Forum Polityka, aktualnościPolityka

Podatki TVN-u zasilą TVP

Podatki TVN-u zasilą TVP

Money.pl / 2008-08-01 08:15
Komentarze do wiadomości: Podatki TVN-u zasilą TVP.
Wyświetlaj:
geresweres / 213.77.116.* / 2008-09-25 09:01
Precz z tzw. TVP "publiczną". Ma ona więcej wspólnego z drogą dziwką i burdelem niż z rzetelną i niezależną informacją. Kto to widział żeby płacić obowiązkowy podatek na taki komercyjno-wyznaniowo-polityczny chłam. A teraz jeszcze okazuje się, że mając TV 'n", również płacę na to świństwo. Gdzie tu jest obiecywana wolność, gdzie? Przecież to szczekaczka prawicowych i biskupich rządów. W kazdym serialu jakiś dobry katabas, a w życiu na szczęście coraz ich mniej. Jaki rząd jest w stanie wyprowadzić nas z tego średniowiecza i wprowadzić do XXI wieku? Przecież to śmieszne, żeby każdy program publicystyczny "uświetniał" uniwersalny specjalista od wszystkiego. podpięty koloratką. Mam wrażenie, że znalazłem się w PRL-bis, a pierwszego sekretarza zastąpił jeszcze bardziej "pierwszy" klecha. Może by tak już skończyć z tymi specjalistami od idealistycznych utopii? Ta część cywilizowanej Europa, która to wcześniej uczyniła i z większym sukcesem, dzisiaj cieszy się demokracją, wolnością i dobrobytem (Skandynawia). Ta która ciągle o tym zapomina, jest w europejskim zaścianku. Przecież to widać na pierwszy rzut oka. Wystarczy tylko popatrzeć na stopień zamożności społeczeństw europejskich i stopień ich religijności. Nawet w nowych państwach UE to jasno widać; gdzie są Czechy i Słowenia, a gdzie Polska? Zadaj sobie czasami to pytanie Polaku!!!
AndrewGB / 91.94.195.* / 2008-08-01 11:09
Może by tak fundoszować wszystko? Ten podatek na to, tamten na tamto, akcyza dla ZUS-u, VAT z wódki na szpitale itd. itp. Tylko pytanie, po co ustalać sobie samemu dziwne sztywne zasady, które potem, w razie gorszych wyników spółek medialnych, trzeba będzie obchodzić? A tak w ogóle, to dlaczego w takim razie nie wprowadzić np. abonamentu strażackiego, na straż pożarną, np. 52zł od osoby. Telewizja i radio publiczne powinny być po prostu finansowane z budżetu jak np. wydawnictwa państwowe (np. Monitor Polski) czy szkoły. Ktoś po prostu wynalazł sztuczny problem z tym abonamentem, jakiś absurd, i karmi tym tłuszczę, a są poważniejsze problemy. A najlepsze jest to, że problem wraca jak bymerang od 20 lat, nic się nie zmienia, a premier mówi, że poradzi sobie z budową infrastruktury na EURO 2012.Tylko jak, skoro z prostymi problemami nikt sobie nie radzi.
Pilsener / 2008-08-01 14:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

po co ustalać sobie samemu dziwne sztywne zasady
- przecież to jasne po co - potrzeba będzie więcej urzędników, będzie więcej stanowisk. Każdy partyjniak ma przyjaciół, rodzinę - Ci wszyscy ludzie muszą gdzieś pracować. Przecież Cendrowski nie może odgradzać się szybą od gejów np. w TVN'ie, bo zaraz by stację ukarali za ksenofobię :)
PSF / 79.188.238.* / 2008-08-01 10:54
a jakie podatki płaci TVN ? Zaraz zaczną omijać prawo i faktury będa wystawiane na jakąś firmę na Cyprze albo na jakieś innej wyspie Pacyfiku i tyle będzie z tej szumnej obietnicy.
Przestańcie się wreszcie wygłupiać !
Chleboski pozostawił po sobie zbankrutowane Żary, tusek zbankrutowaną fundację Dar Gdańska, prezydent Sopotu nadal rządzi, Sawicka pod dywanem a Komorwski nie może darować Kaczyńskiemu, że to własnie on doprowadził do powstania Muzeum Powstania Warszawskiego. Komorowski jak był szefem MON-u a Piskorski prezydentem Warszawy, to chłopcy mieli inne ważniejsze sprawy na głowie, inne zabawki.
Andre7 / 2008-08-01 12:26 / Tysiącznik na forum
wole most Piskorskiego niz muzeum Kaczynskiego
Bodek2 / 2008-08-01 10:26 / Bywalec forum
.
Panowie (z postów poniżej), pozwólcie, że wyrażę swoje inne zdanie. Jestem wykształcony, płacę podatki wg najwyższej skali.
Ale uważam, że powinny istnieć media wspierane przez Państwo, jak np. w Wielkiej Brytanii BBC. Da się to zrobić tak, aby było ich mniej (nie 3 programy telewizyjne, a np. 1 oraz 2-3 radiowe), żeby rzeczywiście prowadziły jakąś misję, a nie jak obecnie - komercję za nasze pieniądze.
Przy odrobinie dobrej woli, można również obsadzić taką instytucję fachowcami (choć od podejrzeń o nadanie polityczne może być się trudno uwolnić).

Wymaga to jednak dużej ilości silnej woli i pewnie szans na to nie ma.

Z TVP jest obecnie jak ze Służbą Zdrowia. Ilość i źródło pieniędzy jest rzeczą drugorzędną. Bez zreformowania tej instytucji również jestem przeciwny przekazywaniu jej jakichkolwiek funduszy z moich podatków. Podobnie jak służbie zdrowia.

Ale jedyne co mogę, to poklepać w klawiaturę, którą kupiłem za te 20% pieniędzy jaki mi łaskawie państwo pozostawiło...

Pozdrawi
Pilsener / 2008-08-01 09:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
G.. mnie ochodzi, czy media publiczne są finansowane z pierwszej, 4-tej, czy ostatniej złotówki moich podatków - jakie to ma znaczenie? Ważne jest to, że jest spółka publiczna, są stanowiska i nie brakuje politruków i komsomolców do ich obsadzenia. Jaki społeczeństwo ma pożytek ze sponsorowania mediów publicznych? Publiczne = złe i wrogie społeczeństwu. Publiczne służy dojeniu społeczeństwa, a nie zaspokajaniu jego potrzeb. Oddajcie mi pieniądze, bo ja sam chce decydować, co za nie oglądać.

Akcyzę na telewizory proponuję wprowadzić, na wszystko akcyzę - na oddychanie też - kto sapie ten płaci podwójnie, dowalić polaczkom taką akcyzę, żeby w końcu znikneli z tego kraju na amen.
gottzu / 79.188.238.* / 2008-08-01 10:48
człowieku ty nic poza tvn-em nie oglądasz i bredzisz i wypisujesz głupoty, właśnie telewizja publiczna ma program, który ineresuje ludzi , którzy szukają czegoś więcej niż szkło kontaktowe, wypociny majewskiego i pożal się Boiże dziennikarstwo.
TVN to marna kopia i tylko kopia lub licencja lewackiego zachodu, zadnego sportu, żadnego teatru, żadnego koncertu filharmonicznego, żadnego programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży, żadnego programu geograficznego, TVN to kompletna nędza programowa dla takich jak ty i Milan.
Pilsener / 2008-08-01 13:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie oglądam TV prawie wcale - guzik mnie ochodzi w jakiej stacji co puszczają - czy to tak trudno zrozumieć? Skoro ten program tak bardzo interesuje tych ludzi, to niech Ci ludzie za to płacą - tak jak ja: chcę mieć kablówkę to płacę, nie chcę to nie płacę.
Edyms / 2008-08-01 11:04
Nie mogę sie z Tobą zgodzić. Osobiście płacę za C+. Jak chcę oglądać sport to mam od tego 3-4 wyspecjalizowane programy typu Eurosport itp. Jak mam ochotę na dobry film to wybór pomiędzy programami filmowymi jest duży. Przyroda???.... National Georgaphic, Animal planet + kilka Discovery. Pytanie teraz do czego potrzebna mi TVP? TVP, która nie ma tak interesujących programów jak powyższe, a jeżeli puszcza np. filmy przyrodnicze to pochodzą one najczęściej z National Georgraphic. Na dodatek muszę dodatkowo opłacać ta instytucję. Czyli płacąc dwa razy za to samo.
retroskala / 79.188.238.* / 2008-08-01 11:51
stary te discovery to zsyp powtórkowy, a tak wogóle zapytaj się siebie >Po co ci Polska ?< bo może się okazać, że wogóle jej nie potrzebujesz, jak masz skórę , komórę i furę.
A tak na marginesie świtrne sa programy autorskie polskich przyrodników a nie kopie, których powtórek mam już dosyć, Cykl filmów Cejrowskiego uhonorowany wieloma nagrodami międzynarodowymi, to wspaniałe źródło wiedzy o świecie.
A jaki świat TVN ci pokazuje, tylko zamachy, śmierć, i szmal. Weź sobie ten świat z tvn-em włacznie i milanem
Pilsener / 2008-08-01 13:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to załóżcie fundacje i wspierajcie TV publiczną, która pomimo tak wspaniałych programów, rzesz słuchaczy, sponsorów i emisji reklam musi wyciągać łapska po pieniądze podatników - bagatela, raptem kilkaset milionów. Zobaczymy, na ile Wam starczy patriotyzmu. Rozumiem, że wszystko co publiczne jest patriotyczne? W takim razie Korea Pn. musi być najbardziej patriotycznym krajem na świecie, a polska w czasie stanu wojennego była wzorem patriotyzmu - wszak wszystko było publiczne, był patriotyzm, były czołgi a nie zachodnie skóry, fury i komóry :) W dodatku to były publiczne czołgi, czyli nasze, patriotyczne, hihi
Adrienne / 193.111.166.* / 2008-08-01 09:20
byłyby finansowe z wpływów z akcyzy za prąd

akcyza na prąd, no to świetny pomysł! Miło że w tym demokratycznym kraju, każdy może mieć swoje zdanie, ale też każdy musi płacić za pomysły tych "na górze". Gratuluje!!!
Pilsener / 2008-08-01 09:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak samo jak z podatku drogowego finansuje się budowę dróg a z podatku Religi leczenie ofiar, haha - co za bezsensowne mielenie i przewalanie z pustego w próżne, byle tylko obywatela ogłupić i zrobić z niego mamrocącego idiotę bez odwagi i energii.
jliber / 2008-08-01 08:15 / Tysiącznik na forum
Mamy XXI wiek, może wypadałoby przestać traktować ludzi jak niewolnicze szmaty. Przecież jak ktoś chce płacić TVP pieniądze to nikt mu w tym nie broni. TVN daje sobie radę bez przemocy państwa.
PSF / 79.188.238.* / 2008-08-01 11:00
to widać po programie, nędza, poza polityka i kasa tam nic nie ma; przepraszam jest ten facemaker Kalisz u Rymanowskiego obżerający sie ciastkami.
Pogadaj z Milanem o swoich poglądach.

Najnowsze wpisy