Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polityka podatkowa. Czy firmy mają powody, by bać się uszczelnienia przez PiS systemu podatkowego?

Polityka podatkowa. Czy firmy mają powody, by bać się uszczelnienia przez PiS systemu podatkowego?

Wyświetlaj:
serwy / 212.33.78.* / 2015-10-30 13:51
handel - wielkopowierzchniowy czy malo NIE WYMAGA POMOCY WSPARCIA CZY JAKIEJKOLWIEK ULGI PODATKOWEJ. Handel istniał nawet u ludzi pierwotnych w jaskini i przetrwał do dziś. Każda pomoc czy prawo pomagające ominąc podatki dla takich instytucji to oszustwo.
olecki / 213.146.54.* / 2015-10-30 13:36
Ma rację, obniżony CIT to korzyść dla zagranicznych koncernów działających w Polsce pod postacią spółek, polscy przedsiębiorcy płacą PIT, który pis jeszcze zamierza podnieść do 39% wprawdzie od 400 tysi, ale mogę się założyć że zejdą do 300 albo 200, bo stwierdzą że za mało mają kasy. Jak ktoś zaczyna grzebać przy podatkach to wiadomo że jest się czego bać, mam czyste sumienie że nie głosowałem na tych imbecyli co mają pro-izraelskie podejście do gospodarki "udupić naszych, obcym dać zarobić". Im ktoś więcej gada o opodatkowaniu (pis bredziło o bankach i marketach) tym bardziej należy się spodziewać że dorwie się twojego portfela.
dario907 / 77.112.39.* / 2015-10-30 13:46
zagraniczne koncerny nie mają obrotow na poziomie 1,3 mln euro. To korzyść wyłącznie dla małych podmiotów, a nie "dawanie zarobić obcym". Sam jak widać jesteś imbecyl lub troll
Klihjbbvf / 188.146.64.* / 2015-10-30 15:39
Głupku to jednak jest stawka głównie dla zagranicznych firm. One zakładają w Polsce firmy córki które są objęte CIT które mają małe obroty. Sam z jedną współpracuję. A Gwiazdowski wyraźnie ci mówi że polskie podmioty jadą na PIT. Ale tobie nawet czytanie sprawia problemy, a rzeczywistość ekonomiczną znasz z ambony, więc co się dziwić . Z resztą i po co, ważne że krzyżyk wiesz gdzie postawić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
olecki / 213.146.54.* / 2015-10-30 13:51
chyba masz wyraźnie "obroty do 1,3 mln euro" a nie od, trolu, CIT płaci 1% polskich przedsiębiorców, pisowcy niech się wezmą za walkę z zagranicznymi koncernami np. wpychającymi nam szczepionki za które płaci nasz budżet, a nie jeszcze dofinansowanie ich i promowanie za nasze pieniądze
ku chwale ojczyzny / 213.238.125.* / 2015-10-30 13:30
Zlikwidować zatrudnianie na czarno oraz fikcyjne 1/8, 1/3, 1/2 etatu gdzie na dobrą sprawę pracownik zapieprza 8 - 12 godz. Zlikwidować fikcyjne wynagrodzenia gdzie pracownik dostaje na rękę płacę minimalną a resztę w kopercie. Pole wyłudzeń jest olbrzymie. Karać przestępców finansowo łącznie z konfiskatą mienia a prócz tego wprowadzić 5 letni zakaz prowadzenia działalność gospodarczej. Nazywać po imieniu nie jak za PO nieuczciwymi biznesmenami lecz właściwie - przestępcami gospodarczymi. I nie będzie to prawo przeciw komuś lecz dla korzyści pracownika. Na początku będzie wielkie larum przestępców lecz pół roku i sytuacja się unormuje.
umiejący liczyć / 37.128.90.* / 2015-11-02 13:28
tak pójdziesz na zasiłek bo obciążenia pracownicze to prawie drugie tyle ci twoje wynagrodzenie netto. powodzenia i znajdź pracę
zdruzgotany skalą przestępców / 213.238.125.* / 2015-10-30 13:39
Ilu tu szczęśliwych niewolników a ilu przestępców gospodarczych. Widać PiS jest potrzebny - tak dla przywołania normalności.
zulka07 / 37.47.34.* / 2015-10-30 13:27
A czy podatek " BELKI" nadal będziemy płacić? Zapewne tak skoro o tym się nie mówi.
nnn / 77.252.248.* / 2015-10-30 13:26
Po prostu najlepiej wyprowadzić się z Polski i zrzec obywatelstwa.
Elisiv / 213.192.71.* / 2015-10-30 13:24
Ahahahaha!!! Jeszcze nawet nowego rządu nie stworzyli. Nic dodać nic ująć:)
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-10-30 13:22
System podatkowy powinien być maksymalnie prosty, aby nie było możliwości rożnego interpretowania go jak się komu podoba i omijania. Jeśli PiS nie wprowadzi nowego jasnego systemu podatkowego tylko skupi się na uszczelnianiu dziur to oszuści znajdą za chwilę dziurę gdzieś indziej. Jak będzie pożyjemy, zobaczymy. Wczoraj w Polsacie Gliński mówił, że OECD zarejestrowała ok. 600 sposobów na omijanie płacenia różnego rodzaju podatków. W większości krajów UE przynajmniej 300 z nich zostało ukróconych. A u nas nic się nie robi. Jeśli chodzi o wypływ kapitału za granicę jesteśmy liderem w Europie i w pierwszej 20-ce na świecie. Pora z tym skończyć. Tak się pan Gwiazdowski obawia o polskich przedsiębiorców, a jak PO przez 8 lat doprowadzało wielu z nich do bankructwa to jakoś nie lamentował?!
Krzysztof35698 / 31.61.139.* / 2015-10-30 14:01
Problemem są koszty poboru podatków. Skomplikowany system podatkowy powoduje zwiększenie kosztów w przedsiębiorstwie oraz wymaga większej ilości urzędników zarówno w działach rozliczeniowych jak i kontrolnych. Prosty podatek bez progresji nie daje miejsca do nadużyć. A dla najmniej zarabiających jest bufor w postaci kwoty wolnej od podatku. Stawka o 1 % niższa niż w krajach ościennych spowoduje, że to u nas będą się lokowały firmy i to my (Polska) dostanie więcej podatków a dzisiaj jest odwrotnie. To Czechy, Nirmcy czy Wielka Brytania zyskują ponieważ firmy wolą tam się rozliczać za względu na proste prawo i mniejsze ryzyko związane z interpretacja prawa podatkowego.
Hog / 193.111.236.* / 2015-10-30 13:45
Też lamentował i nie tylko: grzmiał, że rządy PO to państwo opresyjne wobec biznesu, państwo likwidujące kawałek po kawałku wolność gospodarczą. Problem polega na tym, że z projektów PiS wynika, że ten kierunek będzie kontynuowany. Nie dociera do Ciebie prosty przekaz: uszczelnianie nic nie da. Sam napisałeś, że OECD zna 600 sposobów omijania płacenia podatków z czego tylko połowie udaje się zapobiegać. Z całą pewnością PiS skupiając się tylko na uszczelnianiu systemu, przedstawiając hurraoptymistyczne wyliczenia ile mld zł to uszczelnianie przyniesie, poniesie sromotną porażkę. Efektem tych działań będą jedynie: ucieczka kapitału za granicę, przyrost biurwokracji do walki z nieuczciwością (w wielu przypadkach wyimaginowaną) przedsiębiorców, masowe bankructwa tych, którzy nie będą w stanie prowadzić biznesu paraliżowani kontrolami, energia ludzka pójdzie w kierunku wynajdywania kolejnych luk zamiast w rozwój firm. Skoro PiS ma zamiar kontynuować po POprzednikach zamordyzm fiskalno-podatkowy to może i dobrze - szybciej ludzie zrozumieją o czym mówi Gwiazdowski, Sokołowski czy Korwin-Mikke. Szkoda tylko, że zrozumieją przez pryzmat swoich dramatów: utraty pracy i większej wszechwładzy urzędnika nad przedsiębiorcą. No ale cóż: lud chce socjalizmu to będzie miał.
