Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS oczyści państwo z agentów PRL

PiS oczyści państwo z agentów PRL

Money.pl / 2007-01-11 10:14
Komentarze do wiadomości: PiS oczyści państwo z agentów PRL.
Wyświetlaj:
pchelek / 2007-01-21 22:52 / Tysiącznik na forum
piSorow tylko tak mozna skwitowac - rzad sie wali to gawiedzi i pospolstwu tzreba jakies ochlapy rzucic - najlepiej "bij ubekow" - a ze to nierealne i debile to drugorzedna sprawa - emerytury sa rzecza nabyta - w wyniku pracy [niewazne jakiej]
DA-old / 195.225.71.* / 2007-01-12 20:59
To juz ostatni dzwonek. Spieszcie się Panowie, bo za moment kostucha Was wyprzedzi. CZas na sprawiedliwość i prawo.
czekamy / 83.17.92.* / 2007-01-12 10:12
po Wielgusie pora na spowiedź B O L K A ! Juz czas. Czy mu starczy cywilnej odwagi ?
A... / 212.244.189.* / 2007-01-12 08:25
...a jak deubekizacja wpłynie na gospodarkę?
Przecież oni mają pakiety kontrolne akcji w - co najmniej, co 5-tej firmie, która jest na naszym "giełdziątku" (a może co drugiej, któż to wie...), i która - może teraz już mniej, była przez lata pralnią esbeckich pieniędzy..., esbeckich bo esbecja najpierw przeflancowała się do przestępczości zorganizowanej a później w glorii chwały, do biznesu i to tego przez duże "B".

Zabrać im emerytury? - śmiechu warte..., Zabrać im te pakiety kontrolne, to by było dopiero coś (!!!), nawet kosztem krachu na tej naszej pipidówie...,
...może to by graczy "szaraczków" tak często piszących na stronach Money (do których nie wiem czemu czuję niczym nie uzasadnioną, irracjonalną sympatię), oduczyło lenistwa a nauczyło czegoś WIĘCEJ niż analizy technicznej kursów...
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-12 08:45
"Przecież oni mają pakiety kontrolne akcji w - co najmniej, co 5-tej firmie, która jest na naszym "giełdziątku" (a może co drugiej, któż to wie...), i która - może teraz już mniej, była przez lata pralnią esbeckich pieniędzy..., esbeckich bo esbecja najpierw przeflancowała się do przestępczości zorganizowanej a później w glorii chwały, do biznesu i to tego przez duże "B". "

Cieszę się, że coraz więcej Polaków zaczyna dostrzegać tę wywołaną zaniechaniem dekomunizacji - patologię ostatnich kilkunastu lat.
eta / 83.30.119.* / 2007-01-11 23:25
Marszałek Jurek ma rację kiedy mówi, że "wiekszość konstytucyjna" w Sejmie może zmienić konstytucję, ale zapomniał, że większośc wyborców może w przyszłości zmienić zasiadających w Sejmie chorych na władzę i patentem na wiedzę co dobre dla Polaków (oby jak najprędzej).Rząd i poslowie zapomnieli o obietnicach skladanych w czasie wyborów, tanim państwie, republice kolesiów, mnoża stanowiska za poparcie LPR i Samoobrony, realizują tylko jedno hasło TKM, a Dziad ((szary obywatel) jak mu sie nie podoba może spieprzać z Polski.
zbig777 / 89.78.166.* / 2007-01-11 15:39
Lepiej późno niż wcale.Ten pomysł powinna cechować konsekwencja,szybkość działania i skuteczność.Powodzenia
Wapniak / 83.28.118.* / 2007-01-11 13:00
Cytat:...."ponieważ konstytucja "we wstępie stwierdza wyraźnie, że Rzeczpospolita ubolewa, cierpi z powodu lat, kiedy w Polsce łamana była godność ludzka i wolność narodu"... To jest początek Waszego końca! Szkoda, że kosztem narodu i jego ludzi.
Kiedyś na łamach tego forum pisałem aby dać Wam czas na otwarcie przyłbicy... Dość! Wystarczy! Wystarczy tego patentu na uzdrowienie narodu. Żeby leczyć, trzeba być samemu zdrowym, a przede wszystkim na umyśle.
Przeżyłem PRL w spokoju. Nikt mnie i wielu innym z mego pokolenia nie łamał godności, pracowałem w poważnej firmie, prowadziłem działalność gospodarczą, żyłem zawsze w miarę dostatnio i byłem zawsze wolnym człowiekiem. Wolnym też, na miarę tamtej epoki...
Nie moją winą jest, że wiele ludzi bok mnie o "lewych rękach" /znam z autopsji/ zajmowali się czymś innym i przy sprzyjającej okazji wskoczyli w kombatanckie ubranka i rżną teraz bohaterów z pianą w gębie i żądzą odwetu. Czyż tych leni i różnego rodzaju kombinatorów teraz nie widać? Wielu i to bardzo wielu z nich nigdy nie pracowało, a jeżeli już to my jako pokolenie wiemy jak to nieraz wyglądało z własnego doświadczenia. Teraz armia pseudo nowych kombatantów ze szczytnym hasłem: "... dla dobra Polski" dochodząc na garbie frajerów do steru, śmie robić osobiste porachunki. Dla czyjej? Czyjej Polski?
Sam osobiście znam nierobów z tamtego i tego okresu również. Cechuje ich jedno. Przedtem i teraz. Pycha i pogarda dla frajerów. Frajerów, normalnych zwykłych ludzi, którzy nie zabrali się i nie zmieścili się do tego luksusowego pociągu klasy S, dla wybranych.
Kończąc twierdzę. Nie macie żadnego moralnego prawa dzielić i osądzać ludzi wg. swoich frustrackich i chorych kryteriów. Historię jak już, można oceniać wg. faktów i ich uwarunkowań w danym historycznym okresie. Obiektywnie i z całym dobrodziejstwem innwentarza. Rozliczenia jak widać, do niczego dobrego nie prowadzą i nie zaprowadzą. Chyba, że nic innego się nie potrafi, co jak dotąd historia naszego narodu udowodniła. Warcholstwo i głupota jak była tak trwa nadal. Wystarczy!
T / 212.160.172.* / 2007-01-12 12:03
Wapniak szkoda Twoich słów, przecież wierzących i majacych monopol na (swoją) prawdę nie przekonasz. A jak wiesz wg górali jest szczyro prowda, cało prowda i g...o prowda.
Wapniak / 83.28.138.* / 2007-01-12 20:52
Do "T" - a propos prawdy dodam, w formie żartobliwej na pozór ... Po co nam wojna? Wystarczy, że wszyscy powiedzą sobie prawdę...
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-01-12 02:08
Regulamin forum
esbek / 83.11.220.* / 2007-01-12 00:45
czytam te przydługawe wypociny póżną porą i tak sobie myślę że to już dawno powinno być zrobione ale Wałęsa przeszkodził, uważasz że kaci mają mieć lepiej jak ofiary? Pewnie sam się boisz !!! Zyczę dobrego samopoczucia...
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-11 13:12
Regulamin forum
zapi / 2007-01-11 11:32 / Bywalec forum
Oni już tak czyszczą 1,5 roku i nie umią wyczyścić.
antena / 83.17.92.* / 2007-01-11 10:54
pamiętajcie, że Michnik był obrońca Kiszczaka w rozprawie ubeckiego mordu na górnikach w Kopalni Wójek. Kiszczak to dla Michnika człowiek honoru.
Ale uwaga papier toaletowy jest juz tańszy od tej prawie gazety. Nie opłaca się jej juz kupować!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-11 11:00
a któż by kupował szmatławca, któremu aż tak nie jest wszystko jedno i Poznaniacy widzieli na własne oczy, że posunął się do sfałszowania sondaży przedwyborczych?
Jędrek2 / 212.106.28.* / 2007-01-11 10:47
Łubu-dubu, łubu-dubu nie nam żyje Prezes PiS-u klubu, niech żyje nam.
Jędrek2 / 212.106.28.* / 2007-01-11 10:45
A kto oczyści polske z PiS-uarów ???
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-01-12 02:11
Kiszczak-Michnik-Kwaśniewski-Piskorski et.c. Sp. z o.o.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-11 10:44
„To był ostatni gwizdek sędziego! No mój Boże, no i cóż ja państwu powiem?! Dwadzieścia lat czekałem na ten moment!" - tak krzyczał Jan Ciszewski.

Jeśli się tylko uda - to można powiedzieć, że warto było czekać...
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-01-11 20:13
Też mam nadzieję. Nawet za cenę oglądania Leppera i Giertycha. To jest jedno, co jest warte każdej ceny.

