Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy chcą płacić za lepsze leczenie

Polacy chcą płacić za lepsze leczenie

Money.pl / 2008-06-25 08:14
Komentarze do wiadomości: Polacy chcą płacić za lepsze leczenie .
Wyświetlaj:
KAP / 2008-06-25 15:51 / Tysiącznik na forum
placenie jest faktem. jesli komus pilno albo chce przeprowadzic zabieg w lepszym standardzie idzie do prywatnej kliniki lub do gabinetu i buki za wizyte do 100 pln, za operacje wg cennika (statnio moj krewny za wyciecie kamienia z nerki ok 7000 - emeryt - zaplacil z odlozonych pieniedzy + pomoc rodziny) . Tak konczy sie udawanie ze wszystko jest za darmio i udawanie ze lekarze zyja tylko misja i to im wystarczy bo ich celem jest pomoc innym.
maa / 2008-06-25 16:37 / Tysiącznik na forum
Chyba źle Pan zbadał sytuację:
...jesli komus pilno albo chce przeprowadzic zabieg w lepszym standardzie...

Ja twierdzę, że teraz jest tak: jeśli ktoś jest chory i musi mieć zabieg, to
MUSI IŚĆ DO PRYWATNEJ KLINIKI.
============================
W państwowych szpitalach najzwyczajniej nie ma kto operować!!!
Miesiąc temu też przekonałem się o tym osobiście.

Nawiasem, gdzie w Polsce lekarze za taką operację biorą 7000zł?! Nie pomnożył Pan kwoty przez circa 2.5?

PS
Uważam, że za sprawę dr Garlickiego Ziobrze i J. Kaczyńskiemu należy się Trybunał Stanu. Czego oczywiście Tusk nigdy nie odważy się zrobić.
B@SiK / 83.3.167.* / 2008-06-25 14:38
idę do lekarza a on mówi, że wyczerpał się limit! (obojętnie na co) to ja się pytam: kto śmiał wyczerpać MÓJ limit? a on patrzy jak byk na rzeźnika! BANDA ZŁODZIEJSTWA!
o s a / 79.184.132.* / 2008-06-26 07:45
dokładnie tak właśnie!
JAW / 84.10.239.* / 2008-06-25 13:24
Zamiast płącić na NFZ należy sprywatyzować system ubezpieczeń zdrowotnych i w całości odliczać składkę od podatku. Do wyboru powinno być kilka pakietów, a pieniędzy na pewno by nie zabrakło i nie szły by na pensje pseudourzędasów, kafelki w rezydencjach NFZ itp. Ale obawiam się, że państwo kasy z łap nie wypuści, bo jest za pazerne i chciwe
Gogii / 87.206.70.* / 2008-06-25 22:11
Jestem za.
Dziwi mnie fakt, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne, których jest w PL coraz więcej proponują dla swoich klientów bardzo konkretne usługi. Abonament za 209pln (tyle ile kosztuje ubezpieczenie chorobowe ) jest już z górnej półki i świadczone są w nim usugi na najwyższym poziomie (bez kolejek, bardzo dobrzy specjaliści, wizyty domowe bez ograniczeń itd) im się to opłaca. A NFZ-owi cały czas mało. Co do chęci Polaków do płacenia za lepsze leczenie to fakt coraz więcej ludzi wykupuję ubezpieczenia, wiem coś o tym bo pracuję w tej branży. Ale największą grupą są ludzie, którzy chętnie wykupią, ale wtedy gdy nie będzie obowiązku płacenia składki na NFZ.
biznesmenka / 87.105.145.* / 2009-02-20 12:55
Powinien być wybór, jeżeli chodzi o opłacanie składek na ubezp. zdrowotne. Powinno się z tej składki 9% wyodrębnić np. 50 % kwoty i wpłacić ją na osobiste konto. Z tego konta płaciłabym "kartą" kredytową za wizyty u lekarzy, za pobyt w szpitalu itp. Niestety nie ma takiej możliwości. I niezależnie od tego, że w roku płacę ponad 2200 zł na ubezp. zdrowotne (NFZ) to jestem traktowana jak bezrobotny czy nieubezpieczony. A powinnam podać swój numer ubezpieczenia i pesel i skończyłoby się fałszowanie "leczenia" ludzi na papierku aby tylko wyciągnąć pieniądze z NFZ. Czy na prawdę nie można każdemu Polakowi wydać karty identyfikacyjnej - podobnej jak wydawanych przez banki. I tylko przesunięcie swojej karty ( z podaniem ukrytego PIN-aby lekarz nie kombinował). Wówczas wiadomo byłoby gdzie i jakie pieniądze idą za pacjentem. Ale Jest duży opór w tej mierze.
I tak Państwo bierze udział w tym złodziejskim procederze. Bo złe szpitale, przychodnie czy lekarze nie zarobiliby pieniędzy i musieliby wziąć się do uczciwej pracy.
Łowca / 83.12.153.* / 2008-06-25 19:54

Zamiast płącić na NFZ należy sprywatyzować system ubezpieczeń
zdrowotnych i w całości odliczać składkę od podatku. Do wyboru
powinno być kilka pakietów, a pieniędzy na pewno by nie zabrakło
i nie szły by na pensje pseudourzędasów, kafelki w rezydencjach
NFZ itp. Ale obawiam się, że państwo kasy z łap nie wypuści, bo
jest za pazerne i chciwe


Pieniędzy będzie brakować zawsze!!!Nie ma kraju na świecie,powtarzam,na świecie gdzie byłoby dość pieniędzy na służbę zdrowia!!!Proszę sobie poczytać o różnych systemach funkcjonujących na świecie.Nie wydaje mi sie,żeby można było rozwiązać problem służby zdrowia,to jest zawsze studnia bez dna!Każde rozwiązanie będzie złe dla jakiejś grupy społecznej i nie można podejmować radykalnych kroków tylko wypośrodkować,dojść do porozumienia społecznego.Właśnie w tym widzę osiągniecie dłuższej stabilizacji w tej dziedzinie.
Pilsener / 2008-06-25 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ano. Państwo jest najgorszym usługodawcą świata, bo pobiera rekordowo wysokie opłaty za niskiej jakości usługi. Różnica pomiędzy wpłatami a wypłatami świadczeń/usług sięga nawet 90% - kto na wolnym rynku pozwoliłby sobie na taką marżę? Niestety prywatyzacja i kapitalizm nie leży w interesie państwa, gdyż ogranicza sektor publiczny - a silny sektor publiczny to dużo stanowisk i politycznego zaplecza dla polityków.
Łowca / 83.12.153.* / 2008-06-25 20:04

Różnica
pomiędzy wpłatami a wypłatami świadczeń/usług sięga nawet 90%
- kto na wolnym rynku pozwoliłby sobie na taką marżę?


Na taką marżę na wolnym rynku pozwalają sobie np.sprzedawcy węgla,energii,gazu itd.
Floyd / 2008-06-25 16:00 / Tysiącznik na forum
Aleś ty ciemny człowieku albo takiego udajesz. Może cię uświadomię, że najwięcej z usług medycznych korzystają emeryci i renciści, a ci nie za bardzo śmierdżą groszem.
I do cholery jasnej to Ty masz płacić na ich leczenie albo powiedz jasno: Niech zdychają albo niech się leczą na tyle na ile wystarcza ich emerytura, bo ja na nich płacić nie chcę, a nie owijaj w bawełnę podobnie zresztą jaki wielu innych tu kretynów.
Anest / 194.126.147.* / 2008-06-29 06:02
Emeryci płaca składke zdrowotną - małą ale płacą. Nie płacą dzieci do 26 r.z. ( w tym wasze), rolnicy, bezrobotni
heleba / 79.186.95.* / 2008-06-27 17:19
alez ty jestes wyuczony i wyszczekany!!! ciekawe za czyje pieniadze wyuczyles sie FLOYD???????
Łowca / 83.12.153.* / 2008-06-25 20:12
Ciemny to może TY jesteś!!!Jakie ty masz prawo decydować o życiu czy śmierci emeryta,czy rencisty!!!Czy dziecko,które urodziło się chore ma umierać???Co ono jest winne?Czy emeryt płacąc składki przez całe życie na innych nie może teraz skorzystać z opieki zdrowotnej?Pomyśl zanim coś napiszesz!Trzeba patrzeć na całokształt,a nie oceniać tylko wycinek życia,bo akurat Ty dzisiaj płacisz na emerytów,ale kiedyś oni płacili na Twoich dziadków!I nie mów mi,że Twoi dziadkowie nie korzystali z leczenia!
maa / 2008-06-25 17:01 / Tysiącznik na forum
Kretynów?
Mocne słowa...
Inteligent Floyd (bez ironii - on naprawdę od poziomu durnowatych zwolenników PiS odstaje) pewnie naoglądał się bajkowego serialu o dobrych lekarzach w TVP-iS...

Tak, teraz emeryci i renciści mogą iść do oczywiście szpitala. Coś dostaną jeść, jeśli trzeba jakieś tanie środki przeciwbólowe (ibuprom!), morfiny juz nie, bo choć bardzo tania, to stażyści biją się ją dawać. Pies z kulawą nogą nie zainteresuje się nimi do szczęśliwej śmierci po długich cierpieniach. To niestety sprawdziła koleżanka żony na przypadku swojej matki...
Jej matka dostała w końcu morfinę, ale w domu i przepisaną przez prywatnego lekarza od opieki paliatywnej. Alternatywą było hospicjum, ale nie było już warto i nie chcieli jej tam oddawać...

Taka jest teraz(!) rzeczywistość, dzięki SLD, PiS i PO - pękających od frazesów o trosce o biednych. To nie są już obawy, co będzie, jeśli PO zrobi refomę - TO JUŻ JEST!!!!

Nawiasem, czy wy, "Prawi i Sprawiedliwi" próbowaliście zbadać źródła majątku Religi? Byłoby to znacznie ciekawsze medialnie od napadania na takiego hołysza jak dr Garlicki.
I sukces byłby gwarantowany. Takiego majątku legalnie zgromadzić nie mógł. Tak samo jak paru innych lekarzy-profesorów, w znakomitej komitywie z PiS-em...
os / 83.23.245.* / 2008-06-29 20:25
Mój ojciec który zmarł w tym roku w wieku 73 lat przepracował ponad 50lat. Pracował jeszcze w momencie kiedy zmarł do końca. Przez wszystkie te lata opłacał składki. Za te pieniadze leczono innych a jak on sam zachorował to właśnie okazało się ze dostanie się do specjalisty graniczy z cudem i zero pomocy oraz leczenia.Musiałam na to patrzeć i do dziś jestem w szoku.Był uczciwym , dobrym , pracowitym człowiekiem. I co z tego miał w tym kraju?
Floyd / 2008-06-25 18:15 / Tysiącznik na forum
Z całym szacunkiem panie maa, ale co to ma do rzeczy? majątek pana Religi to całkiem inny problem i nie wiele ma wspólnego z organizacją służby żdrowia. Smutne, że najprawdopodobniej ma Pan rację, bo w pogoni za kasą nie liczy się nic. Najlepszym podobno wyjściem jest napuścić wilka na wilka i niech się żrą między sobą o padlinę. W ludzkim języku nazywa się prywatyzacją. Wisi mi to wszystko i nie mam zamiaru walczyć z wiatrakami, ale czasami język mnie świerzbi jak widzę ludzką przewrotność. ;)
Podobnie jest zresztą i w innych dziedzinach. Naprawdę Balcerowicz nie mówi rewelacji. Nawet największy głupek, gdy go zapytać: Jeśli prowadzona przez ciebie firma będzie przynosiła straty, to czy ją zamkniesz czy będziesz dalej prowadził. Odpowiedź będzie jednoznaczna. Niestety ani ten głupek ani Balcerowicz nie odpowiadają na pytanie co zrobić np. z ludźmi pracującymi w zamykanym zakładzie. Obaj odpowiadają, a to już nie mój problem. Ja jestem ekonomistą mówi Balceroicz.. Równie dobrze na stanowisku takiego ekonomisty można by postawić komputer i też pełnił by tę role idealnie, a może nie?.
Może w przyszłości Świat będą zaludniać roboty i wtedy będzie ten oczekiwany ideał.
maa / 2008-06-26 09:40 / Tysiącznik na forum
Chyba zmieniam zdanie o pańskiej inteligencji...
Poruszył Pan problem rencistów i emerytów - z całym szacunkiem dla nich, ale nikogo, nawet Niemców i Amerykanów nie stać na "dołożenie wszelkich starań, by utrzymać życie i zdrowie" każdego człowieka. Po prostu...
Nigrdy tak nie było i nie będzie. Tak , jak nie każdy będzie mieć Mercedesa i i Dodę w garsonierze.

A Balcerowicz - czy dołącza Pan do chórku niedouczonych pisowskich idiotów? Wybaczy Pan, można dyskutować, ale na argumenty nie na: "a Balcerowicz głupi jest"
Floyd / 2008-06-25 18:35 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden przykładzik ludzkiej przewrotności panie maa. Ostatnio dużo było w TV o pewnej pani która zbiera pieski z ulicy i je dokarmia w miarę swych możliwości. Wszyscy, na czele z dziennikarzami oburzeni na tą panią, że znęca się nad zwierzętami. A, skąd ta panie bierze te pieski? Ano z ulicy i jeżeli te pieski biegają po ulicy samopas, to już nikogo nie interesuje, wszystko wtedy jest OK.
maa / 2008-06-26 10:42 / Tysiącznik na forum
Proszę wybaczyć, ale co te pańskie pieski mają z tematem raportu wspólnego?
man13 / 2008-06-25 19:47 / Tysiącznik na forum
No to zbieraj te "pieski" z zamykanych zakładów i wsadzaj do klatek i dokarmiaj w miarę własnych możliwości. Czy jeszcze nie widzisz idiotyzmu w swych wypowiedziach? Jeśli nie to zapisz się do zamkniętego zakonu. I oby twoje prochy nie zanieczyszczały społeczeństwa normalnych, przezornych, pracowitych ludzi.
Floyd / 2008-06-25 21:03 / Tysiącznik na forum
Dziękuję, a ty gromadź te swoje błyskotki jak ten ptaszek który nazywa się altannik i oczekuj pełni szczęścia. he he. Problem polega w tym , że ja nie mam racji, a przynajmniej nie znam dobrego rozwiązania (nie ma takiego), ale i ty jej nie masz choć tego nie widzisz. Oczywiście abyś mógł zobaczyć swoje błedy musiał byś żyć co najmniej kilkaset lat, a na to chyba się nie zanosi, więc ciesz się, że masz rację. W życiu społeczeństw jak na giełdzie są pewne trendy. W społeczeństwach postkomunistycznych jest trend sprzyjający takiemu myśleniu jak Twoje.
Chyba też nie potrafisz zrozumieć o co mi chodzi. Mnie po prostu chodzi o to, by ci co się tak martwią o pieski u emerytki widzieli najpierw pieski wałesające się po ulicach, a jeśli zamykają na nie oczy, to odpieprzyć się też od emerytki.. Jasne?
Nie widzieć problemu, a przynajmniej go ukryć, to jest najlepsze rozwiązanie wedlug takich jak Ty. Przezorni, pracowici- bardzo ładnie, a co z mniej pracowitymi, nieprzezornymi? Nie krępuj się. Cenię ludzi za odawgę w prezentowaniu swych poglądów w całej okazałości i nie omijających problemów niewygodnych.
man13 / 2008-06-25 23:46 / Tysiącznik na forum
Floyd - ci mniej pracowici i mniej przezorni powinni dostać to na co zapracowali. Prywatne ubezpieczenia są zazwyczaj/zawsze na kilku poziomach a poza prywatnymi ubezpieczeniami jest opieka społeczna za pieniądze DARCZYŃCÓW. To ostatnie to dar dla obdarowywanych.
MlodyLekarz / 83.175.144.* / 2009-07-29 23:50
Ja pracuję w służbie zdrowia. Z moich obserwcji wynika, że jakieś 60-70 % najciężej chorych pacjentów to rolnicy. Oni płacą na KRUS procent tego co płacimy my wszyscy. Jest to niezgodne z konstytucja wg mojej opini, bo za mniejszy koszt maja ten sam poziom leczenia (wg moich obserwcji są największymi beneficjentami Służby Zdrowia). Jak juz mamy coś zmieniać to w 1 kolejności skladke zdrowia rolników, biedny zaplaci mniej bogaty wiecej. Wiekszość ma takie dofinansowania do hektara, że srednia krajowa przy tym to pikuś. Niech wszyscy beda równi i tyle. Teraz pytanie za 100 punktów, kto próbuje wepchnąć lapówki za wszystko co sie da? Kolejny problem to nieubezpieczeni -w stanie tzw. zagrożenia życia sa normalnie leczeni, często i operowani. Zazwyczaj generują duże koszta dla szpitala, bo takiego delikwenta trzeba w pierwszej kolejności odtruć, doprowadzić do dobrego stanu. Nie ma z nim kontaktu, więc i ze wzg na utrudniony wywiad przeprowadza sie badania wysokospecjalistyczne. I pytanie kto za to zaplaci??
Jako lekarz rezydent zarabiam 2100 zl netto. Moi koledzy po specjalizacji zarabiają nawet mniej. Poza tym nie wiem czy wiecie, ale są takie dziedziny medycyny na których prywatnie nie da się dorobić i jest sie skazanym na pensję państwową. Moja opinia jest taka, że ten kto poszedł na medycyne dla kasy daleko nie zajdzie. Jeżeli traktujesz swój zawód jako pasję i robisz wszystko by sie doskonalić to pieniądze przyjdą same.
Floyd / 2008-06-25 23:51 / Tysiącznik na forum
Zgoda! Nie ma jednak zgody jeśli chodzi o emerytów których jedyną winą jest, że za wcześnie się urodzili, a więc pracowali w innym systemie
maa / 2008-06-26 10:51 / Tysiącznik na forum
Nie, ich winą jest coś innego - skrajny egoizm. Blokują od 20 prawie lat jakąkolwiek reformę służby zdrowia.
I to oni są winni, że ten bolszewicki system obejmie także mnie.
Ten egoizm doprowadził już do tego, że i emeryci z rencistami żadnej praktycznie opieki medycznej już nie mają. Jeśli Pan o tym jeszcze nie wie, to się zapewne przekona, chyba że będzie Pan mieć szczęście zejść na szybki zawał, lub zwyczajnie ma pieniądze.
Floyd / 2008-06-26 11:08 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się. Wydusić emerytów i rencistów. Przynajmniej mówię wprost, a nie owijam...
A, może Pan chciał powiedzieć, że po reformie to emeryci i renciści będą mieli super opiekę medyczną - jak u stomatologów, he he, ale to już inna bajka.
maa / 2008-06-26 18:11 / Tysiącznik na forum
A jednak i w Pana przypadku sprawdza się równoważność pisiordureń.
Smutne, że Polska może się poszczycić istnieniem Narodowego Związku Idiotów - PiS...
Floyd / 2008-06-26 18:53 / Tysiącznik na forum
Dziękuję. Tyle tylko, że nie wiele mam współnego z PiS i z żadńą partią. Jeśli więc chciał mnie pan obrazić, to trafil pan kulą w płot. Następnym razem proszę pisać, że to ja - Floyd jestem idiotą.
maa / 2008-06-27 10:50 / Tysiącznik na forum
A jednak jest Pan pisorem.
Ja też do żadnej partii nie należę, w czasie wyborów popieram bez żadnych sentymentów najmniej, według mojego mniemania, szkodliwą dla społeczeństwa - aktualnie PO.

Może by Pan jednak rozważył, czy czasem, ci którzy deklarują, że najbardziej o emerytów dbają, nie szkodzą im najbardziej? Sądząc ze stylu chyba jest Pan starszym człowiekiem, sądząc po poprawnej polszczyźnie. Chyba Pan wie, że nikt tak, jak PZPR nie dbał o emerytów. Nawet PiS. Przynajmniej w słowach...

Pamięta Pan sławne "Spieprzaj dziadu!"? Pamięta Pan, kto to powiedział?
Magdarrr / 83.13.66.* / 2008-06-25 13:00
Jestem zdecydowanie ZA!!!!!
man13 / 2008-06-25 10:39 / Tysiącznik na forum
... i to jest znak by zacząć prywatyzować albo likwidować. Niewtajemniczonym przypomnę że niewolnictwo jakiego dopuszcza się rządząca elita w przymuszaniu do pracy pielęgniarki i lekarzy oraz obarczanie odpowiedzialnością za krytyczne standardy pracy doprowadziło do ucieczki części personelu medycznego z kraju mieniącego się demokratycznym i katolickim. A to ciekawe.
KAP / 2008-06-25 15:52 / Tysiącznik na forum
to niestety prawda. a to niewolnictwo zaczelo sie za komuny gdy (z calym szacunkiem) górnik zarabial wiecej niz np kierownik pogotowia.
maa / 2008-06-25 09:07 / Tysiącznik na forum
Ten raport zapewne będzie inspiracją dla nawiedzonych spamerów. Jeden już się wpisał:
2008-06-25 08:14:43 | 79.175.204.* | sdfghdd
Re: Polacy chcą płacić za lepsze leczenie [0]
USZCZELNIĆ ZŁODZIEJSKI SYSTEM. Obecny to worek bez dna. Jak dołożymy pięć razy tyle co jest to pewnie też będzie mało.


Faktem jest, że państwowa służba zdrowia jest definitywnie rozłożona. Przyczyniły się do tego wszystkie poprzednie rządy, a szczególnie Pisuariat. Obecny rząd PO też nie jest lepszy - zdaje się nie rozumieć sytuacji.
Jaka ta sytuacja jest? Otóż służba zdrowia od dziesiątek lat jest niedofinansowana. Z milczącą zgodą rządzących lekarze brali łapówki jako uzupełnienie śmiesznych pensji.
Ale przyszedł czas prokuratorskiego aplikanciny, który został ministrem sprawiedliwości. Ponieważ chłopczyna potrzebował spektakularnego sukcesu, a miał zadawnione prywatne porachunki z lekarzami i doskonale wiedział, co lud o lekarzach sądzi, więc wziął się za korupcję.
Skutek? Praktycznie zlikwidował państwową służbę zdrowia.
Co uczciwsi lekarze odeszli do prywatnych praktyk. W takim np. Krakowie szpitale nie mają już chirurgów, ortopedów, kardiologów... - zostali budzący strach stażyści i żóltodzioby.
Musisz się operować? Nie licz na szpital państwowy, chyba, że chcesz zostać kaleką, lub popełnić samobójstwo w sposób akceptowalny przez Kościół Katolicki .
Nie ma dyżurów w weekendy - jeśli dziecko wbiło sobie szkło do oka, a mieszkasz w uniwersyteckim milionowym Krakowie, najbliżej pomoc uzyskasz w Ostrawie, w Czechach...

Jaka jest sytuacja? Płacimy podwójnie, za państwową służbę zdrowia, która zajmuje się wypisywaniem tabletek na zaparcie staruszkom i na służbę prywatną - pełnopłatnie i bez gwarancji pomocy w nagłych przypadkach.

Co zrobić? Nie wiem, choć oczywiście mam mnóstwo dobrych rad. Jak niemal każdy.
Co gorsza, jestem niemal pewny, że Pani Kopacz też nie wie. Na jak długo starczy nam strachu przed bolszewią kaczystów, by popierać niekompetentne i nieudolne PO?
Bodek2 / 2008-06-25 10:08 / Bywalec forum
Akurat to, co nazwałeś komentarzem spamerów jest faktem, choć niewiele wnosi do dyskusji.
To, że rząd ten i poprzednie nic nie robi, nie wynika chyba z braku wiedzy, a ze strachu przed związkami (w tym przypadku lekarzy).
Pomysłów jest kilka. Ale przede wszystkim należy przestać patrzeć na służbę zdrowia z punktu widzenia lekarza. W rozmowach w tym temacie przy tworzeniu rozwiązań brakuje dwóch najważniejszych grup społecznych: pacjentów oraz płatników!
Pozdrawiam i zdrowia życzę :-)
maa / 2008-06-25 10:50 / Tysiącznik na forum

a ze strachu przed związkami (w tym przypadku lekarzy).

Nie sądzę, by to był główny czynnik. Co lepsi lekarze już przecież zdyskontowali sytuację. Ci gorsi, lub zwyczajnie mniej przedsiębiorczy nolens volens przystosują się.
Sądzę, że istotniejszą przyczyną są obawy przed pisopodobnym (czyli socjalistycznym) skrzydłem PO i przed PiS-em oraz wyborcami. Poza tym nie wykluczam zwyczajnej niekompetencji, może nieświadomości PO, że są pod ścianą i nie mogą już, jak PiS po prostu nic nie robić. Znam bowiem paru prominentów PO, jeśli jest tam więcej takich, to niedobrze...


PS
Jest faktem, ale jakie to ma znaczenie? Ściganie złodziei ma sens dopiero, gdy usunie się powody, przez które w miarę normalni i uczciwi ludzie parę lat po studiach zostają złodziejami, nieprawdaż?
Obecny system ma genezę w PRL. "Zepsuto" go jednak zniesieniem nakazów pracy dla lekarzy... (dla wolnomyślicieli - to był żart...)
sdfghdd / 79.175.204.* / 2008-06-25 08:14
USZCZELNIĆ ZŁODZIEJSKI SYSTEM.
Obecny to worek bez dna. Jak dołożymy pięć razy tyle co jest to pewnie też będzie mało.
rtwertt / 85.219.168.* / 2008-06-25 09:17
dokladnie lekaz caly dzien siedzi i nic nie robi (przyjmuje pryeatnie w publicznym gabinecie) to jest bez sensu
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-06-25 10:29
Do rtwett: "lekarz siedzi i nic nie robi"... a co ma latać z łpatą tak jak Ty? Nie wiem co komentujesz ale na temat opieki zdrowotnej nie wiesz kompletnie nic a nic, na temat pracy lekarzy też nic a nic. Pewnie dla Ciebie każdy kto nie robi na budowie albo w kopalni to "nie pracuje". Ten kraj stanie na nogi wtedy gdy robole przestaną dyktować standardy pracy albo w ogóle zmienimy się w społeczeństwo ludzi wykonujących w większości zawody wymagające intelektu a nie bicepsów.
:-p / 89.77.252.* / 2008-06-25 16:32
każdy sądzi według siebie.... ty antypisuar przeczytaj tekst spokojnie i dopiero odpisuj.
wyjasnię o co chodzi z "siedzeniem i nic nierobieniem" - na wizytę u specjalisty czeka się w Warszawie ok 1,5 miesiąca (jak dobrze pójdzie, bo do kardiologa to 6 miesięcy !). poczym przychodzi się na wizytę i co? i jest się jedynym pacjentem w poczekalni! to co ten lekarz robi. ma płacone za cały etat (według godzin przyjeć na drzwiach) i siedzi i czeka na jedynego pacjenta.... wizyta max 30 minut i znów wolne... ekstra praca. i na co tacy lekarze narzekają. czy już wszyscy wiemy dlaczego za Boga nie chcą żadnych zmian? my też tak chcemy.
zorro1972 / 83.14.171.* / 2008-06-25 21:57
płaci się za punkty nie za etat, głównie
man13 / 2008-06-25 10:44 / Tysiącznik na forum
Jacy robole dyktują w RP standardy pracy? Przegięłeś.....
dhafdhddsd / 83.17.191.* / 2008-06-25 10:33
jak ma byc w Polsce lepiej to sam sie wez lepiej do roboty a nie przesiaduj w internecie w godzinach pracy tak jak ja
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy