Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PO chce wcześniejszych wyborów i zmiany ordynacji

PO chce wcześniejszych wyborów i zmiany ordynacji

Miłośnik marszałka Józefa / .* / 2004-06-02 14:29
Wyświetlaj:
Miłośnik marszałka Józefa / .* / 2004-06-02 15:16
Głosowałem do ostatka zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Problem w tym , że mój głos mało waży. Ale mój apel byc może zaważy więcej. Czy szanowny korespondent jest zadowolony z tego co nas otacza niezależnie na kogo wcześniej głosował ? Ponieważ w aktulnej sytuacji nie ma mowy o zmianie ordynacji wyborczej na JOW. Czyli umożliwienia zachowan pozytywnych możemy wykorzystać typowe zachowanie negatywne, bojkot, bojkot i jeszcze raz bojkot wszelkich wyborów. Czy przy frekfencji np. 7% uprawnionych, da tej sejmowej bandzie jakikolwiek mandat do sprawowania władzy ?
Adam Turowski / .* / 2004-06-02 17:37
Niestety nawet przy tak niskiej frekwencji uprawnionych, wybrani będą mieli mandat do sprawowania władzy. I dokładnie taki procent społeczeństwa będą reprezentować. Możliwość wyboru to rzeczywiście przywilej, a nie obowiązek. To prawda, że pojedyńczy głos mało waży, ale parę milionów pojedyńczych głosów - bo tyle mniej więcej regularnie nie uczestniczy w wyborach- już waży dużo. Oddawanie meczu walkowerem nie jest słusznym rozwiązaniem
Miłośnik marszałka Józefa / .* / 2004-06-02 14:29
Idźcie precz, już za późno. Żadnych głosów na was i na całą sejmowa hołotę. Precz z warszawką. Bojkot wyborów. Nie głosujcie na tych skompromitowanych matołków.
Adam Turowski / .* / 2004-06-02 14:49
Bojkot wyborów .... I co wtedy ??? Zamknąć się w domu i czekać, aż się samo wszystko zrobi ??? Bądżmy dorośli !!! Demokracja polega nie tylko na wolności wyboru, ale także na ponoszeniu odpowiedzialności za to, co się wybrało. Jeżeli nie zagłosujesz, to nie masz też moralnego prawa, by później narzekać. Jeżeli nie zagłosujesz, to Ci wszystko jedno.... Mnie nie jest i będę głosował !!!! Tylko w ten sposób mam szansę coś zmienić ....

Najnowsze wpisy