Forum Forum dla firmKadry

Pensję żony będzie można wpisać w koszty

Pensję żony będzie można wpisać w koszty

Money.pl / 2009-05-27 12:03
Komentarze do wiadomości: Pensję żony będzie można wpisać w koszty.
Wyświetlaj:
ergie1 / 2009-06-02 09:37
To krok w dobrym kierunku,oznacza częściowe majątkowe oddzielenie firmy i rodziny. Ale to za mało. W końcu winno się oddzielić majątek firmowy od majątku osobistego osób prowadzących firmy. Dlaczego prowadząc firmę ryzykuje prywatnym,nie firmowym, domem, samochodem, biżuterią żony, itp. Wybudowałem dom po 15 latach pracy na etat.Teraz założyłem firmę, dlaczego mam ryzykować "zapracowanym" domem nie mającym nic wspólnego z obecną firmą, gdy mi się nie powiedzie działalność gospodarcza. To socjalistyczno-komunistyczny przeżytek nienawiści do osób mających prywatne firmy.
jn-h / 85.222.81.* / 2009-06-02 10:53
Krótko mówiąc zaczynasz bez gotówki tylko z domem i jak Ci się nie powiedzie to koszty tego niech poniosą Twoi dostawcy, bo im nie zapłacisz - to dopiero jest komunizm!!!
ergie1 / 2009-06-03 08:36
Bez gotówki się nie zaczyna!!! Na firmę musi być Cię stać!
historyk / 89.77.25.* / 2009-05-29 17:00
polityka fiskalna państwa ma za zadanie jak najwięcej wydrenować kasy z obywateli, widać to na przestrzeni lat 1990-2009 jak zwiekszano opodatkowanie i ograniczano ulgi pomimo tzw wzrostu gospodarczego Jak partia jest wopozycji to pluje na rządzących że nie obniża podatków i nie zmniejsza kosztów pracy jak rządzi to podwyższa akcyze, składki zus i rzęzi o kryzysie, pomimo najlepszej sytuacji na świecie. Polska oparła sie najlepiej kryzysowi a podatki i tak sie podwyższy. Nie wierze w żaden bełkot rządzacych o niższych obciażeniach.
żona mająca firmę / 83.17.73.* / 2009-05-29 09:48
A jak żona prowadzi firmę to męża już nie będzie mogła zatrudnić??
podatkownik / 79.185.77.* / 2009-05-28 23:56
To kolejna pułapka.Dojdzie podatek i kolosalny ZUS.Jeśli dasz żonie pensję to drugie tyle oddasz ZUS-owi nawet jak żona już jest na emeryturze i chce trochę legalnie dorobić do emerytury.
Bernard+ / 83.22.110.* / 2009-05-29 14:46
Podatkowniku wszystko zależy od szczegółów przepisu. Jeżeli pozostanie możliwość zatrudnienia na umowę o pracę i pozostanie wybór statusu osoby współpracującej w wykonywaniu działalności to będzie to od dawna oczekiwana przez rodzinne mikroprzedsiębiorstwa korzystna zmiana. Bo np. teraz problemy powstają, gdy małżonka pracuje na 1/2 etatu gdzieś a po pracy pomaga mężowi w firmie i urodzi dziecko. Do tej pory rodzinne firmy były dyskryminowane przez prawo -głównie przez ZUS w zakresie obowiązku opłacania wysokich składek nawet, gdy firma ponosiła straty oraz niewypłacania świadczeń z ubezpieczenia adekwatnych do wysokości opłacanych składek, ale bardzo zaniżonych i obwarowanych wieloma wyjątkami tak, że osoba samo zatrudniona i osoby z nią współpracujące były zmuszane do płacenia większych składek niż pracownik a otrzymywały mniejsze świadczenia niż pracownik. Jeżeli po takiej zmianie przepisów małżonek osoby prowadzącej działalność gospodarczą będzie miał takie same prawa jak pracownik to będzie to duży krok we właściwą stronę. Pozostanie jeszcze do wywalczenia zrównanie praw osoby prowadzącej działalność z prawami pracowników w zakresie zasad płacenia składek ZUS i NFZ. Byleby tylko się nie okaząło ,że ta zapowiedź to sciema przedwyborcza a po wyborach zostanie to zaniechane. pamiętamy wiele takich zapowiedzi przed poprzednimi wyborami, o których po wyborach całkowicie zapomniano. To będzie test wiarygodności obecnej ekipy PO- PSL.
Isla / 83.30.91.* / 2009-05-29 09:57
No przecież tu chodzi o oficjalne zatrudnienie małżonka ,i tak trzeba od tego placić ZUS i podatek, należy pamiętać tylko ,że zatrudnić można na część etatu np. 1/4 lub 1/2 albo 3/4, lub jeszcze inny ułamek i można wystawić mu potem świadectwo pracy , nie jak bylo do tej pory ze tylko jako współ/
własciciel z ZUS,em płaconym tak jak właściciel firmy, bez żadnych praw tylko obowiązki i bez możliwości udokomentowania swojego przebiegu pracy zawodowej( tak jest w moim przypadku, prowadziłam firmę mężowi 19 lat kisięgowość, zarządzanie,kadry itd ale teraz nie mogę tego udowodnić i nikt nie chce mnie zatrudnić bo nie mam
,, papierów,, to potwierdzających,(Isla

Najnowsze wpisy