Forum Polityka, aktualnościKraj

Płacimy za leczenie, choć wcale nie musimy

Płacimy za leczenie, choć wcale nie musimy

Money.pl / 2008-05-23 10:02
Komentarze do wiadomości: Płacimy za leczenie, choć wcale nie musimy.
Wyświetlaj:
feminine / 212.244.89.* / 2008-05-23 12:24
Prowincja w poszukiwaniu oddanych lekarzy,

Malutkie przychodnie gminne południowo-zachodniej polski (opolskie, śląskie, łódzkie) oddalone od powiatów, ukryte między polami zapytują o specjalistów, do których często trudno dojechać. Młodzi fizjoterapeuci, ginekolodzy, okuliści, dermatolodzy, psycholodzy... spragnieni natury, kontaktu z przyrodą proszeni są o zainteresowanie się tymi okolicami. Przychodnie proszą o specjalistów, o remont, o nowy sprzęt, nowe przyjaźnie.
Obserwator

------------
odkrycia
www.rudniki.pl
man13 / 2008-05-23 10:02 / Tysiącznik na forum
No jasne że nie musicie. A kto was zmusi do uczciwości?
Floyd / 2008-05-23 16:21 / Tysiącznik na forum
Płacić jak najmniej, żądać jak najwięcej, to dewiza przeciętnego Polaka.
A, jak by dzięki spełnieniu takich oczekiwań system zawalił to dopiero radocha.
przeciętny / 78.157.160.* / 2008-05-23 22:32
tylko idiota płaci jak najwięcej i żąda jak najmniej, a przeciętnemu nie płacą za podtrzymywanie systemu.
Floyd / 2008-05-23 23:20 / Tysiącznik na forum
Jasne! Kto by tam dbał o podtrzymywanie systemu. Pewnie uważasz kochasiu, że jak system padnie to sytuacja rozwinie się po twojej myśli, a ja ci wróżę, że też byś poszedł z torbami, ale masz prawo mi nie wierzyć. Ja w każdym bądź razie sugeruję się faktami z historii, a Ty pewnie swymi marzeniami.
W interesie wszystkich jest aby system się kręcił i trzeba być bardzo dziecinnym by sądzić,że jego rozwałka doprowadzi do bram raju.
Tapir / 83.21.221.* / 2008-05-25 22:44
a jednak płacić jak najmniej a dostać jak najwięcej to zasada obowiązująca od powstania społeczeństw. I nic się nie zawala, dopóki nie wchodzi pośrednik, no Narodowy (???! he, he) Fundusz Zdrowia, który jak Janosik - ten prawdziwy, od chorych bierze a szpitalom nie płaci (fachowa nazwa: "zaniżone wartości procedur") czyli okrada szpitale, te zaciągają długi w imieniu Gmin Powiatów itp czyli realnie pana FLOYD'a też. I Pan Floyd płaci znowu, tylko z innej kieszeni bo z podatków lokalnych, przec co brak np na szkoły. Ale bravo - system się kręci. Poważnie - za utrzymanie systemu odpowiadają ci co nim kierują: Premier bo mianuje Szefa NFZ, szef NFZ bo kreuje (powinien) politykę płacenia najmniej a wymagania najwięce) i jego pomniejsze pachołki w województwach. Ponieważ jednak u nas nie ma odpowiedzialności za okradanie Społeczeństwa a tylko pojed. obywateli - Hulaj dusza, piekła dla premierów kolejnych NIE MA. I porządku w systemie też. Pzdr.
Floyd / 2008-05-25 23:30 / Tysiącznik na forum
Naprawianie systemu, a jego rozwałka to dwie różne sprawy i nie powinno się tego mylić.
Naiwnością też jest sądzić, że można stworzyć system który zadowoli wsdzystkich.
Pisze Pan, że: "za utrzymaniem systemu odpowiadają ci co nim kierują.."
Jasne. W prywatnych zakładach dentystycznych jeśli pan sobie zażyczy to będą pana przyjmowali z kwiatami. Ostatecznie za leczenie ząbka w kwocie 1500 zł można sobie pozwolić na taki luksus. Tylko czy tego chcą wszyscy obywatele?
Zapewniam pana, że szerokie rzesze emerytów nie chcą dopłacać ani złotówki do leczenia bo po prostu nie mają z czego, a na systemach takich czy innych się nie znają.
Jest pan gotów ich zapewnić, że przy pańskich propozycjach będą leczeni lepiej niż dotychczas, a przynajmniej tak samo i też bez dodatkowych opłat?
Z doświadczeń gabinetów stomatologicznych wynika coś zupełnie przeciwnego.
Tyle, że problem rozwiązany i kto by tam się przejmował biedotą. Oczywiście Tacy jak Pan wolą mówić, ze to politykom zależy na utrzymaniu dotychczasowego systemu- to bardzo wygodne i chwytliwe, a to co niewygodne po prostu się przemilcza. Pensje prominentów to sprawy groszowe w porównaniu z tymi miliardami które trzeba wkładać w ochronę zdrowia. Jeżeli ma być większy dopływ gotówki, to ktoś te pieniądze musi dopłacić i ktoś musi być poszkodowany. Tak wynika z doświadczeń innych państw, a w szczególności tych najbardziej liberalnych pod tym względem, jak np USA. W kampanii wyborczej pani Clinton też co chwilę obiecuje zmiany pod tym względem i to na korzyść tych najbiedniejszych.
sick13 / 193.59.95.* / 2008-05-27 11:13
Generalnie system cały jest do d... A prywatne wcale nie działa lepiej. Właśnie zrezygnowałem z płacenia miesięcznych haraczy prywatnej przychodni bo nie dość, że co miesiąc musiałem płacić, to pakiet gwarantowanych świadczeń skrojony był na zasadzie: wycisnąć jak najwięcej, dać jak najmniej. Przy każdej poważniejszej dolegliwości dostawałem skierowania do jakichś specjalistów, za wizytę u których musiałem dodatkowo płacić bo pakiet tego typu usług nie obejmował, po to tylko by ci skierowali mnie do następnego, u którego też musiałem zapłacić po to tylko żeby ten stwierdził, że najpierw zanim do niego przyszedłem to powinienem wykonać takie i takie badania bo bez tego to on nic nie może stwierdzić więc najpierw muszę zrobić te badania za które też trzeba dodatkowo zapłacić i żeby nie było tak kolorowo to czekać trzeba trzy bite miechy.
W końcu sam z siebie wyzdrowiałem i olałem konowałów. Zrezygnowałem z usług prywatnej przychodni niby tej super i lepszej i wogóle super ekstra malinowego cudownego rozwiązania. Wszystko jest zwykłym picem na wodę, a ja od tego czasu leczę się sam medycyną naturalną.
Floyd / 2008-05-27 13:29 / Tysiącznik na forum
Niestety, nie zawsze da się wyzdrowieć " sam z siebie". :)

Najnowsze wpisy