Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński o strajku generalnym na Śląsku

Piechociński o strajku generalnym na Śląsku

Money.pl / 2013-03-15 14:29
Wyświetlaj:
emigrant z NL / 109.37.221.* / 2013-03-26 21:40
http://tech.money.pl/innowacje-w-ue-polska-w-gronie-najgorszych-0-1276541.html
Jeden z zarzutow dla rzadu za male naklady w innowacje.
Utrata cennych obywateli,a raczej sprzedanie Polakow krajom Europy zachodniej w zamian za jalmuzne wynegocjowana przez Tucka!!! I pod tym zarzutem musze rozpisac sie bo mnie okropnie boli,ze nie moge realizowac swoich planow marzen na ojczyznie.Panie Premerze Polacy juz pokazali Europie,Światu,ze sa dobrymi,rzetelnymi,kompetentnymi pracownikami.Teraz wystarczy zachecajaca polityka dla firm i Polakow na emigracji i w duzej mierze rozwiazaloby to wiele gospodarczych problemow Polski.Coraz czesciej odnosze wrazenie ze polscy politycy sa marionetkami brukselkich. Np. w Holandii rowniez pogorszyly sie czasy, biznesmeni,przedsiebiorcy szukaja oszczednoosci, a przeciez wystarczyloby bezposrednio przedlozyc takiemu,przynajmniej sprobowac PLAN JEGO BIZNESU w POLSCE. Tylko wlasnie w Brukseli wiedzieli co ich czeka i zawczasu woleli tania sile robocza i wyspecjalizowana kadre pracownica wyciagnac do siebie niz patrzec jak firmy przenosza sie do Polski. Ale przeciez nic straconego!
Nam obywatelom meci sie w glowie abysmy nie zadali za wiele,stawia sie w sytuacji stracenca,zabiera mysli o planach i marzeniach! Ale moze juz czas podniesc glowe?! Nie prosic o jajmuzne tylko pokazac ze sila tkwi w ludziach! Zachecajcie ludzi do dzialan, a nie jak do tej pory odbieracie nawet nadzieje! Jak do tej pory tylko raz zetknalem sie z osoba,programem ktory mial za zadanie zachecac ludzi do podejmowania dzialan:chodzilo o pokazywanie zonom,polskim gospodyniom glownie na wsi ze tez moga cos zrobic ze swoim zyciem. Oczywiscie nie byl to program rzadowy tylko jakiejs organizacji,a raczej zrzeszenia studentow pod okiem jakiegos profesora.
PANIE PREMIERZE usmiechales sie od ucha do ucha po wynegocjowaniu jalmuzny na lata 2014-2020 w wysokosci 105,8 mld euro. A wiesz ile Polscy pracownicy wypracowali produktu krajowego brutto chodzby tylko dla Holandii? tylko z moich obliczen: 100 tys polakow zameldowanych w NL razy 6 letni dochod normalnego szeregowego pracownicka= 200 tys daje 20 mld euro( 70-80% wraca z powrotem do systemu NL w postaci podatkow posrednich i bezposrednich. A na emigracji zarobkowej jest 2 miliony Polakow!
Do tego gdy dojdzie: wytwarzane produkty przez Polakow,firm ktore sie dzieki pracownikom z polski utrzymuja i placa podatki,kredyty,oplaty itd.. Ja pracownik produkcji generuje dla holenderskiej firmy dochod rzedu 1 miliona euro rocznie!
Dajcie mi stabilna prace u normalnego pracodawcy blisko mojego domu,ojcowizny za 1000 euro netto na miesiac i nie zwiekszajcie kosztow zycia w Polsce (rocznie 12 tys.euro, w holandii mam 25 tys euro netto) a bede przynosil dochod z przyjemnoscia dla swojego kraju! O tym marzy wielu Polakow na emigracji.
Zrobcie porzadek w swoich urzedach, z bezmyslnymi urzednikami,biurokracja. Ja marze o prowadzeniu jakiegos malego biznesu,kilka maszyn(kapial,pomieszczenia juz mam) dajcie tylko narzedzia pomocnicze: uproscie urzedy podatkowe abym sam mogl sie rozliczyc i nie musial placic mandaty i kary za bledy popelnione przy wypisywaniu druczkow. Wspomozcie w wyszukiwaniu zlecen,wspomozcie dajac zlecenia na start mam ogromne doswiadczenie z pewnej branzy,wykonam zlecenie lepiej niz kto inny,moge to potwierdzic dyplomami,doswiadczeniem i oczywiscie wykonanym pierwszym produktem),szczegolnie na poczadku dzialalnosci. A nie dajecie kase temu kto lepiej buzka i gadka wypadnie na rozmowie z urzednikiem przyjmujacym wniosek badz jest znajomym znajomego i zaklada firme tylko po to aby dostac dotacje,spelnic warunki i zamknac firme!
rembert2 / 2013-03-16 09:50 / Tysiącznik na forum
Rzadzacy zyja w swoim swiecie napychajac sobie kieszenie kasa podatnikow-teraz nawet majac prace coraz wiecej ludzi zyje na granicy ubostwa.Ale tego z gabinetow nie widac,jak dlugo beda nas mamic medialna papka i radosnym usmiechem Donalda?-niedobrze sie robi
eldorado / 193.108.194.* / 2013-03-15 15:19
Panie Piechociński rząd nie dba o zachowanie równowagi ekonomicznej - rząd dba o zapewnienie posad dla swoich (vide Struzik,który powinien odpowiedzieć za Modlin),premie dla swoich,zajmuje się pochówkami,przez co nie będzie przeszczepów (24h nie ruszania zwłok)- a teraz macie spodnie pełne odwagi, gdyż idzie Śląsk,następnie 23 marca, dalej 10 kwietnia i tak będziea aż do obalenia tej koalicji tak wrogiej swojemu narodowi
Laser77 / 79.188.55.* / 2013-03-15 15:07
wybory się zbliżają
czyżby powtórka z SAMOOBRONY - rolnicy na ulice?
ciekawe, kiedy wypłynie na tych falach strajków Kaczyński?
rząd PO to porażka, jednak związki zawodowe uprawiają populizm większy niż ś.p. Lepper
makczupikczu / 178.180.164.* / 2013-03-15 16:54
a co, mają uprawiać w ramach pańszczyzny tuskowe poletko marychy?
ddedqdasda / 83.12.121.* / 2013-03-15 14:29
"....wstyd mi za tych z Radomia....."
nu kakże tamuj / 178.180.164.* / 2013-03-15 16:52
a za tych z Moskwy, to już nie?

Najnowsze wpisy