Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Moda na polski sukces

Płaskoń: Moda na polski sukces

Money.pl / 2008-07-04 09:43
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Moda na polski sukces.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.149.* / 2008-07-07 06:50
No tak... Ci którzy kupili książkę o Wałęsie na pewno jej nie przeczytają, a zrobili to tylko po to, aby pochwalić się na imieninach żony. Skąd u licha red. Płaskoń wie, co robią z książkami ludzie w Polsce? Czyżby służbowo interesował się życiem prywatnym obywateli tego kraju? Pewnie wzorce czerpie od swojego guru i mistrza red. Maleszki.

Tak więc ci którzy kupią książkę o Wałęsie jej nie przeczytają, ale jest pewne że ci którzy kupują Wyborczą czytają ją od deski do deski szukając wskazówek, co dzisiaj myśleć o sprawie X. I niestety po red. Płaskoniu widać jakie spustoszenia w zdrowiu psychicznym powoduje lektura tego "wybitnego" dziennika.
Handel wyrokami 1 / 83.26.3.* / 2008-07-06 15:03
Zwolennicy PO napiszcie dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze?
Dlaczego spada giełda mimo, że inflacja mała, wzrost duży i bezrobocie spada.
A ja wam powiem dlaczego. Rzad PO nie zrobił nic, ale to absolutnie nic dla gospodarki. Rzeczywista Inflacja jest 20%, bezrobocie spada tylko na papierze, bo nie przybywa miejsc pracy tylko kolejne osoby skreślane są z listy bezrobotnych na polecenie rządu. Polska giełda ma największe spadki w swiecie, jest najlepszym wskaźnikiem kondycji gospodarki, a nasza gospodarka dzięki PO jest silna jak drużyna na euro
Rzad Dyzmy jest zreszta tak samo skorumpowany jak polska piłka nożna
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-07-06 07:58
Z każdego gestu, czynu i słowa, obu Małych Wielkich Braci, przebija rozpacz...
To są ludzie, którzy do perfekcji opanowali "zarządzanie konfliktem" (biorę w cudzysłów, bo w zarządzaniu, to hasło oznacza coś zgoła przeciwnego).
"Dziel i rządź" - tę maksymę powtarzają rano i wieczorem, zamiast "amen" na koniec pacierza.

Kiedy byli u władzy, mogli swoje zasady przekuć w czyn - i 2 lata mieliśmy nieustające pasmo afer i skandali, w czym czuli się jak ryby w wodzie, rozgrywając i ogrywając wszystkich wkoło, w czym zapędzili się tak dalece i stracili nad wszystkim kontrolę, aż na koniec ograli samych siebie...

No i teraz, kiedy zrobiło się nieco normalniej i spokojniej, ludzie zamiast aferami, aresztowaniami i agentami, zajęli się pracą i życiem codziennym, ich istnienie w przestrzeni publicznej zostało mocno zagrożone. W oczy zajrzało widmo ostatecznego wyrzucenia na śmietnik historii.
Więc próbują, na różne sposoby o sobie przypominać - co jest o tyle łatwiejsze, że pozostało im kilka bastionów, z których mogą strzelać śmierdzącymi bombami - prezydent, IPN, Macierewicz, Olszewski, Rydzyk...

Najbardziej żałosny jest prezydent, który nigdy nie miał własnego zdania i jedynie wykonywał rozkazy brata, a teraz przy okazji Traktatu Lizbońskiego, kompletnie się zagubił, jest jeszcze bardziej za, a nawet jeszcze bardziej przeciw, niż jego poprzednik sprzed kilku kadencji.

W Polsce to norma - że polityk (w tym prezydent), może powiedzieć największą bzdurę, codziennie zmieniać zdanie i kierunek o 180 stopni - i wszystko jest "w normie".
Ale w szerszym świecie obowiązują zgoła inne standardy - i nawet Sarkozy zaapelował do Kaczyńskiego o odrobinę honoru, szacunek dla danego słowa i własnego podpisu.
"Misji" pani Fotygi już nie komentuję przez litość...

Wracając do głównego wątku - należy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach, jeszcze nieraz cuchnące opary, będą się wydostawać z otoczenia Bliźniaków i będą zatruwać życie publiczne. Tylko w ten sposób mogą o sobie przypomnieć i zaistnieć choć przez chwilę.
Ale śmierdząca amunicja wreszcie sie skończy i Polacy odetchną świeżym powietrzem.

Wrota śmietnika Historii czekają szeroko otwarte - na Braci i ich kolesi.

Musimy tylko jeszcze troszkę, cierpliwie poczekać.
absurd / 83.143.213.* / 2008-07-06 15:42

No i teraz, kiedy zrobiło się nieco normalniej i spokojniej,
ludzie zamiast aferami, aresztowaniami i agentami, zajęli się
pracą i życiem codziennym,

zapodałem ten cytat celowo,
z pytaniem do autora komentarza .. dlaczego sadzi ,ze przedtem .. wiekszośc polaków nie zajmowała się życiem codziennym?

wg danych, którymi dysponuję .. to mniejszośc .. zajmuje sie takimi "waznościami" jak polityka i afery te czy inne

duza cześc polskiego społeczeństwa ma w głębokim powazaniu pijarowskie zycie polityków, pijarowskie dylematy, pijarowskie racje, pijarowskie zasady, i pijarowskie racje .. swiadczy o tym duża absencja .. we wszelkiego rodzaju wyborach .. powinienem napisac głosowaniach (w istocie do tego w polandii, wybory się sprowadzaja do głosowania )

pomimo tak (niby) wielkiego zróżnicowania .. w jednym klasa polityczna jest zgodna .. mianowicie aby nie zmieniac za bardzo ordynacji (te zmiany jakie sa proponowane, i te kociokwiki, połaczone ze zmianami, to jedynie ściemnianie i ogłupianie)

polandyjaka klaso polityczna .. dlaczego tak bardo boisz sie np jednomandatowych okręgów wyborczych ?

dlaczego kurczowo trzymasz się list partyjnych?

czy .. aktualny system .. nie jest waszym byc albo niebyć?

czy boicie się usłyszeć rzeczywisty werdykt wyborców?

ludzie zyli i zyją swoim zyciem .. słuchaja tych pijarowskich wojen, z konieczności, powszechnie dostępne manipulatory, tym karmia swoich oglądających, słuchających , czytających

większośc polaków których znam .. ma odruch obronny .. przed zalewem takich sensacji (pijarowskich wojen) .. najczesciej zmieniają kanał, albo wyłączają odbiornik .. chyba ze zawodowo tym się zajmuja ..

dla nich ocena jakosci rządzących .. jest ich poziom zycia, orza mozliwości jakie stwarza im państwo

mozliwości i ograniczenia ..

nie zabierajcie polakom mozliwosci .. nie ograniczajcie ich głupimi przepisami .. a zobaczycie jak doskonale sobie poradzą

ps. nie jestem zwolennikiem żadnej polskiej opcji politycznej
paszołwon! / 213.158.196.* / 2008-07-06 12:49
ciekawe, a wydawałoby się, że śmietnik historii zapełniony jest po brzegi hołotą stalinowska, faszystowską. Ale zaraz zaraz, czy ty przypadkiem z tego śmietnika nie wypełzłeś. O tak! a won tam z powrotem esbeckie pomiotło.
Wapniak / 83.28.104.* / 2008-07-05 09:09
P. Płaskoń - Gratuluję.
Pańska ironia osiągnęła sukces. Wystarczy spojrzeć na reakcję forumowiczów, treści poszczególnych postów... Komentować wypowiedzi nie mam odwagi. Brawo.
kalendarz / 213.158.196.* / 2008-07-05 11:09
a właśnie, co z tą odwagą. Czyżby malała, wraz z postępem zwapnienia naczyń krwionośnych.
scorpion1 / 77.115.157.* / 2008-07-04 21:09
Nu tow. Płaskuń zastanawiałem się w zeszłym tygodniu dlaczego nie poruszyłeś sprawy Bolka, ty antylustracyjny orędownik. No cóż musiało ci to doskwierać cały tydzień i postanowiłeś nadrobić straconą szansę. Ale do rzeczy p. Płaskuń. Insynuujesz p. Płaskuń, że jeżeli ktoś interesje się sprawą Bolka, kupuje książkę żeby jej nie czytać.... Ty natomias p. Płaskuń zawsze masz coś do powiedzenia nieczytając..... czy to w sprawie raportu WSI, czy lustracji, czy Traktatu Lizbońskiego. Jak to jest tow. Płaskuń z towarzyszem. Tow. Płaskuń mówi o nienawiści, ale czemu tow Płaskuń tyle w tobie nienawiści do ofiar bandytów z UB ich konfidentów i donosicieli..... Panie Płaskuń dlaczego się nad nimi nie zlitujesz, nad ludźmi którzy szukają prawdy? Polacy okazali zbyt wiele litości a nade wszystko naiwności w stosunku do swoich katów dlatego kaci mają się lepiej od swoich ofiar a ty tow. Płaskuń ciągle ich bronisz. Jak ci nie wstyd tow.? Twój kolega z branży orz z zapatrywań, Maleszka red. GW (być może tow. promotor?)również w ten sposób sposób pisał : "retoryka lustracji to retoryka apartchaidu". GW wykazała względem niego miłosierdzie, ale nie względem innego dziennikarza, ojca rodziny chorego na raka którego zwolniła z pracy. To jest wasze miłosierdzie tow. lustracyjni? Kolega Maleszka był wybitnym kanalią, to przestroga dla wszyskich UBków, że na nich szczyt zła i bezwzględności się nie kończy, że może być ktoś gorszy..... Tow. Płaskuń co w owych czasach znaczyłoby powiedzenie, że ktoś jest Bolkiem jak nawet obecnie po 20 latach "niepodległości" napotyka to na olbrzymi opór. Byli tacy co powiedzieli to Bolek rozwalił im rząd.... Widzisz tow. Płaskuń wciąż głosicie, że każdego można zrobić agentem ale jakoś się to nie dzieje. Tak jak wcześniej wkółko pisałeś, że w Polsce rodzi się totalitaryzm a regularnie wychodziła twoja marna korespondencja na forum. Czy można wam w cokolwiek wierzyć "tow. lustracyjni" ?. Co do Leppera to tow. zaczynam wierzyć, że jedynie ten chłopek roztropek potrafi twardo rozmawiać z waszym rządem pajaców.....
man13 / 2008-07-04 23:11 / Tysiącznik na forum
Z Naszym rządem nie potrafią rozmawiać Wasze elity. Z Waszymi elitami nie potrafi kontaktować się 80 procent społeczeństwa polskiego.
Artmetyka przemawia?
art-deko / 213.158.196.* / 2008-07-05 11:07
no nie przesadzaj, kto tu uwierzy, że na szkoleniach na TW uczono cię arytmetyki!
"Artmetyka", hmm, może twój prowadzący tak nazywał tzw, obrywy otrzymywane za donosy.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-07-04 16:06

Prawdę o Bolku można wyświetlić szybko i ostatecznie. Wystarczy przesłuchać esbeków, którzy nadzorowali pracę tego agenta, a zwłaszcza nakłonić do mówienia gen. Kiszczaka. Domysły Palikota też można definitywnie zweryfikować. Wystarczy ogłosić zapowiadany dawno temu raport o stanie zdrowia prezydenta. Jakimi sprawami żyłyby jednak wtedy tzw. elity polityczne, którym nie chodzi przecież o to, by złapać króliczka, lecz żeby pościg trwał jak najdłużej?

Nie mozna ani szybko ani ostatecznie. I nie dlatego ze to odpowiada jakimkolwiek elitom. Taki jest opór sił zła. Przekaz bezpośredni jest bardziej wartościowy niż rostrzygniecia sądowe. Dlatego warto słuchać wybitnych mężów stanu.
Jak napisał niżej MN4 to nie jest opera mydlana. Obraz zmian jest tylko zaciemniany przez palantów dziennikarskich którzy tworza na siłę medialne niuwsy, czyli codzienną papkę. Ale my - sól tej ziemi - codziennie strzepujemy.
Palantów.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 15:32 / NiePOsPOlity Intelekt
"drugi ujawnia niespodziewanie swoją wszechwiedzę. Przez 20 lat znał prawdę o Bolku lepiej niż sądy wszystkich instancji. Wiedział, ale nie powiedział."

Każdy szanujący się lewak analizuje fakty w oderwaniu od atmosfery wytworzonej przez szalejącą michnikowszczyznę. A to błąd w analizie już na samym starcie.

Cenckiewicz i Gontarczyk POWIEDZIELI prawdę o Bolku. Wiedzieli i powiedzieli. Co więcej - na tym nie poprzestali. Przedstawili kilkaset stron samych dokumentów o niej świadczących, których prawdziwości nie próbuje obalać żaden historyk pozostający na usługach Salonu - bo wie, że w naukowym środowisku narazi się na śmieszność.

I co się okazało? W odpowiedzi "nieznani SB-rawcy" wysmarowali jednemu z nich samochód g..nem. Takie to właśnie czarnosecińskie maniery prezentuje michnikowszczyzna, a usiłuje innym je wepchnąć w brzuch.

"Prawdę o Bolku można wyświetlić szybko i ostatecznie. Wystarczy przesłuchać esbeków, którzy nadzorowali pracę tego agenta, a zwłaszcza nakłonić do mówienia gen. Kiszczaka."

Nakłonić do mówienia, a nakłonić do mówienia prawdy - to jednak pewna różnica. Płaskoń jest niepoprawnym optymistą, jeślu uważa, że można nakłonić Kiszczaka do jednoczesnego badania wariografem. Oczywiście można oprzeć się o jedynie glejt "Człowieka Honoru" - wystawiony mu niegdyś przez Aarona Szechtera. Ale chyba każdy zdaje sobie sprawę, ile taki glejt jest wart...
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-04 13:40
1. Le Pen, Heideger w Europie są, a my jakoś poradziliśmy sobie z naszymi Lepperem i Romkiem.
2. Poradziliśmy sobie z postkomuną i w końcu, jak już przeżarli swoje pieniądze, trafią na margines historii, gdzie ich miejsce.
3. Poradziliśmy sobie z własnością państwową i w końcu nasze produkty są chętnie kupowane nawet przez ... Polaków.
To wszystko zrobililiśmy po tym jak załatwiliśmy Czerwonego, bo bez nas Regan by tego sam nie zrobił.

Nie Panie JP, to nie jest mydlana opera, będzie Pan o tym czytał kiedyś w historii Polski.
ggaga / 83.18.16.* / 2008-07-04 14:21
Heideger...?
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-04 11:16
Dziwię się,że pan redaktor jeszcze nie ogłasza "santo subito" Wałęsa. Człek, który sam z Danką i swoimi dzieciakami rozwalił komunę santo subito musi być i basta.

[ Można byłoby pójść i dalej.Zamiast 1 euro w jasnogrodzie wprowadzić 1 Bolka.Taka "panorama opolska" kosztowałaby dajmy na to 2 bolki.Czerwone krawaty dla maa,man13,KAP - powiedzmy 5 bolków. A i w wymowie byłoby znacznie łatwiej, no bo teraz diabli wiedzą jak mówić - ojro czy ełro? A "bolek" to co innego - proste i co najważniejsze nasze, swojskie,na własnej krwawicy uchowane.
man13 / 2008-07-04 13:50 / Tysiącznik na forum
Zarówno w roku 80-siątym, teraz jak i za dziesiątki lat, stanie w szeregu z Wałęsą było, jest i będzie zaszczytem.
A Wałęsa, Kościuszko, Chrobry - to narodowe symbole.
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 12:02
Czemu grzeszysz ,człowieku?
Czy imponuje Ci pławienie się w grzechu???
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 12:10 / NiePOsPOlity Intelekt
A p.Życiński vel TW Filozof nie ogłosił jeszcze za ten POtworny występek jakiejś ekskomuniki? ;-)))
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 12:16
Ja Ciebie w ogóle nie rozumiem.
Jednak nie podoba mi się lekceważenie słów wypowiadanych przez osoby duchowne. Katolik tak nie postępuje. Nie daliście rady zniszczyć katolicyzmu za komuny to teraz próbujecie dokończyć dzieła. Dla mnie jest to obrzydliwość.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 14:25 / NiePOsPOlity Intelekt
Merval, chyba jesteś tu nowy, więc możesz mieć złudzenia, jaki to poziom intelektualny prezentuje bandzior maa. Dlatego dla lepszego rozeznania zamieszczam ten cytat:

=====================
"2007-02-14 19:57:09 | *.*.*.* | maa
(...)
Wyślij, o "wnikliwy" (...) swoja córke, matkę, siostrę(? przynajmniej matkę masz na pewno do "burdelu na zarobek, a potem tłucz ją, bo dziwka."
maa / 2008-07-04 15:45 / Tysiącznik na forum
Dla wyjaśnienia:
rzeczywiście jest to cytat z komentarza, którym opatrzyłem wpis wpis jego kolesia, "Cspostrzegawczego".
Porównywałem postępowanie rządu Jarosława K. i mszczącego się za śmierć ojca na dr Garlickim Zbigniewa Z. do takiej właśnie sytuacji:

rząd PiS, podobnie jak i wcześniejsze, od czasów Bieruta poczynając, najpierw demoralizował lekarzy dając śmieszne pensje, potem ale dopiero rząd PiS stał się alfonsem pełną gębą- zaczął za to karać za to, do czego sam zmuszał. Wcześniejsze jakby o problemie zapominały.
Nie wiem co tego 'upeeer-intelekta" tak zbiesiło? To że jego ukochany rząd PiS porównałem do alfonsa?

Mam jednak satysfakcję, że mu dopiekłem, na co wskazuje fakt, że biedak decyduje się na użycie tak wątpliwych chwytów.
maa / 2008-07-04 13:25 / Tysiącznik na forum
Chyba jesteś tu nowy, że zwracasz uwagę na takie podłości.

Ten ścierwojad jest z Krakowa, gdzie Życiński jest znany i szanowany.
Takie postawy, jak jego, są pospolite wśród absolwentów przodującej uczelni PRL - krakowskiej AGH, którą "łowca" ponoć skończył i którą "skończyło" wielu członków KC PZPR. Sam widziałem na Komisji Nauki "Solidarności" papiery, które przyniósł Syryjczyk. Pamiętam jedynie, że były tam między innymi dokumenty tow Szlachcica.
Jak widać, genius loci działa ...

PS
Zgadzam się za A. Besançonem, że "przeciwności się dotykają" - że skrajnej prawicy najbliżej do bolszewickiej lewicy. Słowa Jarosława K.: "T(eraz)K(..)M(y)" w tym kontekście brzmią naprawdę złowrogo, jeśli ktoś zauważa, że różnice są jedynie światopoglądowe...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 14:24 / NiePOsPOlity Intelekt
Merval, chyba jesteś tu nowy, więc możesz mieć złudzenia, jaki to poziom intelektualny prezentuje bandzior mao. Dlatego dla lepszego rozeznania zamieszczam ten cytat:

"2007-02-14 19:57:09 | *.*.*.* | maa
Wyślij, o "wnikliwy" (...) swoja córke, matkę, siostrę(? przynajmniej matkę masz na pewno do "burdelu na zarobek, a potem tłucz ją, bo dziwka."
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 12:25 / NiePOsPOlity Intelekt
Mi też nie podobało się lekceważenie słów wypowiadanych swego czasu przez konfidenta Wielgusa - w końcu wydusił, że był agentem, a michnikowszczyzna zupełnie to zlekceważyła. Obrzydliwość.

PS: Czy to prawda, że GWniana ma zacząć przyznawać "Statuetkę Ketmana" i pierwsza trafi - na otarcie łez po oddanym orderze - do Blumsztajna?
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 12:31
Nie rozumiem Twojego pytania.
Rozumiem jedynie ,że kończysz to ,czego nie udało Ci się zniszczyć za komuny.
Nie mam już ochoty dyskutować z zatwardziałym grzesznikiem. Na koniec mogę jedynie powiedzieć: człowieku, nie walcz z Kościołem i jego hierarchami. Bez wiary jesteś Nikt.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 12:39 / NiePOsPOlity Intelekt
Prawdopodobnie z premedytacją usiłujesz POmylić walkę z Kościołem oraz walkę z konfidentami. A co powiedzieć o takich sk...ach (o zgrozo, nawet wśród wymienianej hierarchii), którzy walczą z "jedynym sprawiedliwym" w ich szeregach - ks. Isakowiczem-Zaleskim?
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 13:36
Miałem już nie dyskutować jednak cierpliwość jest cnotą człowieka wierzącego a ponadto jeszcze raz spróbuję przemówić Ci do rozsądku abys odstąpił od grzechu.
Po pierwsze nie zarzucaj mi premedytacji którą sam się doskonale posługujesz z podszeptu szatana. Jezus uczył aby mówic tak-tak, nie-nie. Wszelkie mącenie od szatana własnie pochodzi. Słowa abpa. Gocłowskiego są wyraźne: grzeszy ten kto mówi "Bolek" na Wałęsę. Ty zaś szatańskim sposobem próbujesz to zakręcić insynuując mi premedytację(?) czy też pytając o Blumsztajna i odznaczenie którego nie odebrał.
Wyjaśniam również, że usytuowanie ks.Isakowicza- Zalewskiego w szeregach hierarchów jest błędem gdyż on hierarchą nie jest. Rozumiem jednak ,że osoba niewierząca nie musi tego wiedzieć.
Dlatego z anielską cierpliwością i przezwyciężając obrzydzenie do metod walki z religiią w wykonaniu pogrobowców komuny jeszcze raz nawołuję do tego abyś odstąpił od grzechu i wyrzekł się nienawiści która z Ciebie emanuje.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce ze swoimi słabościami : M.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-04 14:39
merval nie wiem czy jesteś naiwny, czy może jesteś hipokrytą.W dobrej wierze zakładam,że to pierwsze.Byłoby to bardzo optymistyczne założenie,bo z nadzieją na zweryfikowanie swoich poglądów na przyszłość.Mówisz że komunizm był złem - pełna zgoda.Czyli logiczną kontynuacją tego stwierdzenia jest teza, że ten kto służył,współpracował z komunistami był złem?Ja tak to odbieram. I nie ma znaczenia czy był to lekarz,prawnik czy ksiądz.Kościół był i jest przeciwnikiem totalitaryzmów i otwarcie się im przeciwstawiał w swojej nauce, a więc jak nazwać tych co będąc w szeregach Kościoła, stali po stronie totalitaryzmu?Czy byli katolikami?

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego monarchie,mocarstwa,systemy padają a Kościół przez tyle wieków trwa?Bo rdzeniem Kościoła są poglądy nie ulegające zmianie,ponadczasowe,konserwatywne aż do bólu (przy czym aż do bólu słuszny i prawdziwy)i dzięki temu przetrwał.Komunizm nie był w stanie zniszczyć tego rdzenia,ale próbował wbić klin pomiędzy rdzeń Kościoła a wiernych w postaci różnych modernistycznych prądów które miały i mają za cel osłabić i dalej w konsekwencji obalić prawdziwą tożsamość Katolicką.Takimi modernistami właśnie są Pieronek,Gocławski, Boniecki, ludzie związani z Tygodnikiem Powszechnym (czy wiesz że udziałowcem - chyba 50% - jest koncern ITI?),dziennikarze tacy jak np.Hołownia.To wszystko jest tzw. katolewica , która niewiele ma wspólnego z czystym katolicyzmem i propaguje styl myślenia na modłę talmudycznych rabinów, przy czy skutecznie rozbija jedność Kościoła.
Poczytaj, posłuchaj o.Krąpca czy ks.Chrostowskiego , to wtedy się przekonasz czym jest katolicyzm.
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 16:59
Wątek się zgubił gdyż kilka osób się w niego włączyło. Przyznam że trochę się to wszystko miesza. Spróbuję jednak Ci odpowiedzieć.
Jesteś w głębokim błędzie i nic nie usprawiedliwia Twych grzesznych czynów co zostało napisane juz wcześniej.
Jak Ty mało rozumiesz z religii. Czy faszyzm był złem ? Pewnie zgodzisz się ze mną że było to zło takie samo albo jeszcze gorsze niż komunizm. Jednak obecny Papież w pewnym okresie życia to zło wspierał. Czy przez to jest gorszym katolikiem? Wręcz przeciwnie. Jest pierwszy między równymi. Czy znana jest Ci postać św. Pawła z Tarsu zwanego również Szawłem? Przecież był on swego czasu faryzeuszem i gnębicielem chrześcijan. Jednak to przecież on został Apostołem Narodów.
Każdy może skutecznie zmazać swoje błędy późniejszymi dobrymi uczynkami. Nie bądźcie sędzimi i nie odmawiajcie ludziom prawa do naprawy. Kościół rozbijacie wy, którzy nie słuchacie słów hierarchów i w sposób wybiórczy traktujecie Chrystusową Naukę.
Ty też uderz się w piersi po tym co napisałeś wyżej. Tym bardziej ,że przypomina to papierowe bohaterstwo a przecież nie wiadomo czy był byś niezłomny w godzinie próby.
xxxyyzyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-04 18:03
Miałem nadzieję merval, że jesteś naiwny przez co ulegający indoktrynacji lewaków, ale ty jednak jesteś hipokrytą.Świetnie znasz prawdę, jednak kiedy twój rozmówca zbliża się do tematu niewygodnego, starasz się zbić z tropu i zaczynasz się ślizgać po tematach,prowadząc do tego że wątek pierwotny jest gubiony.Udam,że tego nie widzę i odpowiem na ten post ,chociaż zdaję sobie sprawę że dyskusja z tobą do niczego nie prowadzi.
Po pierwsze to co nazywasz faszyzmem w rzeczywistości nim nie było.To był nazizm (niem.nazi) czyli narodowy socjalizm,a to są tylko pozornie te same określenia.Nie będę porównywał obu bo nie mam czasu.
Po drugie komunizm był najgorszym z możliwych totalitaryzmów i nazizm przy nim to pikuś (świadczą o tym liczby - zdaje się że ponad 100 mln ofiar za sprawą komunizmu)Nie będę pisał o instalatorach i czołowych postaciach komunizmu w Polsce,a także kontynuatorach tych "tradycji" w obozie tzw."koncesjonowanej opozycji"
Po trzecie Benedykt XVI był w Hitlerjugend od 14 roku życia ,nie dlatego że (jak ty to nazywasz )zbłądził tylko dlatego że członkostwo po wyżej pewnego wieku było obowiązkowe( wprowadzono obowiązek w 1939 roku)On sam od dzieciństwa deklarował że będzie księdzem i wstąpił do seminarium w 1945 roku.Więc przykład wybrałeś kiepski.
Po czwarte - apropos Szawła. Zrozumiał swój błąd,wyraził skruchę w formie nawrócenia się na wiarę chrześcijańską, a następnie wszystko co robił dalej to byłą pokuta.

I tak wróciliśmy do tematu Wałęsy.Sam napisałeś że w swojej książce przyznał się pośrednio do kapowania SB.Pytam się gdzie u niego jest żal za grzechy ,nawrócenie i pokuta?Czy niszczenie kompromitujących go dokumentów w latach 90 -ych i podtrzymywanie "lewej nogi" to jest twoim zdaniem zrozumienie błędów,żal i pokuta?Zapewne według twojej definicji katolicyzmu - tak. Moja definicja jest odmienna i przy takiej pozwolisz że zostanę.
absurd / 83.11.49.* / 2008-07-04 21:00
merval nie jest naiwniakiem, nie jest tez hipokrytą

on z was drwi

nie widzicie tego

ma tyle wspólnego z katolicyzmem, co bin leaden z buschem

poczytajcie co pisze, to ironia i prześmiew

jego wypowiedzi sa przesmiewaniem sie z pewneych postaw katolickich .. a wy bieżecie to na serio
me / 83.22.227.* / 2008-07-04 23:53
Kochani :
Z nikogo nie drwię gdyż w przeciwieństwie do innych szanuję wszystkich ludzi. Na drwinę w stosunku do kogokolwiek nie mogę sobie pozwolić gdyż zabrania mi tego moja religia a i bez tego nie miał bym na to ochoty.
Oczywiście można sobie porównywać arabskiego terorysty z prezydentem USA tylko co ja-mały człowieczek- mam z tym wszystkim wspólnego? Taki Absurd niedługo przypisze mi udział w zamachu terrorystycznym albo co najmniej odpowiedzialność za skokowy wzrost cen na rynku ropy.
Biedny człowieku ,dlaczego kpisz z uczuć innych? Dlaczego pieszesz słowa które ranią człowieka wierzącego? Prześmiewanie się z pewnych postaw katolickich, to dopiero wymyślił. Jutro, gdyż piszę te słowa jest jeszcze 4 lipca, jadę na Jasną Górę. Będę się gorąco modlił za Ciebie i innych ,którzy zagubili się w obecnych czasach.
Żyj w pokoju , Bracie.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 14:18 / NiePOsPOlity Intelekt
I mowa ks. Isakowicza (ważnego reprezentanta duchowieństwa) jest właśnie "tak-tak, nie-nie", a twoje elukubracje ewidentnie "nadto są".

O ile wiem, to tzw Dogmat o Nieomylności póki co jeszcze nie dotyczy abpa Gocłowskiego. Ale wszystko przed nami. Wierzę w moc sprawczą Michnikowszczyzny i hierarchów na jej pasku.

"nawołuję do tego abyś odstąpił od grzechu i wyrzekł się nienawiści która z Ciebie emanuje"

"Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata" Mt 7,5
merval / 83.22.229.* / 2008-07-06 09:24
Skąd się biorą biskupi
Może to być rektor miejscowego seminarium, może być wykładowca uczelni teologicznej albo wybitny proboszcz. Ale może też być wieloletni misjonarz, sprawdzony w służbie Stolicy Apostolskiej. Jak Papież znajduje kandydatów na biskupów?

W pierwszym wieku Klemens rzymski, trzeci następca św. Piotra (zm. ok. 100 r.) tak informował wiernych w Koryncie o pochodzeniu urzędu biskupiego: „W pełni świadomi, co przyniesie przyszłość, [apostołowie] wyznaczyli biskupów i diakonów, a później jeszcze dodali zasadę, że kiedy oni umrą, inni wypróbowani mężowie mają przejąć ich posługę”.

Od początku więc biskup był tym, który utrzymuje swój Kościół w tradycji apostołów i w wierności Ewangelii. Dla Ireneusza z Lyonu (zm. 202) sukcesja biskupów stanowiła o tradycji prawdy głoszonej w danym Kościele.
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 14:37
Nie wiem dlaczego poganin dla podparcia swoich szatańskich tez cytuje Pismo Święte?
Widać jak mu wygodnie to nie zawaha się nawet sięgnąć i zbrukac tego co dla nas katolików jest święte.
Z tego co pamiętam ks. Isakowicz-Zalewski na temat tzw. sprawy Bolka nie wypowiadał się. Arcybiskup Gocłowski natomiast tak i to jednoznacznie.
Ot jak komuchy dzielą Kościół . Abp.Gocłowski zły bo do koncepcji nie pasuje a ks. Isakiewicz-Zalewski dobry choć w tej sprawie milczy.
Słowa o paskach na których znajdują się hierarchowie to słowa grzeszne. Biskupa namaszcza Papież i nie Tobie w to wnikąć.
Opamiętaj się ,Synu.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 15:00 / NiePOsPOlity Intelekt
Widzisz Synu,

1. Papież, namaszczając biskupa - nie przekazuje mu jednocześnie w dzierżawę Dogmatu o Nieomylności. Ponadto zagadnienie TW Bolka chyba nie należy do spraw wiary, w których dogmat ten obowiązuje. Dziwię się, że jako rzekomo katolik - o tym nie wiesz.

2. "Abp.Gocłowski zły bo do koncepcji nie pasuje a ks.
Isakiewicz-Zalewski dobry choć w tej sprawie milczy."

vs
http://tiny.pl/kbtm
"Nie ulega wątpliwości, że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB"

„Nie będziesz składał fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”

Dobrym katolikiem się teraz czujesz, łamiąc w sposób bezczelny jedno z przykazań?
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 15:24
Widzę ,że szatan przemawiając Twoimi ustami chce mnie sprowokować.
Nie ze mną takie numery. Przecież ks. Isakiewicz-Zalewski ani słowem nie mówi o tzw.Bolku. To ,że Wałęsa nie wyszedł czysty z kontaktów z SB pisał nawet on sam w swojej książce . Nie mnie zresztą sądzić . Ja nie jestem ani obrońcą ani oskarżycielem Walęsy.
Ja tylko będę bronił Kościoła i wiary. Jeśli hirarcha tak powiedział to przyyjmij do wiadomości ,że grzeszysz Synu. Grzeszysz tym bardziej ,że próbujesz udowodnić coś , czego udowodnić się nie da , mianowicie że wszyscy grzeszą tylko nie Ty.
Widzę w tym robotę wrogów Kościoła. Gdzie Cię tak wyćwiczyli ,że motasz ,kręcisz ,wijesz się jak piskorz i nie chcesz się przyznać przed samym sobą ,ze żyjesz w grzechu. Żyj sobie jak chcesz bo nic się nie poradzi jak się ktos uprze. Ja jednak namawiam Cię abyś zszedł ze ścieżki szatana.
P.S. Nie odwracaj kota ogonem. Ja się czuję dobrze w swoim Kościele słuchając słów jego hierarchów. Nie powinieneś jednak sięgać po takie argumenty nie będąc osobą wierzącą.
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 15:54
Z czego? Z wiary ? Z tego nie wyleczyliście mnie za komuny to i teraz wam się to nie uda choć widzę Twoje zakusy.
Otwórz się na Kościół i jego słowo. Wyrzuć z siebie nienawiść do ludzi. Jeszcze nie wszystko stracone.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-07-04 16:29
Jeśli Ci się zdaje Aramisie 10-ty (vel merval) , że masz talenty literackie, to jesteś w błędzie.
Jesteś stereotypowym nudziarzem. Produktem żydokomuny.
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 16:40
Żadnego Aramisa ani Ciebie nie znam. Talentów literackich też nie posiadam. Jeśli nudzi Cię rozmowa o religi i Kościele to nie dyskutuj. Wszelkiej maści pogaństwo wymyśli wszystko aby splugawić to ,co dla Polaków powinno być najcenniejsze.
atodobre! / 213.158.196.* / 2008-07-05 11:12
no i udało ci się człecze wejść w baranią skórę. A tak na marginesie długo służyłeś w IV Departamencie i masz w związku z tą "pracą" jakieś konkretne osiągnięcia, nazwijmy je zawodowymi.
Wapniak / 83.28.104.* / 2008-07-05 13:15
Odpowiadam: ..."Komentować wypowiedzi nie mam odwagi. Brawo"... czyż nie jest to wystarczający komentarz? W "pyskówce" nigdy nie biorę udziału!
masznocnikpodręką? / 213.158.196.* / 2008-07-05 19:17
i słusznie, bo ktoś ci mógłby w oczy wapnem gaszonym zasunąć.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 09:43 / NiePOsPOlity Intelekt
"drugi ujawnia niespodziewanie swoją wszechwiedzę. Przez 20 lat znał prawdę o Bolku lepiej niż sądy wszystkich instancji. Wiedział, ale nie powiedział."

Każdy szanujący się lewak analizuje fakty w oderwaniu od atmosfery wytworzonej przez szalejącą michnikowszczyznę. A to błąd w analizie już na samym starcie.

Cenckiewicz i Gontarczyk POWIEDZIELI prawdę o Bolku. Wiedzieli i powiedzieli. Co więcej - na tym nie poprzestali. Przedstawili kilkaset stron samych dokumentów o niej świadczących, których prawdziwości nie próbuje obalać żaden historyk pozostający na usługach Salonu - bo wie, że w naukowym środowisku narazi się na śmieszność.

I co się okazało? W odpowiedzi "nieznani SB-rawcy" wysmarowali jednemu z nich samochód g..nem. Takie to właśnie czarnosecińskie maniery prezentuje Michnikowszczyzna, a usiłuje innym je wepchnąć w brzuch.
maa / 2008-07-04 10:57 / Tysiącznik na forum
Widzisz, chłopcze, to że ktoś coś powiedział, nie znaczy, że ktoś mu uwierzył.
Przykład:
- ja mówię, że jesteś durniem (prawda, upeerowskim, więc mniej doskonałym, niż typowy dureń pisowski), ty w to nie wierzysz.
Oczywiście nie chcę jednak wypowiadać się za ciebie, może w głębi ducha wierzysz, co się przecież czasem zdarza w przypadku durniów niedoskonałych?
- ty, i prezydent Borubar-Kaczyński, Jarosław K. i pisowscy agenci Gontarczyk,Cenckiewicz mówicie, że Wałęsa to Bolek i z większością społeczeństwa ja w to nie wierzę.

I myślę, że tak już zostanie.
Demokracja, to niezła rzecz, ona weryfikuje, która z takich społecznych opinii jest ważna:
Czy opinia dwóch nikomu do 1989 roku nieznanych, wrednych kurdupli, czy Wałęsa, po którego plecach te kurduple wspięły się na szczyty władzy.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 11:57 / NiePOsPOlity Intelekt
primo:
w/g tak lubianych sondaży - jesteś w mniejszości i zgoda, że tak już prawdopodobnie zostanie. Ciekawa tendencja, że im młodsi ankietowani, tym więcej wśród nich takich, którzy wychwytują kolejne, a wzajemnie sprzeczne ściemy TW Bolka.

secundo:
wierzyć czy nie wierzyć vice-Michnikowi (Jarosławowi Kurskiemu), gdy swego czasu pisał o Kaczorach:

"Leszek Kaczyński to człowiek ogromnej pracowitości, wiedzy i niepospolitej inteligencji... Jest wiceprzewodniczącym związku, ale za to jego pierwszym mózgiem. Strajk Kaczyńskiego położyłby Solidarność na łopatki. Polityka to jego żywioł, podobnie jak i brata Jarosława." (google twoim przyjacielem, inne smaczki na: http://tiny.pl/kbql)
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-07-04 11:08
Co ty ćwoku zasmarkany znowu o Kaczorach, toż książkę nie oni napisali....
maa / 2008-07-04 11:25 / Tysiącznik na forum
Może nie komentuj wpisów, których nie jesteś w stanie zrozumieć?

Na przyszłość:
Przeczytaj to, co chcesz komentować drugi raz, po 30 min.

Do Łowcy - przyznasz, że umysłowa ociężałość twoich socjalistycznych braci z PiS poraża?
Miło ci w takim towarzystwie?
hcwd! / 213.158.196.* / 2008-07-05 19:20
no i poza wszelką dyskusją jest, że jakiekolwiek to nie byłoby towarzystwo, ubowskim towarzystwem nie jest.
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 10:49
Nadętość , ciskanie gromów i bezbożność. Tyle można powiedzieć o tym co napisano powyżej.
Pragnę więc tylko przypomnieć,że :

Gocłowski: Mówienie, że Wałęsa był "Bolkiem" to grzech
jg2008-06-21, ostatnia aktualizacja 2008-06-21 16:13
Na imieniny będę życzył Lechowi Wałęsie spokoju - powiedział arcybiskup Tadeusz Gocłowski w wywiadzie dla RMF FM. Dodał, że nazywanie Lecha Wałęsy "Bolkiem" to grzech.

oraz:
Hejmo: IPN realizuje testament SB.
Ojciec Konrad Hejmo przerywa milczenie. Dominikanin, był opiekun polskich pielgrzymów w Watykanie, zarzuca historykom Instytutu Pamięci Narodowej niedokładność w badaniu archiwów i stawianie pochopnych oskarżeń.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-04 11:51 / NiePOsPOlity Intelekt
"Dodał, że nazywanie Lecha Wałęsy "Bolkiem" to grzech."

Myślę, że Życiński vel TW Filozof mógłby w tym chórku spokojnie dośpiewać jeszcze ekskomunikę. ;-)
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-07-04 11:05
No i o czym miałoby to świadczyć? Te dwa cytaty oczywiście....
merval / 83.22.227.* / 2008-07-04 11:15
Mądry wie i pytać nie musi a głupiemu i sto cytatów nie pomoże.
walsięłajzo! / 213.158.196.* / 2008-07-05 19:23
zatem amen i spier..... .Koniecznie wstąp do jakiegoś znajomego TW na spowiedź. Jeden TW dowie się coś od drugiego TW. Pytanie tylko, czy zachowają tajemnicę spowiedzi.

Najnowsze wpisy