Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pioneer akcji polskich FIO straciłam 8 tys

Pioneer akcji polskich FIO straciłam 8 tys

aleksandra_306 / 2008-07-09 16:07
W czerwcu 2007 zainwestowalam w ten fudnusz 16 tys na dzien dzisiejszy mam 8 tys .
Korszystam z uslugi ePioneer wiec sprawdzalam sobie co tam sie dzieje kwota stawala sie coraz mniejsza ale teraz kiedy zobaczylam ze mam 8 tys postanowilam cos zrobic a tym kierunku . Czy lepiej to wyjac i zainwestowac w cos innego bedzie lepiej gorzej prosze o pomoc
Wyświetlaj:
Jerzy Hernik / 31.42.19.* / 2012-02-23 15:54
Przeczytalem komentarze i pragne tylko zauwazyc ,ze wiekszosc FIO przynosi ujemne dochody jego uczestnikom a rzesze prowadzacych nieźle z tego zyja .Wiekszosc funduszy z jakich korzystam w ciągu ostatnich 7lat daje strate w ranicach 50% wplaconych kwot ,lub zysk roczny ponizej najgorszych lokat bankowych .do tego z zyskow pobieraja natychmiast 19%podatku a strat odliczyc nie mozna .Jak donosza media natomiast wrzutka jakichs paierow do bankomatu na falszywe konto wyglada ze przynosi zyski ?
Iruś / 77.254.176.* / 2011-12-04 18:08
Widzisz ja zamieniłem w 2007r fundusz akcji na fundusz obligacji i to w dolarach i jestem szczęśliwy że tak zrobiłem. A od 2008r systematycznie wpłacam w fundusz rynków dalekiego wschodu i jestem pewny że za kilka lat ponownie będę się cieszyć-kryzys kiedyś się skończy, moim zdaniem musisz czekać cierpliwie na lepsze lata.
Iruś / 81.219.90.* / 2012-02-23 18:29
Nie jesteś sam, zrobiłem dokładnie tak samo i się cieszę. Lokuje teraz w fundusze dalekiego wschodu i rynków wschodzących, z dolarami pożegnałem się.
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2011-09-16 15:17
jak zaczal padac trzy lata temu to pada nadal
Inwestowanie w fundy to nie trzymanie kasy przez 12 lat w jenym.
Fundusze sie zmienia.
Co jakis czas.
Bo i one maja swoje dobre lata ale i wieki slabosci.
Wycofalem sie z Pionnera jak zaczynal miec spadki w 2007 i nigdy nie wrocilem.
Nie widze szans by sie podniosl.
Z tej prostej przyczyny ze ma marna opinie i ludzie w niego nie wplacaja.
A ci co zostali to powoli sie wycofuja.
Krupier / 83.5.149.* / 2011-08-18 12:25
Zarząd tych funduszy Pioner - to złoczieje!! Od 2007r. dają sobie same nagrody- tak się im nalezy ,ze nas obrobili!!! To nie ma się nijak do tego co dzieje się na innych giełdach , PATRZ NAZWA FUNDUSZY- a tak ponoc ma się polska gospodarka do przodu!!
st41 / 178.181.4.* / 2011-07-21 11:56
Na następnym miejscu, a może na pierwszym postawiłbym też TFI Pioneer Aktywnej Alokacji. Fundusz o dużych możliwościach manewru lecz niestety w "realizacji" TFI Pioneer'a przynoszący straty nawet wówczas, gdy inne tego typu fundusze dają spore wzrosty. W szczególności IKE TFI Pioneer Aktywnej Alokacji przynosi same straty a jednocześnie ogranicza możliwości wycofania się z niego.
tomekzyban / 82.210.150.* / 2008-10-25 18:35
Kupując Pioniera akcji polskich FIO w V 2007 popełniłem najwiekszy błąd inwestycyjny w życiu, straciłem ponad połowe zaiwestowanych pieniedzy!!!. Odradzam fundusze pioniera bo wszystkie są marnie zarządzane. Nawet Pionier Obligacji ostanio spada a to juz dowód na daleko posunietą nieudolność i brak kompetencji w gospodarowaniu pieniedzmi.
Inwestor2007 / 79.190.228.* / 2011-06-30 16:32
ZGADZAM SIĘ ! Zainwestowałam 50 tysięcy w 2007r. a teraz mam tylko 28 tysięcy - a ponoć to inwestycje długoterminowe. Jak ile lat? A inflacja? A inne wskaźniki- tylko czyhają aby coś się działo na rynku międzynarodowym aby znalreżć pretekst - to żadne zarządzanie - im pensje rosną! jakie mieli w 2007 a jakie mają teraz? Ile osób w radzie i zarządzie przy takim postepie komputeryzacji? DNO! Oszustwo!
Pokonany / 87.204.161.* / 2011-07-20 16:33
Też straciłem b.dużo i to właśnie 4 lata temu, kiedy PeKaO S.A. zarządzał pan Krzysztof B.,obecny doradca Premiera.Od tej pory fundusz nie może się pozbierać.
tedchom / 2011-05-11 09:23 / Tysiącznik na forum
Nie chcę komentować zarządzania przez TFI pionier po prostu w obecnym czasie są słabsi od konkurencji, natomiast zadziwia mnie ocenianie przez Ciebie TFI podczas gdy sam piszesz że zainwestowałeś w akcyjne w najgorszym momencie. Powinieneś napisać że kupując fundusze akcji w 2007 roku to był największy błąd inwestycyjny w życiu. Każdy fundusz akcyjny w tym czasie stracił. Jak kupiłeś fundusz akcyjny to chyba wiesz że zgodnie z założeniem zarządzający MUSI cały czas mieć akcje w składzie a jak wszystkie spadają to chociażby się wściekł nie wolno mu wyzbyć się ich, więc stara się wybierać te które jego zdaniem stracą mniej. Zawsze mając tylko jedno TFI zdajesz się na wynik jaki oni osiągną i tyle raz lepiej raz gorzej.
Emilia55 / 83.29.210.* / 2011-09-13 08:43
Ano właśnie - i tutaj pokazuje się różnica pomiędzy osobą, która zna się na inwestowaniu, a tą, która zupełnie biernie podchodzi do swoich inwestycji.
tadeos / 83.23.165.* / 2008-12-28 19:00
Zgadzam się całkowicie z tym co powiedział przedmówca. Ja również straciłem lokując oszczędności w ten sam sposób. Uważam, że osoby proponujące wejście do tego funduszu nie mają żadnych kompetencji w tym względzie słowem SĄ TO ZWYKLI NACIĄGACZE, więc uważajcie Państwo na ten fundusz. Ja nie straciłem tak dużo, lecz uważam, że nie powinno się w taki sposób traktować klienta i obiecywać krocie kiedy jest zupełnie inaczej. PO PROSTU ŻENADA!!!!
priv / 2008-12-28 19:16 / Bywalec forum
Ręce to opadają jak się czyta takie wypowiedzi, przecież Wy nie macie nawet elementarnej wiedzy o funduszach inwestycyjnych, jak działają jaka jest ich struktura benchmark itd. i wypisujecie totalne głupoty.
stary klijent / 80.239.242.* / 2011-09-16 10:15
12 lat temu zainwestowałem w fundusz Pionier zrównoważony. Wpłacałem regularnie przez kilka lat rózne sumy co miesiąc zgdonie z zasadą głoszoną przez Pionier, że kiedyś przyjdzie górka i odbiorę swoje pieniądze z zyskiem większym od oprocentowania lokat. Zainwestowałem również w Pioniera Akcji. Również obiecywano zysk, ale z większym ryzykiem. Efekt - dużo więcej bym miał trzymając pieniądze nawet w PKO najgorszym pod tym względem banku. Nawet w okresie wzrosyów. Wpłacanie do Pioniera to wyrzucanie pieniędzy. Dawanie pieniędzy zarządzającym. Zarządzający nic nie robiąaby zyskać zaufania inwestorów. Przysyłają z naszych pieniędzy co jakiś czas kolorowe świerszczyki w których pokazują jak to bardzo dobre wyniki osiągają. Żenada i to nie tylko dlatego, że obecnie jest bessa na rynku. Oni po prostu nic nie robią, aby osiągnąc jakieś wyniki, naciągają ludzi. Jak przy tych wynikach mogą pobierać sobie tak wysokie prowizje za zarządzanie.
Danuta1039 / 85.202.111.* / 2012-10-23 20:03
ja straciłam 30 000 zł. Zgadzam się, że zarządzajacy pioneerem nic nie robią. Ja jako inwestor płace za zarządzanie - nie musze sie znać na inwestowaniu dlatego wybrałam fundusz, a nie kupiłam akcje... Skoro dzieje się coś złego, jeżeli inwestor traci wiele, to zarzadzający zawiadamia inwestora indywidualnego i proponuje mu rozwiązania. Tak traktuje się ludzi którzy zaufali! Co robią zarządzający - przesyłają jak to ktoś powiedział świerszczyki!.A przecież robią sprawozdania roczne dlaczego wraz ze swierszczykami nie przesyłają sprawozdań! Tak jak powiedziałam fundusze tracą a oni biorą kase za zarządzanie czy tak jest w państwie prawa? Czy ludzie nie powinni złozyć pozwu zbiorowego przeciwko zarządzającym tym funduszem?

Mówicie że spadki są wszędzie - nieprawda zobaczcie pionera tam jest w 90% kolor czerwony!!! A doradcy? Pożal się Boze nie wiedzą nawet, ze mozna dokonywać konwersji - powiedzieli mi ze muszę wnieść opłatę! Dzwonili ale okazało się, ze nie mam wielu alternatyw - bo wszędzie jest strata!

Co mam robić? pogodzić się ze stratą i wycofać resztki czy czekać 10 lat...a moze więcej? Jak widzę ten fundusz działa podobnie jak amber gold i to za przyzwoleniem.

Jeżeli płace za zarzadzanie to mam prawo egzekwować obowiązki zarządzającego moim dobrem! Przynajmniej tak myslałam dlatego proponuję egzekwować nasze prawa wzgledem ludzi którzy nic nie robią i zawodzą.
Piotrek05 / 194.169.228.* / 2011-07-21 15:24
To może nas oświecisz, wielki znawco funduszy.
Po co dajesz w ogóle takie komentarze, mogę postawić każdą kasę że o ich działaniu masz mniejszą wiedzę niż większość ludzi na tym forum.
st41 / 2011-08-25 14:34
Re do 'specjalisty' - nick "Piotrek05"
Minął miesiąc od mego wpisu. Czas wystarczający do zweryfikowania mej opinii o zarządzających Funduszem Aktywnej Alokacji TFI Pioneer. Wystarczy obejrzeć rankingi. Jest to najgorszy fundusz w grupie funduszy Aktywnej Alokacji i jeden z najgorszych z pośród wszystkich funduszy!
igor3 / 83.22.163.* / 2011-05-10 19:18
jest to najgorszy fundusz i nie lokujcie w niego nawet 1zl.
Lechita / 83.21.241.* / 2009-05-08 12:45
Jeżeli ktoś ma wiedzę o inwestowaniu, to sam gra na giełdzie a nie powierza pieniędzy pionnerowi. Jeżeli nie mam wystarczającej wiedzy, czy czasu, to powierzam pieniądze funduszowi, który powinien nimi tak zarządzać ,by inwestor nie poniósł straty. Inaczej zarządzający nie powinni pobierać wynagrodzenia. Pionner zdefraudował również moje pieniądze. Pytam tylko, czy ktoś ponosi za to odpowiedzialność. Czy istnieja jakaś granica spadku i strat, poniżej której pionner odpowiadałby finansowo. PKO zakupił mi jednostki po 68 zł a dziś są po 24.90 zł. Uważasz Bywalec, że to w porządku?
Piotrek05 / 194.169.228.* / 2011-07-21 15:29
Na giełdzie się gra wtedy gdy ma się czas na żmudne i długie analizy fundamentalne poszczególnych spółek. Jak czasu braknie wtedy wystarczy pilnować żeby kasa w czasie hossy była w akcjach a w czasie bessy w obligacjach, i pozostawić kupowanie poszczególnych aktywów ludziom z funduszy inwestycyjnych.
abovo1 / 78.131.175.* / 2011-07-24 00:31
re Piotrek05
Co do giełdy mam takie samo zdanie, co do funduszy też mi się podoba podejście. Ale ... no właśnie jest drobne ale...Kto mi powie kiedy hossa się kończy i należy uciekać w obligacje a kiedy bessa się skończyła i można wrócić do akcyjnych.
danana / 2011-07-24 22:37
no i dalej nie wiem co powinnam zrobic, moze ktos mi podpowie, czy wybrac pieniadze?
Sa widoki na lepsze czasy w najblizszym terminie?
abovo1 / 78.131.175.* / 2011-07-26 22:21
Podaj trochę informacji co masz, w jakiej firmie i od kiedy. Coś się wymyśli.
Niedawno trafiłem na nowatorski serwis wspierający inwestycje w fundusze. Pomaga podejmować decyzje kiedy uciekać z FA a kiedy do nich wracać. Wystarczy określić dwa parametry nazwali je Próg Bólu i Sygnał Powrotu w procentach i sprawdzić jak się taka strategia sprawdzała w przeszłości. Prawdopodobnie w przyszłości będzie bardzo podobnie. Może ktoś jeszcze sprawdzi i zaopiniuje czy warto się pchać w opłatę abonamentu.
danana / 2011-07-23 12:47
tez stracilam 5tys, co mam robic? Sprzedac czy czekac.....jest juz lepiej czy sa jakies widoki na lepsza cene?
see / 89.161.10.* / 2009-05-19 19:24
zlodzieje, po wdowi grosz wyciagaja rece
privy / 2009-05-12 15:06 / Tysiącznik na forum
Uważam, że przed podjęciem decyzji trzeba przede wszystkim zapoznać się ze statutem funduszu bo to na jego podstawie dowiesz się w jakich widełkach poruszają się zarządzający i czego możesz się spodziewać, tak jak starasz się dowiedzieć możliwie najwięcej na temat np. kupowanego sprzętu AGD. Po to jest statut, abyś wiedział na co się decydujesz. To czego tak szumnie domagają się wszyscy wchodzący w fundusze FIO jest nierealne, tym zajmują się fundusze typu hedge.

dawny priv
tomekzyban / 82.210.150.* / 2009-01-18 01:10
Do priv. Taaak i jeszcze powiedz że trzeba było czekać na odbicie bo w końcu musi nadejść. Jeżeli sam grając na giełdzie potrafiłem jakoś ustrzec się strat (a w dobrym okresie sporo zarobić), to myślałem że inwestując w fundusz bedzie jeszcze bezpieczniej bez codziennego sprawdzania giełdy. Już nigdy nie oddam moich pieniedzy w obce łapy a szczególnie do Pioniera banku PEKAO SA
priv / 2009-01-18 12:53 / Bywalec forum
A jakim cudem miałoby tak być? A gdzie Twoim zdaniem ten fundusz inwestuje i w jakim zakresie? Fundusz przecież ma swój BENCHMARK. Ja pomijam fakt słabości funduszy z grupy Pioneera, ale to co piszesz jest niedorzeczne. Aż w głowie mi się nie mieści, że grasz na giełdzie a nie wiesz co to STATUT funduszu. Tam masz wszystko napisane. Z tego co piszesz wnioskuję, że w ogóle nie czytasz takich rzeczy. Napiszę Ci abyś się już nie męczył, że benchmark pioneera akcji licząc od maja 2007 ma wartość około -58%. Więc oto takim właśnie cudem masz ponad połowę środków mniej. A czym jest jego benchmark, to już sam sprawdź. Sprawdź też ile funduszy na przestrzeni lat było w stanie pokonać swój benchmark, a potem dopiero wylewaj żale.
tomekzyban / 82.210.150.* / 2009-01-20 23:55
"A jakim cudem miałoby tak być? A gdzie Twoim zdaniem ten fundusz inwestuje i
w jakim zakresie? " w takim razie to tacy kiepscy inwestorzy jak ja albo i gorsi.
"Napiszę Ci abyś się już nie męczył, że
benchmark pioneera akcji licząc od maja 2007 ma wartość około -58%. Więc oto
takim właśnie cudem masz ponad połowę środków mniej" prosze nie pisz rzeczy oczywistych i nie tłumacz ich!!!!!
"Sprawdź też ile funduszy na przestrzeni lat
było w stanie pokonać swój benchmark, a potem dopiero wylewaj żale" tu już się muszę zaśmiać ))))) dzięki za radę. Chyba nie wyobrażasz sobie że tego nie sprawdzałem.
Nie wylewam żali tylko informuje o beznadziejności pioniera. Acha i jeżeli w następnym komentarzu masz zamiar tłumaczyć co to BENCHMARK i STATUT to sobie daruj.
priv / 2009-01-21 08:00 / Bywalec forum
Skoro są to rzeczy dla Ciebie oczywiste, to o co chodzi, skąd te dziwne stwierdzenia? Jeśli potrafisz właściwie reagować na giełdzie zawsze będziesz lepszy od funduszu, ale tego też pewnie nie muszę Ci mówić.
tomekzyban / 77.112.19.* / 2009-01-21 12:30
Które to moje stwierdzenie jest takie dziwne? - Dla mnie po tej rozmowie wniosek nasuwa się taki jak napisałem w pierwszym komentarzu. Zrobiłem błąd kupując te fundusze. Myśle że handlując losowo wybranymi akcjami i bez najmniejszego pojęcia o działaniu giełdy wyszedł bym podobnie - tylko za co ta nie mała prowizja dla banku? Więc bardzo łatwo być lepszym od funduszu a to nasuwa stwierdzenie które już raz pisałem o nieudolności zarządzających funduszem - czy to to jest to dziwne stwierdzenie?
zniechęcony / 149.156.24.* / 2014-09-01 15:00
Wszyscy tracą,nikt nie zarabia-złodzieje, jak wszędzie patrzą człowieka oskubać z tych resztek.Chory kraj.
priv / 2009-01-21 14:57 / Bywalec forum
Wracając do początku dyskusji, zgodzę się z Tobą, że jest to chyba obecnie najsłabiej zarządzane TFI na naszym rynku, ale jeśli tak uważasz, to czemu nic nie zrobiłeś przez te 2 lata? Przecież wiesz, gdzie on inwestuje, a jego słabość było widać już pod koniec 2007r jak mu benchmark odjechał na ponad 5%. Tak na marginesie: arka obligacji radzi sobie obecnie tak samo ''dobrze''.

''to myślałem że inwestując w fundusz bedzie
jeszcze bezpieczniej bez codziennego sprawdzania giełdy. '' - to jest to dziwne stwierdzenie. Jest bezpieczniej niż w pojedynczej akcji zwłaszcza małej spółki, ale bez sprawdzania giełdy? To tak jakbyś w ogóle nie wiedział o istnieniu rzeczy, o których piszesz, że są dla Ciebie oczywiste.

Wracając ponownie do początku dyskusji mój pierwszy post nie był akurat kierowany do Ciebie ale do tadosa i autorki wątku, ale skoro się włączyłeś i podałeś to co wyżej więc się odniosłem.
tomekzyban / 82.210.150.* / 2009-01-21 22:12
"ale
jeśli tak uważasz, to czemu nic nie zrobiłeś przez te 2 lata?
Przecież wiesz, gdzie on inwestuje, a jego słabość było widać
już pod koniec 2007r jak mu benchmark odjechał na ponad 5%" - chciałem to sprzedać z minimalną stratą ale niestety posłuchałem się nazwijmy to "doradcy w banku".
Nie bez sprawdzania tylko bez codziennego sprawdzania każdej akcji jaką mam. W funduszach nie posiadam nawet informacji w jakie akcje są inwestowane powierzone aktywa, tak wiec można ograniczyć się do sprawdzania głównych wskaźników giełdowych - tak to należało zrozumieć a nie wyjaśniać że fundusze akcji inwestują w akcje i udawać mądrale.
priv / 2009-01-22 00:06 / Bywalec forum
To prawda, skład portfela funduszu poznajemy z 6 miesięcznym opóźnieniem, bo tajemnica. Dlatego jest benchmark i tylko tak na bieżąco można kontrolować jakość zarządzania. Doradcy bankowi...hm...oni mają taki prikaz. Jest to wręcz nagminne i sporo osób zostało ''zrobionych'' w ten sposób. Jeśli Cię źle zrozumiałem to wybacz. Myślę, że już wystarczy tej naszej prywaty na forum. Pzdr.
puszka / 2009-01-27 10:17

To prawda, skład portfela funduszu poznajemy z 6 miesięcznym opóźnieniem, bo tajemnica.
Dlatego jest benchmark i tylko tak na bieżąco można kontrolować jakość zarządzania.
Doradcy bankowi...hm...oni mają taki prikaz. Jest to wręcz nagminne i sporo osób zostało
''zrobionych'' w ten sposób. Jeśli Cię źle zrozumiałem to wybacz. Myślę, że już wystarczy
tej naszej prywaty na forum. Pzdr.


Co to takiego BENCHMARK
max1224 / 2009-01-27 10:29 / Tysiącznik na forum
coś w rodzaju latarni morskiej w sensie punktu odniesienia
tomekzyban / 77.113.113.* / 2009-01-22 13:33
ufffff. pozdrawiam:)
kazumi / 2009-01-18 16:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację priv. Fundusz akcyjny nie może nie tracić w czasie bessy jeśli minimalny udział w akcjach musi wynosić np. 60% aktywów. Co innego to umiejętności i ,,nos" zarządzających żeby zabezpieczyć się przed dużymi stratami np. za pomocą instrumentów pochodnych. Swój benchmark pokonuje tylko mała cząstka fundów. W zasadzie to my sami musimy zarządzać swoimi pieniędzmi dokonując konwersji jak zaczyna się robić gorąco. Co do pioneera to fakt faktem ma on w czasie bessy kiepskie wyniki i jest jednym z droższych.pozdr
Maria111 / 91.192.250.* / 2008-08-25 21:55
mogę cie pocieszyć ze ja tez straciłam 50 tysięcy i tez nie wiem co mam teraz zrobić. Kto może mi coś doradzić, żeby odzyskać tą kwotę co straciłam.
miki3d / 2008-08-26 11:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może doradzić Ci tutaj kilka osób. Tylko potrzeba większej liczby danych. Jeśli nie chcesz się wyzewnętrzniać na publicznym forum, puść mi prytwatną wiadomość.
proton / 2008-07-15 22:32 / -
fundusze będą pikowały jeszcze długo, bo często jak nawet indeks jest na plusi to fundusz jest na minusie, lepiej uratować co się da
zielona łąka / 2008-07-16 18:04
hejka!!! ja tez miałam pionera i przełozyłam na pioneer pieniezny z mozliwością konwersji powrotnej, co znaczy ze jak sytuacja się poprawi powróce do tego funduszu bez zadnych opłat odrobię i wypłace.
bób / 87.206.188.* / 2008-07-15 23:13
fudusze mają dużą bezwładność
LdN / 2008-07-09 18:26 / Bywalec forum
Mozesz sprzedac za parę dni koszystając z korekty i odkupic podczas ostatniej fali spadkow.
XLS / 83.5.192.* / 2008-07-09 23:14
LdN genialne!!! :)) Szacun! Tylko która to będzie ta ostatnia fala spadków? :)))

Poważnie, to weź Ola szanuj swoje pieniądze i lepiej sprawdź ile fundusz pobiera opłat za te swoje śmiechu warte "zarządzanie" i zastanów się czy tak łatwo jest zarobić chociażby tylko na te opłaty. Chyba że lubisz tracić pieniądze ale w takim wypadku pewnie znajdziesz parę przyjemniejszych sposobów... Ktoś niedawno porównywał wyniki krajowych funduszy akcji z małpim losowym inwestowaniem w akcje przez własny rachunek maklerski i małpy były zdecydowanie górą nad naszymi "doradcami" inwestycyjnymi...
kris_s / 2008-07-16 09:05 / Bywalec forum
http://www.stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=63
LdN / 2008-07-15 17:17 / Bywalec forum
Przeczytaj co napisałem wyżej. Mogę się oczywiście mylić, ale wczoraj był ostatni dzień na sprzedaż, a dzisiaj rozpoczęła się ostatnia (mam nadzieję) fala spadków.
babek / 77.115.107.* / 2008-07-13 22:59
Ostatnia fala spadków będzie poprzedzona informacją RPP dotyczącą stóp procentowych-to dla tych, którzy jeszcze chcą grać. A jak ją interpratować to zadanie domowe do odrobienia. Pozdrawiam
LdN / 2008-07-12 22:49 / Bywalec forum
Cos takiego (z małpą) napisałem na forum mBank-u ;)
ivonek1 / 2008-07-12 18:16
Byłam w podobnej sytuacji jak ty, też miałam pioniera akcji pol, oprócz tego zrównoważone i stabilnego wzrostu, razem 40 tys.3 dni temu umożyłam jednostki, jestem w plecy 10 tys ale poprostu nie miałam już sił. Przeczekam aż wig20 spadnie do poziomu 2000 i znów wkroczę do akcji.
;/ / 83.24.212.* / 2008-10-14 18:54
ja od sierpnia straciłem 22 tyś ;/
andre1310-SEBek / 83.168.108.* / 2008-07-13 09:07
Wasze decyzje wywołane emocjami są złe, bo teraz sprzedasz z dużą stratą, uratujesz może trochę, bo może jeszcze spadnie parę procent, ale już nie odkupisz (w dołku) bo się będziesz bała. Na tym polega błąd w inwestowaniu w fundusze akcji, że przegrywa się z emocjami. A co do Pioneera to osobny temat, byłem w nim od 1993 roku (najpierw w mieszanym, potem w Akcji Polskich) wyszedłem po 14 latach w listopadzie 2007 przy poziomie WIG20 3450, co wydawało mi się stratą ale teraz się cieszę. Sam Pioneer uważam za jedno z gorszych Towarzystw FI i nigdy tam nie wrócę, mimo że przez te 14 lat byłem na plusie. Same prowizje 5%, pobierane przy zakupie to porażka, nie mówiąc o wynikach.
XLS / 78.133.200.* / 2008-07-16 16:37
Błąd w inwestowaniu w fundusze polega głównie na tym że wogóle się w takie coś inwestuje. Jednak z wypowiedzi wnioskuję, że większość wypowiadających się na tym forum nawet nie tyle inwestuje, co uczestniczy w grze losowej opartej na krótko lub średnioterminowych wahaniach notowań, dorabiając do tego mniej lub bardziej śmieszne teorie tzw. "analizy technicznej" :)
pchelek / 2008-07-13 21:54 / Tysiącznik na forum
w pionnerze bylem 3 lata i dal mi zarobic - od 2004 do 2006 do wrzesnia
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy