Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy unikają chińskich produktów

Polacy unikają chińskich produktów

Money.pl / 2011-09-12 09:04
Komentarze do wiadomości: Polacy unikają chińskich produktów.
Wyświetlaj:
już się cieszę / 81.219.170.* / 2011-09-12 22:57
,,Chińskie jaja w moczu chłopców (4 zdjęcia)
Dziwny zwyczaj istnieje w chińskiej prowincji Zhejiang. Od początku wiosny jest przygotowane konkretne lokalne danie - jaja kurze, gotowane w moczu chłopców. Są one nazywane Tuntszydan (童子蛋). Do ich przygotowania w lokalnych szkołach zbierz mocz chłopców do dziesięciu lat, zbierając go do specjalnego pojemnika. Gotują się jaja cały dzień, więc zapach, roznosi się ponad zaludniony obszar, niesamowita ta ich woń. Ale, jak twierdzi wielu kulinarnych koneserów, jaja są bardzo smaczne i sprzedają się tacami jak ciepłe bułeczki w cenie sześciu juanów (jeden juanów wynosi około 0,51zł). Jak zwykle, suma pod chiński zwyczaj jaj jedzenie, gotowane w moczu, medyczne podstawy do wyjaśnienia ten brak równowagi wiosną yin i yang energii. Mocz dziecka w tradycyjnej medycynie chińskiej jest często używany jako składnik leków w celu poprawy skuteczności leczenia. http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:cLyDrRn9-rEJ:pda.fishki.net/comment.,,- Ciekawe jak na moje ulubione flaczki zareagują
Polak leniwy / 178.56.36.* / 2011-09-12 20:36
A co takiego, dobrego i taniego, można spodziewać się po polskich producentach (poza żywnością? Jeżeli jakis prywaciarz w swoim garażu produkuje coś na starej maszynie, odkupionej za grosze od prywatyzowanych przedsiębiorstw pokomunistycznej gospodarki - to wyprodukuje badziewie, gorsze od tego chińskiego i do tego 3 razy droższe! Jeszcze nie udało mi się kupić nic polskiego (z art, RTV czy AGD, sportowych, rowerowych) w ostatnich kilku latach, aby było lepsze i tańsze od chińskich wyrobów!
T. / 81.190.72.* / 2011-09-12 19:18
A co tu unikać , skoro wszystko produkuje się w Chinach.
Problem zaś jest w tym ,że polskie społeczeństwo nie jest wymagające. Zadowolą się wszystkim ,byle tanio.
Dlatego jest , jak jest.
Jak zaczniemy wymagać i przestaniemy buble kupować , wówczas możemy liczyć na wyższą jakość produktów.
unita / 80.50.238.* / 2011-09-12 19:37
Chcesz aby w naszym kraju wzrastały wynagrodzenia pracowników. Chcesz aby spadło bezrobocie--KUPUJ POLSKIE WYROBY> POLSKIE I TYLKO POLSKIE.
T. / 81.190.72.* / 2011-09-12 19:52

Chcesz aby w naszym kraju wzrastały wynagrodzenia pracowników. Chcesz aby spadło
bezrobocie--KUPUJ POLSKIE WYROBY> POLSKIE I TYLKO POLSKIE.


Właśnie .Bardzo to mądre , tylko jak wytłumaczyć to społeczeństwu ,które wszystko chce mieć jak najtańsze.
Nawet przetargi na budowę autostrad mają być najtańsze (tzn. byle jakie), co jest kompletną bzdurą i czego na własnej skórze doświadczyli nie wyciągając żadnych z tego wniosków.
wtg / 2011-09-12 17:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wszystko cacy, tylko jak się ma deklaracja niechęci zakupu do fatycznej ilości sprzedawanego towaru? Taki brak wyboru zgotowały nam wszystkie nasze rządy, które od 20-stu lat z sukcesem zniszczyły cały przemysł rodzimy i nie zadbały o właściwą politykę celną. Druga sprawa to jakość produktów Made in China. Do naszego kraju sprowadzany jest chłam ostatniego sortu, bo z braku innej alternatywy w określonym przedziale cenowym i tak wszystko ludzie kupią -społeczeństwo ogólnie jest biedne. Tej samej marki produkty chińskie sprzedawane w np. w USA swoją jakością nie ustępują produktom rynku USA, a są konkurencyjne cenowo. Chłam, chiński, który do nas dociera to w większości "zasługa" rodzimych "biznesmenów", którzy za dolara chcieli by zarobić 10. I w tym miejscu kłania się polityka celna.
edeq / 188.33.159.* / 2011-09-12 10:07

41 procent badanych uważa, że właśnie zmiana ceny mogłaby spowodować, że polskie produkty skutecznie wygrałyby z chińskimi.

Tzn. jakie polskie produkty mają konkurować z chińskimi? Jakie mamy odpowiedniki choćby chińskich marek HTC, Lenovo, Huawei, Foxconn?
wtg / 2011-09-12 17:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wymieniasz firmy, których towar kupuje się raz na kilka lat. Co jednak można powiedzeć o sprowadzaniu sadzy z Chin dla przemysłu gumowego, kurzych żółtek w proszku dla przemysłu cukierniczego, mleka w proszku, czy chociażby ryby pangi?
Czyżby u nas nie było tych produktów? Zamiast pangi nafaszerowanej całą Tablicą Mendelejewa nie lepiej zjeść rodzimego kapia?
unita / 80.50.238.* / 2011-09-12 19:41
Oczywiście że lepiej zjeść naszego karpia lub pstrąga. Który jest żywiony tak jak bóg przykazał. Anie odchodami z kibli, lub gumnem z ptasich ferm.
__vi__ / 62.233.246.* / 2011-09-12 11:47
Problem jajka i kury. Nie kupujesz, bo nie ma, nie ma, bo nie kupujesz.
Owszem, niektóre branże w Polsce zwyczajnie nie istnieją, albo istnieją w zarodku.
Ale już na przykład branża spożywcza istnieje i z tego co się orientuje dostarcza wszystkiego czego nam potrzeba, a import żywności w 2010 wyniósł ponad 34 mld PLN.
Nie jestem jakimś nawiedzonym patriotą, ale jeśli mam wybór, cena i jakość są podobne, kupuję produkty z Polski.
NIE OPŁACA SIĘ W POLSCE PRODUKOWAĆ / 79.185.173.* / 2011-09-12 10:13
Jak to jakie? Odpowiedniki sprowadzone z Tajwanu przez przez polskich biznesmenów.
spekulanci nie w chinach / 212.160.118.* / 2011-09-12 09:04
Przepraszam, a jak tu nie kupić skoro większość produktów pochodzi z Chin. Nawet najbardziej markowe produkty światowe są wytwarzane w Chinach. Ostatnio rozglądałem się za jakąś wieżą i co patrzyłem na tabliczkę znamionową to zonk, normalnie załamka. I co nie kupić jak wszystko tam jest teraz robione. I jeszcze coś. Produkty te opłaca się firmom tam wytwarzać nie tylko dlatego że mają tanią siłę roboczą, a le dlatego że płacą im za realną wartość produktu według kosztów wytworzenia, brak tam jeszcze takiego spekulanctwa, idiotycznych reklam, tysiąca pośredników - to jest sposób na tańszy rynek. Rynek producentów nie spekulantów.

Najnowsze wpisy