Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Podatek katastralny na razie nam nie grozi

Podatek katastralny na razie nam nie grozi

Money.pl / 2008-04-09 10:09
Komentarze do wiadomości: Podatek katastralny na razie nam nie grozi.
Wyświetlaj:
sik / 89.161.9.* / 2010-11-23 18:08
Jest oczywistością, że ziemia jako dobro ograniczone pod względem ilościowym wymaga jak najlepszego zagospodarowania, stąd podatek od ziemi może słusznie motywować do jak najlepszego jej wykorzystania. Ponadto wyższy podatek od wartości ziemi będzie stymulował przepływ tychże nieruchomości od osób marnotrawiących przestrzeń do osób przedsiębiorczych. Natomiast podatek od wartości budynków, ect. powinien być o wiele mniejszy, by nie krępować ludzkiej aktywności, nie zniechęcać do inwestycji.
Przecież to takie oczywiste. Ale jak złodzieje myślą jak łupić społeczeństwo oczywiste rozwiązania okazują się niewykonalne.
sik / 89.161.9.* / 2010-11-23 18:02
Jest oczywistością, że ziemia jako dobro ograniczone pod względem ilościowym wymaga jak najlepszego zagospodarowania, stąd podatek od ziemi może słusznie motywować do jak najlepszego jej wykorzystania. Ponadto wyższy podatek od wartości ziemi będzie stymulował przepływ tychże nieruchomości od osób marnotrawiących przestrzeń do osób przedsiębiorczych. Natomiast podatek od wartości budynków, ect. powinien być o wiele mniejszy, by nie krępować ludzkiej aktywności, nie zniechęcać do inwestycji.
Przecież to takie oczywiste. Ale jak złodzieje myślą jak łupić społeczeństwo oczywiste rozwiązania okazują się niewykonalne.
krzychas / 86.146.11.* / 2009-07-11 14:15
......... ten podatek ma zapoczątkować wykradanie własności.
Na początek wprowadzony bedzie podatek w wysokości np 0,4% wartości domu.

Dom zostanie uprzednio wyceniony np na 400 000zł. Wyceną będą zajmować się "eksperci" złodzieje.

Łatwo obliczyć że na początek będzie to jakieś około 2000zł rocznie od domu o wartości 400 000zł.
Nie mówie tutaj o domach za milion i więcej bo ci będą proporcjonalnie placic więcej.

Kiedy u da im (samorządom) się chwycić ludzi na haczyk ze zaczną ten podatek płacić to po roku zacznie się jego podwyższanie.

Np po 2 latch będzie to już 0,8% wartości wycenionej uprzednio nieruchomości, czyli rocznie będzie trzeba zapłacić 3500zł od domu wartego 400 000zł

W Polsce w tym samym czasie sytuacja z pracą nie ulegnie znacznej zmianie na korzyść.

Dalej w kraju będzie tak że ok 60% społeczeństwa będzie trzymana na łańcuchu pracując może za 1500-2000 zł miesięcznie realnej kasy. Sytuacja taka to kwestia najbliższych 5lat.

Ludzie czy wy nie rozumiecie że jest to jeden z elementów mający na celu ZNIEWALANIE sobie ludzi.

Bogatym już teraz nie wystarczają pieniądze oni potrzebują czuć siłę w ZNIEWALANIU ludzi.
abcwm / 90.156.67.* / 2010-08-18 09:59
przeciez ten podatek działa na rzecz biedniejszych - pomysl troche! Ci bogaci zamiast trzymac swoje wieeelkie nieruchomosci do ktorych szary czlowieczyna nie ma nawet dostepu, po prostu sprzedadza je jak najpredzej, jezeli nie beda ich wykorzystywac! Malo tego, zamiast sprzedawac je za kilka milionow, sprzedadza je za rzeczywista cene. Ten podatek zwieksza podaz na rynku nieruchomosci! Zyskaja na tym Ci niezamozni. W koncu bedzie ich stac na swoje! A ten podatek jest sprawiedliwy, bo zaplaca go wszyscy za to, na co bedzie ich stac!
antypisior / 213.192.87.* / 2008-04-10 22:42
cóż za oburzenie, czyżby każdy miał tyle że aż dygocze o to ?
jliber / 2008-04-09 11:18 / Tysiącznik na forum
To jak społeczeństwo, okrzepło już po tym jak zabraliśmy mu ponad 80% dochodów po PITach, ZUSach, CITach, VATach, akcyzach, cłach i przeróżnych opłatach urzędowych??? Skoro jeszcze coś się rusza w gospodarce, znaczy się obywatelom w d... przewraca, urzędasy pasożyty jeszcze wszystkie przecież domów dla dzieci nie pobudowały.
wolny człowiek / 83.27.40.* / 2008-04-09 10:49
Złodziejskie państwo, złodziejskie prawo. Podatek od wartości nieruchomości. Nikt mi przecież tej nieruchomości nie podarował!!!, a gdyby nawet to zostałby zapłacony podatek od darowizny, bądź spadku. Działkę kupiłem za własne pieniądze, dom wybudowałem własnymi rękami też za własne pieniądze. Prawie nie skorzystałem z odliczeń bo wprowadziłem się do budynku w 1990 r. Ci którzy skorzystali z ulg podatkowych na budowę domu, po wprowadzeniu takiego podatku oddadzą państwu z nawiązką dawne odliczenia, niektórych nie będzie stać na zapłacenie takich podatków i co wówczas? Zostaną wyrzuceni z WŁASNYCH DOMÓW? Ci którzy starali się aby ich dom był porządnie zrobiony i zadbany, zapłacą więcej, bo ich nieruchomość będzie więcej warta. Może już zacząć odrapywać ściany z tynku i pokryć dach zardzewiałą blachą ze starych beczek, aby zmniejszyć wartość budynku i podatek zarazem. Kto będzie ustalał wartość nieruchomości? Piękne pole dla korupcji. Tusk nie żartował - będą cuda!
polaczek zarezerwowany? / 87.205.208.* / 2008-04-09 12:00
Wszystko racja - jednak nie Tusk to wymyślił!
Trochę oderwania od bierzącej polityki proszę.
polak 2 / 89.79.45.* / 2008-04-09 10:34
KTÓRY RZĄD TO ZROBI,TO NA TACZKACH GO WYWIEZIEMY ........ DO IRLANDI.......KTO ZA?
zibi555 / 89.171.233.* / 2010-03-26 11:08
POPIERAM , POPIERAM , POPIERAM
Jarkt / 213.238.80.* / 2008-04-09 16:44
Widzę- kolega idealista.
Bo ja myślę, że statystyczny Polak spolegliwie wykona to, do czego przekonają go gazety i służbowe telewizornie.
keko / 24.114.255.* / 2008-04-10 17:04
widze kolega sie nie obudzil - jeszcze Tusk ci sie bedzie snil w koszmarnych snach naiwniaczku... takim jak on i jego zorganizowana grupa nie wierze ... Zaufanie !!! baranie
nicholai / 2008-04-09 11:01 / portfel
ja, pojde w pierwszym szeregu :)
nalezy zniesc wszystkie podatki, wprowadzic jeden poglowny 2-3% przychodow i to tyle
JanKS / 2008-04-09 13:28 / Bywalec forum
Zdecyduj się - pogłówny, czy % dochodów?

Bez podatków nie będzie policji, sądów, oświaty, służby zdrowia itp.

A rządzić będą gangi i inne mafie.

Sama radość. Pozdrawiam
wwaaww / 24.114.255.* / 2008-04-10 17:06
rządzić będą gangi ??? juz chyba tam sa...
rty / 83.7.62.* / 2008-04-09 13:58
A po co komu państwowa oświata i służba zdrowia??

Chcę przypomnieć eurosocjaliście z PO- JANowi KS, że Unia Polityki Realnej chce pozostawić sądy i państwową policję oraz armię!
JanKS / 2008-04-09 15:53 / Bywalec forum
A skąd rty wie, że jestem z PO?
Otóż to tajemnicze źródło informacji myli się. Nie tylko nie należę do PO, ale również nie głosowałem na nich.
I co wspólnego ma z tym UPR?

Chciałem tylko zauważyć, że podatki są niezbędne. Natomiast niezmiernie ważne jest jakie podatki - co jest opodatkowane i w jaki sposób.

Obecnie nieruchomości SĄ opodatkowane, ale w sposób bardzo niesprawiedliwy.

Pozdrawiam
fsdfdsfsddsf / 79.175.204.* / 2008-04-09 10:09
Najlepiej zabrać ludziom 110 % zarobków na podatek.
Wtedy będzie w kraju dobrobyt.
MisMis / 89.174.125.* / 2008-04-09 11:59
Rząd który zaryzykuje wprowadzenie podatku, będzie ostatnim demokratycznie wybranym. Absurd goni absurd. Może w geście wzajemności do kolejnej ekipy pracującej nad pomysłem, zbierzemy sie w ramach akcji obywatelskich i opracujemy prawo rozliczania urzędników z ich pracy. Konsekwencją może być np, przepadek mienia, utrata kończyn za wiadome przestępstwa. Itp. Może się tak na jakiś czas odhumanizujemy i wrócimy do bardziej radykalnych i skutecznie eliminujących pasożytów, praktyk.

Najnowsze wpisy