Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów?

PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów?

Money.pl / 2011-06-19 13:36
Komentarze do wiadomości: PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów?.
Wyświetlaj:
hanek676 / 2011-06-20 13:39
hehehe, dobre z tym elektoratem, to będą mieli bojkot, dużo im to da!
Polak0481 / 2011-06-20 01:23 / Bywalec forum
Ale wałki będą pierwsza klasa.

Oj, źle się dzieje.
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 20:58

PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów

Ej, to nie fair! Ja osobiście bojkotuję wybory już od dwudziestu lat, a chwała i sława za to ma być PiSowi?! Po moim trupie! Bojkot wymyśliłem ja i tylko ja! Dla mnie szacun, a nie dla PiSu, bo byłem pierwszy.
stos / 2011-06-19 21:22
Ty poza tytułem czytałeś treść artykułu?
PiS proponuje bojot pierwszego dnia wyborów a Ty bojkotujesz wybory w całości.
Więc co ma piernik do wiatraka?
ździcho / 212.106.29.* / 2011-06-19 21:52

Ty poza tytułem czytałeś treść artykułu?

Tak.
a Ty bojkotujesz wybory w całości.

a ja bojkotuję wybory w całości. Dokładnie tak. A to raczej wiatrak do piernika, bo ja mam SWOJE zdanie w tej sprawie.
Botycki / 178.42.8.* / 2011-06-20 12:07
A kogo tu obchodzisz ty i twoje zdanie? Bądź jednak pewien, że jesienią zostaniesz rozliczony i za bojkoty i w ogóle za postawę antypolską.
ździcho / 62.244.129.* / 2011-06-20 17:27

Bądź jednak pewien, że jesienią
zostaniesz rozliczony

Rozlicz mnie teraz.
1................................
2................................
3................................
4................................
5................................
Resztę punktów sam se powpisuj. A co to ja twój parobek?
a999 / 188.147.195.* / 2011-06-19 20:04
nie pójdą głosować. Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny...
dgen / 2011-06-19 19:46 / Tysiącznik na forum
wyborcy peło jak i fani bronka mają kłopoty z językiem ojczystym i odróżnieniem liczby pojedynczej od liczby mnogiej - konstytucja mówi wyraźnie o wyborach w "dniu wolnym od pracy".
JAG1 / 83.8.180.* / 2011-06-19 17:46
Panie Kaczyński, drugi dzień wyborów też trzeba zbojkotować.
W kondominium nie będziecie przecież głosować.
emeryt51 / 84.10.193.* / 2011-06-19 14:57
Ja nawołuję. Idżcie głosować wszyscy kto tylko może i głosujcie na tych ostatnich z listy .Zostanie w domu to brak patriotyzmu. Ludzie weżcie sprawy kraju w swoje ręce. Jak na razie to partie obrzucają się błotem a nie programami. Hipokryzja wyborów polega na tym, że wyborca nie ma innej możliwości, nie ma sposobu na wrażnie swego nie zadowolenia z programów partii. Oddanie głosu nie waznego wspomaga tych pierwszych na liście. Poseł w sejmie może się wstrzymać , być za lub przeciw, a wyborca jest pozbawiony tego prawa. Nie ma spposobu na utemperowanie polityków i powiedzenie panowie nie!, nie tędy dgroga. W tak ważnych sprawach jak regulamin wyborów i regulami n Sejmu powinno się odbyć referendum , bo inaczej będziemy tylko mięsem wyborczym, a po wyborach hulaj dusza, mamy was gdzieś, bo posła odwołć się nie da.
mieso wyborcze / 79.185.228.* / 2011-06-19 15:32
Zmienoc regulamin wyborow. Glosowac na osobe a nie na partie!!! Ordynacje wyborcza nie chca zmienic obecne elity przy korytku. A moze przy pomocy REFERENDUM ???
Głupek / 89.229.83.* / 2011-06-19 13:55
Tutaj troche reality spoza POmatrixa. I to nie jest spam - dla tych co to swoje wyzwiska uwazaja za mondrosci a takie podsumowania juz nie:
"..Miliard w błoto na początek


1. Okazuje się, że decyzje mogące skutkować wydatkami budżetowymi, rzędu miliarda złotych Premier Tusk podejmuje jednoosobowo i komunikuje je członkom Rady Ministrów poprzez swoje konferencje prasowe.

Tak stało się właśnie wczoraj. „Polska będzie uczestniczyć w mechanizmie gwarancji dla Grecji w kwocie 250mln euro (około 1 mld zł)” powiedział na konferencji prasowej Premier Tusk .

Dodał, „że ten udział w pomocy dla Grecji nie wpłynie na finanse publiczne Polski”, choć akurat wszystko wskazuje na to, że gwarancje dla tego kraju prawie na pewno oznaczają konieczność poniesienia w przyszłości wydatków z tego tytułu. Grecja nie jest w stanie spłacić swoich długów i wszyscy wierzyciele tego kraju muszą się pogodzić z częściową utratą pożyczonych mu pieniędzy.

Po tej decyzji premiera Tuska widać wyraźnie, że coraz częściej Polska realizuje dyspozycje Niemiec i Francji wcale nie wypracowane przy wspólnym stole przez 27 krajów UE, tylko komunikowane nam za pomocą środków masowego przekazu.

Bowiem także wczoraj Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zakomunikowali całej Europie, że się porozumieli, a w pomocy dla Grecji mają uczestniczyć wszystkie 27 kraje UE, anie tylko te ze strefy euro.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na szczycie w Brukseli w dniach 23-24 czerwca ale Premier Tusk już wczoraj poinformował, że się zgadza choć wiadomo, że takie kraje jak Wielka Brytania czy Czechy są temu rozwiązaniu przeciwne.

2.Premier Tusk podkreślił, że taka decyzja jest wyrazem europejskiej solidarności, choć ta solidarność nie powinna powodować wyrzucania pieniędzy w błoto.

Duża cześć ekonomistów uważa bowiem, że Grecja ani teraz ani w przyszłości nie będzie w stanie spłacić w całości swoich długów i im szybciej zostanie ogłoszona restrukturyzacja greckiego długu (czyli ogłoszenie, że Grecy spłacają tylko ich część, a z reszty wierzyciele muszą zrezygnować), tym dla wszystkich lepiej.

Niemcy i Francuzi nie chcą tego rozwiązania bo ich banki pożyczyły Grekom przynajmniej120 mld euro i strata jakiejś części tej sumy zachwieje ich bilansami, a tym samym będą one wymagały wsparcia przez budżety obydwu państw.

Dlatego kolejną transzą pożyczki dal Grecji w wysokości 12 mld euro (z wcześniej przyrzeczonego Grecji pakietu w wysokości 110 mld euro) chcą kupić temu krajowi spokój do września (Grecja nie musiała by pożyczać na rynku tylko spłacałaby wcześniejsze pożyczki pieniędzmi przekazanymi przez Komisję Europejską).

Kupowanie za kolejne miliardy euro czasu dla Greków niczego jednak nie rozwiązuje bo mimo drastycznych oszczędności budżetowych i podwyżek podatków deficyt sektora finansów publicznych na koniec roku 2010 wyniósł aż 10,5%, a dług publiczny blisko 140 % PKB i te wskaźniki pokazują ,że bez restrukturyzacji zadłużenia w przypadku tego kraju nie może się obejść.

3. Jesteśmy członkiem UE i oczywiście z tego tytułu spadają na nas określone obowiązki ale Premier Tusk wprowadza w błąd polską opinie publiczną mówiąc, „że udzielając pomocy Grecji wykonujemy obowiązki opisane przepisami unijnymi”. Postawa Wielkiej Brytanii czy Czech pokazuje, że to nie jest to obowiązek, a najwyżej postulat do dyskusji na forum UE.

Niestety coraz częściej o decyzjach związanych z naszym członkostwem w UE skutkujących bardzo poważnie dla polskiej gospodarki dowiadujemy się z konferencji prasowych, a wcześniej nie są one choćby przedmiotem debaty w naszym Parlamencie.

Tak było z wejściem Polski do tzw. paktu euro plus mimo tego, że tamta decyzja wiązała się z oddaniem Komisji Europejskiej kompetencji dotyczących kształtowania naszego budżetu czy harmonizacji podatku dochodowego od osób prawnych w skali całej UE.

Tak stało się ze zgodą na gwarancje dla Grecji, choć są to gwarancje pierwsze ale pewnie nie ostatnie bo za parę miesięcy trzeba będzie dla tego kraju, znowu kupić kolejny czas..."
jotbi / 87.99.23.* / 2011-06-19 13:48
Schizofrenia narasta
andi5 / 95.49.144.* / 2011-06-19 13:41
POstkomunie, liberalom i innym "europejczykom" to radio jest sola w oku od samego poczatku.Widac,ze coraz wiecej ludzi slucha tego radia i to w NICH wywoluje zlosc,ze cala robota na nic,tyle klamstw oszczerstw,a radio rosnie w sile.W lipcu jak zobacza te tlumy dobrze zorganizowanych sluchaczy na Jasnej Gorze to znowu "gula im wyskoczy"To radio jest nam wszystkim potrzebne jako odtrutka na cale chamstwo i klamstwa wielkich mediow.Na YT sa fajne wypowiedzi W. Cejrowskiego i C. Pazury o tym radiu w jego rocznice.Wlasnie w tym radiu sa cudowne wyklady prof. Piotra Jaroszynskiego (moj ulubiony o Grunwaldzie i o znaczeniu mowy w naszej kulturze)Na stronie RM w internecie sa w dziale wyklady na WSKiSM.Wczoraj swietne rozmowy niedokonczone z calym archiwum,felietony,aktualnosci dnia itd....Mozna sie wspolnie pomodlic i posluchac co madrzy wiec nie "trendy" ludzie maja do powiedzenia. leda
tesa1959 / 2011-06-19 13:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tylko szkoda, że chamstwo jest zwalczane nienawiścią...
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-19 15:14
Szkoda tylko ze w tym przypadku Pani nie wie co pisze.
tesa1959 / 2011-06-19 15:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz, akurat na ten temat nie chce mi się prowadzić dyskusji. Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu. Ok?
Nie chcę psuć cienkiej nici naszego porozumienia :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-19 16:17
Pozostawanie w bledzie jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego.:)
tesa1959 / 2011-06-19 19:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie martw się o moje zdrowie. Odkąd nie słucham wiadomego radia, jestem w jak najlepszej kondycji psychicznej :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-19 21:25

Odkąd nie słucham wiadomego radia...

Skad wiec ma Pani te wiadomosci o nienawisci plynacej z tego wiadomego radia?
Dlatego wlasnie, Pani nie wie co pisze.
tesa1959 / 2011-06-19 21:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Swego czasu kilka razy słuchałam, aby mieć własne zdanie, ale nigdy nie wytrwałam do końca, bo krew mnie zalewała z tej "miłości" płynącej z anteny. Teraz zasięgam języka, czy coś się zmieniło i jakoś nikt mi jeszcze nie potwierdził tego. Żeby nie być gołosłowna i mówiąca o czymś z sufitu, obiecuję, że jutro posłucham "rozmowy niedokończone" i wtedy wyrażę już swoją autorytatywną opinie. Myślę jednak, że jeden raz może nie wystarczyć, więc bądź cierpliwy. Dotrzymuję słowa, a na pewno spotkamy się na forum do września. Potem wracam do pracy, więc będę raczej rzadkim gościem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-19 21:45
Trzymam za slowo.
Niech Pani tez zanotuje te objawy nienawisc abysmy mieli o czym rozmawiac.
tesa1959 / 2011-06-19 21:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Ale notować nie muszę. Mam dobrą pamięć.
a na marginesie - czy Ty słuchasz regularnie Radia Maryja?
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-19 23:00
Slucham kiedy temat mnie interesuje i glownie przez Internet.
tesa1959 / 2011-06-19 23:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rozmowy niedokończone też? Bo właśnie ta audycja kilka lat doprowadziła mnie nieomal do białej gorączki.
tesa1959 / 2011-06-19 23:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Więc zapewniasz mnie, że nie trafi mnie szlag? A niech tam, najwyżej wyłączę. Nie pamiętam, o której to godzinie są te rozmowy? Bo będę raczej z radia słuchać a nie z internetu. pewnie jest program w internecie, ale już mi się nie chce grzebać nigdzie.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-19 23:33
Nie musi Pani czekac na audycje w radiu.
Moze jej Pani posluchac przez internet z archiwum RM.

http://www.radiomaryja.pl/query.php?__a=1&__r=R
tesa1959 / 2011-06-19 23:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję i dobranoc.
Tress / 188.146.196.* / 2011-06-19 13:36
Platforma szykuje fałszerstwo wyborcze i każdy pomysł na udaremnienie tych planów jest cenny.

Najnowsze wpisy