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-10-30 14:03
Jak nie dociera? Napisałem przecież, że trzeba uprościć znacznie system podatkowy, a nie skupiać się na jego uszczelnieniach. Im coś bardziej zawiłe tym większe jest pole do kombinacji. Mam nadzieję, że rząd PiS też na to wpadnie, bo to nie jest jakieś wielce skomplikowane. Tak nigdzie na świecie nie udaje się wyeliminować unikania płacenia podatków, ale chociaż połowę sposobów udaje się wyeliminować, a u nas niemal wszystkie sposoby działają. A co do Korwina to jego koncepcje niektóre są niezłe, ale inne idiotyczne. On by wszystko sprywatyzował włącznie ze służbą zdrowia i szkolnictwem. Wyobraź sobie przeciętnego Polaka płacącego 100 tysięcy zł za 5-letnie studia techniczne czy medyczne albo płacącego ogromne kwoty za skomplikowane operacje . Taki system sprawiłby, że ludzie biedni nigdy nie mogliby się kształcić i szybko umieraliby. W II RP studia kończyli nieliczni. Nie tylko dlatego, że były trudne, ale dlatego też, że były płatne i tylko bogatych było na nie stać. Dziękuję za takie koncepcje Korwina.
Hog / 193.111.236.* / 2015-10-30 14:53
Powszechnośc i "bezpłatność" wyższych studiów powoduje dramatyczny spadek jakości kształcenia. Nauka powinna być oparta na grantach, finansowaniu przez biznes zdolnych-biedniejszych. Prawem Janosika masz zamiar zdzierać z biednej emerytki aby finansować naukę jakiegoś lenia po to aby za kilka lat takiej edukacji zajął ważne i odpowiedzialne stanowisko? Nieładnie. Dziękuję. Wolę kogoś, kto wie za co ciężko płaci. Służba zdrowia oparta na konkurujących ze sobą ubezpieczycielach prywatnych i nie ma horendalnych kosztów operacji, których ceny również na wolnym rynku usług medycznych spadłyby znacznie. Proszę nie kłamać, że JKM wszystko chce sprywatyzować.
popieram / 83.29.59.* / 2015-10-30 13:19
Czytam komentarze i nie wierzę w nienawiść ludzi pokroju PO do wszystkiego co tylko nie pochodzi od nich. Islandia poradziła sobie właśnie takimi podatkami i opodatkowaniem bogaczy. Obecnie po 3 latach kryzysu od czasu ogłoszenia upadłości, jest znów jednym z najbogatszych krajów . Trzeba zmian odważnych, nie bać się oligarchów i straszenia unią, czy też cwaniactwa. Polska to przede wszystkim kraj pełen kombinatorów, i to wśród małych i średnich firm. Rozliczałam ich wiele, to wiem (mogę do nocy wyliczać co wyprawiają, i to pod osłoną prawników). A koncerny na ziemiach polskich traktują nasz kraj jak kolonie z tanią siłą roboczą i dużym zbytem.
sgd / 94.251.234.* / 2015-10-30 13:18
Straszą PiSem złodzieje straszą :D Już niedługo, bo obsada w mediach się zmieni. I gdzie te biedaki będą straszyć? W trwam im nie pozwolą :D
blumblu / 194.99.117.* / 2015-10-30 13:14
Super. Nie ma jeszcze nowego rządu. Nie ma nowelizacji przepisów a już wprowadził PiS nowe podatki. Jeżeli z taką skutecznością działa rząd którego nie ma to tylko czekać efektów jak będzie.
Obserwatora / 91.189.31.* / 2015-10-30 13:13
Nareszcie rząd bierze się za ceny transferowe. Wszystkie kraje szanujące swoje dochody już takie przepisy mają. Korporacje wyprowadzają z Polski miliony euro w ten sposób. Manipulując cenami transferowymi, podwyższają koszty i tym samym zmniejszają podatek do 1%. Ja bym jeszcze proponowała, aby urząd skarbowy miał obowiązek zgłaszania na giełdy wyników spółek córek w Polsce. Pokazanie tak słabych wyników spowodowałoby lawinowy spadek cen akcji, a żeby to zatrzymać wyniki zysku w Polsce powinny być wyższe, a to konsekwentnie przekłada się na podatek CIT. Brawo i do roboty, bo trzeba to uregulować jak najszybciej.
P-oli / 213.77.105.* / 2015-10-30 13:13
Jestem w 100% przekonany że sklepy wielop. podniosą ceny i za pewne wyjdą jeszcze na plus, a my konsumenci zapłacimy za ten podatek.
Jeszcze nie słyszałem o firmie która od tak pozwoli sobie odebrać dochód.
Brak słów.
Więcej podatków, mniejsze dochody do budżetu, większe pole do nadużyć i oszustw.
Darek0202 / 78.11.140.* / 2015-10-30 13:35
Niech podniosą to ich właściciele sami będą wpier,,,,ć to co mają na półkach . Poza tym , jak im się nie podoba to zawsze mogą zrezygnować i przenieść się tam gdzie pozwolą im nie płacić podatków jak dotychczas w Polsce . Ale czy jest na świecie takie drugie eldorado jak mieli u nas ?
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-10-30 13:32
Niech podnoszą. I tak mało co w marketach kupuję, bo nie chcę chemicznej żywności. Głownie kupuję wodę, soki i chemię. Resztę kupuję na targu w pobliżu domu. Mam tam świeże mleko (niepasteryzowane), sery, jajka, wędliny (naprawdę wędzone), warzywa, owoce. Dla mnie markety w ogóle mogą przestać istnieć.
ŹLE MYŚLISZ!!! / 109.243.229.* / 2015-10-30 13:31
Bzdury opowiadasz! Hipermarkety zawsze narzekały, że mają źle, ale jakoś żaden się nie likwiduje i nie ucieka do siebie, wręcz przeciwnie chcą stawiać następne. Podniosą ceny, to ludzie się zorientują i pójdą gdzie indziej! Był kiedyś problem z Biedronką, płacili ludziom grosze, łamali prawo, więc ludzie nie chcieli tam pracować. Zapłacili trochę odszkodowań za złe traktowanie ludzi, pracownicy zrobili im czarny piar i pracodawca poszedł po rozum do głowy, że tak się nie da funkcjonować. Tesco też miało się likwidować, i jakoś nie uciekają!
ja945 / 83.3.114.* / 2015-10-30 13:27
Niekoniecznie podniosą, bo nasze sklepy będą mogły konkurować.
A zagraniczne sieci wcale nie są nam potrzebne bo handel nie produkuje
a tylko zarabia i zagraniczne sieci nic do naszego kraju nie wnoszą.
Interpretatorka / 91.189.31.* / 2015-10-30 13:16
to jest głupie rozumowanie. Podniosą ceny i w ten sposób wzrośnie konkurencyjność mniejszych osiedlowych sklepów. Klienci odpłyną z wielkopowierzchniowych lub znacznie ograniczą zakupy, do tych mniejszych i bliżej domu. To co zrobią wielkopowierzchniowe???? Obniżą ceny. A tak na marginesie, to w ciągu 5 lat rządu peło i peeselu ceny wzrosły o 18% i to bez żadnego podatku, wyłącznie z chęci zysku zagranicznych korporacji.
rafinho / 217.113.236.* / 2015-10-30 13:23
ej laska niegłupie to jest w sumie tak o tym nie pomyślałem. tylko jak wyrobią te małe sklepiki cebulowe jak ja widzę jaki najazd dosłownie jest na markety w weekend w mojej okolicy. a jest ich kilka, chyba cztery tak w promieniu 2km
asdf433 / 87.204.238.* / 2015-10-30 13:11
w jednym miejscu jest: "do 1,2 mln euro" w innym: "do 1,2 mld euro" może ktoś to poprawi na właściwe.
Ja M / 79.189.45.* / 2015-10-30 13:04
Super juz mamy nowe podatki : śmiechu warte
Podatek od transakcji finansowych nałożone na Banki - już wyciągajcie ludzie kasę z kieszeni jak myślicie kto to zapłaci _ MY OBYWATELE !!!!!!
Bank podniesie koszty tłumacząc się podatkiem i kółko się zamyka.
Jak się nie odwrócisz d....a zawsze z tyłu. A najlepsze jest to ze po d...ie dostaną małe firmy bo duży przedsiębiorca ma kasę na adwokatów i łapówki.
GRATULUJE wyboru.
obiektywny216 / 46.112.6.* / 2015-10-30 13:44
po wyborcach PiS nie spodziewaj sie logicznego rozumowania. a już na pewno nie pytaj ich o najprostsze narzędzia ekonomiczne jak zwykły BILANS, że kwota nie znika i zawsze znajduje się po jednej albo po drugiej. Oni nie pojmują, że kij ma dwa końce gdzie jednym z nich będą bici po pustych łbach.
obiektywny216 / 46.112.6.* / 2015-10-30 13:03
PiSy po co wy wogóle trollujecie na stronie fachowej, o której (widać po wpisach) nie macie zielonego pojęcia? Wasze najdebilniejsze od 25 lat hasła tutaj nic nie zdzialają. Idzcie po filozofie do Gazety Polskiej czy włączcie sobie Republikę. Tam pieprzą właśnie to co chcecie usłyszeć.

Najnowsze wpisy