Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 3 stycznia >>>

Po sesji 3 stycznia >>>

Morfeusz / 2007-01-03 19:24
Dzisiejsza sesja znowu przebiegała w rytm ustalony przez kontrakty.
Widać było dużą (wymuszoną) niechęć kontraktów do spadku.
Ciekawy jestem czy przypadkiem grubasy nie są jeszcze gotowe do korekty (nieprzemeblowane portfele) i dlatego podtrzymują obecne poziomy.??
Z drugiej strony w najbliższej perspektywie jest nadzieja na odbicie miedźi ponieważ narasta konflikt pomiędzy Boliwią a Chile i jest mocno prawdopodobne odcięcia wody dla Pustyni Atakama, gdzie znajduje się największy region wydobycia miedzi w Chile.
Ale zapewne odbicie nie będzie zbyt trwałe.
Wyświetlaj:
bebe / 83.29.86.* / 2007-01-04 00:21
Morfeusz - takie diabelne - nie ulegam Twoim przewidywaniom - bo juz nazwa Ciebie - to powoduje. Ale to dobrze , ze jestes. Czaruj- maskuj- ale jezeli jesteś dobry - to zmien nazwe swoja. - wtedy Cie nie pomine. Mozliwe, ze jestes odwrotnoscia nazwy, ala, ale, ale - to powoduje, mimo wszystko, ze coś mi nie gra. Szanuje to Forum- wiec sproboj zmienic swoja nazwe- zarobisz wiecej- ja Ci to mówię
Morfeusz / 2007-01-04 21:32 / Tysiącznik na forum
hmm.. mam uważać, że chcesz się ze mną umówić na randkę.???
Morfeusz / 2007-01-04 23:47 / Tysiącznik na forum
Morfeusz nie jest od diabła ale z całkiem innej krainy :

W mitologii greckiej Morfeusz (gr. Morpheus) to bóg marzeń sennych. Jego ojcem był Hypnos, bóg snu. (brat Tanatos).
Morfeusz miał zdolność przybierania dowolnej postaci i ukazywania się w snach jako osoba ukochana.
Postać Morfeusza pojawia się w Metamorfozach Owidiusza.

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Morfeusz"
strokuś / 2007-01-03 23:24 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Witam po dłuższej przerwie!

Portfel po imprezowaniu skromniutki - żadnych akcji, jedynie BPHFIZSN i trochę DWS Euroobligacji. Z zakupami poczekam 2-3 tygodnie.
Sesji wczorajszej i dzisiejszej nie ma chyba co specjalnie komentować - skupmy się raczej na tym co zdarzyło się w ostatnim nieco dłuższym okresie.

WIG20 dzienny
ślizga się po linii trendu wzrostowego rozpoczętej w czerwcu 2006 i w moim przekonaniu na dniach przebiję te linię w dół, swoje linie trendowe z tego okresu naruszyły już macd, rsi i ult
oczekuję w tym miesiącu spadków w rejon 3140-3190

WIG20 tygodniowy
pokonanie majowego szczytu przyniosło negatywne dywergencje na macd, rsi i ult
rsi w trendzie spadkowym jest już od września 2005 i grudzień 2006 nie przyniósł przerwania tego trendu mimo nowych rekordów indeksu
po wyznaczeniu nowego all-time high indeks szybko powrócił w nieco niższe obszary - pozytywnie należy ocenić doji w tygodniu 29.XII po dużej czarnej z 22.XII i pozostanie indeksu powyżej 3250
wydaje mi się to jednak za słabe wsparcie i oczekuję testu i obrony wsparcia na 3190, z którym indeks walczył od kwietnia

WIG20 miesięczny
po wybiciu ponad 3190 w listopadzie grudzień przyniósł mało optymistyczną spadającą gwiazdę
nie sądzę, żeby styczeń był jednak czarny (w przeszłości zdarzało się to rzadko) - raczej bardzo zmienny
po spadkach w pierwszej połowie oczekuję jednak wzrostów w drugiej

EUR/PLN
zbliża się do linii trendu spadkowego prowadzonej od czerwca 2006 - swoje ograniczenia przebił już jednak komplet macd, rsi, ult
macd wyszedł ponad 0
kurs pewnie przebije wspomnianą linię, ale nie spodziewałbym się z tej okazji dalszych wzrostów a raczej cofnięcia i oparcia na dawnym ograniczeniu
większe ruchy raczej później, gdzieś od okresu luty-kwiecień
nie mniej pierwszy kawałek f. euroobligacji już mam - w przeciwieństwie do p. premiera uważam, że 3.8 zł za euro to raczej tanio.
futurek_LOGO / 2007-01-03 23:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a co USD/PLN, Nasdaq i jego relacja z W20?
sumani / 2007-01-03 22:48 / Plankton giełdowy
a mnie się tak wydaje że ta korekta to jeszcze nie teraz każdy no może prawie każdy wyczekuje tej korekty jak mikołaja w grudniu a tu może się okazac że większośc znów nie miała racji
bebe / 83.29.86.* / 2007-01-03 23:05
doskonale, tak wlasnie uwazam.
futurek_LOGO / 2007-01-03 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a moze jakies konkrety na poparcie?
bebe / 83.29.86.* / 2007-01-03 23:58
gospodarka ma w d...pie kto na ten czas bedzie bronil zlotowki, bo jest w najglebszym rozkwicie. Balcerowicz , dzieki ktoremu moglam ustawiac swoja firme dal mi mozliwosc wiary ze ide w dobrym kierunku. - inni tylko beda go [powielac- chyba,ze ktos z z poziomu nizszego rzedu bedzie chcial sie wykazywac. wtedy wiem,co mam zrobic.
Morfeusz / 2007-01-03 21:27 / Tysiącznik na forum
Obligacje w USA spadły więc należy oczekiwać spadku wartości dolara, tylko ciekawe dlaczego złotówka na forexie taka słaba.?
CBR poniżej 300 pkt poprzednio z okolic tego poziomu nastąpiło odbicie ciekawe jak będzie teraz.? Maksymalny zasięg spadku na WIG20 w dniu jutrzejszym proponuję w okolicach PP 1 - 3250 pkt-ów i tu bym oczekiwał zaktywizowanie popytu.
Może nie będzie tak, źle z rana oddamy w kursach wszystkie negatywne czynniki a potem
zobaczymy co grubasy zrobią albo czego nie zrobią ?
futurek_LOGO / 2007-01-03 21:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PLN slaba bo z Prezesem NBP komedia trwa w najlepsze :-)
Morfeusz / 2007-01-03 22:00 / Tysiącznik na forum
No tak racja, ale złotówka nie jest osamotniona w tej słabości bo Yen też się w***********
ale może ten nowy prezesik pożal się boże ma takie światowe odddziaływanie na rynki walut.
Morfeusz / 2007-01-03 22:01 / Tysiącznik na forum
Przepraszam ale te słowo powyżej z gwiazdkami naprawdę nie było brzydkie.
bebe / 83.29.86.* / 2007-01-03 23:07
czyzby chodzilo Ci o moja wypowiedz
gabrik / 2007-01-03 22:31 / portfel / Wierny Forumowicz
w n e r w i ł ?
futurek_LOGO / 2007-01-03 21:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
coz Grubaski pokazuja ze poki co kontroluja sytuacje i dopoki nie wlacza sie w to wieksi gracze typu TFI i OFE (vide obroty) i inne Fundy to spadki nam nie groza a raczej zmiennosc na co warto zwracac uwage to wlasnie obroty i wolumen coz patrzac na Argentine i Brazylie tak szybko jak roslo moze spasc w 1 dzien
avi / 2007-01-03 20:52 / portfel / Bywalec forum
osobiście uważam, że zbliża się korekta.... co mnie osobiście cieszy! wyszłam dzisiaj z alchemi, Karkosik mnie bardzo zirytował- dobrze że go osobiście nie znam bo niechcący mogłabym go uszkodzić za niepotrzebne kłapanie jęzorem i ściemnianie na lewo i prawo...
żadnych akcji nie posiadam- szykuje się więc na zakupy- więc niech leci :-) pozdro!
Morfeusz / 2007-01-03 20:32 / Tysiącznik na forum
Nie trzeba chyba być wielkim prorokiem żeby stwierdzić , że jutro prawdopodobnie obowiązujący kierunek jazdy to południe. Ropa i Miedź na kontraktach powyżej - 4 % no a przede wszystkim ten chorror który po 20:00 zaczął się w USA.
Kontraktowcom proponuję obserwację z rana indesku SET bo wydaje mi się że od pewnego czasu ma on wpływ na zachowanie się rynków naszego regionu.
Kenobi chyba znowu będzie na fali.
gabrik / 2007-01-03 20:58 / portfel / Wierny Forumowicz
no cóż argentyna i brazil już oddały cały wczorajszy wzrost a tak ładnie to wyglądało do 20
gabrik / 2007-01-03 20:17 / portfel / Wierny Forumowicz
na FORUM znów kręci się afera z KENOBIM ,szkoda że tak ewoluowało to nasze forum myślałem zawsze że jednak pójdzie w lepszą stronę no ale konkrety mamy sytuację bardzo zawodową postaram się w skrócie.
Okres mamy bardzo dziwny i mimo wszystko trudny a składa się na to wiele czynników np. USA blisko 1% w górę a my i kilka innych E M mamy kłopoty (wiem można mówić że miedż spada) ,kilka osób pisze że to przewidziało i trele morele bo mówili o tym przy poziomach 2900 a teraz jesteśmy 450 punktów wyżej......więc w tym miejscu muszę przypomnieć że kiedyś napisałem że to że kiedyś spadnie jest pewne jak to że w grudniu spadnie śnieg i.....................cholera nie spadł:-) a pewnie spadnie w maju jak będziemy chcieli w sandałach chodzić.
KGHM spada bo nie ma wyjścia za miedzią ale............kilka dni spadków po kilka procent a wig20 stoi,obroty na tym walorze ładne więc to nie drobnica łyka mimo wszystko te akcje i tu dochodzimy do mojej tezy że nie będzie tak jak w maju a dwa że i tak wielu zostanie zaskoczonych,LOP mamy taki że nikt naprawdę nie wie co z tego wyniknie bo nigdy takiej sytuacji nie było i jedynie możemy zgadywać owszem już dwie ostatnie serie wygasły i byliśmy zaskoczeni że tak płynnie i bezboleśnie to poszło ale tak zawsze będzie?
Jest na to rada trzeba prześwietlić wszystkie spółki z WIG20(jak mocno sa za drogie ,za tanie itp.),porównać obroty i LOP na kontraktach wcześniej i liczę że tu my kącikowcy sobie pomożemy.
Już trzy razy mieliśmy pokaz na kontraktach jak szybko następuje jazda jak uruchomione zostają stopy w jedną bądż drugą stronę(teraz proszę sobie wyobrazić coś takiego w połączeniu z koszami sprzedaży i paniką długich pozycji-horror)
Ja zakładam że jednak nie ma u nas już dużego kapitału zagranicznego któremu nasz rynek jest potrzebny tylko do spekulacyjnego zarobku bo ewidentnie nawet jeśli zakładamy że mamy do czynienia z wychodzeniem z akcji to jest to robione profesionalnie aby nie zachwiać rynkiem(fakt że w maju większość nigdy nie widziała takiej korekty i najzwyczajniej przez zaskoczenie została ona zrobiona a jak większość wpadła w panikę to duzi już byli gotowi do odbierania akcji które wcześniej sprzedali drożej)