Proszę poczytać ostatnie komentarze do wypowiedzi Rybińskiego.
pytający / 83.17.92.* / 2007-01-11 10:16
Juz nadszedł czas na spowiedź BOLKA !

jak myślicie , starczy mu cywilnej odwagi?
Kolega_ze_studiow / 62.69.200.* / 2007-01-11 10:32
Czytaj Lech Kaczynski vel dupowlaz z uczelni i kochajacy z Jarusiem Lenina. Pamietamy wznoszone pomniki.
wars / 83.17.92.* / 2007-01-11 10:14
musicie to zrobić, koniecznie bo następnej szansy nie będzie. Wałęsa obronił ubeków w 1992 wetując podobną ustawę, później to samo zrobił Kwaśniewski. Michnik w 1991 był świadkiem obrony Kiszczaka w procesie zabójców górników Kopalni Wójek, jak to powiedział Michnik o Kiszczaku, że to "człowiek honoru" UW z komuchami stworzyła przez te 16 lat protezę państwa dbającego wyłącznie o przywileje polskich oligarchów i prosperity mafii wszelkiego typu, spychając patriotów na margines życia. Jeśli tego nie zrobicie to mozna się już będzie pożegnać z prwdą i sprawiedliwością. Tuski ze Schetyną nigdy tego nie zrobią a komuchom z UW na tym w ogóle nie zależy, wręcz walcza z tym a dlaczego wszyscy wiemy.
Bożę daj nam siły aby te szambo, które rozlał po polsce Wałęsa PiS wreszcie skasował, bo śmierdzi ze wszystkich stron!
Wapniak / 83.28.118.* / 2007-01-11 11:52
Wars! Choroba umysłowa nie wybiera, przykro mi... Czy wystarczyłby obóz koncentracyjny? Sądzę z tego pieniactwa, że za malo... A gdzie dekalog bogobojny narodzie?...]
A propos. Widział Pan, jak to było na Wujku?...
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-01-11 20:21
"Wszak paraliż postępowy ...."
Nie lubię wycieczek osobistych, ale to co Pan wypisuje przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku.
Pana relatywizm moralny jest chyba większy niż Michnika i Kiszczaka.

A swoją drogą. Widział Pan Kopernika, Aleksandra Macedońskiego lub Lenina.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-11 12:13
Tak, tak - SBeku.
Wszyscy się z tobą zgadzają, że na kopalni Wujek dziewięciu zdesperowanych (a może nawet chorych psychicznie, prawda?) górników - popełniło zbiorowe samobójstwo....

tak mówi Bóg w Piśmie Świętym zaraz po wręczeniu Dekalogu: "A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się, podstępem zabił - i od ołtarza Mego weźmiesz go i zabijesz!".

A my, chrześcijanie - chcemy ich jedynie pozbawić przywilejów. Prawda, że to wspaniałomyślne z naszej strony? ;-)
marek 19-53 / 83.24.34.* / 2007-01-12 02:17
Jest Pan nadprzebaczliwy. Wszak zarażone gałęzie winnej latorośli należy odciąć i na ogień rzucić.

Należy dbać o winnicę a nie o zarażoną gałąź.
Wapniak / 83.28.138.* / 2007-01-12 14:04
Sz. Panie "marek19-53"...
... "Należy dbać o winnicę a nie o zarażoną gałąź"... - przede wszystkim najpierw należy jak już, rozpoznać chorobę, postawić właściwą diagnozę a potem ją leczyć! Umiejętnie!
Prawdziwy polityk zaś dba o jedno i o drugie; o winnicę i o zarażoną gałąź. Nie robiąc sobie wrogów za życia - KONSTRUKTYWNIE BUDUJE !
Postawa jaką Pan prezentuje nie mówiąc o innych, przypomina mi tupanie nogami z pianą na twarzy, tak charakterystyczną dla wielu o "krótkim widzeniu" Polaków. Całe szczęście, że nie dla wszystkich. Szkoda tylko, że tych ostatnich sądząc po ich aktywności chociażby na tym portalu, jest chyba mniejszość...
Na resztę insynuacji /trzeba czytać dokładnie/, nie tylko Pańskich oraz inwektyw, które tu padały pod moim adresem, nie będę odpowiadał z prostej przyczyny; na pieniactwo nie ma rady. Szkoda, że Pan tego nie rozumie...
Żeby mieć szansę wyleczenia, nawet z rakiem trzeba się umiejętnie obchodzić... I to powinienien wreszcie każdy tu podskakujący nie zależnie od wieku, zrozumieć!
Polityka jak sama nazwa wskazuje choć trudna, może być tylko dobra i zła. Jak narazie mamy tą drugą i to we właściwych sobie rękach z tym, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru. To tyle. Resztę mogę Panu wyłuszczyć prywatnie.

Najnowsze wpisy