Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 13 grudnia

Po sesji 13 grudnia

Morfeusz / 2006-12-13 20:55
Podobno popyt rządzi na parkiecie, może i tak ale jest to popyt w wykonaniu arbitrażu czyli
w każdej chwili ten popyt może zamienić się w agresywną podaż.
Ciekawe czy wielkim manipulatorom naszej giełdy uda się utrzymać jutro wsparcie bo ja jestem sceptykiem w tym względzie. No i te dane w Piątek o inflacji, pewne one tak zblokowały popyt u jankesów. ??
Z drugiej strony ciekawe zachowanie Argentyny i Brazyli, które normalnie zawsze naśladują ruchy sesji w USA, dzisiaj wogóle na nią nie zwracają uwagi i idą własnymi torami.
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-12-13 23:45 / Uznany Bywalec forum i giełdy
póki co W20 utrzymuje się ponad poziomem majowego szczytu co jest pozytywne i pozwala spodziewać się dalszych wzrostów w krótkim terminie
dobrze wygląda też PLN w relacji do EUR i szczególnie do USD
EUR/PLN spodziewam się 3.76 do końca roku, a może i lepiej
z kolei nasdaq jest na ewidentnym wyczerpaniu - grudzień w jego wykonaniu przeniósł sygnały sprzedaży i w zasadzie w każdej chwili może łupnąć
nie mniej W20 w relacji do Nasdaq pozwala jeszcze na odrobinę krótkiego szaleństwa
pi razy drzwi przyszły tydzień będzie dla W20 chyba ostatnim wzrostowym w tym roku
potem spodziewam się kilkutygodniowej korekty typu 7-10% - solidnym wsparciem wydają się okolice mocnego do tej pory oporu na wykresie tygodniowym na poziomie ok. 3190. Szczyt majowy nie wydaje mi się dobrym wsparciem.

Tymczasem zakupiłem dzisiaj bytom i dokupiłem certyfikaty BPH FIZ SN
Aktualnie mam: handlowy, bytom, lotos, bzwbk, elstaroil
poza tym pzu akcji krakowiak (po konwersji z pzu miś) oraz f. nieruchomości bph
po umorzeniu bph akcji ds miałem wejść w dws akcji, ale już sobie daruję - część uzyskanych środków pójdzie w dws euroobligacji przy eur/pln poniżej 3.76 a część może faktycznie w dws akcji jeżeli w20 pojawi się w okolicach 3190
strokuś / 2006-12-13 23:48 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeszcze odnośnie nasdaq - mimo ogólnie słabego zachowania nadal jednak oczekuję poprawienia ostatniego szczytu i krótkiego wejścia na 2480-2490, jako elementu ułatwiającego dystrybucję
futurek_LOGO / 2006-12-13 21:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
moze tam ogon tak mocno nie macha psem?
Morfeusz / 2006-12-13 21:26 / Tysiącznik na forum
Z trzeciej strony cały czas jest utrzymywana stosunkowo duża baza na kontraktach marcowych, więc stanowić to może zaplecze pod kontynuwoanie wzrostów - czytaj zakupy arbitrażu.
futurek_LOGO / 2006-12-13 21:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale ta baza oznacza raczej spadek jak zacznie wracac do 20-30p w pon jezeli czesc pozycji nie zostanie zrolowana lub zamknieta-a to tylko przy minusowej bazie moze sie dziac jezeli idzie o Z6
futurek_LOGO / 2006-12-13 21:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a wracajac do twoich obserwacji TKO (ja tez je obserwuje z rana zwykle) to poki co trzymamy sie w kanale na Z6 380-440 pomimo malych odchylen tak ze w pewnym sensie sie to sprawdzilo ja pod to gralem ostatnio tzn w dolkach biorac L a na gorce S z dobrym rezultatem a jak Tobie poszlo Morfeusz?
Morfeusz / 2006-12-13 21:41 / Tysiącznik na forum
Z6 są tak ustawiane w stosunku do H7 aby różnica była w okolicach 36-40 pktów.
Nie znam lepszej taktyki gry na kontraktach niż łapanie górek i dołków każda inna taktyka
nie sprawdziła mi się na DT. Jeśli jutro z rana przed otwarciem kontrakty pójdą w zieleń
to biorę krótkie na PCRO.
futurek_LOGO / 2006-12-13 21:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli mamy podobne odczucie na jutro :-)
Morfeusz / 2006-12-13 22:00 / Tysiącznik na forum
Jeśli z rana mocna czerwień to czekam z ruchami do otwarcia indeksu.
Myślę że najważniejszą informacją dzisiejszego dnia, jest to że w Chinach dostrzega się symptomy schłodzenia gospodarki uważam że może to mieć ogromne implikacje w niedalekiej przyszości dla rynków giełdowych globalnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy