Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

OFE windują WIG20?

OFE windują WIG20?

Money.pl / 2006-09-05 07:37
Komentarze do wiadomości: OFE windują WIG20?.
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-09-05 08:56 / portfel / Wierny Forumowicz
no jak tak wytrzymaja to bazę sobie rozciągneli pięknie
gabrik / 2006-09-05 08:58 / portfel / Wierny Forumowicz
no to znikam bo będzie się działo a juz zaczynamy ,powodzenia pamiętajci baza i LOP obserwować nawet jak gracie tylko na kasowym!!!
slaw / 2006-09-05 08:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Orle oczywiscie że rozmawiamy o tym samyp papierze ZTSERG
strokuś / 2006-09-05 08:30 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Kane, odnośnie smaczku to pamiętam... i mam straszny żal do siebie, że nie wytrwałem... a przecież nawet pisałem, że liczę się z krótkim zjazdem.... potem pomyślałem, żeby zarobić jednak i na tej krótkiej korekcie w dół :-) i koniec końców dzięki pazerności przekombinowałem i dałem się wyrolować jak dzieciak
w każdym razie to są te wzrosty na które liczyłem - pytanie tylko o ich zasięg
na dziennym w20 ult i rsi wybiły z trendów spadkowych, macd sygnał kupna, dmi wskazuje na zupełne beztrendzie, po sygnale kupna zakręciło jednak lekko w górę, fraktale sygnał kupna kilka sesji temu
do tego obroty na wczorajszej sesji przekraczające ema-50
rsi siły relatywnej nasdaq do w20 również sygnał kupna (dla w20) poprzez (dość słabe na razie) przebicie linii trendu wzrostowego
sam nasdaq powinien jednak chyba teraz lekko przystopować - ult zbliżył się do górnego ograniczenia kilkumiesięcznego kanału wzrostowego; nie wyklucza to krótkich wzrostów nasdaq (wspominane przeze mnie wcześniej okolice sma-200), ale raczej będą się one odbywać w nieprzyjemnej atmosferze dywergencji na ult lub w ogóle ich nie będzie, a tylko zostanie flirt z ema-200
podobnie sprawa ma się z eur/pln: wydaje się, że czeka nas lekkie wyhamowanie w okolicach ema-200
w krótkim terminie pałeczka przechodzi więc w ręce w20, chyba jednak nie dłużej niż do ~3200 (linia łącząca ostatnie szczyty: 3170, lipcowy szczyt: 3224)
a co w dłuższym terminie...
tu sytuacja wygląda gorzej
na wykresie miesięcznym w20 mamy podwójny szczyt w cenach zamknięcia w okolicach 3190, przy czym drugi szczyt jest przy znacznie mniejszych obrotach (klasyka) - nie spodziewam się, żeby w20 zakończył wrzesień powyżej tego poziomu
rsi i ult przebiły w dół linię trendu wzrostowego, spada macd histogram
ze znacznego poziomu 50 spada dmi, sygnalizując słabnący trend długoterminowy
na wykresie tygodniowym fraktale od maja trzymają tryb sell, a macd ciągle pod linią sygnalną
jednym słowem: kiepsko
do tego to ICBC w październiku - ot, po prostu czeka nas teraz krótkie wyciąganie, żeby spuścić resztki
jeszcze słówko o eur/pln w dłuższym terminie
na miesięcznym mamy od czerwca sygnał kupna euro od fraktali i na macd - do tej pory nieomylny
to samo na tygodniowym plus od roku mamy nowe minima kursu niepotwierdzone minimami na rsi i ult
podsumowując: mocny złoty się skończył i czeka nas to co zaczęło się z forintem rok temu, może w nieco delikatniejszym wydaniu (stąd moja decyzja o długoterminowym zaangażowaniu w amicę)
zagi / 2006-09-05 08:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
łoooooł, jestem pod wrażeniem tak dogłębnej analizy rynku.... szacunek dla tego Pana
też się miotam co do akcji, jestem zapakowany w hutmena i nie wiem czy się wysypywać czy trzymać do pp (nie wiem do ilu mogą go zwalić podczas spadków)

a tak na marginesie to powiedz Strokuś, jeżeli będą zjazdy to do ilu obstawiasz spadek wig20?
strokuś / 2006-09-05 08:54 / Uznany Bywalec forum i giełdy
2300-2500 w okresie paź-lis
Bogoos / 213.25.222.* / 2006-09-05 09:09
Czarny scenariusz. Czy naprawde realny ? A co na to OFE, przeciez wtedy sporo stracą ? Czy wyjdą wczesniej, jak sądzisz ?
Bogoos / 213.25.222.* / 2006-09-05 09:09
Czarny scenariusz. Czy naprawde realny ? A co na to OFE, przeciez wtedy sporo stracą ? Czy wyjdą wczesniej, jak sądzisz ?
gabrik / 2006-09-05 08:36 / portfel / Wierny Forumowicz
Nareszcie STROKUŚ napisał jak potrafi bo już byłem zły że nie chce swoich analiz przedstawiać.
P.S. wczoraj poszedłem lulu a na forum ostro dawaliście
gabrik / 2006-09-05 08:17 / portfel / Wierny Forumowicz
Panie Danielu brawo!!! Bo jak czytam te teorie o jednoczesnym otwieraniu L i S i szukaniu skomplikowanych teorii ....przecież proste metody są sprawdzone i pewne.Nie wiem czy dojdziemy "tylko" do 3150 czy do 3350 ale ktoś zakłada pochód na północ teraz tylko została kwestia czy ktoś inny równie mocny spokojnie to wyczeka czy wcześniej włączy się do gry w przeciwnym kierunku (osobiście obstawiam że spokojnie poczeka)
A2 / 2006-09-05 08:25 / Spekulantka
PIOTR KUCZYNSKI(wklejam):Nie ma co jednak dzielić włosa na dwoje i zastanawiać się, czy zwyżka była zasługą polskich czy zagranicznych funduszy. Wszystkim funduszom to odpowiadało, a ponieważ zachowanie naszego rynku było ostatnio bardzo słabe, a na świecie trwa hossa to indeksy w końcu musiały ruszyć na północ. Mogą być jeszcze dwa powody tak mocnej zwyżki i oba wynikają z pesymistycznych oczekiwań. W przyszłym tygodniu wygasa wrześniowa seria kontraktów, a przy tak olbrzymiej ilości otwartych pozycji realizacja zysków przez arbitrażystów może doprowadzić do dużego nacisku koszyków podaży. Zarządzający wiedzą również, że wrzesień w USA i w Polsce najczęściej jest bardzo dla akcji słaby, ale przecena zaczyna się w drugiej jego połowie. W tej sytuacji muszą podnieść indeksy tak wysoko jak się tylko da, żeby znowu nie zakończyć miesiąca spadkiem, co mogłoby bardzo zaniepokoić klientów i doprowadzić do wycofywania kapitałów.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-09-05 08:01
mam ochotę się dziś pokłuć...
A2 / 2006-09-05 08:27 / Spekulantka
zrob to ostra szpilka)) bo szkoda dodatkowo cierpiec)) .Pamietaj jutro bedzie lepiej.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-09-05 08:35
myślę raczej o IGle..
rocoman / 2006-09-05 07:49 / Tysiącznik na forum
Zarząd MNI przedstawił uaktualnioną prognozę finansową spółki na lata 2006-2008. Zakłada ona wzrost kwoty przychodów oraz EBITDA w 2006 roku.
więcej na www.pb.pl
szaja / 81.190.183.* / 2006-09-05 08:09
czyli jazda do gury
rez / 217.67.196.* / 2006-09-05 09:18
albo w dol;)
ekis / 2006-09-05 07:37
Niech windują, tylko żeby nie oddało wszystkiego na jednej sesji. Tak mnie zabolały majowe spadki, że przegapiłem odwrócenie się trendu w połowie czerwca. I co teraz? Powtórka z historii?
7 8 9 10 11 12
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy