Forum Forum emerytalneOFE

ostatnia sesja transferowa

ostatnia sesja transferowa

eme / 83.22.43.* / 2008-03-04 07:34
Z moich wyliczen wynika ze z funduszy odeszło np.
CU 0,4%
AXA 0,91%
NN 0,32%
PZU 0,6%
Allianz 1,05%
Bankowy 1,46%
AIG 0,9 %
Tak mniej wiecej ksztaltuje sie od dluzszego czasu poziom ubytku klientów w kolejnych sesjach transferowych.
Wydaje mi sie ze do sloganu o najchetniej wybieranym funduszu powinno sie dodac... takze opuszczanym.:):):)
Wyświetlaj:
any / 2008-03-04 18:26 / portfel / Bywalec forum
Argument łatwy do obalenia, zwłaszcza w świetle lansowanej m.in. przeze mnie teorii, że o jakości funduszu świadczy aktywność działów dystrybucji ;-)
Bo jeżeli zerkniesz w ilość przystępujących, to jednak wygląda to inaczej,bardziej na korzyść AXA, chociaż reklamie można śmiało zarzucić kłamstwo.
Przy okazji dlaczego tak zawzięcie tropisz ich wpadki?
Ale do adremu.
Sprowokowałeś mnie do przeliczenia sobie kilku rzeczy.
Ale interesowała mnie nie tylko ostatnia sesja transferowa, ale także ostatnie losowanie w ZUS.
I tutaj wnioski są duuużo ciekawsze. Bo jeżeli popatrzymy na wybory osób nowych na rynku, to AXA nie ma się czym chwalić - zupełnie.
Zresztą spójrzcie sami:
ING Nationale-Nederlanden Polska OFE 40,85%
Commercial Union OFE BPH CU WBK 25,44%
OFE PZU „Złota Jesień” 12,10%
AXA OFE 8,95%
OFE Pocztylion 7,72%
Generali OFE 4,46%
Allianz Polska OFE 2,85%
OFE Skarbiec-Emerytura 2,12%
AIG OFE 0,58%
Pekao OFE 0,43%
Nordea OFE 0,21%
Bankowy OFE -0,64%
OFE Polsat -0,83%
OFE „DOM” -1,11%
AEGON OFE -3,12%
Zrobiłem takie oto zestawienie. dodałem nowych klientów, którzy przyszli do OFE w gorączce przedlosowaniowej i bilans sesji transferowej. Jako, że chciałem zweryfikować tezę o najchętniej wybieranym, podstawą do wyliczenia procentu był ruch na rynku - czyli ponad 190 000 nowych klientów OFE.
I co się okazuje?
Ano, ze AXA wcale nie jest najchętniej wybieranym OFE na naszym rynku, szpece od marketingu ominęli się z prawdą.
A jeżeli pooglądamy osobno wyniki nowych zapisów i transferów, to wygląda to jeszcze gorzej dla "najchętniej wybieranego"
Blisko pięć tysięcy klientów nowych na rynku wybrało AXA, w porównaniu z 65 tys. NN, czy 44 tys. CU bardzo mocno zgrzyta w reklamie.

A z mojej osobistej praktyki zmieniacza i odzyskiwacza powiem tak:
Transfery do dobrej konkurencji bardzo trudno jest uratować, bo najczęściej robią je agenci, którzy w tym domu sprzedali swoje produkty i transfer argumentują swoją osobą i łatwością kontaktu. I jest to jedyny logiczny i sensowny argument za zmianą OFE. Zresztą ja sam w taki sposób robię transfery.
Transfery do AXA są prościutkie do uwalenia, ale uwaga! pod warunkiem, że uda nam się wejść do domu i porozmawiać z klientem!
Serio, bo nierzadko zdarza się, ze klient mówi, że uprzedzali iż będzie taki dzwonił i straszył konsekwencjami.
Gross klientów przetransferowanych do AXA nie wie nawet gdzie się dostali!
A najbardziej rozbawił mnie młodzieniec, który nie dość że wpisał małżonków do dwóch różnych OFE, to jeszcze zawinszował sobie być obecnym na moim spotkaniu z tym małżeństwem. No i sam załatwił za mnie sprawę...

pozdrawiam
RyB / 2008-03-04 18:23
Nie lubię jak ktoś bawi się liczbami w jednym celu. Może napisz jakie stosowałes kryteria i dlaczego takie.
Tak więc dla przeciwwagi podaję link do pełnej wersji Analizy Online http://slimak.onet.pl/_m/biznes/analizy_ofe/(2008-02-29)FUNDskaner_fe_transfery.pdf
eme / 83.22.43.* / 2008-03-04 21:33
Ryb i any razek do was napisze:) Ryb to nie zabawa liczbami a fakty.czy cos tu jest klamstwem?Liczby sa po to by je porownywac, sa miernikiem, wskaznikiem.
Przeczytalem tego linka ktory podales.To sa niezaprzeczalne fakty.Lecz prosze doczytaj o tym najchetniej wybieranym funduszu.Taka ilosc klientow pozyskal z rynku wtornego , nie dlatego ze jest najczesciej wybieranym dzieki dobremu inwestowaniu a jedynie dzieki agresywnej polityce akwizycyjnej.O czym to swiadczy??? Proste, nie potrafi znaleźć klientow na rynku poczatkowym, zywi sie tylko tym czym uda mu sie ukraść z dawno podzielonego tortu.To cala prawda o axie. Wielka rzesza :) akwizytorów axy o przeróżnej maści pod różnymi pretekstami robi skomasowany szturm na klientów innych ofe w nadziei zarobienia duzej kasy. I tak jak pisze any to czysta prawda.Absolutna porażka.
Co do kryteriow to nie ma zadnych cyfry mowia same za siebie.
Any ja nie tropie zadnego funduszu, po prostu nie chce przyjąc do wiadomosci to co axa sama mowi za siebie.Taka mam nature az mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera:) A zestawienie ktore zrobiles to cala esencja najchetniej wybieranego.To gra słów, czysta dilerka.
moderator68 / 77.252.80.* / 2008-03-04 23:08
any i eme niedouczeni akwizytorzy!!!!!!!!!!!!!!!! popatrzcie na stronę KNF i zobaczycie który fundusz pozyskał najwięcej klientów w sesji transferowej. No chyba ze nie wiecie co to jest to was na szkoleniu nie nauczyli. A i any mam skuteczny sposób na takich jak Ty. Wystarczy, że przyjdziesz do kogoś jako oszyskiwacz czy ratownik jak wolisz się nazywać i masz popracowane. Dlaczego i w jaki sposób to się przekonasz niedouczony i marny akwizytorze bez wykształcenia. Pierwsze zapoznaj się co to jest OFE jak9ie jest działanie i jakie wyniki osiągają a potem p9isz takie głupoty. Ciesz się ostatnią wypłatą bo za następną będziesz sobie mógł tylko kupić 3 dniową bułkę.
any / 2008-03-04 23:41 / portfel / Bywalec forum
"Ile wściekłości trwoga w was zajadła
Potrafi ciągle z ludzkiej dobyć mowy ..."

No i wiemy wszystko.
Czyżby niepewność co do prowizji prowokowała do tak emocjonalnych wypowiedzi?
A może zbyt dużo transferów padło i okazuje się, że kolega robił za friko?
Wiem, że ta praca jest trudna i stresująca, zwłaszcza kiedy trzeba klientowi zrobić wodę z mózgu, ale aż tak, żeby posuwać się do obelg i niemalże gróźb na forumie służącym zasadniczo rozrywce, fiu, fiu...

No nic, w każdym razie najczęściej wybieranemu gratuluję doboru przedstawicieli...
m1ś / 83.5.97.* / 2008-03-22 19:44
Haha! Jakie ma znaczenie ile dostaje agent? A co? Agenci innych firm pracują charytatywnie? Tak samo robią transfery i tak samo walczą o klienta. Taka okrutna polityka firmy? A czemu agenci "starego ofe" interesują się klientem dopiero kiedy ten chce zmienić fundusz? Pewno dlatego że już złapali frajera to go olali i zaczynają się budzić dopiero kiedy okazuje się że jest wolny rynek i są jeszcze oferty innych firm. Ależ to boli nie?
eme / 83.22.42.* / 2008-03-23 13:08
m1ś Czy agent dotychczasowego funduszu ma obowiazek interesowania sie swoim klientem? Czy dotychczasowy ofe może interweniować przy transferze swojego klienta aby go utrzymać? Dlaczego inne firmy nie potrafia znaleźć sobie klienta ktory dopiero wybiera ofe tylko starają sie wyrwać z innego funduszu?
Aksus / 2008-06-06 12:37
Bo wiesz jak to wygladało na starcie,jak żeź niewiniątek, nikt sie nie zastanawiał do czego sie zapisuje, nikt nic nie wiedzial,wtedy to w jednym funduszu znalazło sie wiecej osób a w drugim mniej i po to są transfery,ze jak komus nie pasuje jego wczesniejszy wybor to moze sie przepisac
eme / 83.22.50.* / 2008-06-06 12:55
Aksus z pelnym szacunkiem, wolny kraj wolni ludzie ich wybór. Ale z transferów zrobiło sie Eldorado dla zmieniaczy.W sumie klienci ofe niewiele sie interesuja swoimi rachunkami dopoki nie zjawi sie zmieniacz i nie zrobi sieczki w głowie jaki to jego fundusz jest dobry albo jak pomaga odzyskac skladki z zusu:):):) śmiech na sali:) A szczególnie prym wiedzie jeden z funduszy który tak kocham jak odciski na pietach:):):) ciiii nie powiem jaki ale zaczyna sie na ax.....
Aksus / 2008-06-06 13:10
A inne OFE tego nie robią??

Najnowsze wpisy