Forum Polityka, aktualnościPolityka

Okręgi jednomandatowe? PO się wycofuje

Okręgi jednomandatowe? PO się wycofuje

Money.pl / 2008-10-07 18:07
Komentarze do wiadomości: Okręgi jednomandatowe? PO się wycofuje .
Wyświetlaj:
badacz netu / 83.6.140.* / 2008-10-07 21:34
PiS się skompromitował, PO jest na tej samej drodze. Najwyższy czas na kogoś kto wreszcie podejmie się radykalnej reformy: wprowadzi JOW, podatek liniowy i ograniczy biurokrację. Coraz więcej ludzi dojrzewa do tego że z socjalizmem trzeba wreszcie skończyć. PO naobiecywało mnóstwo fajnych rzeczy a teraz ze wszystkiego się wycofuje. Nie głosowałem na nich, bo patrząc na ich reprezentację czułem że tak będzie. Ale czas nadszedł żeby wreszcie w Polsce powstała prawdziwa partia wolnościowa. Partia która poważnie weźmie się za gospodarkę, a odpuści sobie ideologiczne kłótnie i podkładanie świń przeciwnikom politycznym jak to obecnie robi PO a poprzednio robił PiS.
Pajchiwo / 2008-10-08 20:59 / Tysiącznik na forum
No cóż - zgadzam się z Kolegą.
Problem w tym, że nie ma kandydatów - jedyne co nas czeka to "odgrzewane" cały czas te same twarze, ponieważ więcej ugrupowań już w Polsce nie ma. Każde z mających szansę już tą ją IMHO przegrało, a "przerabialiśmy" już zmianę nazwy w wydaniu SLD i wiemy, ze to nie wystarczy, żeby zmienić mentalność partyjniaków (celowo użyłem tego słowa politycy z PO i z PiS z pewnością na nie zasługują na równi z niedobitkami PZPR skupionymi w klonach SLD).
mkg / 2008-10-07 19:47 / Bywalec forum
PO obietnicach wyborczych juz nic nie zostało, aby dotrwać do nastepnych wyborów tak było jest i bedzie bez jednomadatowych okręgów wyborczych. A dziwić się objawieniom Pana Premiera nie się co dziwić. Nie będzie podcinał gałęzi , na której siedzi on i reszta posłów
isael / 81.190.10.* / 2008-10-07 20:04
z tego co widać, w Polsce PO jest za jednomandatowymi okregami, przynajmniej wiekszośc znaczacych z tej partii
pozostałe partie bedace w Sejmie, czyli PSL, PiS, czy SLD boją sie jednomandatowych okregów wyborczych,
dlatego zapytałem czy wiecie dlaczego ?
zapewne jest wiele powodów, ale jeden zasadniczy partyjniactwo i tzw aparatowośc działaczy,
istniejacy system powoduje to ze , społeczeństwo nie identyfikuje sie z posłami, a posłowie wiedza ze niewazne co chce społeczeństwo, wazne aby wiedziec czego czce szef czy szefostwo partyjne, przeciez łatwiej lize sie tyłek szefowi partyjnemu niz społeczeństwu :)

chyba faktycznie, w zaistniałym układzie sił, większości przerazonej mysla o tym ze nie z namaszczenia i błogosławieństwa szefa, zalezy ich byc lub niebyc w parlamencie,
nie ma sensu, teraz rozbijac się o mur, niechetnej zestrachanej koalicji strachu przed jednomandatowymi okregami wyborczymi
isael / 81.190.10.* / 2008-10-07 18:07
wiekszosć partii i wiekszośc posłów, boi się okregów jednomandatowych
boi się jak ognia
zgaduj zgadula .. kto wie dlaczego ?

Najnowsze wpisy