Forum Polityka, aktualnościKraj

PO przeciwko wotum zaufania dla rządu

PO przeciwko wotum zaufania dla rządu

skomentuj
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.183.* / 2005-11-04 11:49
Podaję ot taki sobie kawałek do poczytania i przemyślenia.
Przyjemnej lektury.

CZYŻBY KONIEC PLATFORMY RATUNKOWEJ AFERZYSTÓW PO, UW, AWS, SLD i innych przeobrażeń??? :-)

Dzień 23 października 2005 roku przejdzie do historii jako zwycięstwo opcji "Polski Sprawiedliwej", nad opcją "Polski aferalnej" lansowanej poprzednio przez lobbystów (GTW) z SLD, a aktualnie mających poparcie w żydomasońskich układach w PO. Przeważająca część społeczeństwa - właśnie ci pracujący i utrzymujący Państwo - dokonała wyboru i zdecydowała się na budowę nowego państwa - państwa prawa i sprawiedliwości.

Tak, przeglądając wyniki wyborów prezydenckich, łatwo zauważyć, że Tuska i PO poparła stara nomenklatura aferzystów z UW, AWS i SLD (dla obrony własnych stołków), ponadto żydowscy bankowcy i nawiedzeni typu Urban, niewykształceni i niedouczeni typu Wałęsa, oraz przede wszystkim przestępczy w więzieniach, oraz zachód Polski, czyli Niemcy którym zależy na przejęciu tych ziem i gospodarki polskiej.
Na nasze szczęście ta "platforma ratunkowa" stworzona dla wszelkich rodzajów kombinatorów okazała się dziurawa i już tonie. Najśmieszniejszy jest płacz Rokity, który teraz zapomniał, że zwycięzca zabiera wszystko :-)


Superman Tusk, który miał uratować podobnych jak on leni, okazał się kolejny raz nieudacznikiem, bez autorytetu, który nic sobą nie prezentuje. Prawie 200 milionów wydane na kampanię - (większość z kieszeni podatników, reszta to żydowsko-niemieckie pożyczki) zostały wyrzucone w błoto. hee, ciekawe jak teraz Tusk się z tego rozliczy. Fakt, "fotele zostały wcześniej rozprzedane", a teraz trzeba rozmawiać z pozycji mniejszościowej :-)
Nawet odejść od Kaczorów nie ma jak - tyle kasy przepadnie !!!
Trzeba będzie zadowolić się ochłapami...?

Przeważająca część społeczeństwa dokonała wyboru; zdecydowała się na budowę nowego państwa, państwa prawa i sprawiedliwości. Nie pomogło nawet fałszowanie ankiet przedwyborczych.
Kolejny raz, naród jako całość udowodnił że jest mądrzejszy od urzędników.

Tysięcy ludzi zawiedzionych i zwodzonych przez kolejne nieudolne rządy ostatnich szesnastu lat dało teraz szanse Kaczyńskim. Społeczeństwo wierzy, że wreszcie skończy się jego okradanie przez wszelkie "grupki trzymający władzę", koleżeńskie układy, które dotąd prawie bezkarnie funkcjonowały we władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Ma nadzieję, że aferzyści i skorumpowani wysocy urzędnicy, prokuratorzy i sędziowie zostaną godziwie rozliczeni za swoją dotychczasową działalność stricte przestępczą, którą dotąd prowadzili na szkodę obywateli, na szkodę tego państwa. Ma nadzieję, że tym razem nie uda im się przeniknąć w kolejnym nowym przebraniu w szeregi zwycięzców, aby w nich szukać dla siebie ratunku i poparcia, by później zacząć kolejny demontaż od środka.

Przed rządem Kaczyńskich trudne zadanie - eliminacja z życia publicznego wszelkiej maści aferzystów ich mocodawców i popleczników. Oczyszczenie z nich instytucji państwowych i urzędów administracyjnych. Dzieła oczyszczania prawem dopełnią zapewne przyszłoroczne wybory samorządowe. Sporo zmian nas czeka, sporo w związku z tym pracy i trudu. Ten jednak już nie będzie daremny. Budujemy Polskę dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń, ratujemy Polskę z obowiązku historycznego dziedzictwa, które na nas ciąży. Spłacamy dług wdzięczności naszych antenatów. Dziś ku temu są autentyczne warunki, które w ciężkiej ponad ludzkiej pracy sami żeśmy wywalczyli zachowując przy tym godność i wielkość zarazem.
Marek Olżyński; www.platformakociewie.pl

Aktualnie, gdy to pisze odbywa się podział "wyborczego tortu".
Wasserman zapewnia że PiS nie przekażemy PO kontroli nad MSWiA, resortem sprawiedliwości i służbami specjalnymi. Fakt, jak PiS ma oczyścić administrację z aferzystów, musi dla siebie mieć te wszystkie ministerstwa "siłowe". Z drugiej strony, jak PO chce dalej kryć matactwa urzędników, to stara się mięć przynajmniej MSWiA. Czy dla współpracy to ministerstwo zostanie podzielone, czy ostatecznie PiS i PO nie dogadają się?
Z Własnego doświadczenia wiem, że w spółkach niezbyt dobrze się wychodzi...

A co mogą te służby.
Przypomnę sprawę FOZZ i braci Kaczyńskich - mówi Wasserman dla RMF FM - sytuację, którą starałem się wyjaśnić, będąc przewodniczącym komisji ds. służb specjalnych. Zablokowano dostęp do wszelkich materiałów, nie zwolniono z tajemnicy państwowej funkcjonariuszy, po prostu uniemożliwiono wyjaśnienia tej sprawy. Chcemy wyjaśnić tego typu rzeczy i to naprawdę nie musi budzić żadnych obaw. To nie będzie wykorzystywane przeciwko nikomu. To będzie wykorzystywane po to, żeby wyeliminować z życia publicznego tego typu zagrożenia. Jeszcze raz powtarzam, każdy kraj potrzebuje dobrych, sprawnych, profesjonalnych służb specjalnych, ale one niekontrolowane, niesprawdzane, niezadaniowane, są bardzo groźne, co pokazała sprawa Orlenu.
Nie trzeba chyba tłumaczyć, jakie ogromne niebezpieczeństwo kryje niezbadane, niekontrolowane powiązania z danym układem post-sowieckim. Przecież to, że WSI wywodzili się szpiedzy, który szpiegowali na rzecz Rosji, jest chyba najlepszym tego przykładem. To jest wystarczający powód do tego, żeby natychmiast zlikwidować Wojskowe Służby Informacyjne i niezwłocznie w ich miejsce utworzyć wywiad i kontrwywiad wojskowy.

PiS może sprawować rząd mniejszościowy przy współpracy PSL, Samobrony i LPR. Taki rząd miałby mniejsze możliwości (np. nie zmieni konstytucji), ale doprowadziłoby to dalszych podziałów w PO i w efekcie zniknięcia tej partii.
Logiczne, że do tego nie chce dopuścić Tusk - musiałby pójść w "niebyt polityczny" jako przegrany. Czy zadowoli się "zbyciem go" na fotel marszałkowski i jego partia "jakoś tam" będzie funkcjonować, czy ta "zabawa w podział urzędów" potrwa dłużej?
Tak czy inaczej, to PiS wygrał wybory i to Kaczyńscy "rozdają karty" - taka jest prawda.

A swoją drogą, każdy polityk, nawet taki Rokita czy Tusk, powinien mieć trochę pokory i powinni poczekać, aż go wybiorą, a nie sam się mianować i obiecywać innym stołki.
A Tusk powinien mieć przygotowane też przemówienie przegranego, a nie tylko zwycięskie - widac nie zapoznał się z sondażami wydawnictwa :-)

Adres portalu: Afery Prawa...
Załączam pozdrowienia.
jGazz / 83.26.165.* / 2005-11-05 12:43
Człowieku, na czym opierasz swoje wnioski i daleko idące wyobrażenie Polski??? Skąd wziąłeś dane na temat elektoratu, który zagłosował tak czy inaczej ? Skąd taka pycha ludzi popierajacych PiS??? Dlaczego dziś wszyscy popierający śmiesznych małych ludzików upapłanych w sprawy sądowe taka wszechobecna wiedza co jest dobre dla naszego kraju??? Jacyś nowi prorocy albo jeszcze coś innego??? Czy pisanie o pokorze dla Tuska raczej nie świadczy o tym, że Tobie przydałoby się choć jej odrobinę.
Ci dwaj ludzie już zrobili to czego obawiałem się od początku kandydowania panów Kaczyńskich, a mianowicie całkowicie skłócili nasze społeczeństwo na dobrych i tych złych, czyli PiS i PO. Socjotechnika tego ugrupowania i odpowiednie manipulowanie wypowiedzi w mediach daje taki a nie inny skutek.
Dlaczego wszyscy takl strasznie krytykują PO ?
Dlaczego PO ma przystawać na warunki PiS-u ?
Za to że przegrała wybory, nie PO jest drugą pod względem otrzymanych głosów w Polsce, nie czwartą ani nie ostatnią.
PO może przy tworzeniu koalicji stawiać pewne warunki!
To chyba jest oczywiste nawet dla takich jak Ty zapędach szowinistycznych.
Nikt nie wie jak rozwinie się ta sytuacja i jakie będzie miała skutki dla kraju i gospodarki, tylko pozwólcie społeczeństwu odbierać symptomy złych zachowań czy złego gospodarowania. Bo demokracja nie jest tylko dla zwycięskich, demokracja to tworzenie praw dla wszystkich
i wszystkiego. Już Piłsudski powiedział ....."Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. " Dlatego uważam że PO mimo że nie darzę ich zbytnią sympatią zachowało się w pełni profesjonalnie. Nie mam obecnie nic do zarzucenia PO.
Natomiast jest kilka uwag dla PiS-u : dlaczego nie chciano wprowadzić jednolity system podatkowy dla wszystkich podmiotów? Dlaczego tak strasznie krytykowano jednolity system w podatkach VAT? Dlaczego nasz budżet nie ma jasnych i wyraźnie określonych zwiększonych dochodów jeśli PiS chce z niego więcej wydawać?
I czy nie jest symptomatyczna o czym wcześniej wspomniałem już zapowiedź zwiększenia deficytu???
I tak to jest a mój dziadek zawsze powiadał, ano pożyjemy zobaczymy, a świat i tak będzie się toczył wedle własnych zasad. Pozdrawiam i mniej zawiści życzę jednej i drugiej stronie - nie dajmy się zwariować.
Jona / 81.190.130.* / 2005-11-08 09:04
Ja w takiej sprawie. Już czas , aby PO zdjęła billboardy z podobizną "prezydenta Tuska" sprzed Hali Urania w Olsztynie .
wyborca PO / 83.238.171.* / 2005-11-04 23:08
Zobaczymy co będzie za kilka lat i wtedy podyskutujemy.
:P / 84.10.43.* / 2005-11-05 19:01
uwaga, jeden z bliżniaków jest zydem
skomentuj

Najnowsze wpisy