Forum Forum finansoweKredyty

Opłaty bankowe podgryzają rachunki... Gdzie najmniej?

Opłaty bankowe podgryzają rachunki... Gdzie najmniej?

Redakcja forum / 2006-03-20 07:34
W skali roku opłaty za posiadanie konta i wykonywanie przelewów może wynieść nawet 400 zł. Opłaty bankowe podgryzają rachunki...
Gdzie najmniej? - zapraszamy do wymiany doświadczeń.
Wyświetlaj:
keszel / 83.238.70.* / 2006-05-02 22:22
Od roku mam konto "wirtualne" czyli mbank. Płace tylko za przelewy 0,50 od sztuki a dodatkowo konto jest oprocentowane co się za często nie zdarza
Konsultant Money.pl / 2006-04-03 20:23 / Specjalista Money.pl
By porównać część ofert kont osobistych dostępnych na naszym rynku zapraszam do działu Produkty Finansowe w naszym portalu. Znajduje się tam zarówno zestawienie jak i porównanie ofert banków pod względem: opłat i prowizji, dostępności kart i bankomatów, zabezpieczeń, itp. Zapoznanie z tabela z pewnością rozwieje przynajmniej część pojawiających się u klientów wątpliwości.
jarek / 82.139.13.* / 2006-03-21 07:27
Koszystam z oferty BZ WBK AlleKarta - karta platnicza visa, konto w w/w banku prowadzone bez oplat, karta wydawana bezplatnie przelewy zewnetrzne (do wszystkich innych bankow niz BZWBK) 0,5zl (elixir), wewnetrzne wiadomo bez oplat, korzystam z uslugi sms kod (mozna wybrac token) 5 smskodow bezplatnych w ciagu miesiaca pozniej po 0,2 zl (sms kod - na tel kom - numer zdefinowany w banku nie mzona zmienic go przez internet - nie ma takiej mozliwosci, przychodzi kod potwierdzajacy tranzakcje - tak jak w tokenie). Zaleta tej karty (wydawana wspolnie z serwisem allegro.pl) jest mozliwosc placenia przez internet, za wszystkie platnosci bezgotowkowe naliczane sa punkty payback, ktore mozna wymienac na nagrody, dodatkwo ubezpieczenie tranzakcji zawieranych przez allegro.pl do 1000zl. Dla mnie oferta bardzo atrakcyjna generalnie mozna powiedziec ze zarobilem na tej karcie przez 5 miesiecy okolo 25zl (pkt payback). Plusem jest to, ze placowka BZWBK jest od mojego domu oddalona o 100m wiec z czystego lenistwa i tak bylem skazany na ten bank:) Pozatym dodam, ze korzystam z uslug BZWBK od ponad 5 lat i nie mam zastrzezen. Minusem dla wielu jest to, ze aby taka karte uzysakc trzeba miec zalozone konto w allego.pl i nieposzlakowana opinie, tzn. bez negatywnych komentarzy. Pozdrawiam i zahecam, jest tanio i dostajecie unikalna karte, (wzor na stronach banku, allegro, payback) przy platnosci w sklepie ogladaja ogladaja - ciekawie wyglada:)
Fan Balcerowicza / 195.116.23.* / 2006-03-20 19:32
Witam ja mam konto lokacyjne w banku Raiffeisen. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z tego konta bo miałem darmowe przelewy przez telefon i internet oraz nie płaciłem nic za prowadzenie. Teraz jednak bankowcy postanowili to ukrócić i ograniczyli wszystko do jednej operacji darmowej w miesiącu. Jeśli ktoś ma pomysł na ominięcie tych cholernych opłat to proszę o poradę. Z tym kontem w Lukas to chyba nie jest do końca tak różowo... Pozdrawiam
petri / 156.17.230.* / 2006-03-21 07:45
e-konta w Lukasie sa dwa, jedno to wersja z tokenem e-konto PRO drugie to zwykle e-konto, za wersje PRO placi sie wiecej, no chyba ze ma sie wysokie, ponad 5000 pln zarobki wtedy wszystkie oplaty schodza do 0, za zwykle e-konto nie placisz nic, jedyna, aczkolwiek nie tak wielka niedogodnoscia jest koniecznosc wczesniejszego definiowania odbiorcow przez LukasLinie, czego nie robisz na wersji PRO, masz do transakcji token.

polecam uwazne przestudiowanie wyciagu z prowizji i oplat na stronie Lukas, rozwiewa wszelkie niejasnosci... pozdrawiam
m / 83.8.100.* / 2006-03-20 17:17
a ja mam konto w mBanku i jestem z niego bardzo zadowolony, konto to mam juz od 4lat i zlego slowa na ten bank nie moge powiedziec i nie przeszkadza mi nawet ze nie ma odzialow wszystko zalatwiam przez net a jak cos nie jest "jasne" dla mnie to dzwonie i moje watpliwosci sa w mik rozwiewane
petri / 156.17.230.* / 2006-03-20 14:29
Jednym z lepszych rowiazan jest polaczenie zalet dwoch kont w dwoch bankach, przedstawione przeze mnie dwie mozliwosci sa tylko przykladem.

Konto w Lukas Bank e-konto wersja bez tokena, za ktore nie zaplacimy ani zlotowki, bank upomni sie jedynie o 1 PLN za uzytkowanie karty platniczej, co zrekompensuje nam odpowiednim bonusem (1 pln) za kazde 300 pln ktore wydamy za pomoca karty, placac w terminalach POS za swoje zakupy, korzystanie z bankomatow BZ WBK jest darmowe, jak rowniez z wydzielonych przez bank terminali Euronet, rowniez darmowe sa przelewy i zlecenia stale na wczesniej zdefiniowane konta (wystarczy zadzwonic na LukasLinie), oprocentowanie konta nie powala na kolana 0,75% ale jednak jest, biorac pod uwage niskie stopy procentowe nie jest najgorsze, mozemy sie rowniez ubiegac o pozyczke w koncie (bardzo podobna usluga do debetu, w zasadzie jest to to samo) za udzielenie pozyczki w koncie min. 40 pln lub 1% wartosci przyznanego limitu. Oprocentowanie limitu od 14,5% w skali rocznej, w zaleznosci od dlugosci historii rachunku na koncie. Na tym sie zamykaja koszty.

Jako uzupelnienie Lukas e-konta proponuje otworzenie e-konta w mBanku, za ktore nie zaplacimy ani zlotowki, ktore to rowniez nie sciagnie z nas ani grosza za uzytkowanie karty platniczej, ani nie obciazy prowizjami za podjecie gotowki w bankomatach BZ WBK i Euronet, jedyne oplaty jakie bedziemy ewentualnie ponosic to za kazdy przelew na konto zewnetrzne (poza mBank) w wysokosci 0,50 pln (mozna zastosowac zgrabne obejscie przez e-konto Lukas, jesli sa to powtarzajace sie platnosci, gdzie przelewy sa za free). Konto moze sluzyc do rozliczen za transakcje aukcyjne, zakupy w sklepach internetowych itp. jako konto rozliczeniowo-platnosciowo-oszczednosciowe moze byc konto w Lukasie. Nie bede wspominal o innych mozliwosciach chocby inwestycji w mBanku w fundusze obligacji czy lokaty, analogicznie wyglada oferta Lukasa.

Obydwa rachunki maja pelny dostep do konta przez internet, sprawa oczywista, przeciez to e-konta. ;)

Tylko korzystac i omijac mozliwie najskuteczniej oplaty, szanujmy nasze pieniazki. :) One same nie przychodza.. a niektore banki chcialyby wyjatkowo perfidnie zrobic zamach na nie (uklony w strone Pekao S.A. - oni przechodza samych siebie pod kazdym wzgledem).
;)
Wściekły / 80.55.68.* / 2006-03-20 11:01
Gadać się nie chce na ten temat, bo żółć się ulewa. W moim banku za przelew płacę 2,5o.
Proszę to przeliczyc na euro (wziąwszy pod uwagę np. średnie zarobki w Niemczech po przeliczeniu ich na złote to wówczas mamy porównanie). Hańbą jest np. haracz brany przez PKO BP za prowadzenie konta nastolatków w wysokości 1 zł miesięcznie z ich kieszonkowego wpłavanego na to konto przez rodziców; to tak się traktuje młodzieżowego klienta, który być może w przyszłości będzie dorosłym klientem tego banku? Pytam czy PKO BP się wzbogaca na tych dziecięcych złotówkach? Po prostu wstyd, że słońcu nie chce się świecić!!
sebaaa / 87.204.123.* / 2007-11-03 14:19
to zmien bank proste i masz probem? sam go stwarzasz

2006-03-20 11:01:13 | 80.55.68.* | Wściekły
Re: Opłaty bankowe podgryzają rachunki... Gdzie najmniej? [0]
Gadać się nie chce na ten temat, bo żółć się ulewa. W moim banku za przelew płacę 2,5o.
Proszę to przeliczyc na euro (wziąwszy pod uwagę np. średnie zarobki w Niemczech po
przeliczeniu ich na złote to wówczas mamy porównanie). Hańbą jest np. haracz brany przez
PKO BP za prowadzenie konta nastolatków w wysokości 1 zł miesięcznie z ich kieszonkowego
wpłavanego na to konto przez rodziców; to tak się traktuje młodzieżowego klienta, który
być może w przyszłości będzie dorosłym klientem tego banku? Pytam czy PKO BP się wzbogaca
na tych dziecięcych złotówkach? Po prostu wstyd, że słońcu nie chce się świecić!!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: