Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Podatek katastralny uderzy w najbogatszych?

Podatek katastralny uderzy w najbogatszych?

Money.pl / 2007-06-25 12:31
Komentarze do wiadomości: Podatek katastralny uderzy w najbogatszych?.
Wyświetlaj:
S. Pavahll / 212.76.37.* / 2007-06-26 16:49
Nie sztuka wziąć pieniądze od obywateli, ale sztuka nimi właściwie dysponować. Rząd Kaczyńskiego jako pierwszy w Polsce powojennej dąży do gospodarczej odnowy państwa, a nie do tworzenia skorumpowanych układów elit i lobbingu, jak było wczesniej. Naród powinien spojrzeć obiektywnie na sytuację gospodarczą Polski, kraju, który od wschodu i zachodu był targany obcymi wpływami militarnymi i gospodarczymi. Polska musi odesparować się zdecydowanie od wpływu obcych układów i sił, i zbudować własne niezależne imperium. Już w XIX w Polsce 40% wydobycia surowców naturalnych było w rękach obcego kapitału. Ropa naftowa, gaz ziemny i wszystko czego Polska potrzebuje jest do wzięcia. Podatek VAT powinien być zlikwidowany i zamieniony na zwykły podatek obrotowy ze średnią 18%, bez dodatkowych kosztów na jego rozliczanie i sprawdzanie. W USA nie ma takiego systemu podatkowego, a podatki obrotowe są niskie. Mimo to państwo generuje dochody na wysokim poziomie. Uproszczenie systemsu podatkowego do minimum to podstawa zdrowej ekonomii i obniżenia kosztów budżetowych. Unia Europejska rozpadanie się, dlatego juz dziś trzeba zacząć tworzyć własną gospodarkę i własne niezależne prawo, bo za 20 lat w Polsce pozostaną tylko polskie ulice i obce kamienice. Zdrowy rozsądek to mądrość własna oparta na wnikliwej obserwacji i wyciągniętych właściwych wnioskach. Byłam w USA 9 lat księgową i nie ma lepszego i prostszego prawa podatkowego niz tam. Państwo jest dla obywatela, nie obywatel dla państwa. Polski system podatkowy przypomina wściekłego psa, który kręci się w kółko i chce gryźć wszystko co popadnie. Nie jest to dobre rozwiązanie. Obecne polskie przepisy podatkowe są tak czasami absurdalne i pokręcone, że nawet doradcy podatkowi mają trudności w ich interpretacji, a to oznacza jedno: są nieczytelne dla zwykłych ludzi, a więc są złe. Wnioskuję za wysłaniem do USA na jeden rok szkolenia wszystkich ministrów Polski. Zeby cos stworzyć najlepszego, dobrego trzeba zobaczyc jak inni to robią, nie tylko najbiżsi sąsiedzi, jak Francja, Niemcy czy Wlk. Btytania. Ostatecznie to USA stało się światową potegą gospodarczą po II wojnie światowej. Kto podpisał umowę na 5 mld na zakup amerykańskich samolotów? Ten powinien juz byc osadzony w więzieniu za defraudację dochodu narodowego Polski. Kot inny powinien być osadzony w więzieuniu za defraudację pieniędzy należących do ZUS poprzez ich wyciek za pomocą NFOZ. Kto inny powinien być osadzony w więzieniu za .... Czy Kaczyńscy czynią komuś źle? Oni robią porządek w państwie, ale jak dla mnie za słabo i za wolno. Sepy krążą, aby rozszarpać Kaczyńskich, a naiwność i nieświadomość Polaków jeszcze im w tym pomaga. Wolicie innych na czele kraju? Może byłego Blaira, albo Busha, Putina? Wybierajcie Polacy, tylko nie zapomnijcie wybrać flagi, jaka będzie powiewała nad Polską.
tatazzz / 83.31.238.* / 2007-06-27 19:43
Popieram w całej rozciągłosci.Jedno co można powiedziec,że nasze służby kartograficzne mogą mieć dużo pracy za pare lat z uwagi na zmiany jakie mogą
się zarysować w obszarze naszego kraju.Jak zwykle
polak mądry po szkodzie.Dla zobrazowania banki w większości nie są nasze.To jest podstawa rozwoju
państwa,rodzime ,zainteresowane w rozwoju ojczyzny
zarządy mają inny pogląd na dobro własnego kraju.
Obecnie najlepiej funkcjonuje słowo transfer,dotyczy to nie tylko banków ale wiekszosci firm z kapitałem większościowym zagranicznym..
Tatazzz / 83.31.204.* / 2007-06-25 22:32
Walniesz w stół a nożyce się odezwa.Wreszcie niewolnicy mamony zaczęli robić pod siebie.Może wreszcie dobiorą sie im do tyłka.Oddadzą to co ograbili naród pensyjkami 3,50zł./godz.Wreszcie niektórym złodziejom dostanie się
kastralnie.Teraz powinna iść akcja sprawdzenia tych dóbr cotak uczciwie zarobili na ludzkiej krzywdzie bo jakże można powiedzieć inaczej skoro za 10-ć godzin pracy dziennie ludzie dostawali po 600zł.Brawo Panie Prezydencie i Panie Premierze tak trzymać a przyzwyczaji sie niektórych gamoni do uczciwego traktowania ludzi.
Pozdrawiam.
Stella / 83.6.113.* / 2007-06-26 10:07
Jesteś biedny, boś głupi. I nie zasługujesz na więcej niż 3,50/godz. Więcej płaci się tylko mądrym. Bogactwo innych stoi Ci kością w gardle. Zamiast samemu coś zrobić, potrafisz tylko zazdrościć innym. "Zabrać bogatym, a rozdać biednym" to Twoja dewiza, tylko niby dlaczego tak ma być? Bo Ty tak chcesz? A inni mają zaspokajać Twoje "chcenie"?
tatazzz / 83.31.238.* / 2007-06-27 19:54
Ja tobie nie ubliżałem,ale widze ,że miałem rację co do wypowiedzi :uderz w stół a nożyce się odezwą".

Tak na marginesie jeżeli nie doczytałaś -mówimy tu o złodziejach i oszustach,krętaczach i tu poplątałaś pojęcia.

Chcę ,żeby bandzior był ukarany,chcę żeby złodziej był ukarany,chcę żeby oszust był ukarany-to jest moje chcenie.

Najgorsze jest to ,że bogactwo nie czyni człowieka
uczciwym ,niektórzy myślą o rozgrzeszeniu za pieniądze
Tak jednak nie jest ,jest wina i kara.

Tak wogóle to naucz się czytać ,podałem przykład
o śmiechu wartych zapłatach oferowanych przez
naszych patriotów biznesowych.....
kklekowicka / 83.24.158.* / 2007-06-27 00:51
bardzo dobre, to państwo ustala prawo i to panstwo doprowadza do tego, że proponuję się 3,5/godz. Zobacz jaka jest średnia krajowa i kto ją ustala. Jakie podatki musi zapłacić normalny przedsiębiorca, żeby Cię utrzymać człowieku, a jakie podatki placą firmy zagraniczne z ulgami inwestycyjnymi. Co to za polityka pro-rodzinna w Polsce. To wszystko to guzik, żeby nie powiedzieć gówno. Gilowska po zmniejszeniu stawki rentowej, była dumna z siebie i w wywiadzie stwierdziła, " prosze Państwa, proszę zapamiętać ten dzień, to dobry dzięn" Nie sądze żeby był dobry jak przy kwocie 1.000, zł. zarabiasz 24zł., i na co to ma Tobie wystarczyć, no na co?. Nastepna ulga 600 zł. na każde dziecko, od podatku na rok, i na co to wystarczy? na buty zimowe z plastiku dla 2 dzieci, niestety nie skórzane. Nastepne " coś" becikowe, na prowincji ludzie robią dzieci dla 1.000, zł. i komu to pomaga, komu pomagają takie nowelizację. Zwiększają tylko liczbę i tak już niechcianych dzieci, które w tej całej polityce głosu nie mają ( sa na poziomie ryby)i wszyscy zapomnieli jak to było jak byłem dzieckiem, jakie były moje potrzeby? Fanatycy walczą o życie od poczęcia, super, świetnię, przeciesz taka rodząca się osoba w łonie matki czuję, myśli i odbiera bodzce, więc walcz o nią i wprowadzaj takie prawo, ale od poczęcia do pełnoletności, żeby takie dziecko miało komfort, żęby miało swoje prawa, nie tylko obowiązki. Dbaj o tą istotę w której łonie buduję się takie życie, a nie po urodzeniu dziecka wprowadzasz następne ograniczenia, nie wspierasz, nie pomagasz. np. w razie utraty pracy, zrezygnowania z partnera, który nie spełnia swoich obowiązkow względem dziecka, zacznij pomagać w egzekwowaniu alimentow. Od momentu poczęcia pisalam do P. Giertycha. Coś przytocze na temat alimentow: ....Każda matka w sytuacji kiedy komornik ustali, że należności z tytułu alimentów są nie ściągalne, to kobiecie przysługują alimenty od gminy, do której trzeba się zwrocić, wypełniając odpowiednie wnioski, ALE UWAGA, ciąg dalszy ...ZOBOWIĄZANIE WYPŁACI GMINA ALE NIE WIĘCEJ NIŻ DO KWOTY 170 ZŁ.Dobre, bardzo dobre, i p. Giertych kto na tym cierpi dziecko oczywiście, dziecko. Kobieta ma zasądzony wyrok np. 2000 zł i moze dostać 170 zł. Politycy i katolicy się nie rozwodzą, bo to grzech, ale za to mają kochanki na boku , bo z tego się można wyspowiadać i nie ma problemu., a ksiądz lubi sobie posłuchać w komfesjonale, takich pikantnych szczegółów, to lepsze niż film erotyczny dla niektórych. I KOGO WY POLITYCY OSZUKUJECIE, NIESTETY TYLKO SAMYCH SIEBIE. Polityka jest taka w Polsce, żeby Cię jak naj mocniej udupić, żebyś przestał być człowiekiem, tylko warczącym psem, nie chce obrazić tutaj psa. I jak już będziesz gryzł to dostaniesz śmierdzącą kość z której będziesz się cieszył. Taka jest nasza polityka i takie mamy podatki. Pracujesz, pracujesz, opłacasz wszystko, płacisz za wszystko podatek od podatku i utrzymujesz gówno, które śmierdzi. PolitykA? Co to jest i kto to jest?, to są ludzie którzy z realnym światem nie mają nic wspólnego. I co z tego że kiedyś walczyli, ALE ONI NIE DZIAŁALI NIE ZGODNIE Z PRAWEM, TERAZ SIĘ TO ROBI, teraz się walczy, łamiąc prawo. Dzisiejsze wystąpienie P. Kaczyńskiego, kierowane do KOBIETY przy której nawet nie powinien stać, bo to opciach dla niej teraz, że z takimi obcymi jak ONA, to się nie rozmawia.Prawdziwi bohaterowie teraz mają po 400, 500 zł. emeryturu, to trzeba być bohaterem i to jakim, lepszym niż w II wojnie światowej, żęby z tego przeżyć. Wszyscy powinniśmy wyjść na ulice i okupować Urząd Premiera, bo dzisiaj jedyne co nas wyróżnia to egoizm. Nie dba się o nikogo i o nic, ale ludzie którzy więcej zarabiają, bo zapiepszają po kilkanaście godzin na dobę i utrzymują na dobrym poziomie np. swoje dzieci (często to są matki samotnie wychowujące dzieci) których prawo nie oszczędza, niczemu nie są winne. To prawo ktore ustanawiają politycy, jest do bani. Bo co to jest prawo? Prawo i prawda nie ma ze sobom nic wspólnego, prawda w kodeksach prawnych to kwestia interpretacji urzędników, sędziów itd. Ktoś dobrze napisał: Uczmy się, uczmy się, bądzmy otwarci na wiedzę, otwierajmy nasze dzieci na nią, nie dajmy sobą manipulować, nie zgadzajmy się żeby nas ograniczano. Ludzie walczyli za komunizmu o szacunek dla nauki, profesorów, ludzi którzy uczą, przekazują, otwierają nasze pozamykane rozumy, a czym pozamykane, no właśnie kompleksami i najczęściej "STRACHEM", lękiem egzystencjalnym, tym że człowiekowi nie starczy na przykład do pierwszego, bo kupił dom, dzieci mają dobrą szkołe lub przedszkolę, ludzie cięszko pracuja bo chcą żyć, a nie wegetować za 3,50. I DOWALĄ cI JESZCZE PODATEK KASTRALNY, JAK cIĘ NIE BĘDZIE STAĆ to cI POWIEDZĄ, ŻE MUSISZ SIĘ PRZENIEŚ DO CZEGOŚ MNIEJSZEGO, NO BO SKORO cIE NIE STAĆ, to trudno, ale zawsze dadzą Ci wybór. To tak jak z dobrą wolą To Jest Twoja Wola i Tylko Twoja, że musisz pozbawić SWOICH DZIECI "CZEGOŚ DOBREGO", Jak można akceptować takich fanatyków, którzy z Twojch dzieci chcą zrobić nawiedzonych, ograniczonych ludzi pozamykanych na wiedzę lub religie inną niż obowiązuję w danym kraju. Kto chce się cofać do średniowiecza, niech się cofa, kto się chce ograniczać niech się ogranicza, NIE CHCESZ MIEĆ ORGAZMU, NIE MIEJ, chcesz zarabiać 3,50 i marudzić zarabiaj, ale nie zabieraj komuś TEGO CO CHCE MIEĆ BO TO MU SIĘ NALEŻY, BO cięszko na to PRACUJĘ, BO KOCHA I CHCE BYĆ KOCHANY i dawać sobie i innym przyjemność, Chce poznawać swoje CIAŁO I CIAŁO INNEGO CZLOWIEKA, a nie brać to ciało, bo mu się to po ślubie nalezy, BO CHCE BYĆ MĄDRY, a nie Tłumokiem któremu się powie że tak jest to tak ma być. I najważniejsze BO CHCE zarabiać 100 zł.I DAWAĆ SZCZĘŚCIE SOBIE I INNYM I CHCE SIĘ REALIZOWAĆ, i być ZREALIZOWANY W TYM ŻYCIU, A NIE ZARABIAĆ 3,50 i RĄCZKI NA KOŁDERKE, BO TO WSZYSTKO be, be be.dajcie żyć innym, a nie zabierajcie ludzim miłości i szacunku do SIEBIE I do DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Bo zaczniemy się pakować i tyle będziecie nas widzieć Wy super świetni politycy i zobaczymy jak sobie poradzicie z utrzymaniem ludzi na emeryturze. ŻEBY ZABIERAĆ BOGATYM I ROZDAWAĆ BIEDNYM, to trzeba taką grupe ludzi stworzyć, zabierać z nadwyżki, a nie z pieniędzy przeznaczonych na zwykłą konsumpcję.
Pozdrawiam wszystkich którzy dobrneli do końca.
tatazzz / 83.31.238.* / 2007-06-27 20:08
Dużo się zawsze mówiło w naszym kraju i na tym koniec.
