paysafecard

DJ_rafal / 2008-02-09 19:01
Ostatnio usłyszałem o karcie www.paysafecard.com
Jest to nowatorskie rozwiązanie, aczkolwiek jeszcze nie dostępne w naszym kraju.

Tutaj moje pytanie- Czy istnieje coś podobnego, dostępnego w Polsce ?
Wyświetlaj:
mauatt / 2008-02-10 09:19
W Polsce też są dostepne karty przedpłacone lub inaczej nazywane pre-paidowe, np.: karta pre-paid w BZ WBK, netk@rta w Multibanku, eKarta w mBanku, karta wirtualna w ING Banku Śląskim i pewnie w wielu innych bankach też się takie znajdą....
DJ_rafal / 2008-02-10 14:26
Czy to prawda, że do zakupu takiej karty nie trzeba podpisywać żadnej umowy, nie trzeba być pełnoletnim oraz mieć konta w banku?
mauatt / 2008-02-10 18:10
Umowa zazwyczaj jest wymagana, chociaż w przypadku kart podarunkowych nie ma takiej konieczności... a do uzyskania karty przedpłaconej, rzeczywiście, nie trzeba być pełnoletnim i nie trzeba posiadać konta w banku i również nie ma wymogu uzyskiwania dochodów.
DJ_rafal / 2008-02-10 18:32
W mBanku i Multibanku trzeba mieć konto bankowe, w ING trzeba chyba być pełnoletnim.


Czy w BZ WBK można Kartę upominkową nabyć za gotówkę w dowolnej placówce?
Czy taka karta będzie rzeczywiście akceptowana w każdym punkcie oznaczonym logo VISA ?

Czy można nią płacić w EURO?
DJ_rafal / 2008-02-11 01:02
>>>Czy w BZ WBK można Kartę upominkową nabyć za gotówkę w dowolnej placówce?

Właśnie się dowiedziałem że można.

>>>Czy taka karta będzie rzeczywiście akceptowana w każdym punkcie oznaczonym logo
VISA ?

Też już wiem.

>>>Czy można nią płacić w EURO?

Jednak na to pytanie nie znam jeszcze odpowiedzi.
mauatt / 2008-02-11 14:08
Kartą upominkową z BZ WBK można płacić na terenie Polski oraz w sklepach internetowych, ale tylko w PLN.
Jeśli chodzi o kartę pre-paid z BZ WBK to nią można płacić również za zakupy w innych walutach niż PLN i za granicą też jest akceptowana.

...a w ING karta dostępna jest dla osób od 13 roku życia.
DJ_rafal / 2008-02-11 20:34
Tak, ale 13 lat trzeba mieć by ją PŁACIĆ, natomiast by ja nabyć trzeba mieć chyba konto w banku, do którego założenia wymagana jest pełnoletność.

By nabyć Kartę doładowywalną BZWBK również trzeba być pełnoletnim.
Jedynie karta upominkowa nie wymaga żadnych formalności.


Moje pytanie brzmi:

- Czy mógłbym poprzez założenie konta na http://www.moneybookers.com płacić w EURO?
mauatt / 2008-02-12 08:50
W ING i w BZ nie jest wymagane posiadanie konta i wystarczy mieć ukończone 13 lat, oczywiście w przypadku osób niepełnoletnich będzie wymagana zgoda opiekuna prawnego.

Jeżeli na koncie w moneybookers.com zarejestrowana będzie karta, która umożliwia dokonywanie płatności w EUR to będzie można płacić tą kartą, ale w przypadku karty upominkowej BZ-etki takiej możliwości nie ma.
PX / 79.163.12.* / 2009-03-17 00:01
Karta paysafecard jest już w Polsce!

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: