Forum Forum emerytalneInne

Podwyższenie wieku emerytalnego. Premier gotowy bronić projektu

Podwyższenie wieku emerytalnego. Premier gotowy bronić projektu

Wyświetlaj:
60 latka / 77.237.0.* / 2012-02-23 16:46
Panie Premierze a nie lepiej przywrócić do użytku piece gazowe w Oświęcimiu ,przecież to takie proste ,nie mażesz pracować to do gazu a chcesz jeszcze trochę pożyć to do roboty.Przecież ZUS jest taki biedny że stać ich tylko na najnowsze samochody AUDI A6.to dopiero biedota.ja za 800zł.emerytury robię opłaty 600zł,kupuję leki i jeszcze żyję.Kto lepiej rządzi budżetem ja czy pan?Może powinnyśmy zamienić się miejscami daję Panu góra 2 miesiące życia(wegetacji).Proszę to przemyśleć
daśka / 194.177.29.* / 2012-02-21 19:20
tusk niech sam pracuje do 67 roku życia, bo siedząc na krześle można tyle przepracować, a co z pracownikami fizycznymi, którzy po 20 latach w gastronomii, handlu itd. są już schorowani? Sama jestem tego przykładem. Po 23 latach w gastronomii za grosze mając 43 lata, mam zwyrodnienie całego kręgosłupa! A gdzie do 67 roku życia?
Elendir / 2012-02-19 10:39 / Łowca czarownic
Pieniędzy na rosnące potrzeby emerytalnie nie ma wystarczająco.

Który rząd byłby lepszy, ten który rozpoczyna o tym dyskusję próbując zmienić proporcję przychodów do wydatków emerytalnych w przyszłości, czy ten co by schował głowę w piasek stwierdzając że to będzie krytyczny problem dopiero ich następców, i to pewnie nawet nie tych bezpośrednich?
mark837 / 213.156.101.* / 2012-03-12 18:31
Ten sam problem miał P. Wałesa z P.Mazowieckim.I wymyślili -gruba czerwona kreska,dla wszystkich i Z.U.S ---bo Partia nasze składki zjadła.Ja osobiście też uczestniczyłem w (wyzwalaniu narodu) z komuny /tzn dostawałem po lub na wiecach pałami od ZOMOWCÓW.TAKIE CZASY BYŁY.Jak naszych ojców którzy bili się i umierali za naszą POLSKĄ ziemie.Problem mój polega na tym że nie bylem INTERNOWANY jak niektóre OSOBY przy obecnej władzy.Reasumując moja wypowiedz,a Pana pytanie :żaden rząd nie będzie lepszy,jeżeli nie będzie umiał szanować tego o co walczyli i Zgineli(kopalnia Wujek)Ludzie Polacy....I niech PAN. NIE DA SIĘ OMAMIĆ PRZEZ RZĄD MÓWIENIEM ZE NIE MA PIENIĘDZY.PIERWSZA LEPSZA BUDŻETÓWKA NA KONIEC ROKU NIE WIE JAK WYDAĆ FORSĘ Z TZW. ROZDZIELNIKA......a KASA BY POKRYŁA WSZYSTKIE KŁOPOTY ZUS.
przewałka / 83.8.23.* / 2012-02-19 20:58
Głupie myślenie!!!!!!!!!!!!!
Elendir / 2012-02-19 21:41 / Łowca czarownic
Umiesz uzasadnić swoją wypowiedź?
52,52 / 83.8.40.* / 2012-02-18 20:20
Wychowaliśmy z żoną troje dzieci(przyszły na świat w 1 połowie lat 80)więc ma kto pracować na nasze żony i moją emerytury.Wychowanie trójki dzieci to są ogromne koszty i lata wyrzeczeń.Ci co nie mają dzieci trzepią kasę i oszczędzają na zdrowiu mogą sobie dłużej popracować ewentualnie płacić większe składki,żeby moje dzieci do nich nie musiały dokładać.Następna kwestia lata pracy ,ja pracuję nieprzerwanie od 1978r. mam obecnie 52 lata i wkurza mnie to że nie będę mógł przejść na emeryturę po przepracowaniu np.40 lat tylko w wieku 67 razem z różnymi obibokami żyjącymi na koszt państwa.Jest wielu takich w moim otoczeniu są zdrowi nie wyeksploatowani.
40+ / 195.117.57.* / 2012-02-18 16:03
jak to jest, że pewne grupy uprzywilejowane przez pana premiera mają prawa nabyte nienaruszalne, a inne nie nabywają takich praw. Ja zaczynałam pracę i miałam pracować do 55 lat, a teraz jakoś niczego nie nabyłam i Donald dokłada mi lekką ręką 12 lat!!! I jeszcze się dziwi, że kobiety się oburzają!!!
tvn-owcy do roboty / 178.182.139.* / 2012-02-18 14:05
już wiemy kto co myśli na temat tzw. reformy emerytalnej. A co z naszym wodzem nieomylnym, wyzwolicielem z ucisku komunistycznego, który tymy rencami dał nam wlność? Gdzie jest zatem "BOLEK"?
pracujący do smierci / 46.186.81.* / 2012-02-18 10:15
Przepracowałem 46 lat mam 60 lat to chyba dosyć odłozyłem na swoje 10 lat zycia bo jestem bardzo schorowany. Dlaczego mam pracować do grobowej deski - oddajcie mi moje pieniądze to jawne oszustwo.
norek.. / 83.8.37.* / 2012-02-18 09:36
Nabyte prawa mundurowych,nie wolno ruszać bo nabyte.Ja idąc po raz pierwszy do pracy nabyłem prawa do emerytury w wieku 65lat.Skoro moje nabyte prawa nie są nic warte to znieść wszystkie nabyte prawa.Wqrwia mnie że najsłabszych dymaj... bez mydła.Ale w kupie wszak siła Grecy pokazują jak walczy się o swoje.
portal / 46.186.81.* / 2012-02-18 10:22
popieram p.Norka nabylismy te prawa do 65 lat .A teraz to niech premier ugada sie z młodymi czy chcą pracowac do 67 lat i warunek niech sami tworza swoje konta bo ich okradną.
jeżeli nam sie zmienia warunki to ci co poszli w wieku 55lat i 60 lat niech wracaja do pracy i dopracowuja .Nie ma lepszych i gorszych Polaków.i pytanie w 3-cie w referendum CZY DO PRACY MAJĄ WRÓCIĆ CI CO MJĄ EMERTURE OD 55-lat.
SPRAWIEDLIWOSCI TROCHĘ.!!!!!!!!!!1111
Elendir / 2012-02-19 10:45 / Łowca czarownic
W ZUS nie ma odłożonych pieniędzy na przyszłe emerytury. Jeżeli Premier uzgodniłby z młodymi że będą odkładać na swoje konta, to z jakich środków miałaby Tobie zostać wypłacona emerytura? Oczywiści być może można byłoby zatrzymać ich waloryzację, ale wątpię czy nawet wtedy by starczyło składek.
norek, / 83.8.23.* / 2012-02-19 20:56
Pewnie że nie ma.Bo wcześniejsze rządy (cwaniaczki)Pieniądze wyprowadziły do swoich kieszeni,przykład z życia...Prezes spółdzielni rolnej doprowadza do przejęcia 160 ha (sto sześćdziesiąt)i od tej chwili pobiera za te ziemie 300 tys rocznie czynszu dzierzawnego,gdzie do tej pory te pieniądze zostawały w kasie spółdzielni i można było je podzielić pomiędzy członków.
Elendir / 2012-02-19 21:40 / Łowca czarownic
Akurat w ZUS zdaje się od początku nie było pieniędzy. Chyba mieszasz różne kwestie.
To be, or not to be / 87.251.252.* / 2012-02-18 09:25
MYŚLCIE! MYŚLCIE!

GDZIE SĄ 3-letnie PŁATNE URLOPY WYCHOWAWCZE DLA MATEK , KTÓRE URODZIŁY DZIECKO.

TO BYŁ JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH - DOTYCZĄCYCH DEMOGRAFII - POSTULATÓW SIERPNIOWYCH.

DLATEGO MIELIŚMY WYŻ DEMOGRAFICZNY W LATACH 80-TYCH.

DZIŚ, PO 30 LATACH ZAMYKANE SĄ SZKOŁY, BO NIE MA DZIECI - UCZNIÓW!

STARZEJĄCEMU SIĘ SPOŁECZEŃSTWU I LOBBYSTOM WYDŁUŻENIA CZASU PRACY PRZESYŁAM JAKO MEMENTO STRASZLIWE W SWEJ WYMOWIE :

"ARBEIT MACHT FREI!"
czekając na Godota / 62.148.66.* / 2012-02-18 09:14
Pure nonsens mężów stanu szamocących się w worku do którego sami ochoczo weszli licząc na...No właśnie? ,,Raz piesek wpadł do kuchni
I porwał mięsa ćwierć,
A kucharz, co był głupi,
Zarąbał go na śmierć.
A kucharz, co był mądry
I litość w sercu miał...

A kucharz, co był mądry
I litość w sercu miał,
Postawił mu nagrobek
I taki napis dał:
Raz piesek wpadł do kuchni
I porwał mięsa ćwierć,
A kucharz, co był głupi,...,,
norek..... / 83.8.37.* / 2012-02-18 08:27
Skoro jeden premier może podnieść wiek emerytalny,to po wyborach nowy może go obniżyć.Takie jest moje zdanie.I dziwię się że opozycyjne partie które sa przeciw podnoszeniu wieku nie obiecują nam że to zmienią.Co na to PIS.
emeryt in-spe 55 / 89.69.232.* / 2012-02-18 09:01
prywatne zdanie możesz sobie oczywiście mieć. Ale koszty takiego przestawiania co cztery lata są ogromne, tak ogromne (systemy komputerowe, odsetki) że aż absurdalne. Co najwyżej - Donek, jeśli rzeczywiście uważał że taka zmiana jest konieczna, mógł na tą kadencję wpuścić PiS w kanał, odpocząć sobie i wystartować na prezia za 4 lata. Jeśli naprawdę jest OBIEKTYWNIE konieczna, to PiS musiałby ją przeprowadzić także. Zresztą mają rację ci którzy domagają się referendum - w kampanii wyborczej nie pisnął o podnoszeniu wieku ani słowa. Raptem miesiąc po wyborach - okazało się że wg niego jest to NAJWAŻNIEJSZA sprawa w tej kadencji. W październiku nie była jeszcze najważniejsza?
Kaszubski lisek - nie po raz pierwszy - próbuje oszukać cały naród. Referendum byłoby nie tylko "za" czy "przeciw" podnoszenia wieku, ale przeciwko takiemu sposobowi uprawiania polityki. Zresztą - w taki podstępny sposob, tylnymi drzwiami wprowadzono w Polsce kapitalizm. To nie jest tak, że wszyscy go pragnęli. Na spotkaniu w sprawie wieku emerytalnego, zadano pytanie na temat wieku emerytalnego w Rosji (mężczyźni - 60, kobiety- 55) Odpowiedź która padła była żenująca : "No tak, ale tam nie ma gospodarki rynkowej". Jeśli to ma być argument - to jestem przeciw gospodarce rynkowej. Miała ona być efektywniejsza, więc na emerytury powinnyśmy przechodzić w wieku znacznie wcześniejszym niż w tej zacofanej wg naszych podwórkowych POlitykierów Rosji z nierynkową gospodarką.
Krzysztof.52 / 83.8.37.* / 2012-02-18 08:04
Tłumaczy nam podniesienie wieku emerytalnego niżem demograficznym.II wojna światowa zabrała miliony młodych mężczyzn w wyniku czego diametralnie zmieniła się sytuacją demograficzna w europie i nikt nie wpadł na głupi pomysł podnoszenia wieku emerytalnego.Polacy żyjemy najkrócej z narodów europy,większość mężczyzn z ledwością dożywa 70-tki .
inny cyrkowy iluzjonista / 89.69.232.* / 2012-02-18 06:02
Nie tylko cudotwórca, ale i jasnowidz... Po pierwsze: następuje skok technologiczny i automatyzacja pracy i to w postępie geometrycznym. Ten człowiek nie pracował nigdy w przemyśle i bladego pojęcia nie ma jak w technologii wszystko się zmienia w ciągu 5-10 lat. Za 40 lat pracę i tak będą mieli tylko nieliczni - ten problem załatwi po prostu technika. Emerytury będą socjalne, obywatelskie czy jak je tam nazwą. Tuskowi chodzi tu o polsko-księżycową ekonomię na dziś. Perspektywa 30 lat to najprymitywniejsza ściema - większości sluchających tych dyrdymał już wowczas nie będzie, lub będą bezradni. Emerytom już obiecywano zresztą starość na Hawajach pod palmami, 10 lat temu - to jeszcze pamiętamy. Pierwsze wyplacone emerytury z OFE wynosiły... mniej niż 100 zł. Nawet bydlę ma wrodzone odruchy obronne i niech Tusk nie dziwi się niezadowolonym Polakom. Po drugie: następuje unifikacja UE, za 30 lat te emerytury mogą być wypłacane (jeśli w ogóle będą) przez instytucje finansowe Berlina, Londynu czy innych mądrzejszych narodów. Jaka jest gwarancja że na obecnych wyrzeczeniach Polaków nie skorzystają w przyszłości Grecy-bis?
NIE DBANO O KRAJ / 79.185.171.* / 2012-02-18 05:35
Przez 22 lata nie dbali o państwo tylko swoje majątki. Teraz Polakom każą pracować do 67 roku życia bo zbankrutujemy. Myśląc o drugim filarze emerytalnym mieli na myśli drugi filar pod mostem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy