Forum Polityka, aktualnościKraj

Oficer ABW oskarżony ws. śmierci Blidy

Oficer ABW oskarżony ws. śmierci Blidy

Money.pl / 2009-04-20 13:43
Komentarze do wiadomości: Oficer ABW oskarżony ws. śmierci Blidy .
Wyświetlaj:
obserwator / 2009-04-20 18:46 / Tysiącznik na forum
Prawda losu ludzkiego, nakazuje zadumę nad nicościa ludzkiego zycia, jeżeli to zycie nie pozwala na śmierć spokojna a pozwala dziwnym zbiegiem losu na śmierć gwaltowną samobójczą. To była posłanka, wybrana z wielu, kwiat lewicowości ale także jako pierwsza przyczyniła się do wprowadzenia ustawy wyrzucającej na bruk cale rodziny z dziećmi. Łzy tych dzieci i matek, gromadzily sie w opatrzności i wydały wyrok brutalny ale sprawiedliwy. Pamietam kiedyś trybunę sejmowa i placz tej posłanki, rzewny placz w sprawie prezentowanej ustawy, wówczas sobie pomyslalem gdzie sa lekarze ktorzy badja posłów, jak osoba psychicznie slaba moze byc posłem. Dużo pieniędzy podatnicy wykladaja na dzialność śmiesznej komisji sejmowej w sprawie nacisków a długi na ten czas sa przerażające> firmy, państwo, obywatele sa zadłużeni na kwotę ponad 1 bilion 200 miliardów złotych. Oficerowie ABW zamiast walczyć z korupcją i przyczynami powstawania zadłużeń, tracą czas na przesłuchania jeszcze sa oskrżani przez prokuratorow, a publikatory podaja że zaufania do sądów i prokuratorów w Polsce brak powszechny. Żal mi tego oficera, bo staje sie kozlem ofiarnym złych polityków mających aktualnie władzę, a jacy oni są to coraz śmielej pokazują dziennikarze.
Pajchiwo / 2009-04-20 19:53 / Tysiącznik na forum
Masz sporo racji - niemniej jest tez druga strona medalu - i Policja i ABW nie dają poczucia bezpieczeństwa i nie stosują się nawet do własnych procedur (o szacunku dla prawa nie wspominając).
Ta sprawa miała szansę na ruszenie tego tematu, niestety ten wątek został zepchnięty na margines przez użalanie się nad ewidentnie winną oszustką. przy czym większość gardłujących za Bildą nie ma (jak zwykle) pojęcia o sprawie...
No ale jak się czerpie informacje jedynie z GW czy Metra to takie są efekty...
Sta HA HA / 87.101.32.* / 2009-04-21 19:23
Wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie. Znałem min. Barbarę Blidę osobiście. Prawo do eksmisji, to przede wszystkim prawo do spokoju innych lokatorów, to bat na świadomie nie płacących czynszu (a było takich cwaniaków sporo, tu luks bryka, a tu nie ma pieniędzy na czynsz). W prawie do eksmisji (to tez powinni wiedzieć podobno znający temat) było o uciążliwości mieszkańca. Prawo do eksmisji to potwierdzenie prawa własności właścicieli lokali. Trzeba było niezłej siły i odwagi, by to prawo przeforsować przez Sejm RP. Łzy były związane z ustawą i środkami na dopłaty do czynszu ludzi ubogich - właśnie dzięki tym łzom ustawa o dopłatach przeszła. Podobno ludzie honorowi nie poniżają się do zniesławiania bliźnich. Tym bardziej jesli chodzi o zmarłych w tajemniczych okolicznościach, bo czy na pewno bylo to samobójstwo?
Pajchiwo / 2009-04-21 20:07 / Tysiącznik na forum
Ja piszę o aferze węglowej Kolego.
Wiem, że o niej ucichło - po raz kolejny zresztą (poprzednio udało się Kwaśniewskiemu), ale niemniej to było meritum sprawy...
Sta HA HA / 87.101.32.* / 2009-04-21 20:31
ależ oczywiście i stąd określenia: "ewidentnie winną oszustką. przy czym większość gardłujących za Bildą nie ma (jak zwykle) pojęcia o sprawie". Barbara Blida miała tyle wspólnego z afera węglowa co ja z mercedesami - była znana w branży budowlanej i ceniona nawet przez zwolenników innych opcji politycznych - oczywiście znających tematy budownictwa.. Gdyby ABW miało na nią haki, to by pewnie jeszcze żyła...
Pajchiwo / 2009-04-21 20:42 / Tysiącznik na forum
Akurat.
Gdyby nie zagrażała wykryciu prawdy (co samo przez siebie oznacza czyste sumienie) nie popełniła by samobójstwa.
A "cenienie" przez zwolenników partii politycznych to IMHO nie jest akurat powód do dumy. Szczególnie z tego powodu, że w naszym kraju, gdzie traktowanie obywateli jak debili i nagminne kłamstwa i oszukiwanie wyborców są normalne...
tabu / 79.185.188.* / 2009-04-20 18:36
Przecież aresztowano niewinnego człowieka, który w obawie o swoją pracę musiał wykonać rozkaz.
A przywódcy IV RP dalej rozrabiają i cieszą się wolnością!!!!!!!!!!!!!
sdfgfd / 89.77.167.* / 2009-04-21 01:10
Ziobro kazał - pionki zginą - czyż nie ?
Sta HA HA / 87.101.32.* / 2009-04-21 19:28
Znałem min. Barbarę Blidę i nie przypuszczam, by popełniła samobójstwo, ale nie uważam też, że min. Ziobro za jej śmierć ponosi winę.
fanPO / 87.205.246.* / 2009-04-20 17:59
Pamiętacie co przed wyborami na konferencji prasowej Tusk powiedział:min. co zrobi z tymi, którzy ruszą nie tych co trzeba ?
I dotrzymuje obietnic przedwyborczych.
Więc jest słowny.
vzxdvzc / 89.79.57.* / 2009-04-20 14:25
Tragizm naszego kraju polega na tym że:

