Pieniądze i... wszystko

Redakcja forum / 2006-05-07 20:02
Pieniądze ułatwiają życie. Jak bardzo? I jak utrudniają, gdy ich brakuje - sondujemy Waszą opinię.
Wyświetlaj:
Guunard / 2011-11-17 13:15
Witam,

Pieniadze z natury sa neutralne.
To my, ludzie nadajemy im wartości zarówno pozytywnych badz negatywnych.

Wartość pozytywna to sytuacja w której na przykład dzięki darczyńcy można na przykład dokonać przeszczepu organu, ratujac życie drugiemu człowiekowi. To wartość pozytywna nadana pieniadzom.

O wartości negatywnej nadanej, nie rozpisuję gdyż wystarczy dobrze się rozejrzeć by zauważyć setki czy tysiace przykładów. Niestety.

Z poważaniem,
Gunter Guunard.
guunard@gmail.com
ania71 / 80.53.55.* / 2006-05-29 16:09
Otóż...to...Pieniądze...odwieczny albo i nie problem i powód wszelkich sporów...przez nie ludzie potrafią się zabić, ale także dzięki nim możemy pomóc innym. To taki temat ,w którym trudo się opowiedzieć i nie można zająć jednostronnego stanowiska. Z jednej strony bardzo ułatwiaja nam życie i pomagają w wielu sytuacjach...aż tak, że nie potrafimy bez nich zyć. To jest najbardziej wkurzające...że zarabia sie po to żeby za chwilę wydać. Ale tak już świat, życie i gospodarka jest skonstruowana, że gonimy za pieniędzmi....jak ich nie ma to źle, jak są w niezadowalających ilościach to też niedobrze...;) Starajmy się cieszyć innymi wartościami. Pozdrawiam:)
yaroslawek / 83.23.246.* / 2006-09-09 21:39
Dla mnie pieniądze to w pierwszej kolejności "rzcez" gwarantująca bezpieczeństwo, niestety już tak ten świat jest skonstruowany. Zamierzam w przyszłości osiągać duże zyski, ale napewno nie po to by je idiotycznie wydawać, lubię zdrowe podejście do tego tematu :)

Najnowsze wpisy