Forum Forum podatkoweOdliczenia

podatki we Francji

podatki we Francji

imao / 2011-02-04 10:02
Dziendobry, pracowalam we Francji przez 3 miesiace i nie zarobilam tyle aby przekroczyc pierwszy prog podatkowy ( wiec nie place podatku) ale moje pytanie jest czy warto zglaszac to do skarbowki francuskiej, wiedzac , ze nie mam juz stalego miejsca zamieszkania we Francji
Dziekuje z gory
Wyświetlaj:
Korneliusz666 / 78.8.94.* / 2011-03-09 10:08
Jeśli nadal masz wątpliwości co do tego rozliczenia to może skontaktuj się z jakimś doradcą. Ja miałem problem z rozliczeniem pracy za granicą, co prawda trochę inny niż Ty, ale zgłosiłem się do Breslau Finance Group i bardzo mi pomogli. Polecam Ci, bo znają się na rzeczy. Zresztą sama możesz się o tym przekonać breslaufinance.pl
Pozdrawiam
Sambo.r. / 78.8.94.* / 2011-03-09 09:51
Jeżeli nadal masz wątpliwości co do tego rozliczenia to polecam Ci kontakt z Breslau Finance Group. Ja też pracowałem za granicą, tylko miałem trochę inny problem niż Ty, w każdym razie naprawdę znają się na rzeczy i są w stanie pomóc. Zajrzyj sobie na breslaufinance.pl
megii_233 / 62.182.146.* / 2011-02-14 19:48
witam serdecznie ja rowniez przebywalam we francji ale mieszkam w polsce i tu musze sie rozliczyc i mam takie pytanie czy bede wracac pieniadze do urzedu skarbowego???>czy moze lepij sie z tego nie rozliczc??
belladonna / 2011-02-15 07:30 / Tysiącznik profesjonalny
Dochód francuski nie podlega opodatkowaniu w PL, co oznacza, ze jeśli polski rezydent podatkowy miał w całym roku podatkowym tylko dochody francuskie z pracy, to nie składa zeznań w PL, natomiast jeśli były inne dochody (podlegające opodatkowaniu w PL), to francuski dochód wykazuje się do stopy obliczonej od sumy dochodów (metoda wyłączenia z progresją) :-)
belladonna / 2011-02-04 16:20 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli w PL uzyskasz dochód, od którego nie powstaną obowiązki podatkowe, to nie zwalnia Cię to od rozliczenia tego dochodu... dlatego nie widzę powodów, aby się tam nie rozliczyć (w ońcu podatki nie wychodzą, więc? w czym problem?) :)
imao / 2011-02-04 16:31
problem w tym , ze tu trzeba miec staly adres zamieszkania do rozliczania sie , a ja juz go nie mam i wyjezdzam stad za dwa dni wiec bedzie dla mnie dosc trudne zalatwienie wszystkich spraw z tym zwiazanych, dlatego pytam czy beda jakies konsekwencje jesli tego nie zrobie ( po prostu wczesniej posluchalam zlych doradcow i teraz bede miala z tym problem... ) no nic mam nadzieje, ze sie uda , w kazdym razie dziekuje za odpowiedz :)
belladonna / 2011-02-04 19:57 / Tysiącznik profesjonalny
Jesteś polskim rezydentem, więc na pewno nie będziesz mieć ADRESU ZAMIESZKANIA do celów podatkowych we Francji, bo masz go w PL. Nie znam prawa wewnętrznego we Francji, ale skoro w PL nierezydent PL, jak rozlicza dochody uzyskane w PL, to robi to w wyznaczonych US-ach posługując się zagranicznym adresem zamieszkania, więc... jakoś ten adres zamieszkania we Francji do mnie nie przemawia :-)

Najnowsze wpisy