Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyższenie wieku emerytalnego nie jest pewne?

Podwyższenie wieku emerytalnego nie jest pewne?

Wyświetlaj:
niedoinformowany / 87.251.252.* / 2012-03-23 01:39
..

"Koszyk cen dla handlu.pl: Wszystkie sieci hipermarketów podniosły ceny


Od początku 2011 roku obserwujemy stały trend - ceny żywności idą w górę. W sieciach hipermarketów, dzięki promocjom produktów z podstawowej oferty, część podwyżek daje się ukryć. Jednak również w wielkich sieciach zaczyna być widoczna przykra prawda - za żywność płacimy więcej. W zależności od sieci podwyżki wahają się od kilku do kilkunastu złotych,..." z internetu, dzisiaj.
zbychu4 / 82.160.174.* / 2012-03-22 22:32
Miałem się zawsze za człowieka honoru, ale teraz jest mi wstyd. A doprowadziły do tego kolejne rządy naszej Ojczyzny. A konkretnie to nie rozumiem jakim sposobem mam ponad 5 tysięcy emerytury, na którą pracuje między innymi dwoje moich dzieci za nieco ponad 3 tysiące złotych. Ja mogę czegoś nie rozumieć, ale proszę znaleźć kogoś rozgarniętego z rządu aby wytłumaczył tą sytuację moim dzieciom. Od pewnego czasu muszę unikać ich dziwnych spojrzeń a dyskusje o tym systemie emerytalnym (coraz bardziej dla wybranych) są dla mnie upokarzające. W imieniu miliona mi podobnych ŻĄDAM zróbcie z tym coś.
Będziecie w takiej samej sytuacji jak ja (jeżeli rozumiecie co to honor i przyzwoitość).
jw5 / 193.200.47.* / 2012-03-22 21:02
pięć lat ulgi(80%)podatkowej dla ludzi zaczynających biznes(ale z koniecznością zapłaty na zus),podniesienie (radykalne placy minimalnej oraz zniesienie umów śmieciowych(umowy na czas określony lub nieokreślony-UWIERZCIE MOŻNA TO ZROBIĆ BEZBOLEŚNIE DOSTOSOWUJĄC JE DO POTRZEB!!OCZYWIŚCIE Z ZACHOWANYM PRAWEM DO MIN.URLOPÓW!!!)====NIE SŁUCHAĆ PŁACZKÓW MIN.Z LEWIATANA CZY BCC!!!!(BYŁBY LAMENT)
TooskZlikwidujPrzywileje / 77.255.62.* / 2012-03-22 21:34

podniesienie (radykalne placy minimalnej

Ja proponuję 10tys-kto da więcej?
jw5 / 193.200.47.* / 2012-03-22 20:56
http://www.youtube.com/watch?v=pdZ-bUNcm58&feature=fvwp&NR=1
syn jest pewnie dumny:)
polski mąż stanu he he
A 71 / 217.96.80.* / 2012-03-22 20:46
Wolność w niemieckich obozach koncentracyjnych była możliwa tylko przez kominy krematorium.
Teraz będzie po śmierci, na stanowisku pracy, bez pieniędzy na lekarstwa i leczenie ...
ArtiiRTX / 89.228.188.* / 2012-03-22 20:24
Powiem inaczej może trochę lepiej zarabiam jak niektórzy ale pracuje z chemikaliami są one szkodliwe dla zdrowia. Pocieszają mnie że nalewno do emerytury nie dociągnę bo już teraz widzę po 5 latach pracy że mój organizm już to odczuwa. Nie wiem jak niektórzy ludzie będą pracować w ciężkich zawodach do 67 roku dla mnie to jest w ogóle nie pojęte. Tylko po co ja płace te skladki jak ich nie wykorzystam ????
bsf / 213.238.64.* / 2012-03-22 20:09
Polaków zawsze sprzedawali Polacy a jak będzie tym razem kto Nas sprzeda za HARACZ ?
bsf / 213.238.64.* / 2012-03-22 22:13
Ten na zdjęciu to ma dobrze czwartek PO południu i już błogie lenistwo weekendowe na koszt POdatnika.
Jamecon / 77.237.3.* / 2012-03-22 20:02
Polacy nie wierzcie dyżurnym liberałom i ekonomistom jednej opcji występującym telewizorniach , że przechodząc na emeryturę po 67 roku życia, wypracujecie / otrzymacie (proporcjonalnie w stosunku do obecnych kosztów utrzymania) wyższą emeryturę od dzisiejszych emerytów.
Statystyczny pracownik w czasie całego ... rozwiń całośćwydłużonego okresu aktywności zawodowej (ok. 47 / 48 lat), spędzi na bezrobociu średnio ok. 1/6 tego czasu tj. ok. 8 lat.

Rządzący nie mówią prawdy o kurczeniu się rynku pracy, który zaczął się już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia i postępuje i będzie postępował nadal.
W oficjalnych statystykach mówi się „ tylko” o 2 milionach bezrobotnych,
W rzeczywistości liczba jest zaniżona o 55. letnich emerytów, wypchniętych z rynku pracy oraz o ludzi młodych wyjeżdżających do pracy za granicę, do tego należałoby dodać ukryte bezrobocie na obszarach wiejskich.
Jedną z przyczyn ( odsyłam do publikacji naukowych z lat 90) ubywania miejsc pracy jest postęp technologiczny - automatyzacja i komputeryzacja procesów produkcji - tego nie można zatrzymać.

(na marginesie - zapowiadana przez p. ministra Boniego tzw. "Cyfryzacja" również uszczupli rynek miejsc pracy)

Obecnie doszedł/ nasilił się, kolejny (nie jedyny) czynnik wpływający na stały wzrost bezrobocia
– przenoszenie produkcji z krajów europejskich do Azji. („usługi” nie są wstanie wchłonąć rzeszy ludzi pozostającej bez pracy)
– prywatyzacja (w tym niskie płace) + maksymalizacja zysków, to również przyczyna wzrostu bezrobocia a w konsekwencji mniejszych wpływów do budżetu Państwa

W przywołanych opracowaniach naukowych z lat 90 dotyczących rynku pracy w perspektywie jednego, dwóch, trzech pokoleń już wtedy zakładano, że pracujący solidarnie - proporcjonalnie do otrzymywanego uposażenia pieniężnego będą musieli ponosić koszty utrzymania pozostałej nie pracującej populacji.

Kolejne zagadnienie (ważniejsze niż bezrobocie wg autora) poruszone w publikacjach z lat 90-ch to opracowanie procesów zagospodarowania czasu wolnego, ludzi aktywnych i sprawnych fizycznie, pozostających bez pracy - mające bezpośredni wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną społeczeństw oraz spokój społeczny.

Przy obecnych uwarunkowaniach i polityce gospodarczej oraz ww. perspektywach dla rynku pracy, przesunięcie wieku emerytalnego na 67. rok życia jest sprzeczne z konstytucją i z prawami człowieka.
Po wejściu w życie ustawy emerytalnej w zapowiadanym „kształcie” w każdym następnym roku przez ok. 12/ 15 lat nastąpi stały przyrost ludzi pozostających bez pracy, pozbawionych prawa do zasiłku.
Rynek pracy co roku zasilany jest przez absolwentów szkół średnich i wyższych.
Przy obecnym ponad 2. milionowym bezrobociu (skromnie liczonym), absolwenci mają znikome szanse na pracę bez ustąpienia miejsca przez osobę pracującą.
W praktyce zwalniani są najczęściej pracownicy z najdłuższym stażem.
( absolwentom pozostaje jeszcze emigracja za pracą, młodzi wyjadą wskaźniki dotyczące bezrobocia nie wzrosną, czy o to chodzi twórcą ustawy, tak „martwiącym” się o przyszłe pokolenia Polaków, )


Żeby dać ludziom nadzieję na przeżycie bez pracy/dochodów do 67 roku.

Do ustawy emerytalnej należałoby wprowadzić zapis - gwarantowanego przez Państwo zatrudnienia po 6o roku życia dla kobiet i dla mężczyzn po 65 roku a w przypadku jego braku, uposażenie emerytalne.

Zastanawiająca jest determinacja rządzących w dążeniu do podwyższenia wieku emerytalnego.
Czy wynika ona z troski o ludzi pracy czy może chodzi o zachowanie / nieuszczuplanie posiadanych przywilejów finansowych „elit” rządzącej i biznesowej
Przykłady:

- Umowy menażerskie, wielotysięczne wynagrodzenia, premie, odprawy

- brak j strategii obronnej wobec działań drapieżnego biznesu, działań uszczuplających dochody Państwa i obywateli

- zbyt liberalny system podatkowy dla podatników których dochody miesięczne, przekraczają wielokrotnie/ dziesięciokrotnie i więcej
średnie wynagrodzenie miesięczne.
ZBULWERSOWANY / 212.91.17.* / 2012-03-22 19:52
Ja sie pytam gzie są moje skladki emerytalne płacone przez 41lat-I SOBIE ODPOWIADAM-ZOMOWCE ,ORMOWCE .ESBECJA.KOMUCHOWSKIE WOJSKO MA MOJE SKLADKI W SWOJEJ ZASŁUZONEJ WCZEŚNIEJSZEE MERYTURZE-A JA DZISIAJ BĘDĘ DALEJ PRACOWAŁ ŻEBY IM SIE DOBRZE ŻYŁO ZA ZASŁUGI W UTRWALANIU WLADZY LUDOWEJ -
kris 63 / 188.33.110.* / 2012-03-22 19:51
Mam nadzieje że nie.Mam 49 lat,pracuje zawodowo.Mój syn ma 25 lat a jego kolega właśnie dostał sie do policji.Jak łatwo policzyć,kolega Mojego syna będzie mógł przejść na emeryture za 15 lat.Będzie miał wtedy czterdziestke,szczęśliwy emeryt,podczas gdy ja będe miał 64 lata i jeszcze 3 lata pracy.Chory Rząd ,chory system.
ArtiiRTX / 89.228.188.* / 2012-03-22 20:27
Wiesz ciężko jest z szuszarką stać na wietrze może porazić prą ale za 500zl mandatu sie opłaca
JanuszPOlikot / 2012-03-22 20:23 / Tysiącznik na forum
Jak to mówią ......Nie masz ambicji to do POlicji....:):):):).....
Takie Dyzmomatolstwo nie POtrafi załatwić sprawy ....Zatrudniamy POlicjantów na 5 letnie kontrakty a POtem egzamin psycho -fizyczny....Jak gościu nie" daje rady "to mu nie przedłużamy kontraktu i dziękujemy. Niech sobie delikwent szuka roboty......Proste jak budowa POwskiego łba....

Chyba ta POlicja ma zbyt wiele przywilejów...Dodatki "mundurowe"...Pełnopłatne chorobowe...Urlopy....Mieszkania służbowe....Zagwarantowane zatrudnienie....Wylegiwanie się na komisariatach albo w radiowozach.....A PO 15 latach "cięzkiej" pracy POważna kilkutysięczna emeryturka...Oczywiście panowie sobie jeszcze jako " wyeksploatowani emeryci" dorabiaja jako stróże...ciecie itp...Bo nic więcej nie POtrafia..

Tak wygląda Tuskowate POpaprane państwo POlicyjne....
JanuszPOlikot / 2012-03-22 19:17 / Tysiącznik na forum
Święta bez Tuska.......:):):)

Najnowsze wpisy