Forum Forum inwestycyjneForex

Oszustom łatwiej wziąć kredyt na słupa?

Oszustom łatwiej wziąć kredyt na słupa?

skomentuj
Wyświetlaj:
POpium / 195.238.227.* / 2010-02-26 09:20
najlepiej jeden
szklarek / 2010-02-26 10:32
A jest taki prosty sposób unikania takich luk w stanowionym prawie- konsultacje nie tylko międzyresortowe, ale i społeczne, przed wprowadzeniem przepisu pod głosowanie sejmu. Czasem proste błędy jest w stanie dostrzec paradoksalnie, ktoś niezwiązany zawodowo. Tu co prawda jak najbardziej wypowiada się "branża".

Np. Ministerstwo Infrastruktury z powodzeniem umieszcza na stronie WWW projekty rozporządzeń, każdy może przesłać swoje uwagi. Podobnie UKE w zakresie wydawanych decyzji....
MarcinAugust / 188.122.20.* / 2010-02-26 13:13
szkoda tylko, że ten "prawnik związany z dużym polskim bankiem" nie przeczytał całej ustawy... Jeśli nawet tzw. słup weźmie kredyt i jedną ratę spłaci to może faktycznie pojawi się pozytywna informacja o tej jednej racie, ale jeśli pozostałych rat nie zapłaci, to również pojawi się informacja negatywna o tych niezapłaconych. Jeśli więc ktoś sprawdzając wiarygodność stwierdzi że potencjalny klient zapłacił jedną ratę terminowo a np. 59 rat nie zapłacił to chyba nie będzie miał złudzeń z kim ma do czynienia... Może lepiej by było gdyby i prawnicy i dziennikarze najpierw zapoznali się z tematem dogłębnie, a dopiero potem komentowali nowe przepisy!
dieter2 / 217.70.52.* / 2010-02-28 12:57
Panie Marcinie, chodzi o to ze osoba taka (slup) splaci jedna rate i ma pozytywna opinie, wiec wezmie kredyt i uzyskane pieniadze przekaze naciagaczom, a to ze pozniej nie bedzie splacac to juz ich nie obchodzi. I to jest ta luka
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy