Forum Polityka, aktualnościPolityka

Polacy nie chcą aby krajem rządzili bliźniacy

Polacy nie chcą aby krajem rządzili bliźniacy

Wyświetlaj:
Petent / 83.21.38.* / 2006-07-15 07:20
Wiecie czego polacy chcą? Nie, to Wam powiem, ponieważ ta pisanina,gdyby była na papierze, to można by ją było powiesić w toalecie. Polacy chcą uczciwego kierowania krajem i nie jest
ważne czy będą to czynić bliźniacy czy inny zestaw. Od 1990 roku, cała chołota, która w różnych okresach dorywała się do władzy, miała o niej takie pojęcie jak świnia o parasolu.
Ta banda tylko okradała Polskę i nie ważne są nazwiska. Buzek, Krzaklewski Miller czy Bielecki, a banda od Tuska
robi wszystko aby znowu zacząc odcinać kupony, wyłącznie dla swoich. Nie wiem, czy Kaczyńscy nie będą czynili to samo co poprzednicy. Jeśli nawet nie mają planu gospodarczego, to może są bardziej uczciwi, choć w tej chwili tego nie widać, a może jest to trudne do wykazania w takiej wrzawie ze strony PO. Dajcie im czas, może się coś zmieni. Zobaczcie, korupcja władzy zeszła na najniższe szczeble. Mam sprawę w urzędzie miejskim i ruszyć jej nie mogę ponieważ mój adwersarz opłacił łapówkę niedouczonemu i nieuczciwemu urzędnikowi i co? i nic załatwić nie mogę. Interwencja u v-ce prezydenta, mimo że w rozmowie zgadzał się ze mną całkowicie, kiwając głową, to mam wrażenie, że nic z tego nie rozumiał co mu mówiłem. Sam jest uwikłany w łapownictwo już siedział 3 miesiące, a pewnie pójdzie na dłużej, nic nie mógł załatwić, ponieważ nie może łapownik łapownikowi powiedzieć draniem jesteś. Zeszliśmy na dno, a raczej nasi RZĄDZĄCY, oni umieją rządzić ale nie mają pojęcia o kierowaniu, połowa z nich powinna skończyć w p******
i daj Boże, Ziobro doprowadzi do tego, jeśli też nie zacznie brać.
BC / 62.121.87.* / 2006-07-15 20:18
Dla przypomnienia: Bracia Kaczyńscy to Porozumienie Centrum - niegdyś partia władzy czyli część "tej całej hołoty" której ocenę -skądinąd słuszną- przedstawiono powyżej.
I gdy ta partia rządziła tak samo stanowiska obsadzano swoimi,afera goniła aferę, trwało rabunkowe przejmowanie majątku popaństwowego zwane wówczas "prywatyzacją" a korupcja praktycznie nie była ścigana.
Oni już czynili (lub tolerowali) to co poprzednicy
Skąd zatem ta nadzieja na uczciwość?
A prawda - mają taką ładną "uczciwą" nazwę.

I na koniec: gdy jeden z braci został przezydentem w Warszawie byliśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę (na własnym gruncie, za własne pieniądze, sprawa niby prosta i czysta). Zaczęła się droga przez mękę - na byle kwitek trzeba było czekać miesiącami gdyż urzędnicy kompetentni byli zwalniani lub odebrano im prawo decyzji.
Inwestycja opóźniła się o ponad rok. Ponieśliśmy wymierne straty, a z telewizji i bilbordów dowiedzieliśmy się jakim wspaniałym gospodarzem miasta był ten kandydad i że tak samo sprawnie zaopiekuje się Państwem.

Hospody pomyłuj.......
Mirro / 2006-07-12 09:38
Ludziska miłe, Wasze komentarze i mam ochotę wyć. Ślepcy i głusi. Zostaliście tak wciągnięci w ten durny układ – podział przez partyjkę braci, że teraz już chyba niczego się nie odkręci. Ta druga strona miast pokazywać społeczeństwu jak ślicznie działa układ rządowy też poszła w takim kierunku i doprowadziły, obie partyjki, do polaryzacji i dogmatyzacji wszystkiego co nas otacza. Teraz już nikt nie zastanawia się nad faktami tylko wierzy którejś stronie. Poklask największy zdobywają ( nie będę się wyrażał – mimo wszystko ) ... pokroju Kurskiego z jednej strony, i Niesiołowskiego z drugiej. Takie typy powinny byś wyrzucone z dowolnej partii. A „ciemny lud to kupuje” i, co gorsza, nakręca się jeszcze bardziej. Sam zastanawiam się nad winnymi obecnej sytuacji. Winnych jest wielu – ba ale co to za diagnoza. To takie rozmywanie odpowiedzialności jak przez zarząd kolektywny. Umoczeni są w zasadzie wszyscy – począwszy od zasiadających przy okrągłym stole, poprzez jego strasznych krytyków (pokroju Maciarewicza ), potem kolejni prezydenci ( ze wskazaniem na P. Wałęsę ), lustratorzy nawiedzeni, butni jak były premier Leszek M., nawiedzeni i zwykle obłudni jak np. Krzaklewski, Goryszewski, piekny Rysio, kłamcy wszelacy (nie będę ich wymieniał – stada ich stada ich... ), zwykli złodzieje ( jak poprzednio – po wszystkich stronach ), tematy zastępcze, ZChN, Lepper’owcy, UW ( w swej wszechwiedzy przede wszystkim ), RM i tak można by jeszcze łoooooooooooooo - albo i dłużej. Doszło do takich absurdów, że już człekowi nie wystarcza cierpliwości i „miłości bliźniego”. Byłem w miarę apolityczny – raczej centrowy czasem trochę liberalny ( częściej ) a czasem lekko lewicujący ( rzadziej ). Na wyborach zawsze wybierałem konkretnych ludzi a nie partyjki nasze kanapowe. I do tej pory jakoś to było ( czasem naprawdę „jakoś” ) – często mi się „coś” nie podobało ale... nigdy mi do łba nie przyszło by opuścić ten kraj – a teraz mi przyszło. Choć do tego nie dopuszczę to miałem już takie myśli. Obłuda na szczytach władzy i to nasze debilne „machanie szabelką” doprowadza mnie do szewskiej pasji. Stada niekompetentnych arogantów kłamiących nam prosto w twarz ( znaczy w kamerę ) uzmysławiają nam okrutną prawdę – kasta polityków zdegenerowała się do tego stopnia ( i nie chodzi mi o sam wzrost ), że czasem zastanawiam się czy nie powinniśmy mieć pozwolenia na odstrzał co bardziej szkodzących. Jeśli to co się w Polsce dzieje pójdzie tak jak idzie to już niedługo uznamy, że Lepper to jest mąż stanu – i to w dodatku jedyny. Obym się mylił. Mniej obłudy i kłamstw – i nie obrażajcie się Wy tam na górze – bo ponoć obrażają się tylko złodzieje?, kelnerzy ? k..y?. I potem tak o nas sądzą inne nacje – i to by było na tyle.
DA / 195.225.71.* / 2006-07-11 19:11
Którzy Polacy. Ci z izraela.?...Jak Wyboorczej takie słowa przechodzą bezkarnie. Niech nie walcują nam naszych mózgów jak ciasta na kluchy. Dość już tych bzdurnych sondaży. W jednej telewizji 50%, w drugiej 56%, a w Wyborczej 82%. Pięknie. Skoro tak to po co ta durna gazeta wspiera tych złodzeji z minionej epoki i "pseudo liberałów"? Na pewno nie dla idei. Wyborcza powinna zmienić nazwę na "Gazeta Salonowa" .
Antar / 80.53.52.* / 2006-07-11 14:37
Na jakie podstawie te sądy?. Rokita powiedział?. Donald powiedział?. Lewiatan powiedział?. Te bliźniaki chcą z tym krajem coś zrobić. Ale z polaczkami spod znaku G. Wybiórczej sie nie da.
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-11 15:14
A chciej sobie Waćpan. Ale trzeba się zgodzić z tym, że ktoś inny nie chce i setny też nie chce, i 20 milionów Polaków też nie chce. Więc po co tak rozczulać sić nad nad kimkolwiek? Iść trzeba do w3yborów i wyrazić to,co się czuje. Prawda, jakie to proste?
Petent / 83.21.38.* / 2006-07-15 07:56
tatko, czy jesteś wróżbitą, że wiesz ilu polaków chce bądź nie chce czegoś? Polszli polacy do wybórów i wybrali, a teraz wara. Wszystkie ekipy już próbowały coś dla siebie ukraść i skutecznie to robiły, DEajcvie spokój Kaczyńskim, po pozostał nieumoczony tylko Stasiu Tymiński. Kto wie? dziś zastanawiam się i dochodzę do wniosku, że tylko on byłby bez zaplecza złodziejskiego.
:( / 80.50.59.* / 2006-07-17 11:49
Spokojnie, jak koś ma korytko, to i zaplecze się znajdzie...
odcudzony / 87.207.182.* / 2006-07-11 08:54
tych błyskawicznych badań Gazety Wyborczej mam już dosyć wpływ prasy tego typu już nie wpływa na opinie ludzi dajcie sobie spokój to co będzie pokaże dziłąnie Kaczora zobaczymy jak będzie pracował jako premier mam nadzieje że wydajność wzrośnie bo Marcinkiewicz przecież był tylko na pokaz taka została mi opinia po lekturach GW
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-11 09:43
Szkoda tylko,że J.K. nie zabrał się za premierowanie zaraz po wyborach.Dzisiaj mielibyśmy jakie takie pojęcie na temat jego rządzenia. A tak ,dziewięć miesięcy zeszło na tańcu Marcinkiewicza. trzeba poczekać teraz następne 9 miesiączków,żeby prześwietlić pana J. A może przez okres rządów Marcinkiewicza pan Jarosław odrabiał lekcje z ekonomii i teraz okaże się rasowym premierem. Chciałoby się rzec:Obserwuj Narodzie i oceniaj!
Wapniak / 83.28.134.* / 2006-07-10 18:48
A czemu nie... I tak niczego to w zasadzie nie zmieni.
wojtecki / 83.25.227.* / 2006-07-10 21:10
I tyle z obietnic Kaczora J.- "jeśli brat wygra wybory prezydenckie to ja zrezygnuję z ubiegania się o fotel premiera"
Ciekawe jakie jeszcze gruszki na wierzbie będzie obiecywał J.K.?
:( / 80.50.59.* / 2006-07-17 11:50
Np. miliony mieszkań :))
LP / 83.135.165.* / 2006-07-10 19:04
Jeżeli Ktoś sam podpisuje się "Wapniak"
to tylko to może wytłumaczyć jego wypowiedz.
Wałęsa aby wiele rzeczy zrozumieć jak sam się przyznał potrzebował ponad 10-lat.
Widocznie TY też potrzebujesz Czasu .
pchelek / 83.31.231.* / 2006-07-10 19:01
w tym kraju nawet szympans mógłby sprawować waaaaaaaaaaaaadze polityczna - a na gospodarce i tak nie robi to zadnego wrazenia - ma swoje prawa i swoja droge rozwoju - nie taaaaaaaaaaaakie numery polityczne w Polsce rządziły - przynajmniej mamy wesoło - kiedyś był to najbardziej wesoły cyrk w Obozie Socjalistycznym - teraz jest to najbardziej zabawny cyrk w Unii - czy rządza bliźniaki czy czworaki - jakie to ma znaczenie - ZEROWE
LP / 83.135.165.* / 2006-07-10 19:09
Jeżeli się tak "WESOŁO "podchodzi do odpowiedzialnych spraw to tworzy się Takie mało wesołe sytuacje.
Poczucie swojej cząstkowej odpowiedzialności to jest widocznie "wesoły "temat bytu milionom obywateli tego kraju.
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-10 18:38
a kto mi powie od kiedy opozycja lubi swoich przeciwników po drugie na sondaże trzeba patrzeć z dużymi przymrużonymi oczami dla mnie Gazeta Wyborcza jest niewiarygodna ona od iks lat nie cierpi Kaczynskich zaszłości Michnika z Soldarności a wiadomo jaką opcje popiera GW a sądaż telefoniczny to tak jak ktoś chciałby policzyć piasek na pustyni a pytania zadawane od razu sugerują odpowiedź
fred / 2006-07-10 17:55 / Bywalec forum
Tak składa sie, że Polską rządzili obcy lub siły umocowane za granicami.
cdd / 84.172.127.* / 2006-07-10 17:05
Bardzo dobrze ze beda rzadzili. GW i jej guru jest skompromitowany i te wszystkie badania mozna sobie w buty wlozyc. Na przestrzeni 17 lat towarzysze spokrewnieni blisko z GW pokazali jak z panstwa niezadluzonego (20 mld $) zrobic panstwo biedne zadluzone (200 mld $ na dzien obecny) bez infrastruktury z rozsprzedanym strategicznym majatkiem. Dziekuje za taki sondaz za tych expertow i wogole za ta "elite". Dla mnie to stado zlodzieji.
adam_inwestkap / 2006-07-10 17:24 / Bywalec forum
Ma Pan rację. Jak można w jeden dzień zapytać 38 milionów Polaków co oni sądzą? Uczciwiej by było napisać, że jest to opinia GW i jej znajomych.
matkaboska2 / 81.210.89.* / 2006-07-10 16:16
Kacza Banda + leper i gietrych, gorzej już nie będzie
koniec swiata blisko......
zdenek / 2006-07-10 15:18 / Tysiącznik na forum
dla mnie to mogą być nawet czworaczki.
co to za argument.
Tusk mówi że to ewenement na skalę światową że tak nie powinno być w demokracji.
Zadaję zatem pytanie PANIE TUSK CZY WIE PAN CO TO JEST DEMOKRACJA?
nokryd / 2006-07-11 09:26
W pełni popieram !!! A pieski dopóki nie dostaną porządnego kopniaka zawsze będą szczekać i skubać za nogawki.
LP / 83.135.165.* / 2006-07-10 19:56
"Zadaję zatem pytanie PANIE TUSK CZY WIE PAN CO TO JEST DEMOKRACJA?"
Zadając to pytanie czy postawiłeś też je sobie w pierwszej kolejności ?
Demokracja to przecież współodpowiedzialność- czy Ty rozumiesz swoją "Dzałke" tej współodpowiedzialności?
Czy dla ciebie tak samo jak dla co niektórych polityków brak jest tej świadomości wyrobienia sobie tej Orientacji politycznej zakresu swojej odpowiedzialności w uczestnictwie współodpowiedzialności tworzenia mechanizmów Zasad DEMOKRACJI?
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-10 15:38
Ja też zadaję pytanie: a czy bracia to lud? Nasuwa się odpowiedź: przecież to lud ich wybrał. Nieprawda,że lud, bo lud olał wybory. Do wyborów poszła trzecia część ludu,czyli ludzik, a co z resztą? Jeśli za każdym razem tak będzie,to nie bądźmy później rozczarowani wynikiem wyborów.
Ja wiedziałem... / 213.17.216.* / 2006-07-10 16:50
Zdenek, co Ty za głupoty straszne i populizm uprawiasz ?!
To co robią Kaczory jest jednym wielkim EWENEMENTEM !!!
Przeanalizuj czym zajmuja się od czasu objęcia władzy...
Proszę nie podciągaj tego pod demokrację, zwróć uwagę że Jarosława na premiera nie wybrał DEMOKRATYCZNY LUD tylko kacza partia. Zaś członkowie tej parti nauczą się na rękach chodzić , żeby tylko Pan Prezydent dał im jakieś stołki.
Zajmują się tym od samego początku. Nie wolno mieszać do tego DEMOKRACJI !!!
zdenek / 2006-07-10 16:34 / Tysiącznik na forum
lud olał wybory to niech ma pretensję do siebie.
KTO NIE GŁOSUJE ,
GŁOSUJE NA ZWYCIĘZCĘ.
takie są prawa demokracji a jak ktoś do tego nie dorósł
niech ma pretensję do siebie .
cymbały myślały
że wszystkie rozumy pozjadały.
i że zrobiły komuś na złość.
ale niestety nie wyszło.
LP / 83.135.165.* / 2006-07-10 19:21
Wykazujesz kolego Talent ,ale pytanie czy ten właściwy?
Bo ktoś kiedyś napisał : dobry z Ciebie "poeta" tylko Głowa nie ta.
T.W. / 83.31.32.* / 2006-07-10 12:57
Oby to był początek końca!
Czego z całego serca życzę rodakom i dwóm Nadętym Purchawkom.
refff / 213.238.96.* / 2006-07-10 10:58
No i pewnie, teraz to już będzie cała seria bajek pod tytułem "o dwóch takich co........"
ps
ciekawe właśnie co????
zdenek / 2006-07-10 15:28 / Tysiącznik na forum
refff wyłącz kompa idź nad wodę
daj odpocząć swojej głowie
AS / 145.237.253.* / 2006-07-10 10:39
Skoro wyborcy wybrali wiekszością PIS,to trzeba się było liczyc z takim scenariuszem.W demokracji weryfikacja odbywa się w wyniku wyborów a one zgodnie z prawem odbędą sie za ponad trzy lata,to nie badania opnii publicznej jest prawem.Płacze teraz, nawet większości społeczeństwa,są śmieszne i kompletnie nieprofesjonalne .Szkoda czasu,bo w świetle powyzszego adekwatne jest powiedzenie "psy szczekają a karawna jedzie dalej.
zdenek / 2006-07-10 15:23 / Tysiącznik na forum
masz rację wielu tu takich co nażekają że w kraju źle się dzieje ale na wybory nie chodzą
tatko / 87.105.26.* / 2006-07-10 18:49
"Narzekają"? , czy nażekają? oto jest pytanie
jeśli ktoś zechce,niech odpowie na nie.
jap / 62.233.162.* / 2006-07-10 16:03
Ja na wybory chodziłem, zawsze, choć czasem mi się z********* nie chciało. Ale na następne nie pójdę, po co ? z roku na rok większe oszołomy dochodzą do władzy a to co brata brat wyprawia to już skandal jest. Do władzy doszli liderzy partii które ledwo weszły do parlamentu, więc drogi Zdenku co zmienią wybory ?
zdenek / 2006-07-10 16:40 / Tysiącznik na forum
nie moja wina że Tusk się zacietrzewił.
choć i Kaczyńscy nie są bez winy.
ale może im chodzi o zmianę polaryzacji polskiej sceny politycznej .
Leppera i Giertycha we władzę umoczą i jeszcze Tusk będzie im dziękował
typek / 83.30.110.* / 2006-07-10 10:05
oni mysla ze to 2 czesc bajki czy co
zdenek / 2006-07-10 15:25 / Tysiącznik na forum
a ty myślisz że oni naprawdę ukradli księżyc








współczuję ci
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy