Forum Polityka, aktualnościKraj

Pogrzeb generała Jaruzelskiego. Prezydent zabierze głos podczas mszy

Pogrzeb generała Jaruzelskiego. Prezydent zabierze głos podczas mszy

Wyświetlaj:
103545 / 213.158.217.* / 2014-05-30 20:32
Nie chciałbym mieć dylematów jakie miał Pan Generał. Bardzo jemu współczuję że musiał podejmować takie decyzje. Przeraża mnie tylko jedno, co by było gdyby na miejscu największego Polaka gen. Jaruzelskiego byli bracia kaczyńscy. Oni władzy npewno by nie oddali. Alle jaja.
Francopilot / 89.71.99.* / 2014-05-30 08:39
o zmarłych nie wypada mówic żle,przytoczę więc" pozytywną" ocenę:"co się tyczy Jaruzelskiego to jest to oczywiście człowiek pewny"-mówił Leonid Breżniew sekretarz generalny KPZR.
Waniek / 2014-05-30 08:44 / Bywalec forum
Czy wiesz że generałowi w myśl ówczesnej konstytucji za nie wypełanianie obowiązków groziła kula w łeb????
Francopilot / 89.71.99.* / 2014-05-30 09:22
wiem,co to znaczy" kula w łeb"-wiem ilu ludzi pomordowano tą metodą ,nazywaną także katyńską-za to,ze nie godzili sie na "bratni zalew"z ZSRR.....ich ciała wrzucano do bezimiennych grobów na tzw.Łączkach-a teraz nie ma pieniędzy na ekshumację i godny pochówek,to niewygodna pamięć -niektórzy sprawcy jeszcze zyją,a spadkobiercy działają ,urabiają opinię, fałszują historię......wiem,że dwukrotnemu "laureatowi"Orderu Lenina -taki los/kula w łeb/-nie groził!
BKJan / 89.71.99.* / 2014-05-30 18:44
tak ,spadkobiercy działają,resortowi także,na róznych portalach obudzili sie zadaniowi-w Rosji nazywaja ich murziłkami....potrafią właściwie ocenić sytuację......
Waniek / 2014-05-30 09:57 / Bywalec forum
Gość był żołnierzem, a to zobowiązywało jak nie wykonasz rozkazu to morderca do wykonania już czeka. To nie były czasy gdzie się dyskutowało jak teraz!!! Nie jestem fanem generała, ale jego działania mocno odbiegają od standardowych "sługusów" moskwy. A szczekanie młodzieży z ipn i innych dziwnych organizacji raczej drażni, że nie potrafią właściwie ocenić sytuacji. Przerabiając historię na obecną modłę działania generała nie mają nic wspólnego z gloryfikowanym dobrem czy też jednoznacznym złem. Są szare i wprowadzają coś na kształt jak coś zrobić, aby nie oberwać ale aby współobywatele również nie oberwali to nie jest takie proste.
asdf549 / 213.222.200.* / 2014-05-30 08:32
Masakra, idą na pogrzeb człowieka, który najechał naszych sąsiadów, zabijał rodaków a na koniec zorganizował okrągły stół, żeby komuchy miękko upadły gdy system zbankrutował.
poland / 79.220.31.* / 2014-05-30 07:48
Jaki prezydent taki kraj wstyd [...]
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Waniek / 2014-05-30 07:59 / Bywalec forum
Dlaczego jaruzelski przecież zaslużył na godny pochówek a to że zył w bardzo trudnych czasach o których niewielu polaków ma pojęcie!! I że udało mu się uchronić polskę przed bratnim zalewem z zsrr to wcale dla mnie nie jest tak mało. Dla mnie ten człowiek chociaż nie rządził w polsce potrafił zachować takie pozory!!! Ilu pyskaczy sejmowych i ipn-owych obecnie było by w stanie w ogóle przeżyć??
Starża / 89.71.99.* / 2014-05-30 08:49
"bratni zalew" z ZSRR nastąpił już w 1944r.....chociaż nie rządził...potrafił zachować pozory...przecież zył w trudnych czasach.....to wystarczający powód na godny pochówek....napewno przyjdzie wielu towarzyszy.
Waniek / 2014-05-30 08:56 / Bywalec forum
To nie tylko dobry powód bo gość po prostu po długim pobycie na syberii i tym co tam widział nie palił się do bratniej pomocy. Stwarzał więc ładne pozory działań opanowujących sytuacje. Większość obecnie rządzących jak i wyborcy nie mieli pojęcia że generał tak rzeczywiście nie rządził i równie dobrze mógł zginać bez wieści. Obarczanie więc go winą jest dość mocno naciągane!!!

Najnowsze wpisy