Podatek belki...

Gebzo / 2007-09-11 13:53
Czy podatek "Belki" dotyczy rowniez zyskow z funduszy inwestycyjnych? Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
cortez / 2007-09-12 23:04 / Bywalec forum
Belka to nie inaczej jak podatek od zysków kapitałowych, a takimi są m.in. zyski z funduszy inwstycyjnych. Generalnie 19% jest pobierane nawet w momencie konwersji (przy przejściu z jednego funduszu do drugiego o ile ten pierwszy przyniósł zysk), przed Belką "chroni" cię np. parasol. Dzięki funduszom objętym tym parasolem, przy takich rotacjach nie płacisz fiskusowi.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-13 11:19
Parasol nie chroni, a odracza. Płacisz przy opuszczeniu parasola od zysków z całości. Dzięki temu po konwersji zyski może generować kwota wyższa (nie pomniejszona jeszcze o podatek).
sebastian9 / 91.94.11.* / 2007-09-16 16:13
Wszystko zależy ile jednostek sprzedajesz. Jeśli nie wyciągasz tyle ile wpłaciłeś to nie pobierany jest podatek od zysków.
cortez / 2007-09-13 18:19 / Bywalec forum
Dlatego też napisałem chroni w cudzysłowie:) Wiadomo, że fiskus upomni się o swoje. Jednak parasol ma zalety, właśnie ze względu na przypadek , który opisujesz.
krzysiek29 / 2007-09-11 14:29 / Uznany Gracz Giełdowy
tak dotyczy i tez placimy moze w przyszlosci sie zmieni ale aktualnie jest
Idyll / 2007-09-15 20:30 / Bywalec forum
Mam jednak zadzieję, że się nie zmieni! Powiedzcie czy byłoby to racjonalne, gdyby znieśli podatek od zysków kapitałowych, a pozostawili podatek od dywidendy, od zysków z najmu... itd. Przecież nie można traktować w sposób bardziej uprzywilejowany banków, bo to przecież one skorzystają na tym najbardziej, lokaty staną się bowiem bardziej opłacalne i prawdopodobnie wyprą część inwestycji innego rodzaju!
Inwestuję od kilku lat, ale nigdy nie uważałem, że nie powinienem płacić podatków skoro płacą inni!
troja / 83.5.140.* / 2007-09-15 22:04
Podatek od najmu to co innego, podatek od zysków kapitałowyck nie powinien być opodatkowany ponieważ są to pieniądze od których już raz opłacono podatek,.Ile razy od jednej kwoty zarobionej można płacić,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy