Forum Forum podatkoweInne

Podatkowy bumerang

Podatkowy bumerang

VDG / .* / 2004-05-24 14:17
Komentarze do wiadomości: Podatkowy bumerang.
Wyświetlaj:
nieznany / .* / 2004-05-28 23:29
Firmy płacące CIT płacą go bo 19% jest do zaakceptowania. Nie było akceptowalne w zeszłym roku zaprzestanie obniżania CIT wg planu z lat poprzednich. Trend będzie się utrzymywał. Państwo albo nie zdajecie sobie sprawy, albo nie checie zdawać z tego ile i dlaczego dochodu firm jest ukrywanch. A sposobów na ukrycie zysku jest niezliczona ilość. Myślę, że Mbewe się nie myli zasadniczo co do PIT 19%, ale jednak nie bierze pod uwagę, że niewiele stosunkowo osób wybrało tę formę opodatkowania. Gdyby obniżyć socjal Państwo i tak miałoby dochód rosnący lawinowo wręcz, ponieważ 1) okazałoby się że bezrobocie jest dużo mniejsze w związku z tym 2) większa ilość dochodów jest osocjalizowana/opodatkowana 3)22% z tych pieniędzy i tak wróci w postaci VAT, bo ludzie i tak wydadzą tą kasę, a wtedy 4)o jeszcze szybciej
bertkaj / .* / 2004-05-25 17:20
Miałem do niedawna dobre zdanie o Panu Mbewe, ale po tej publikacji mam duże wątpliwości, co do jego znajomości czegokolwiek. Otóż podany tutaj przykład z osobą prowadzącą samodzielnie działalność gospodarcząj ets oczywistą bzdurą, ponieważ taka osoba płaci PIT, a nie CIT. Zatem nie ma nic wspónego z opisywanym tematem. Ponadto wszyscy dobrze wiedzą, iż w związku z obniżką CIT od początku roku, znacząca część przedsiębiorstw specjalnie "przeniosła" przychody, wykazując je dopiero w tym roku. Dodatkowo przed naszym wejściem do Unii firmy miały swoisty "boom" i to nie tylko w obszarze budownictwa (proszę przypomnieć sobie kwestię cukru), pewne ruchu również były na rynku "elektroniki", a tak naprawdę wszędzie. Niestety już jesteśmy w Unii i w dalszych miesiącach tych czynników już nie będzie. Dlatego wyciąganie takich tez na podstawie tych wyników, jest nie na miejscu i świadczy o braku znajomości tematu lub lekcważeniem czytelników, próbując in wmówić nieprawdę poprzez niekompetentne i nie mające pokrycia tezy.
pejot / .* / 2004-06-25 08:36
samodzielni przedsiębiorcy też mogą opłacać PIT w wysokości 19%
czytelnik / .* / 2004-05-25 09:59
Oczywiście, że tendencja w dochodach budżetowych się utrzyma... o ile jeszcze dwa razy będziemy w tym roku przystępować do UE, a naród w strachu przed cenami ruszy na zakupy na zapas ;-)
VDG / .* / 2004-05-24 14:17
Na litość boską skoro fiskus więcej dostał z podatków niż wydał to dlaczego jest deficyt? Fiskus dostał więcej niż przewidywał a nie niż wydał. Mam wrażenie że potencjał intelektualny polskich portali ostatnio drastycznie spadł? Czyżby jakiś bogaty bank organizował ostatnio suto zastawianą konferencje na Majorce dla dzienikarzy i newsy readaguje kadra sprzątająca?
T.W. / .* / 2004-05-24 16:37
Deficyt jest, bo odrabiać go trzeba będzie długo! Jeden kwartał sprawy nie załatwi.Martwi mnie natomiast poziom intelektualny naszych polityków, którzy z lubością szkodzą sobie i społeczeństwu utrzymując kosztowny i skomplikowany system wysokich podatków. Tych panów nic nie nauczy!

Najnowsze wpisy