Forum Forum inwestycyjneForex

Polacy maja prawie 600 miliardów złotych oszczędności

Polacy maja prawie 600 miliardów złotych oszczędności

Wyświetlaj:
bartekk / 83.8.209.* / 2007-03-01 21:41
Liczycie te same pieniądze po kilka razy, a tak naprawdę jest ich tyle ile w raporcie rocznym podaży pieniądza M3 NBP w depozytach czyli 340 mld zł. Jak chcecie w ten sposób liczyć to doliczcie jeszcze samochody i inne dobra bo przecież tam też Polacy ulokowali swoje oszczędności. Może teraz niektórzy pomyślą czym jest pieniądz i ile jest wart. Jak ktos myli kapitalizację giełdy i obligację to niech sobie obetnie o połowę wypłatę i powie ,że ma nadal całą wypłatę.
gkalewski / 193.239.58.* / 2007-03-01 19:17
Oszczędza jakieś 10 -15%, lokaty długoterminowe ma ok. 8%. Oszczędza się głównie w dużych miastach, a na prowincji psy szczekają...w Gubinie (tuż przy granicy z RFN) bezrobocie sięga 23% - to oficjalne, a nieoficjalne 32%. Ludxie żyją na kredyt, z jumy, i z socjalu. Nikr nie inwestuje, no chyba, żeby za inwestycje policzyć 8 zakładów fryzjerskich. Starsze i młode frau uwielbiają polskie usługi w tej branży...ale co z resztą inwestycji w regionie - lepiej nie pytać? Taka lokalna władza jakie inwestycje...
Więc dalej pod względem oszczęności jesteśmy przed....Burkina Fasso czy Rumunią?.
Podobno inaczej się nie dało przekształcić ustroju - z biedy nominalmej na funkcjonalną...hehehe
nie mylcie tych 2 mln sprowadzonych rzęchów ze szrotów Europy z dobrobytem?!
Polak z awansu przyjechał kiedyś do miasta wozem konnym więc musi mieć konie mechaniczne - bo to podobno awans społeczny....
Byłem w Holandii, w Hadze na rozmowach biznesowych. Przyjechaliśmy najnowszym Oplem kolegi. Pchamy się wąskimi uliczkami, a nasz rozmówca ( ma własną ulicę w Hadze) przyjechał na biznesowe rozmowy...rowerem. Bo taka tam tradycja...u nas mój sąsiad do kiosku za rogiem jedzie po gazety - żeby wszyscy wiedzieli, że mas wóz....a tylko taka dygresja....
Leszek P. / 87.105.39.* / 2007-03-01 16:48
Kto ma te oszczędności bo przeciętny Polak żyje z kredytu.Być może ,że lekarze,dyrektorzy biznesmeni iimigranci i inni bogacze.Polaka nie stać na oszczędności emerytutury i wypłaty oprócz górników .
Wypłaty , emerytury i renty wystarczają ledwo na życie.
8848 / 83.27.68.* / 2007-03-01 15:26
No i jakis baran z sejmu teraz to przeczyta i znowu ceny wzrosną!:) Bo jak mamy za duzo to trzeba nam zabrac! Taka filozofia polskiego rządu...
???????????????????? / 80.55.218.* / 2007-03-01 14:01
??????????????????????????????
eMAiKS / 88.156.217.* / 2007-03-05 12:57
Ja jestem uczciwy (tzn. nie kradnę i skarbówki też nie oszukuję) i mam trochę oszczędności. Mam także zaciągnięty kredyt, którego zadłużenie przewyższa znacznie wartość odłożonej kasy, ale tego powyższy raport nie ujmuje ponieważ straciłby swoje optymistyczne przesłanie.
. / 2007-03-01 13:30 / ................
dobrze,skarb panstwa mniej bedzie placil za wykup kolejnych serii.I dobrze,bo paliwa dla gieldy wystarczy na lata
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy