Podatek "Belki"

kielek / 2007-11-08 18:38
Witam. Jak wiadomo podatek Belki liczony jest od zysku w funduszach. A co jeżeli mam w tej chwili mniej pieniędzy niż zainwestowałem i chciałbym je teraz wypłacić lub przelać na inny fundusz. Czy będę płacił jakiś podatek?
Wyświetlaj:
gregorek1979 / 2007-11-08 18:51 / Bywalec forum
nie no bo od czego podatek od strat ...narazie takiego jeszcze nie wymyslono...
cortez / 2007-11-09 20:31 / Bywalec forum
pewnie wymyślą, w zamian za podatek od zysków kapitałowych, który nasz nowy rząd ma zamiar znieść. Jak tylko zorientują się, że to parę mld zł mniej w budżecie, to będą chcieli to czymś załatać, a wtedy kto wie, podatek od strat - tego jeszcze nie było;)
inwestor_22_ / 83.19.91.* / 2007-11-09 08:05
To dziwne bo ja za konwersje zaplacilem 7 zl podatku :-(
olalala / 83.9.77.* / 2007-11-09 15:15
Investor, bo za konwersję do funduszu "wyższego" w TFI się na ogół płaci (raz ale zawsze). Co gorsza Pioneer i DWS (tak mi mówili w cdm) rąbią klienta przy KAŻDEJ konwersji "w zwyż" (np. obligacyjny -> akcyjny). To nie jest to samo co podatek od zysków. Wylaź stamtąd, wchodz w jakiś parasol najlepiej poprzez jakiś net bank (po co zaczynać od straty?) i nic Ci nie zabiorą dopóki nie sprzedasz.

gregorek, nie bój nic. Niedługo i takie coś wymyślą :(
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy