Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy chcą płacić za lepsze leczenie

Polacy chcą płacić za lepsze leczenie

Money.pl / 2008-06-25 08:14
Komentarze do wiadomości: Polacy chcą płacić za lepsze leczenie .
Wyświetlaj:
.observer. / 81.190.72.* / 2011-12-18 22:02
Dzisiaj w Polsce jest parodia w opiece zdrowotnej.
Masz np: zapalenie ucha ,chcesz zapisać się do specjalisty i okazuje się , że wizyta u lekarza będzie ... za trzy miesiące .
Jak o takich przypadkach opowiadałem znajomym za granicą ,to w pory robili ze śmiechu .
Pytali się ; co ta za dzika kraj ?
pisior / 83.26.31.* / 2008-07-01 23:07
Musza
Kinol / 95.48.168.* / 2009-08-04 14:27
Kochani, 95% obywateli jest w najnizszej grupie podatkowej. -Pytanie z czego zapłaci. Przeciez juz raz płaci na małoefektywnie wykorzystywaną składke zdrowotną(NFZ)
Szalenstwo ma swoje granice ale to co wyprawia pani minister jest grożne. Najlepiej jej wychodziło komentowanie strajku pielegniarek pod URM.-Szkoda ale to się sypie i to grożnie.!
gostom / 83.238.103.* / 2008-06-27 16:50
powinni całkiem w****** ten NFZ zrobić prywatyzację, bo czy płacimy składki mniejsze czy wieksze i tak jest lipa, tu jak prywatna osoba nie zadziała to bedzie burdel dalej bo każdy ma to w dupie. Powinna zostać powołana jakaś instytucja nadzoru tylko nad takim przedsiębiorcą tylko też nie całkowicie państwowa, bo znowu tam bedzie burdel i walka o stołki powinna być prywatna, ale powoływana przez Ministerstwo. Dopóki nie będzie nadzoru i instytucji kontroli bedzie do bani, ale te też muszą być jakoś ze swojej działalności rozliczane, musi być jakiś system wzajemnej kontroli bo u nas za dużo pieniędzy idzie na to co niepotrzebne
kondziu160 / 83.25.8.* / 2008-06-27 22:49
nareszcie ktos sie odwazyl powiedziec dosadnie prawde
zdrowa / 85.222.55.* / 2008-06-26 20:24
i nie byc zaleznym od panstwowej sluzby zdrowia. Moja mama potrzebowala zapisac sie do chirurga naczyniowego i dostala termin za 4 miesiace! Kupilam jej ubezpieczenie zdrowotne przez internet i omijamy z daleka panstwowe przychodnie. Niewielkim kosztem mamy komfort i pewnosc opieki medycznej na czas.
s. / 2008-06-26 13:01 / Bywalec forum
Teza przedstawiona w tytule jest słuszna, ale nie oznacza ona, ze Polacy chcą prywatyzacji służby zdrowia, a w ten sposób może być powyższa analiza interpretowana przez różnego rodzaju spin-doctors.
Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ od dłuższego czasu obowiązuje wyższa składka zdrowotna, poza tym z tytułu "poprawy koniunktury w gospodarce" notowane są wyższe wpływy do kasy NFZ, a wartość kontraktów na świadczenie usług medycznych nie zmieniły się od 2004 roku.
Ale z tej sytuacji nie ma wyjścia, ponieważ obecni "jumacze kasy" są odpowiedzialni za wszelkie "reformy" w tym i prywatyzację, więc jeśli nastąpią zmiany to skala "jumania kasy" na pewno nie zmniejszy się.
man13 / 2008-06-26 14:47 / Tysiącznik na forum
Idealnym rozwiązaniem na poprawę sytuacji w opiece medycznej jest PiSiorowate rozwiązanie Religji - OLAĆ PROBLEM
Niutka / 87.204.211.* / 2008-06-26 10:28
Moja mama dostała skierowanie do ortopedy, w NFZcie mogła się zapisać na 18 grudnia (!!!), a ma silne bóle plecóe, poszła więc prywatnie za wszystko za płaciła ponad 600 zł (jak do tej pory 2 wizyty i rezonans - teraz czeka ją intensywana rehabilitacja, a jak to nie pomoże to operacja - już teraz wie że wszystko prywatnie. Gdyby dała się namówić wtedy gdy my kupowaliśmy prywatne ubezpieczenie, to zostałyby jej w kieszeni ponad 400 zł i duzo mniej nerwów. A skąłdki za prywatne ubezpieczenie sie śmiesznie niskie w porównaniu z tym co trzeba zapłacic do ręki. W przyszłym roku kupimy sobie jeszcze tańsze bo jest już porównywarka, gdzie mozna kupić taniej -zdrowiedirect
tempera / 83.16.75.* / 2008-06-26 08:44
Chcą czy nie chcą i tak płacą. Wybór jest taki chcesz płacić składki i za usługi czy tylko składki.
Ja wybieram zapłatę za usługi i chcę sama wybrać komu zapłacę. Po co mi "Służba zdrowia" skoro pracują tylko w takich godzinach w których i ja pracuję. Gdy idę do lekarza to zwykle muszę wziąć urlop a i tak gdy jestem chora to też biorę urlop.Na zwolnienie nie ma co liczyć bo juz nie ma druków czy limit sie wyczerpał. Teraz jest granda, więc lepiej to skończyć raz a porządnie.
o s a / 79.184.132.* / 2008-06-26 07:41
Co to za stwierdzenie - wolą dodatkowo płacić. Wg mnie, albo się płaci, albo nie. Jak nam zabierają tyle na ZUS, to w zamian powinna być dobra opieka dla tych, którzy płacą. Dla reszty "ubezpieczonych", którzy nic do tego koszyka nie dokładają, powinna być opieka na obecnym poziomie. Ale dla mnie, który odprowadzam sporo - powinna być super opieka, na poziomie tym, o którym tak się ludziska rozpisują. A jak wydaje się lekarzom, że za "te" pieniadze, to oni będą jeno listę obecności podpisywać, to życzę im, aby np. w piekarni otrzymali zamiast świeżego chleba - czerstwy, a zamiast hotelu 5-gwiazdkowego - podrzędną spelunę. Może wtedy się opamiętają i zobaczą, że to właśnie fundują innym. A jak ktoś ma inne zdanie, to niech mi pokaże "biednego" lekarza. Chaty super, auta super, a jak przyjdzie do wykupienia szpitala, czy ośodka zdrowia, to pierwsi się zgłoszą. Wot i nasza polska rzeczywistość...
man13 / 2008-06-26 14:42 / Tysiącznik na forum
Jak doprowadzić do upadku publicznej opieki medycznej? Nie prywatyzować szpitali i prywatyzować ubezpieczenia.
Pewne jak w banku
s. / 2008-06-27 08:10 / Bywalec forum
cytując Obywatela GC: "nie strzelajcie do orkiestry, jeśli oni zginą - przyjdą lepsi..." (1984) - nie pomylił się za bardzo, czyż nie? :)
man13 / 2008-06-25 23:51 / Tysiącznik na forum
Dziecim i naiwniakom wydaje się źe prywatna czy publiczna opieka medyczna może świadczyć opiekę nad pacjentami bez pieniędzy. Naiwność do jakiej doprowadza katolickie myślenie o przedsiębiorczości.
DA-old / 217.172.247.* / 2008-06-25 21:06
Co za bzdury!!!!!

Te przytoczone słupki nijak sdie mają do opini moich znajomych i mojej. Kto robił na zamówienie to badanie? I dla kogo?
andowc / 83.30.106.* / 2008-06-25 21:05
Polacy chcą więcej zarabiać, na lepsze leczenie.
Black Fox / 83.31.146.* / 2008-06-25 19:56
Przedmowcy, o ile kogos nie pominalem, to sami lewicowcy. System jest dobry, ludzie sa zli.

Otoz system jest zly.. Tak bylo, jest i bedzie. Kazdy faszystowski system (a w takim obecnie zyjemy; czyli etatyzm pod postacia socjalizmu) predzej czy pozniej upadnie. A dokladniej: zbankrutuje.

Sluzba zdrowia jako instytucja panstwowa nie powinna istniec. Niech sobie lekarze sami prowadza przychodnie, a firmu szpitale. I kto chce, niech sie leczy. Bedzie i taniej (sprawdzcie ile kosztuje utrzymanie samego NFZ) i lepiej (zdrowa konkurencja wolnorynkowa).
chory / 83.23.245.* / 2008-06-29 20:06
Dziś wielu znich podpisuje tylko listę obecnośći. Potem spaceruke po korytarzach szpitalnych z papierkami albo lepiej siedzi w poradnii i marudzi ze pacjenci przyłażą icoś chcą a oni są zmęczeni pracą bez pracy. To teoria absurdu.Jak zachorójesz to poradz sobie sam jak umiesz a jak nie zawsze zostają środki przeciw bólowe albo cmentarz. Po dziewięciu latach leczenia nerek choroby którą mam od lat wielu nie mam nawet rozpoznania. Bo oficjalnie choroby nie mam a nie oficjalnie mam. To właśnie jest teoria absurdu.Gratulacje dla polskiej służby zdrowia.
Łowca / 83.12.153.* / 2008-06-25 20:01
To idź i powiedz choremu dziecku na np. hemofilię - MUSISZ UMRZEĆ,bo nie stać cię na leczenie!!!To,że jestem przeciwny prywatnej służbie zdrowia to nie lewicowe poglądy, to po prostu ludzkie odczucia.
maolin / 79.189.119.* / 2008-06-26 13:28
... i mojemu dziecku którego nie mam bo mnie nie stac na cztery sciany dla niego tez powiedz , NIE BEDZIESZ ZYŁ bo tatuś musi placic na leczenie innego dziecka i go na wlasne nie stac ...
gostom / 83.238.103.* / 2008-06-27 16:58
to, że coś ma być prywatne nie oznacza, że zabiegi tego typu nie mogą być dofinansowane przez Państwo właśnie powinny być, ale nie moze byc tego syfu jakim jest NFZ który kradnie nasze pieniądze, a nic nie robitylko mało maja zawsze i nie mają. Ten system jest tak posrany, że wątpie czy jest inna droga rozwiązania niż prywatyzacja, choć wcale nie uważam że opieka medyczna powinna być usługą prywatną bo to w normalnym państwie dość nienormalne by takie usługi nie były zapewnione przez państwo, co ma też swoje odzwierciedlenie w Konstytucji.
Agnieszka_:) / 77.114.139.* / 2011-12-18 20:36
Jestem prywatnym przedsiębiorcą. Zgadzam się z powyższym, że NFZ jest chorym wymysłem i tak jak Balcerowicz powinien odejść :). Należałoby wrócić do systemu, który obowiązywał przed powstaniem kas chorych. Regionalizacja jest najlepszym wyjściem(pieniżki z regionu np wojewódstwa wplywały by na konta szpitali, przychodni) Najkrótszy łańcuch pokarmowy zjadaczy pieniążków jest najlepszy, ponieważ nie rozchodzą sie na niepotrzebna biurokrację. A płacić trzeba, szpitale to nie banki. Nie bedzią nigdy na siebię zarabiały.
maa / 2008-06-26 10:38 / Tysiącznik na forum
Takie jest życie...
Nikt nikomu różanych ogrodów nie obiecywał (poza PiS-em i komunistami, oczywiście)
Kinol1 / 95.48.168.* / 2009-08-04 14:35
maa , idzi do psychiatry bo tracisz pamięc. Nie słyszałaś o cudzie, godnosci itd z ust samego Premiera.
jliber / 2008-06-25 20:36 / Tysiącznik na forum
Gdyby ludzkie odczucia zawsze dyktowały najlepsze rozwiązania gospodarcze, już dawno żylibyśmy w raju.
Łowca / 83.12.153.* / 2008-06-25 19:45
Tak chcą płacić za leczenie,ale Ci którzy albo w ogóle nie uczęszczają do lekarza,albo ci którzy lekarza odwiedzają z powodu przeziębienia!!!Jak spotka ich poważniejsza choroba to zmieniają zdanie.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!!!Gratuluje tym wszystkim,którzy widzą tylko czubek własnego nosa.
emerytka57 / 95.49.252.* / 2009-09-30 10:43
Jestem na emeryturze, więc dochody moje są niezbyt duże. Choruję na kilka przewlekłych chorób. I wiem tylko jedno,że aby się leczyć po prostu zjem skromnie bo inaczej liczyć na państwową ( czyli NFZ) służbę zdrowia nie ma co liczyć. Wszystkie analizy robię prywatnie, bo do specjalisty czeka się od pół roku do roku, a lekarz pierwszego kontaktu na wszystkie badanie nie może dać skierowania. Więc jestem za tym aby dopłacać do służby zdrowia pod warunkiem szybkiego dostania się bez koleji do specjalisty, na specjalistyczne badania i odpoowiednie leczenie. Przecież i tak większość Polaków płaci za wizyty, badania.

Emerytka
man13 / 2008-06-25 19:52 / Tysiącznik na forum
Nie płacisz, nie dostajesz odpowiedniej opieki medycznej jakiej potrzebujesz. Powód? Opieka kosztuje.....
Łowca / 83.12.153.* / 2008-06-25 19:56
Ja nie narzekam na służbę zdrowia,a troche miałem z nią do czynienia!!!
man13 / 2008-06-25 23:47 / Tysiącznik na forum
A czy ja mówię źe narzekasz?
BBBBBBBBBBBB / 83.6.201.* / 2008-06-25 19:25
Te badania to wielka MANIPULACJA!!!!!!
Piotr Budek / 212.106.147.* / 2008-06-25 19:24
kKo gada takie glupoty ,ze 60 % Polakow chce placic za leczenie.To jest bzdura do potegi.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy