Forum Forum prawneKarne

Paradoks?...prawo jazdy... kto odpowie?p.Olgierdzie proszę o pomoc!!!

Paradoks?...prawo jazdy... kto odpowie?p.Olgierdzie proszę o pomoc!!!

LUCAS270 / 2009-01-28 01:19
Witam!!!Proszę Państwa ja wiąże się z takim problemem...a mianowicie....od 2005 roku mieszkam w Szkocji....pracuje jako zawodowy kierowca i posiadam Brytyjskie Prawo jazdy wymienione na podstawie polskiego w 2005 roku.Dnia 25.04.2007 zostałem zatrzymany przez policje za jazdę pod wpływem alkoholu w naszym ojczystym kraju kiedy byłem z wizytą u rodziny.Alkomat wykazał 0.59 zawartości alkoholu w stopniu malejącym.Zostałem osadzony w Izbie wytrzezwień po czym zostałem doprowadzony do prokuratury.Oczywiście zgodziłem się na Sąd 24-godzinny gdzie zapadł wyrok : 1-rok zakazu prowadzenia pojazdów na terenie RP oraz kary pieniężne.Okazało się jednak iż policja nie dostarczyła na czas mojej "karty karnej" i poproszono mnie abym przyszedł na drugi dzień.Następnego dnia okazało się iż inna Pani prokurator przejęła sprawę i żąda 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów.Po jakimś czasie odbyła się sprawa sądowa gdzie Sędzia zasądził wobec mnie zakaz na 1-rok prowadzenia pojazdów oraz kary pieniężne.Jednak prokuratura się odwołała od wyroku w wyniku czego ponownie odbyła się rozprawa gdzie Sąd Rejonowy wydał wyrok : zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres lat 3 i kary pieniężne.Prawo Jazdy mi zabrano jednak oddano po kilku dniach z adnotacją iż nie może być mi zabrane ponieważ mogę się nim posługiwać poza granicami RP.Jestem załamany tym wyrokiem Sądu i mam odnośnie tego parę pytań:
-w uzasadnieniu wyroku mam napisane iż wyrok liczy się od dnia mojego zatrzymania i Sąd zalicza mi do wyroku okres z przed rozprawy do tych trzech lat zakazu prowadzenia pojazdów a jednak Pani w Urzędzie Komunikacji twierdzi iż mam oddać Brytyjskie Prawo jazdy i Polskie (którego nie posiadam) a dopiero od tej chwili zacznie mi się liczyć kara....?moje PJ było zatrzymane przez policje i zostało mi odesłane więc o co w tym chodzi?
- czy po upływie czasu na jaki mam zakaz jazdy w RP będę mógł wymienić moje Brytyjskie Prawo Jazdy na Polskie czy muszę ponownie wyrabiać wszystkie kategorie?
-czy istnieją jakieś regulacje prawne aby cofnąć lub ponownie rozpatrzyć moją sprawę?
-czy posługując się Brytyjskim Prawem Jazdy mogę w Polsce zrobić kurs na na.przewóz rzeczy?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi pamiętając iż POLAK mądry po szkodzie....
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - LUCAS270.]

Najnowsze wpisy