Mam wrażenie po dzisiejszych wypowiedziach,że znowu gatka i koniec .Krótkowzroczność...
Wszyscy politycy sa umoczeni a taki człowiek nie będzie tworzył praw prospołecznych.Słychać zewsząd rąbanie
ale to jest odgłos rąbanego narodu.Przyjdzie jednak
nam się stąd wynosic na stare lata...przykre ale prawdziwe.
Tak na marginesie biegun południowy jest jeszcze niezasiedlony. ,może tam się wybierzemy?????
fx / 83.31.11.* / 2007-06-26 08:09
Ci "wyzyskiwacze", o których Pan pisze znajdą sposób na ominięcie płacenia podatku. Albo będą się osiedlać za granicą, tam gdzie taniej. I wtedy Pan Premier i Pan Prezydent dobiorą się do tyłków tych, którzy najbogatsi nie są bo kogoś przecież trzeba doić.
acomitam / 83.25.226.* / 2007-06-26 05:45
Czy ktoś Pana wykorzystał i jak?
JIN / 68.12.54.* / 2007-06-25 16:51
Mieszkam w USA juz prawie 27 lat.
I place podatek katastralny od kazdego klejnego domu w ktorym mieszkalem lub mieszkam.
Obecnie mij roczny podatek od domu to 3450 $.
Ale, wlasnie jest jedno ale.
Po piewrsze-
Tu 75 % podatku od nieruchomosci przeznacza sie na szkoly w mojej dzielnicy! I biblioteke.
Dlatego szkoly maja piekne baseny, stadiony, dzieci maja swietne posilki w szkole.
W bibliotece jest darmowy internet, piekna kawiarenka , juz nie mowiac o ksiazkach.
Po prostu szkoly sa doinwestowane.
Po drugie, odsetki od kredytu na dom sa odliczane od mojego dochodu co roku.
A to ze dzieciaki amerykanskie nie ucza sie jak nalezy to juz inna historia.
Konczac High School /nasz ogolniak/ i potrafia tak niewiele, ze az przykro. taka rzeczywistosc.Tu nie mozna dzicka zostawic na drugi rok w tej samej klasie.
man13 / 2007-06-25 16:35 / Tysiącznik na forum
A podatek od kaczego łoju w kogo uderzy?
hołotawon / 83.24.253.* / 2007-06-25 17:03
hołociarski styl kombinowania
Sabała / 81.210.48.* / 2007-06-25 15:33
Co za retoryczne pytanie, każdy podatek uderza w najbiedniejszych. Tak bylo jest i będzie.
pisokumuna rządzi! / 87.206.176.* / 2007-06-25 13:34
Wziąłeś kredyt więc przez wiele lat musisz co miesiać oddać bankowi ładne kilka lub kilkanaście setek. No cóż Polska biedy kraj, zarabia się mało, podatki wysokie nie było innego wyjscia, bo za gotówkę nigdy byś nie kupił a nie chcesz mieszkać jak w komunie - trzy pokolenia w m2 tylko jak normalny europejczyk. Jeździłeś po Europie lub widziałeś w telewizji więc wiesz jak normalne życie wygląda, też byś tak chciał i masz do tego prawo! Postanowiłeś, że będziesz mniej wydawać na rózne inne rzeczy ale za to bedziesz miał własny kąt i jakoś to będzie. No i pamiętasz jak dwa lata temu przed wyborami usłyszałeś, że PIS bedzie obniżał podatki więc ich nawet poparłeś bo ten Tusk i Rokita jakoś tak mało zdecydowanie o tym 3*15 mówili. Fajnie? Prawada?
Życie to jednak nie jest bajka i czas prawdy w końcu nadejść musi. Pomyśl sobie mój drogi, że oto ten wspaniały PIS, co to nie obniżył podatków jak obiecał, co to nie zbudował jeszcze ani jednego mieszkania z tych obiecanych 3 mln, a za to ceny mieszkań zdązyły od czasu gdy oni objęli władze podwoić się, szykuje ci dodatkową miesieczną ratę za twoje mieszkanie. To dzieki PISowi bedzie płacił dodatkowo 300-500 zł (albo i więcej) miesięcznie jako podatek katastralny. Czy o tym marzyłeś?
No cóż chciałeś mieć i mieszkanie i PIS jednocześnie to teraz przygotuj się na pustą lodówkę jak w PIS-owskiej reklamie wyborczej bo będziesz Kaczyńskim płacił podatek katastralny, a oni te pieniądze oczywiście....zmarnują jak na Kaczorów co tylko psuć i kłamać potrafia przystało.
Masz dzieci popatrz na nie. Mają ładne ubrakna? Zabawki? Są najedzone i wesołe? Super! Ciężko pracujesz i dbasz o nie. Ale jak długo tak bedzie? Bolszewicy z PIS już podatek katastralny szykują. Starczy ci na wszystko? Budowa państwa kaczorów postępuje...
wilkolac / 213.238.101.* / 2007-06-25 14:34
Ten Tusk i Rokita jeszcze bardziej zdecydowanie niż o 3*15 mówili o podniesieniu VAT. Tego już nie pamiętamy?
I nie pamiętamy już tego, gdy Kaczyńskich wyśmiewano jako demagogów, gdy mówili, ze wzrost gospodarczy w Polsce może wynieść wkrótce 4 proc?
Właściwie to rzeczywiście nie pamiętamy.
A może pamiętamy jak to magister Tusk reprezentował społeczność wykształconych, a profesor Kaczyński niewykształconych? Tego pewnie też nie pamiętamy.
W ogóle pamięć to trudna sprawa. Dlatego właśnie i tak PiS będzie winne za podatek, którego ani nie wymyśliło, ani nie wprowadziło. A cała reszta za swoje wymysły nie odpowie, bo oczywiście nie pamiętamy.
nie lubię kłamców / 87.206.176.* / 2007-06-25 15:25
To prawda. VAT na wszystko miał być 15%. Teraz jest mieszanka tu 7 tam 22 chyba jeszcze jest 3. Czy sądzisz, że straciłbyś gdyby bylo jednolicie - VAT na wszystko 15% plus PIT 15% i CIT 15%
Ja nie mam wątpliwości, że 3*15 byloby lepsze.
A kto jest wykształciuchem czy Tusk czy Kaczyński mało mnie obchodzi.
Ale obchodzi mnie, że kłamstwem okazało sie zapowiadane przez PIS wprowadzenie dwóch progów dla PIT. Zapowiedzi, że coś zrobią w 2009 mnie śmieszą bo np. taki Dorn zapowiadał niezwłoczne, tuż po wyborach zniesienie podatku Belki bo jak sam mówił ten podatek jest bez sensu, i nic przez dwa lata nie zrobili, a wystarczy do ustawy w miejsce 19% wpisać 0%. Spodziewam się, że w 2009 też nic nie zrobią bo np. pielęgniarki lub nauczyciele, lub szewcy albo babcie klozetowe zastrajkują i trzeba im będzie coś dać.

Własnie premier zapowiedzial, że na razie katastralnego nie będzie. Może PIS się wystraszył. Ale nie zamierzam im dziekować, że mnie nie okradna. Czekam na dwa progi i likwidacje podatku Belki i wiem że się nie doczekam. Dlatego nie zamierzam ich popierać.
lciesiel / 2007-06-25 13:10 / Bywalec forum
Rozumiem teraz skad ten pomysł aby wybudowac i sprzedać te 3 mln mieszkań..
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-26 18:11
Te 3 miliony mieszkań to raczej od samego początku były tylko pobożne życzenia niestety.
marek 19-53 / 83.24.27.* / 2007-06-25 13:09
Żeby zakończyć dywagacje na temat plotek prasowych informuję, że premier powiedział wyraźnie : społeczeństwa nie stać na taki podatek, mowy o nim nie było.
maa / 2007-06-25 14:55 / Tysiącznik na forum
Tu może Pan mieć rację.
Ja myślę, że ten podatek to byłaby ostateczna śmierć PiS-u. Dlatego myślę, że to PR-owska zagrywka, by móc kontynuować dolce far niente PiS-u i zabawy w lustracje, zamykanie lekarzy itp...

To może być nowe i świeże :
... a dziadek Tuska był w Wermachcie...
w obliczu przyparcia Pisu, na jego własne życzenie do muru.
obserwator / 2007-06-26 09:11 / Tysiącznik na forum
maa i znowu bzurny komentarz, nieprawdziwy, nierzetelny, niezgodny z faktami politycznymi. Podatek katastralny ma zastapić obecnie obowiazujący podatek gruntowy i od nieruchomości. Ten obecny podatek jest tym większy m więcej ziemi sie ma i więcej budynkow sie postawiło. Od lat trwaja przygotowania do jego wprowadzenia, publikatory to podają, każdy z nimi sie zapoznał, to zadna tajemnica, nie powinno być żadnych nieporozumień w rozumieniu. Jeżeli dziennikarze pisza jak rozumieja , to dziennikarze sa niedouczeni, zatem są nieprawdziwi, to niebyt dla rzetelnego dziennikarstwa. Widocznie od lat w budzetowce zatrudnieni sa slabi , niewydajni fachowcy, nie potrafia policzyc i zmierzyc gruntow i budowli, ale to nie prawda, rolnikom pomogły zdjęcia satelitarne. Zatem nalezy sie wziąc za robotę, policvzyc , zmierzyć i wprowadzic zastepujący podatek gruntowy i od nieruchomości podatek katastralny. Wówczas społeczeństwo sie dowie ile politycy maja gruntów i nieruchomosci, czy za nie placą , czy sa one zamiecione pod dywan. Mam takie wrażenie że Premier wsadził kij w mrowisko i sie zacznie. Zwalczanie podatku katastralnego nie powinno miec miejsca , bo warto go wprowadzić dla zapewnienia przejrzystości redystrybucji dóbr, nie mozna bezkarnie w nieskończonośc kraśc, a biedacy maja dziedziczyć biede i umierać w związku z przygotowywana przez swiat eutanazją.
cheapczad / 2007-06-25 13:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
funkcja rzecznika rzadu jest juz obsadzona, wprawdzie czupryne ma niezbyt bujna, ale wyglada na mlodego, a sadzac po twoim nicku masz gruuubo po czterdziestce
czymnasiąknie / 83.24.253.* / 2007-06-25 17:06
sądzisz i sądzisz, jak w ubeckich sądach. Nauka nie poszła w las.
dazed and confused / 87.206.176.* / 2007-06-25 13:36
to o czym ten playboy Gosiewski mówi?
maa / 2007-06-25 14:49 / Tysiącznik na forum
playboy?
Zobaczyem go kiedyś z bliska - spocony, nieświeży, twarz świecąca się od łoju - bardziej obrzydliwy niż na ekranie TV.

No ale kobiety mają różne preferencje...
obrzydliwość / 83.24.253.* / 2007-06-25 17:07
a zaglądałeś mu z bliska w d....ę. NIe - jaka szkoda.
pisobolszewia rules / 87.206.176.* / 2007-06-25 12:56
Obiecywali w kampanii wyborczej obniżenie podatków, a jak na kłamców przystało zrobią na odwrót czyli podniosą.

Gosiewski, jaki ty jesteś piękny jak na Toedy'ego przystało.
Dominik W / 194.29.137.* / 2007-06-25 12:50
Zlodziej za zlodziejem, za zlodziejem zlodziej a za tym zlodziejem jeszcze jeden zlodziej....
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-25 12:43
Jak zwykle bzdury piszą w "Rzeczpospolitej". Nikt się nigdy z tego nie wycofał tylko były momenty większego nagłośnienia i wyciszenia sprawy. Jak się sam pomysł zrodził wiadomo było, że wejdzie w życie, a kiedy to tylko kwestia czasu. Władza byłaby chyba głupia gdyby nie skorzystała z takiej okazji wyciągnięcia pieniędzy od obywateli. Jak mówi popularna mądrość ludowa: "każde grabie zawsze grabią do siebie". Kataster jak to kataster uderzy w tych co mają jakieś nieruchomosci nawet jeżeli jest to zapluskwione mieszkanie wykupione w starym wieżowcu na blokowisku. Kwestia limitów czy progów to bzdura, bo nawet jak będą to zawsze następna ekipa może je obnizyć w imię tzw. sprawiedliwości społecznej. Są kraje w bogatszej części Europy gdzie kataster jest tak skonstruowany, że jak ktoś przechodzi na emeryturę i ma duży dom lub mieszkanie to musi je sprzedać bo nie jest w stanie zapłacić podatku katastralnego z emerytury. To bardzo dobrze bo po cholerę komuś ludzie na emeryturze, nic nie robią, a tylko kosztują. Niech się cieszą, że społeczeństwo obligatoryjnie nie wysyła ich do gazu !
Marqus / 212.244.191.* / 2007-06-25 14:05
100% racji , trzeba dodać, że sama idea jest słuszna, ponieważ chodzi o racjonalne korzystanie z dóbr rzadkich, a w zamian za podatek państwo zobowiązuje się chronić własność - przeważnei ochrona willi jestr droższa niż niezabudowanej działki :) Podatek oczywiście musi zastąpić, a nie uzupełnić obecnie płacone od nieruchomości.
milek / 83.5.158.* / 2007-06-26 13:23
Kolego-gdy szukasz ochrony to wynajmujesz prywatną firmę a nie idziesz do państwa po pomoc.państwo nikomu niczego nie jest w stanie zapewnic-patzr edukacja,zdrowie,wojsko,itp
milek / 83.5.158.* / 2007-06-26 13:23
Kolego-gdy szukasz ochrony to wynajmujesz prywatną firmę a nie idziesz do państwa po pomoc.państwo nikomu niczego nie jest w stanie zapewnic-patzr edukacja,zdrowie,wojsko,itp
neo_viator / 2007-06-25 12:31 / portfel / Bywalec forum
W polskich realiach stworzenie takiego systemu potrwa kilka lat, rząd wyda na niego kilka miliardów , a późnniej się okażę, że to i tak nie działa.
jliber / 212.180.147.* / 2007-06-25 12:31
Odwieczny problem socjalisty, czyli jak ograbić najbogatszych tak żeby ani nie poszli pod most ani nie sp...lili.
alfaiomega / 89.171.18.* / 2007-06-25 13:47
od ostatniego "klapsa" filmu "Dwóch takich...."
kjdsfs / 80.53.117.* / 2007-06-25 13:32
OD kiedy PIS to partia socjalistyczna???
Krzychk / 62.111.134.* / 2007-06-25 14:35
Dwa tygodnie temu na spotkaniu w siedzibie UPR poseł J. Kurski na samym początku rzekł był, że "PIS nigdy nie ukrywał swego przywiązania do ideii socjaldemokratycznych. "
A media ich prawicą nazywają. "Solidarność" tryumfuje - od początku chcieli socjalizmu.
....... / 83.12.60.* / 2007-06-25 14:16
A będzie komunistyczna jak Jarek wpadnie na pomysł, że wszystkie żony są wspólne.
chybazewstrętem / 83.24.253.* / 2007-06-25 17:08
daj spokój, a kto by na twoją spojrzał.

Najnowsze wpisy