Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS chce wysokich kar dla pedofilów

PiS chce wysokich kar dla pedofilów

Money.pl / 2008-09-28 17:04
Komentarze do wiadomości: PiS chce wysokich kar dla pedofilów.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-09-28 19:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
90% nastolatków nawiązuje "kontakty seksualne" w necie i nie tylko - wsadzić ich wszystkich, żeby niczego nie było! Obciąć! Spalić! Wstrzyknąć truciznę i rozstrzelać, następnie powiesić. Najlepiej za wszystko karę śmierci i tortury, nie będzie już można bardziej zaostrzyć. Gdyby surowość kar cokolwiek rozwiązywała, USA byłyby najbezpieczniejszym krajem na świecie.

Zaostrzyć łatwo, złapać zboczeńca co ogląda w necie cycate laski w wieku 14 lat też prosto - ale takiego co na lekcjach religii dzieci gwałci już trudniej ukarać, co nie? Proponuję dla takich specjalne kary - przenieść nie do jednej, a do dwu innych parafii.
Humbak / 79.185.37.* / 2008-09-28 22:40
"Gdyby surowość kar
cokolwiek rozwiązywała, USA byłyby najbezpieczniejszym krajem na świecie."

A może Singapur?
Pilsener / 2008-09-28 23:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No tak - ale rozwiązania muszą przystawać do rzeczywistości. Nie może być tak, że ktoś trafia na pół roku do paki, bo rzucił w czyjś samochód kubkiem z fast-fooda. Pracowałem rok w areszcie śledczym i więzieniu - zamkniesz np. alimenciarza, po roku wyjdzie zatwardziały kryminalista, którego nikt nie zatrudni etc. - będzie musiał kraść i koło się zamyka. Potrzebne są rozwiązania bardziej przystające do rzeczywistości, trzeba bardziej myśleć o społecznych skutkach utrzymywania systemu surowych kar, a nie tylko myśleć odwetowo - myślenie odwetowe jest krótkowzroczne, tym bardziej, że polska w dziedzinie prawa ma dużo do nadrobienia. Co z tego, że zamkniesz kierowcę, który spowodował wypadek, jak ofiary nie mają praktycznie żadnych szans otrzymania zadośćuczynienia? Nie popadajmy w paranoję - w UK nie mogę iść sam do parku, bo zaraz "pedofil". Ile dzieci rocznie w polsce jest gwałconych przez pedofilów? To jest zwykły temat zastępczy, mający odwrócić uwagę plebsu od problemów trawiących cały kraj i społeczeństwo. A kto surowo ukarze tego, co mi ukradł wycieraczkę, tablice rejestracyjne i pourywał lusterka?
Humbak / 80.54.54.* / 2008-09-29 10:01
Niczym nowym nie jest chyba stwierdzenie że zagrożenie przestępczością jest silnie zależne od sytuacji ekonomicznej społeczeństwa. Tylko czy aby wymaganie od polityków poważnego podejścia do tematu to nie za wiele?;>
Humbak / 80.54.54.* / 2008-09-29 10:07
Aha, przy lepszej ekonomii łatwiej o dobre finansowanie wymiaru sprawieliwości a co za tym idzie nieuniknionością (brrr, co za potworek słowny) kary- to odnośnie pedofilii, której ekonomia nie wyeliminuje.
Pajchiwo / 2008-09-29 19:03 / Tysiącznik na forum
Heh - wszystko to pięknie, ale co dadzą większe pieniądze gdy każdy właściwie obszar życia jest zależny od "widzimisię" urzędnika/sędziego/lekarza/prokuratora/itd. i nie odpowiada on ani za swoje błędy, ani za z premedytacją popełnione nadużycia? No chyba, że wierzysz w rzetelność i "etykę" sądów korporacyjnych ale to znaczy, że nie czytasz gazet - oni w ciągu ostatnich 50-60 lat są cały czas przez korporacje uniewinniani.
Skutek jest taki, że "lepsza ekonomia" nie może powstać - ponieważ nie ma skutecznych i równych ram prawnych...
A jakie prawo jest skuteczne - takie jak jest zapisane w zasadach: z dotkliwą karą i przede wszystkim nie zostawiające pola manewru dla oszustów oraz jednoznacznie okreslające kary (dotkliwe) dla urzędników.
A jakie są kary dotkliwe?
IMHO dla urzędnika najdotkliwsze był by dożywotny zakaz pracy na stanowisku urzędniczym w administracji publicznej i wszelkich jednostkach (itd).
Dla oszusta - publiczne, przymusowe i niekasowalne do momentu wyrównania z kwotą oszustwa odpracowanie długu.
Dopóki nie odpracuje w świadectwie o niekaralności będzie miał "kwiatka" - sam się po prostu załatwi.
Dla pedofila steylzacja + dożywocie z przymusową pracą z której dochody będą pokrywały szkody ofiary (może mieć możliwość zwolnienia warunkowego jeśli wyrazi zgodę psycholog - po tych 15 latach z obniżeniem poziomu hormonów nikomu nie będzie w stanie nic zrobić).

Zauważmy, że nagle mamy bardzo dużo osób do pracy nad upiększaniem naszych miast/gmin, budowaniem dróg, zapobieganiu erozji, kopaniu rowów i przygotowywaniem wstępnym terenu pod autostrady/place/budynki itd - obniżamy koszty przetargów bo są to robotnicy zwykle niewykwalifikowani a dodajemy zadośćuczynienie.
Jak się delikwenci uchylają to areszt + przymusowa praca.
Od razu zmiękną, jak nie będą mieli wyboru.

Co nie zmienia faktu, ze samo pedofilstwo jest w Polsce problemem drugorzędnym tu wykorzystywanym stricte populistycznie.
iesui / 77.253.110.* / 2008-09-28 19:51
Czy członkom kościola katolickiego także? Czy byliby sądzeni na takich samych prawach jak wszyscy inni?
tjarecki / 2008-09-29 00:39
Chryste panie, jak czytam komentarze takich idiotów, to aż mi się obiad zwraca... Ludzie, czy wy macie w głowach na******? Co wyście tak siedli na tych księży, to są przecież normalni ludzie, często lepsi niż inni. Fakt, zdarzają się zwyrodnialcy, ale przecież jak wychwycą jednego spośród tysięcy to chyba może się to zdarzyc, prawda?
Pajchiwo / 2008-09-29 19:09 / Tysiącznik na forum
Problem jest złożony - iesui chodzi chyba działanie na wzór korporacji prowadzone przez władze Kościoła, który faktycznie ociąga się z wymierzaniem jakichkolwiek kar w podobnych przypadkach.
Tu temat jest po prostu bardziej jaskrawy, ponieważ wiąże się z nadużyciem zaufania społecznego jakim niewątpliwie są obdarzani księża w naszym kraju (zwykle zresztą udzielanym nie osobie tylko sutannie).
DSA / 2008-09-28 17:04
Jedyna rzecz z którą się zgadzam z tą partią. Odciąć takim bolkom ich kaktusy!!!!!!!!! i za kraty na końca życia!!!!!!!!!!!
cobithree / 2008-09-28 23:30
To by chyba było mało, odciąć i przyszyć na czubku głowy, rece przyszyć do pleców i niech głową wbijają gwoździe, dożywotnio. To by było może małe zadośćuczynienie za rozwalenie mózgu dziecka, również dożywotnie;//

Najnowsze wpisy