Trochę masło-maślane ale taka właśnie jest sytuacja.Zapraszam do dyskusji STROKUS skrobnij coś ja idę studiować wykresy i spółki z wig20
bebe / 83.29.86.* / 2007-01-03 23:49
powiem tak : wykresy robilam jeszcze jak nie bylo komputerow dla ludzi rozpoczynajacych gre na gieldzie - recznie - bo cierpialam na bezsenosc - bezsennosc spowodowala, ze oprocz gildywyilam a urzeldy zaglebilam ekonomie, rzucono mnie na wielkie wody - ale to byl moj wlasny biznes i moze dlatego wiedzialam, ze to musze znac - bo urzedy mnie gnebily - musialam miec wszystko jasne i zrozumiale -nie dalam sie. Bronilam sie - wygrywalam. Ale, ale ,ale- nie dalam sie. Z tym zyje, moi pracownicy w ilosci 3 sztuk i tak sa zadowoloni, skoro nie odchodza pomimo pradopodobnie dobrych finansowo propozycji.Liczy sie tez wiele z atmosfery dzialania, mam na rzie to. Uwazam to za sukces mojej filozofi. ogolnie jestem zadowolona. i gram dalej. na dluzej - bo moj interes i wazne obowiazki kobiety- matki Polki byly zaspokojone.
brydzia / 2007-01-03 20:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale Gabriku przypomnij sobie ile te stany w maju również zleciały , po 2% dziennie spadali , to że zagranicy u nas brak to widać że jeszcze indeks się trzyma przy kghmie na 80 zł
gabrik / 2007-01-03 20:40 / portfel / Wierny Forumowicz
ja sobie pisałem a dane z posiedzenia FED spowodowały spadek w USA........korciły mnie L na koniec pod stany ale zasada że bez pozycji na noc wygrała i wygląda że dobrze choć z drugiej strony S po 99 mogłem zostawic a ja zamknąłem....ale dobrze jest
futurek_LOGO / 2007-01-03 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
te L jeszcze dadza zarobic hossa trwa ... przynajmniej w USA
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy