Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Minister z dzikiego kraju grozi piekłem

Płaskoń: Minister z dzikiego kraju grozi piekłem

Wyświetlaj:
JX / 91.193.160.* / 2010-02-26 20:20
Posługując się konwencją pana Płaskonia można stwierdzić, że jak diabeł święconej wody unika on sedna sprawy.
Co do Drzewieckiego, to przecież on, wraz z kolegami, tworzył to "dzikie państwo". Był ministrem rządu i skarbnikiem partii rządzącej, należał więc do grupy najbardziej zaufanych pretorianów. Mimo tej "dzikości", to państwo nie robiło mu krzywdy; wręcz odwrotnie - dysponuje dziś ogromnym majątkiem!
Co do szefa ABW, to sens jego wypowiedzi także umknął panu Płaskoniowi:
„Mówił o przejmowaniu za bezcen majątków przedsiębiorstw górniczych, wyłudzaniu przez spółki pośredniczące znacznych kwot ze sprzedaży węgla, przekupywaniu pracowników spółek węglowych oraz o sponsoringu imprez z udziałem polityków, sędziów i prokuratorów.
Były szef ABW mówił dość szczegółowo o współpracy mafii węglowej z wysokimi urzędnikami państwowymi i politykami”.

Czy można się dziwić, że wobec takich faktów pan Płaskoń uciekł od rzeczywistości do świata mistycyzmu? Od redaktora ekonomicznego należałoby jednak oczekiwać czegoś więcej, niż rejterady.
CSSpostrzegawczy / 83.29.33.* / 2010-02-26 20:30
Czy sądzisz, że Drzewiecki miał na myśli, że dzika partia Platforma OPbywatelska z dzikim premierem, który stwierdził, że polskość to nienormalność, stworzyła dzikie struktury w państwie?
Ano chyba, że tak uważasz. Może i tak.
bazper / 79.187.34.* / 2010-03-02 10:51
Co pan Drzewiecki przez 20 lat robił w sejmie, że nie próbował zmienić dzikiego kraju w bardziej cywilizowany,
za co brał pieniądze. Kiedy przyszło coś zrobić to napewno chciał dodatkowo zarobić i się wyłożył
chief +IIII / 194.217.6.* / 2010-02-26 20:16
jedynie zgodzic jesli chodzi o jego uwage na temat dzikosci polityki. Natomiast jesli chodzi o wykorzystanie stanowiska dla osobistych celow, to skumal to blyskiem i korzystal z tego kupe lat, choc teraz mu tego nikt nie udowodni. Jesli chodzi o Matke Drzewieckiego, to niech sie zastanowi, czy do Jej smierci sam sie nie przyczynil swoim postepowaniem. Co do jego praworzadnosci, to ja mam wielkie watpliwosci, wystarczy przesledzic zyciorys jego braciszka i z kim sie kumplowal.
rysiu zbysiu / 83.31.237.* / 2010-02-26 15:44
Jak się robiło lody w dzikim kraju to było cacy?
obserwator / 2010-02-26 14:34 / Tysiącznik na forum
"Bogdan Święczkowski, szef ABW w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości, wyznał przed komisją dobrowolnie i bez przymusu, że czuje się moralnie odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy"
Słuchałem i nie podzielam stanowiska Płaskonia, bo jest to wyrwane z kontekstu..
Płaskoń winien zazdrościć pamieci świadkowi, bo ja byłem zaskoczony jego pamiecią i żal mi że skierowano człowieka o duzym potencjale do prac nijakich. Jeżeli to zrobiono z rozmyslem, a afera hazardowa sie rozrasta i trupy z szafy sie pojawią, to piekło pochłonie PO. Wiem co pisze , wystarczy zliczyć w necie krytyczne wystąpienia i utratę zaufania do ekipy rzadzącej, to prawdziwie piekielna atmosfera.
Jezeli dobry chcześcijanin przebacza i czuje sie odpowiedzialny za innych, to dobrze? czy źle?
To jest pierwszy minister który poddaje się testowi wiarygodności tu na ziemi, ale wie że nie odzyska zaufania to wzywa moce piekielne ku obronie.
acomitam / 83.25.191.* / 2010-02-26 13:20
He, he.... Te lamenty Drzewieckiego są doprawdy śmieszne. Facet który 20 lat posłuje nagle odkrywa, że gardzi polityką. A może gardził już wcześniej, tylko dlaczego wtedy lazł w ministry? Stanowisk, apanaży i władzy się chłopu zachciało? Ciekawe czy po rewelacjach Drzewieckiego o zabójstwie jego matki jakiś prokurator wszczął z urzędu postępowanie, bo chyba publiczne zawiadomienie o popełnieniu zabójstwa powinno takimi działaniami prokuratury skutkować?
acocitam / 83.29.8.* / 2010-02-26 13:47
Chłopie. Na wielki dom na Florydzie trza troche floty. Skąd by facet miał gdyby nie był w Sejmie i nie dogadywał sie z Sobiesiakami?
man13 / 2010-02-26 11:57 / Tysiącznik na forum
To jest świetne. W czasie kampanii wyborczej jest to przypomnienie stanu faktycznego całej polskiej polityki i politykierstwa. Brawo!!!
obserwator / 2010-02-26 14:38 / Tysiącznik na forum
jestem zaskoczony; tak trzymać. Jednak, nie wszysto stracone, Man13 przepoczwarza się, będzie pieknym motylem na wiosnę.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-02-26 16:35
Maniak w ten sposób przepoczwarza się, kiedy jest przyparty faktami do muru i już nawet nijak na Kościół nie da się win zganiać. Prawdopodobnie jutro wróci do normy. Zależy od nowego tematu.
emigrant96 / 151.83.169.* / 2010-02-26 20:14
"...Zależy od nowego tematu."

.... i od wyników badań opinii społecznej...
szary człowiek / 83.31.32.* / 2010-02-26 11:02
Wiele miesięcy temu skrytykowałem w komentarzu Pna Płaskonia. Teraz chcę powiedzieć, że nadal mam wiele krytycznych słów. Niemniej mudszę przyznać, że tytuł obecnego artykułu jest bardzo trafny. Wyjął bym jednak z treści zdania odnoszące się do pana Świeczkowskiego. Dziennikarze mają wprawdzie swoje prawa, ale powinni też mieć wyczuloną wrażliwość na społeczeństwo. Pozdrawiam
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-26 10:11
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Amerykanin / 83.10.36.* / 2010-02-26 19:53
Jesli opozycja chce miec jakiekolwiek poparcie w wyborach to powinna wycofac sie natychmiast z Kabaretu. Przeciez ta komisja hazardowa to nic innego jak Kabaret. Polacy sa na tyle intelegentni ze widza co sie dzieje i potrafia to ocenic. SLD i PiS zyskaja duzo wycofujac sie z tego kabaretu.
Amerykanin / 83.10.36.* / 2010-02-26 19:49
Sluszna uwaga i gdyby byli honorowi to powinni pod zadnym pozorem uczestniczyc w tym kabarecie. PiS i SLD powinni sie natychmiast wycofac z komisji, niech PO pokaze jak szanuje demokracje. Uczestniczac w tej komisji Opozycja kompromituje sie, co Polacy widza. Nie docenili kultury i inteligencji Polakow, wiec Ci znowu im odplaca. Jeszcze czas zawrocic i powiedziec dosc tej komedi.
emigrant96 / 151.83.169.* / 2010-02-26 20:32
"...SLD i PiS zyskaja duzo wycofujac sie z tego kabaretu."

Niekoniecznie.
Nie wszyscy uważnie śledzą cała sprawę a raczej większość nie wie o co chodzi.
Potrzebny jest, więc ktoś ze znajomością prawa, kto w odpowiednim momencie coś zinterpretuje, sprostuje, a zwłaszcza wyjaśni kruczki i "naciąganie" go przez PO do konkretnej sytuacji...
Posłowie PiS doskonale sprawdzają się w tej roli. Ci z PO mają dobre samopoczucie a Naród wie o co chodzi i w odpowiednim czasie "wynagrodzi"...
- Mam nadzieję... (jeszcze...).
...! / 83.29.8.* / 2010-02-26 11:02
Banda, banda, banda. Szkoda słów

Najnowsze wpisy