Forum Forum prawneZmiany w prawie

płaca minimalna 2014

płaca minimalna 2014

sarneek / 2013-05-14 09:14
Zgodnie z ustawą, w 2014 r. płaca minimalna wzrośnie w Polsce co najmniej o 88 zł i wyniesie 1688 zł brutto. Jak uwazacie, to duzo czy malo? ile to wyniesie na reke?
Wyświetlaj:
jonatann / 2013-05-29 10:47
Płaca minimalna to smieszne pieniądze za które głodowo żyje ponad połowa Polakow w tym kraju. Nasi politycy miesięcznie zarabiają więcej niż ja w rok i muszę za to utrzymać rodzinę oplacic rachunki, wrzucic cos do garna, nie mówiąc juz o tym że o własnym mieszkaniu mogę tylko pomarzyć, bo zwyczajnie nie stać mnie na nie, nic tylko trzeba uciekac za granice, bo nic dobrego nas tu nie spotka
silny / 2013-05-14 14:11
no pewnie ze malo, patrzac przez pryzmat pracownikow to bardzo malo ale patrzac przez pryzmat pracodawcow to kolejna podwyzka wcale nie jes tdobrze, wzrosna koszta i znow pewnie wiele firm zrezygnuje z zatrudnienia by nie podjnosci kosztow
bolek23 / 2013-05-14 10:47
lepiej uciekac za granice, tutaj godnie w naszym kraju nie zarobimy, jakies ochłapy nam rzucaja
sybil / 2013-05-14 10:47
ja tam mogę mieć te 1688 zł ale niech najpierw wszystkie produkty i ceny wszelakich towarów obniżą czterokrotnie.
aspaklar / 2013-05-14 10:46 / Bywalec forum
Wam polaczki ciagle mało , nawet jakbyście zarabiali 5 tys. Wracać pokornie do roboty i całować w rączkę swoich chlebodawców .
wiwan / 2013-05-14 09:38
Kto my ? Pracodawcy czy Zatrudniani ? Dla pierwszych dużo, wręcz za dużo, dla drugich oczywiście za mało .A co z tymi, których stawka ta dotyczy jako stronę trzecią- prowadzących DG w okresie ulgowego ZUS, bo podstawa ich ub. społecznych to nie mniej niż 30% płacy minimalnej....

No i aspekty, o których mówi się rzadziej, ale też mające argumentację:
- opinia, że w ogóle takiej regulacji być nie powinno, są takie gospodarki.
- opinia, że płaca minimalna powinna być różnicowana terytorialnie w obrębie kraju, bo sytuacja rynku pracy jest zupełnie inna w Poznaniu, a inna w gminie Dynów na Podkarpaciu.

Netto, przy standardowych pracowniczych KUP oznacza to 1 242,48 zł, przy założeniu oczywiście, że nie zmienią się stawki składek ZUS, a w zakresie chorobowej nie da się chyba uniknąć podwyżki w związku z wprowadzeniem u. rodzicielskiego....

Najnowsze wpisy