Forum Forum dla firmKadry

Od czerwca więcej na ZUS, mniej na zdrowotne

Od czerwca więcej na ZUS, mniej na zdrowotne

Money.pl / 2007-05-28 09:46
Komentarze do wiadomości: Od czerwca więcej na ZUS, mniej na zdrowotne.
Wyświetlaj:
płatnik / 83.13.27.* / 2007-06-01 07:57
Płacę tylko składkę zdrowotną, czy przy zmianie wysokości stawki muszę wypełniać deklarację ZUS DRA skoro wynika to z ogólnokrajowych wyliczeń ?
Toyah / 84.10.182.* / 2007-06-01 16:00
Wg informacji Zus nie trzeba składac deklaaracji DRA jeżeli zmiana podstawy następuje z urzędu.
Pozdrawiam.
T.P / 83.31.101.* / 2007-05-28 09:46
Oczywiście składka z ulgą na ZUS obejmuje tylko osobę, rozpoczynającą działalność. Zaś za pracowników zatrudnionych przez tą osobę, składka na ZUS jest obliczana bez tej ulgi?
czorgut / 2007-05-30 14:17
mam pytanie czy recisci prowadzac dzialalnosc gosp jakie beda placic podatki w 07.2007.
Toyah / 84.10.182.* / 2007-06-01 16:12
Wg informacji podanej przez Z. Gilowską ( jezeli wejdzie rozporządzenie w życie od lipca) renciści za wyjątkiem rent rodzinnych będą opłacali składki zus od dzialalności gosp. jak wszyscy inni czyli od podstawy minimalnej ( obecnie na ten miesiąc skladka ta wraz ze zdrowotnym wynosi ok.817 zł.)
amelie / 2007-05-31 22:08
Jestem pełnoprawnym emerytem. Zawiesiłem prowadzenie działalności gospodarczej bo nie chciałem dokładać z emerytury na ZUS. Czekam, aż ktoś zmądrzeje i pozwoli mi pracować z korzyścią dla gospodarki i mego zdrowia.
smutna / 78.62.165.* / 2007-07-31 15:11
Nie wiem czy jest Pan świadomy czynu jaki Pan popełnił gdyż według ustaw,mimo ze sa na pismie, nie ma ich w zyciu. Mowa tu o zawieszaniu dzialalnosci. Az strach pomyslec ile miesiecy pan tak zyje, zgodnie z ustawa ktora mowi ze mozna zawiesic dzialalnosc, jest wzmianka w innych ustawach dotyczacych zakladania dzialalnosci i tam wyraznie pisze ze bez wyraznych przyczyn niemozna zawiesic dzialalnosci, co wiecej brak pieniedzy w Pana przypadku nie jest podstawa do jej zawieszenia, gdyz czlowiek zakladajacy dzial. musi liczyc sie z przejsciowymi kryzysami w firmie. Ostrzegam jesli chce sie Pan za wczasu ubezpieczyc przed pisemkiem z zusu po kilkunastu latach o nieplaceniu skladek wraz z kara przekraczajaca ludzkie umysly prosze poszperac w necie. Najbardziej smieszy mnie fakt ze poza nielicznymi wyjatkami nikomu jeszcze nie udalo sie wygrac ani zlagodzic kary mimo ze urzadzie takie zawieszenie dostaje pan przeciez na pismie.:) to tak dla przestrogi, bo problem jest jak najbardzije prawdziwy i wynika ze sprzecznych ustaw, pomijajac fakt iz jest robiony po to by wiecejz nas zedrzec kasy dzieki naszemu lenistwu i nieznajomosci ustaw.Zycze szczescia.
smutna / 78.62.165.* / 2007-07-31 15:16
http://www.twoja-firma.pl/forum/read.php?6,1102,page=162

to tylko jedna z powtarzajacych sie spraw ktore chyba nigdy nie umilkna.zapraszam do lektury
Bernard+ / 83.30.213.* / 2007-06-01 11:08
Jeżeli masz pełną emeryturę i możesz pracować lub prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek to masz lepiej niż Ci, którzy są Twoimi rówieśnikami lub są starsi od Ciebie, nie mają jeszcze emerytury mimo przepracowania 40lat i muszą prowadzić działalność gospodarczą do 65 lat, aby mieć, z czego żyć i utrzymywać swoją rodzinę oraz płacić składki i podatki na Twoją emeryturę, którą otrzymałeś być może po zaledwie 25 latach pracy. Więc nie narzekaj, bo masz przywileje fundowane Ci przez innych, którzy muszą więcej pracować, ale skromniej żyć niż Ty bo nasze państwo jest obecnie takim odwróconym Janosikiem co zabiera milionom biedniejszych aby dawać stu tysiącom bogatszych. A skoro zawiesiłeś działalność więc nie osiągasz z niej dochodów i żyjesz masz komputer i internet to znaczy, że emerytura w zupełności wystarcza Ci na życie. Nie narzekaj, więc bo żyjesz z naszych składek. A podstawa obowiązków podatkowych i składkowych powinna być dla wszystkich polaków równa bez niesprawiedliwych przywilejów i powinien być tą podstawą każdy osiągany dochód.
Toyah / 84.10.182.* / 2007-06-01 16:07
W 100 % sie zgadzam!!!! Prowadzisz dzialalność to płać tak jak wszyscy! Mąż płaci wszystko bez ulg, choć sam prowadzi działalność i ma rodzinę, jemu wyliczą emeryturę( jak dożyje pracując do 65 roku zycia) 600 zł.I nikt się nad nami nie lituje kiedy trzeba kupić to i owo za pożyczone pieniądze, bo dzieci rosną!
tele405 / 91.193.86.* / 2007-06-01 14:57
I tu sie zgadzam cytuje"osiągany dochód", a nie narzucony przez państwo,czyli minimalna podstawa.Bo skoro jestem na rencie i muszę do niej dorobić dorobić aby utrzymać rodzinę to dlaczego mam płacić zdrowotne i całą składkę na ZUS od wymyślonej przez państwo podstawy ,a nie od osiągniętego dochodu.Pozdrawiam
Maya / 83.19.42.* / 2007-06-27 17:28
Najgorsi sa Ci lenie na rencie, ktorzy nadaja sie do pracy (bo przeciez potrafisz pracowac, skoro praujesz) i jeszcze narzekaja, ze za malo dostaja z kieszeni innych, ktorzy nie wymyslaja sobie chorob.
aj / 195.13.38.* / 2007-06-01 16:29
Tak,ta "wymyslona" podstawa jest bardzo krzywdzaca i prowokujaca do myslenia jak ja obejsc.Przez to jest praca na czarno,zebractwo i przestepczosc.

Najnowsze wpisy