1. Złodzieje chodza na wolności....
2. Jak już służby kogoś zlapią na gorącym i on palnie sobie w łeb to funkcjinariusz odpowiada....

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że jak do mnie puka policja (nie wiem po co ale niech będzie takie założenie) to ja strzelam sobie w łeb.

Jakoś jak gangsterzy od olewnika giną jak muchy jeden po drugim to nikt nie zawiniłc (MIELI WYRZUTY SUMIENIA ,-))))) a blida biedna nieświadoma prawa obywatelka czuła sie zaszczuta.....
.............................. / 213.158.197.* / 2009-04-20 14:18
co za śmierdząca, usłużna prokuratura dla zamordystów spod znaku Tuska

czy to była akcja w domu bossa mafii, czy jednak wizyta u byłej posłanki? (zabezpieczać broń palną bądź inne niebezpieczne narzędzia?)

Właśnie, przecież noży i widelców nie też zabezpieczono. (taki hint dla śmierdzącej wazeliną prokuratury)
jaś i małgosia / 79.188.238.* / 2009-04-20 14:16
a gdyby ją wyprowadził w kajdankach, to by dopiero była afera !

żyjemy w magdalenkowej Polsce, niestety !

Nie ma afery węglowej, Sawicka nie brała łapówki, Henio Stokłosa zaraz będzie uwolniony z zarzutów przez ćwiąkałę , a na stadion wyłożymy 450 milionów złotych dla prywatnego biznesu.
zzvv / 89.79.57.* / 2009-04-20 14:28
Misiak, Grad, Pawlak, Palikot, Sawicka, Sopot, .....CDN jak sądze.....
Tu 50 mln , tam 50 mln - Z TAKĄ KASĄ TEŻ BYM NIE POTRZEBOWAŁ DOTACJI DLA PARTII Z BUDZETU.
a320 / 80.68.235.* / 2009-04-20 13:50
Wasi mocodawcy mają się dobrze. To wy będziecie teraz za nich siedzieć.

Że też na ten stary numer nabierają się jeszcze obywatele, no, no.
Profit Co. / 2009-04-20 13:43 / portfel
Już nie mam słów. Normalni ludzie, którzy nie mają nic do ukrycia nie walą sobie w łeb. Co tu ku..a badać. Ten kraj jest p*******!
marek 19.53 / 83.24.21.* / 2009-04-20 14:15
No cóż, wracamy do epoki pokazowych procesów politycznych.
Komisje, śledztwa a w efekcie dość dęty zarzut niedopełnienia obowiązków.

A może powinni sprawdzić czy Blida nie spodziewała się wizyty "przyjaciół" i z tego powodu była tak przygotowana.

Przecież istnieją przepisy dotyczące przechowywania broni i nie można jej sobie trzymać ot tak, w łazience. I żaden normalny człowiek tam jej chyba nie trzyma.

Musiała się nieźle kogoś bać.
tramia / 151.92.176.* / 2009-04-20 14:21

Musiała się nieźle kogoś bać.

Pewnie. Jak wszyscy nie z PIS-u...
tramia / 151.92.176.* / 2009-04-20 14:07

Normalni ludzie, którzy nie mają nic do ukrycia nie walą sobie w łeb

Nie?A słyszałeś kiedys o Honorze?
Wiesz co zostawiało się szlachcicom (w ramach "dobroci" oczywiście) w celach żeby uniknęli publicznego poniżania i niesprawiedliwych procesów przeprowadzanych przez barbarzyńskich oprawców, którzy dorwali się do władzy?
Idź do szkoły i dowiedz się czegoś, może zrobi sie z ciebie wtedy wartościowy człowiek a nie PIS-owski szczekacz, zamiast nawet w takiej sytuacji bronić oprawców stworzonych przez PIS, których jedynym zadaniem było pokazywać się codziennie w TV (oczywiście przejętej przez PIS), aresztować i ostrzegać (straszyć)społeczeństwo żeby nie próbowało się wychylać...
Jak wiemy już od dawna pani Barbara była niewinna i nie było na nią śladu dowodu, co przyznał nawet z ironicznym uśmieszkiem samozadowolenia (w końcu wyszło na jego - przecież zlikwidowano "wroga") sam pan Ziobro...
Żenujący jesteście, wyznawcy Jarosława, jak jakaś najgorsza sekta...Zbluzgać, opluć, zniszczyć i nie ważne czy jest powód czy nie, ważne że z Jarosławem na ustach i przeciwko "wrogom"...
psychiatra / 87.205.246.* / 2009-04-20 18:01
Człowieku, lecz się póki nie jest jeszcze za późno.
wojciech 64 a / 83.5.225.* / 2009-04-20 22:25
To trauma nie tramia ,chyba już za póżno na leczenie ,tylko żeby nie dostał do rąk jakiejś broni ,bo wtedy nic nie wiadomo.
zib / 77.254.50.* / 2009-04-20 16:30
Co za wzniosłe głupoty .Co ma piernik do wiatraka.
Profit Co. / 2009-04-20 14:53 / portfel
Posłuchaj oszołomie jeden. Co ty bredzisz! Jaki Pis-owiec debilu jeden. O jakim honorze ty mówisz? Tak jak pisałem wcześniej normalni i niewinni ludzie nie walą sobie w łeb. Koniec kropka. A ty zastanów się zanim coś napiszesz kretynie jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!
a320 / 80.68.235.* / 2009-04-20 13:47
a ty jeszcze bardziej niż ten kraj, jełopie
eie32 / 89.78.202.* / 2009-04-20 14:03
Ma racje Profit Co A Ty a320, też popełnił byś samobójstwo nie
mając nic do ukrycia.
stary folwark / 79.188.238.* / 2009-04-20 14:19
no jasne w kiblu !

skasuj prenumeratę tej swojej gazeciny bo już zupełnie lecisz po bandzie !
kup sobie wrotki i idź z psem na spacer !

Najnowsze wpisy