jak najbardziej odpowiednia na nauke na rynku akcji. Fundusze odpadaja poniewaz , po pierwsze jest to kwota za mala a po drugie i najwazniejsze czego sie nauczysz ? no chyba niczego raczej. Kontrakty i rynki walutowe wymagaja czesto wyzszych depozytow zabezpieczajacych niz 1000 zl i sa bardziej ryzykowne poprzez tzw. dzwignie finansowe. W ciagu 5 minut mozesz stracic caly swoj kapital. Kup sobie na poczatku dwie ksiazki , cos o psychologii inwestowania np "Gielda wolnosc pieniadze" Dr. Tharpa. I moze cos o analizie technicznej jezeli nie masz na to kasy to poczytaj cos w internecie. Np www.bossa.pl , jest tam dzial edukacja bardzo przystepny. Poczytaj o trendach formacjach wskaznikach. A potem zdobywaj wiedze praktyczna bo tylko tak sie nauczysz. To chyba tyle. Zycze powodzenia i wielu sukcesow.
SDZXCAS / 83.11.162.* / 2007-08-24 13:26
Oczywiście. Tez zaczynałem od tej kwoty jak miałem 18 lat, moje pierwsze zarobione pieniądze. Teraz mając do dyspozycji dużo więcej pieniędzy moge bez obaw nimi obracać bo praktyke zdobyłem na małej sumie.
33e / 83.25.181.* / 2008-07-13 12:58
Popieram, zaczynałem identycznie.
łazi / 212.2.101.* / 2007-08-24 11:20
kup sobie książki za wszystko
solletico / 2007-08-24 09:30 / Bywalec forum
Panowie dajecie chłopakowi błędne informacje bo może niewiecie albo wiecie ale nie pamiętacie 1000 do dobra kasa na początek bo chyba większość z was od czegoś musiała zacząć sam zaczynałem od tej kwoty pamiętam minę pana gdzie zakładałem swoje konto. z początki inwestowałem w spółki które kosztowały groszę by zyskać jak najwięcej to były spółki zbyt nerwowe i jak spadały to dużo i odwrotnie ale w między czsie uczyłem się zasad giełdy i jak to jest stracić jak się też człowiek czuje jak jest do przodu i szacunku, dzisiaj już obracam poważnym kapitałem i nie tylko na aukcjach ale również na kontraktach terminowych i idę do przodu wiadomo że czasem trzeba trochę spaść jak się zapomni o pewnych zasadach ale ogólnie jest ok. Myślę że jakbym wszedł na giełdę z dużym kapitałem to mogła by być to moja porażka bo pewnie bym był nastawiony na szybki zysk a bez doświadczenia to raczej by była loteria wiadomo że w loterii są wygrani i przegrani ale należy pamiętać że procent przegranych jest dużo większy tak że polecam załóż konto i do dzieła a twoje wyniki sprawdzisz za parę lat i wtedy powiesz czy warto było czy nie i pamiętaj że giełda uczy szacunku i wytrwałości i podejmowania decyzji w danym momencie tak że powidzenia.
taki sobie / 172.189.144.* / 2007-08-24 08:55
Jezeli nadal chcesz miec swoje tysiac zlotych to sie nie spiesz,to jeszcze nie koniec korekty.
Polecam ksiazke William J'Oneil "Sukces na gieldzie 24 lekcje"
Marcin2907 / 2007-08-23 23:30 / portfel
Tysiak to kupa kasy, jak uda Ci sie zarabiac 100% rocznie to w wieku 28 lat mozesz byc milionerem :-)))
Malczyk / 194.181.132.* / 2007-08-24 09:13
jeśli przyjąć że co roku będziesz zarabiał 100% (kapitalizując zysk od razu) to w 217 będziesz miał 1024000 zł brutto. Gdyby cały czas trwała hossa....
receptikon / 83.23.190.* / 2007-08-23 22:47
ale chlopaka dołujecie zainwestowal by tysiaka w biotonik przy dołku i juz by mial ponad 200 do przodu, i nie doradzajcie mu zeby pożyczył pieniadze bo jak straci to bedzie miał problem, a tak jak straci 1000 co raczej trudne to bedzie choć oczywiscie jest możliwe to powie sie trudno przyszlo latwo poszlo :) a może akurat uda mu sie trafić w spoleczke i w 2 tygodnie zrobi 100% :P,
somebody_girl / 83.3.199.* / 2007-08-23 21:52
Witam, proponuje naukę na wirtualnej platformie xtrade broker, sciagnięcie pare książeczek o trędach na giełdzie....ale to wymaga czasu i dłuższego doświadczenia na rynku by poznac zachowania giełdy pod presją różnych informacji. Bezpieczniej jest na funduszach inwestycyjnych, ale przed ich wyborem trzeba przejzec ich notowania itd. ja w ciagu pol roku na funduszu zyskalam 1200 zl, trzeba pamietac zeby czasem sie wycofac
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy