Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płyty idą słabo, to gwiazdy zarabiają na koncertach

Płyty idą słabo, to gwiazdy zarabiają na koncertach

Wyświetlaj:
KelThuz / 93.105.131.* / 2009-10-04 12:25
Autorowi artykułu radzę raz na zawsze ODUCZYĆ się używania zwrotów "ściągają nielegalnie". Ściąganie jest zawsze legalne, nikt nic nie traci, "przestępstwo bez ofiary" nie jest przestępstwem. Również kopiowanie jest w świetle prawa naturalnego całkowicie legalne, gdyż nie jest agresją wobec własności innej osoby. To tyrania "własności intelektualnej" czyni z osób wykorzystujących rewolucję informacyjną przestępców - tak jak w XV w. z drukarzy histerycznie czyniono wyznawców diabła.
Pilsener / 2009-07-10 00:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Artyści przede wszystkim zarabiają na POPULARNOŚCI, bo to się przykłada na wymierne korzyści finansowe, potem są koncerty - np. M. Rodowicz bierze 60 tysięcy za koncert - ile płyt trzeba sprzedać, by tyle zarobić? Dlatego w interesie artystów jest, aby ich muzyka trafiła do jak największej rzeszy odbiorców - będą fani, to będzie kasa: kupi oryginalną płytę, koszulkę, bluzę itp. Nie dzieje się tak z dwóch zasadniczych powodów:
- artysta nie ma nic do gadania, o wszystkim decyduje firma fonograficzna, która na reklamach, koncertach czy gadżetach nie zarabia, jedynie na płytach
- jego muzyka jest tak denna, że konfrontacja reklamowanego "odkrycia roku" z rzeczywistością zaowocuje spadkiem sprzedaży płyt! I tego się boją firmy fonograficzne, a nie piractwa i nie ma w tym nic dziwnego, chcą wypromować i sprzedać co tylko zapragną, lansując swoje mdłe aż do bólu popowe kicze, bo to produkt a nie żadna muzyka
rwerwererw / 83.89.115.* / 2009-07-09 18:26
No i wszytko jasne. Tylko czekac kiedy artysci przejrza na oczy i sie przekonaja, ze dzisiaj juz nie potrzebuja wielkich firm fonograficznych. Wystarczy, ze organizatorzy koncertow w ramach swojej uslugi beda takze promowac artystow przy uzyciu internetu (fragmenty koncertow live na youtube, albumy w mp3). Wtedy wszyscy beda zadowoleni za wyjatkiem wydawcow plyt, ktorzy najzwyczajniej na swiecie spoczna na gruzach historii.

Najnowsze wpisy