Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 4 stycznia >>>

Po sesji 4 stycznia >>>

Morfeusz / 2007-01-04 21:57
Podobno winę za spadek surowców ponoszą fundusze hedgingowe grające na spadki.
A propo KGHM-u w tym roku KGHM będzie więcej sprzedawał miedzi po cenach rynkowych a nie po cenach zakontraktowanych mi.n z hedgingowcami, więc pomimo spadków cen surowca może się okazać per saldo, że zysk będzie porównywalny z tym w 2006 ponieważ w starym roku KGHM sprzedawał głównie po cenach kontraktowych dużo poniżej cen rynkowych. Nie zapominajmy również że KGHM to nie tylko miedź ale również srebro, które ostatnio jest w trendzie wzrostowym.
Wyświetlaj:
strokuś / 2007-01-05 00:15 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wczoraj pisałem o wybiciu eur/pln z półrocznego trendu spadkowego oraz wig20 z wzrostowego - i proszę jaki prezent dzisiaj :-)
jeśli chodzi o w20 to mowa o świecowym logarytmie - niektórzy patrzą na liniowy i mogą odnieść wrażenie, że trend się broni
po tak dynamicznym ruchu spodziewam się jednak pewnego cofnięcia w kolejnych dniach, przynajmniej jeśli chodzi o eur/pln

ps. a dla rozrywki polecam http://www3.ingbank.pl/_itemserver/download/krzyzowka_os.swf
Morfeusz / 2007-01-05 00:04 / Tysiącznik na forum
Ostatnia uwaga i idę spać :
Obserwując zachowanie się kontraktów i LOP-u podczas styczniowych sesji zarówno tej wzrostowej i tych spadkowych można zaryzykować tezę, że zwałka nam w najbliższych dniach nie grozi pomimo skrajnie nie korzystych okoliczności.
Takie są moje odczucia po obserwacjach intraday. A jak będzie naprawdę czas pokaże.
Bo tylko grubasy wiedzą co nas w najbliższych dnaich czeka, my możemy tylko spekulować.

Dobranoc Szanownym Forumowiczom.
samuraj jack / 2007-01-04 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witaj
problem w tym, że KGHM podł prognoze wyników, która zakładała cenę wyższą niż 6000 usd/tona;
a my tu mamy mniej
Morfeusz / 2007-01-04 22:55 / Tysiącznik na forum
Tak ale z drugiej strony nie wiemy jaką cenę przyjął za srebro ?
A srebro z tego co się orientuję zaczyna robić furorę w dziedzinach dotąd obcych temu metalowi m.in armatura sanitarna itp. no i jak wiemy ostatnio banki zachodnie są zainteresowane tym kruszczem.
samuraj jack / 2007-01-04 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
banki są zainteresowane tym kruszcem, gdyż wiedzą, że prędzej czy później - jak pisze futurek - dolar musi odnaleźć swoją prawdziwą wartość;
banki muszą znaleźć inne aktywa, na których nie stracą płacąc teraz dolarami
gabrik / 2007-01-04 22:46 / portfel / Wierny Forumowicz
morfeusz sprawdż pocztę bo piszę emaila-myslę że bardzo ciekawego
Morfeusz / 2007-01-04 22:56 / Tysiącznik na forum
Ale wolno ta poczta idzie bo jeszcze nie dostałem jej.?
gabrik / 2007-01-04 23:11 / portfel / Wierny Forumowicz
juz poszło 10 minut temu
Morfeusz / 2007-01-04 23:31 / Tysiącznik na forum
Dobra dostalem i odpisałem więc teraz ty sprawdź.
janusz / 2007-01-04 23:24 / Bywalec forum
Cześć Gabriku !
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku , no i trafionych inwestycji życzę.
Chyba nie przeskoczyłeś z futów na metalę?!
A co do prognozy to chyba 6k za tonę dotyczyło 2006r ? Popraw mnie Samuraju jak się mylę.
pozdrawiam
gabrik / 2007-01-04 23:51 / portfel / Wierny Forumowicz
witaj dawno Cię nie było ale dobrze że wróciłeś bo coraz mniej "dawnych" znajomych na forum :-)
janusz / 2007-01-05 00:06 / Bywalec forum
Przeglądałem wykres kontraktów i przeraża mnie ten LOP , zwłaszcza na koniec duży spadek a wraz z nim wartość kontraktu .
Jak myślisz s - z rana ,albo poczekać jak będzie duża luka to L- ki . Oj za długą sobie przerwę zafundowałem i się gubię.Jeszcze ta przecena surowców może być za s-kami
Acha ,zapytam -Batman coś pisze o kontraktach bo nie mogę Go odszukać?
pozdrawiam
Jeck / 2007-01-05 00:12 / "Poławiacz perełek"
Batmana juz nie ma...zaginął (a szkoda) wraz ze wzrostem WIG20, Teraz jest Kenobi- inny styl. Próbuje chłodzić gorące głowy na forum, ale ma tu baaardzo duzy elektorat negatywny

pozdrawiam i dobranoc
Morfeusz / 2007-01-05 00:11 / Tysiącznik na forum
Przepraszam pozwolę sobie wtrącić swoje 3-grosze - jak masz tyle wątpliwości którą stronę obstawić to lepiej zostań z boku.
janusz / 2007-01-05 00:20 / Bywalec forum
I tak chyba zrobię , choć jednym może nie zaszkodzę sobie.

Do Morfeusza ; Przepraszam ,że zaśmiecam Twój wątek , ale znalazłem tutaj Gabrika -razem można tak to chyba ująć stawialiśmy pierwsze kroki na futach , wzajemnie się wspierając --LOP kręcił się w granicach 15k.
Pozdrawiam
Morfeusz / 2007-01-05 10:34 / Tysiącznik na forum
Witaj na forum
Pozdrawiam
gabrik / 2007-01-05 09:15 / portfel / Wierny Forumowicz
janusz o LOP już pisałem rekordowo kosmiczny więc nikt nie wie jak to sie do końca potoczy bo to novum na naszym rynku,mi zwraca uwagę że mimo takiej przeceny naszej lokomotywy jesteśmy nadak tak wysoko
P.S. Morfeusz spoko gość napewno nie ma nic przeciwko Twym wpisom,ostatnio wolimy tu pisac "lużniej" i kameralniej :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy