Forum Polityka, aktualnościKraj

Polityka prorodzinna jest zła, to wina państwa. Minister się tłumaczy

Polityka prorodzinna jest zła, to wina państwa. Minister się tłumaczy

Wyświetlaj:
facio / 188.112.56.* / 2015-03-30 19:07
Niech jeszcze więcej dają 13-stek i 14-stek, utrzymują związki zawodowe i dopłacają do węgla.
coco250 / 31.130.216.* / 2015-03-30 17:27
pan kosiniak-kamysz zarabia 160tys.rocznie i nie ma dzieci bo go nie stac
SCHLESIEN / 109.196.48.* / 2015-03-30 10:13
Jestesmy biedakami europy i nigdy poziom zycia sie nie wyrówna z panstwami zachodnimi a ludzie beda emigrowac wiekszym stopniu lub mniejszym a chodzi tylko o podwyzszenie płac przecietnemu kowalskiemu bo jak chodzi o polityków to oni ze swoimi zarobkami dobili do zachodnich standardów lub ich przebili jak kancelaria prezydenta kosztuje wiecej w utrzymaniu jak gaucka prezydenta niemiec to cos jest nie hallo a nie jestesmy ani w G-20
wilk magnański / 89.73.44.* / 2015-03-25 19:09
pracowałem w magnie(2007-2011;Dąbrowa Górnicza); magazynier magny zrobił ze mnie kalekę(2010) (to moje drugie kalectwo), zwolnili mnie (monika tarasiuk i piotr zawada). z moniką tarasiuk rozmawiałem i to wg tego, że się dowiedziała o sprawie i moim stosunku do magazyniera i całym całokształcie zostałem potraktowany jak kulawy pies. Potem dużo pisałem na forum go work (posty usunieto, ponieważ oni nie uznają prawdy za godną publikowania) ..szydząc i poniżając zachowanie tych ludzi. Jako intelektualista liczyłem, ze się opamiętają i mnie przyjmą z powrotem, ponieważ była tam agnieszka, która była mnie bliska w sensie przyjażni. Impotent przecież bardzo pragnie zrozumienia, a przynajmniej kogoś kto go zachęci do leczenia. Liczylem na nią bardzo. Niestety monika tarasiuk zauważyła posty, które sąd uznał za grożby, ale tutaj właśnie się grubo pomylił, gdyż wiele tu wyjaśńiac, ale realność tego tekstu szydzącego była zupełnie zerowa, a strach moniki udawany. Skazano mnie 2 razy na 10 miesięcy ograniczenia wolności, którą kończę lipcu 2015. Także do impotencji dorzucono mnie kulawą nogę i ryzyko zagrożenia życia. Ale sąd uznał mnie za przestępcę zdolnego zagrozić zamkniętemu zakładowi pracy i ludziom, którzy szczerze się mnie wygrażali itd. chętnie by mnie zabili. Drugi wyrok dostałem za to, że na forum go work nazwałem monikę tarasiuk od bardzo bardzo najgorszych kilkadzieiąt tysięcy razy. Ale taka ona właśnie jest, tyle, że prawo polskie wiadomo, nie uznaje takiej specyfikacji, i zostałem skazany, bo monice nie wytrzymało sumienie i musiała się odegrać. I znowu ten strach w aktach, i opinie jej ponoć psułem.... lol, a ponoć ona taka nienaganna jak to pracownicy magny sugerują, i taka niewinna, nietykalna, i wogóle... ale moja opinia to całkowicie negowała. Za to mnie wsadzili do paki, bo jeden błąd i więzienie gotowe. To wszystko wina moniki tarasiuk i jej pomagierów, a ona nie ma sumienia.
aga125487 / 95.48.96.* / 2015-03-25 08:17
Bezrobotnym po 1000 zł??????????????????? A co z tymi co pracują?? Dlaczego my nie dostaniemy dodatkowo do macierzyńskiego i rodzicielskiego po 1000 zł ????????? My jesteśmy gorsi?!!!! Codziennie wstajemy rano, pracujemy na tych którzy nie pracują!!! Teraz Polska będzie jeszcze biedniejsza, bo za ten 1000zł przez rok będą się rodzić dzieci w rodzinach patologicznych, a po roku do domu dziecka!!!!!!!!! Pomyślcie w końcu o tych, którzy naprawdę chcą mieć dzieci, chcą mieć normalne rodziny. Oboje z mężem UCZCIWIE pracujemy, mamy jedno dziecko i nie stać nas na kolejne. Mieszkamy u rodziców i nie stać nas na swój własny kąt.!!!!!!! Pytam dlaczego Polska to chory kraj????!!! Tutaj pomaga się patologii i bogaczom! Teraz ta nasza pseudo polityka prorodzinna będzie jeszcze gorsza. Może pomyślcie w końcu o ludziach, którym warto pomóc, a nie o tych, którym wypada pomóc.
lordszkot / 46.175.112.* / 2015-03-30 09:01
Na kogo ty pracujesz ,a ty myślisz ze te zasilki to rozdaja na lewo i prawo ja nigdy nie dostalem zadnego zasilku z Urzedu pracy a ci co je dostaja to grosze otrzymuja ,niemasz pojęcia co sie w tym kraju dzieje to siedz cicho i nie pisz bzdur jadowita osóbko
mtwd / 95.160.112.* / 2015-03-22 17:55
"Teraz dokładamy do nich kolejną cegiełkę, czyli obejmujemy płatnymi urlopami wszystkich rodziców, także bezrobotnych..." -bez komentarza
Izabela / 217.99.236.* / 2015-03-02 19:22
Przez pierwsze 26 tygodni urlopu rodzic otrzymuje zasiłek macierzyński w wysokości 100 procent swojego dotychczasowego wynagrodzenia, a przez kolejne - 60 proc. Jeśli od razu zadeklaruje chęć skorzystania z całego przysługującego mu urlopu, otrzymuje przez cały ten okres zasiłek w wysokości 80 proc. wynagrodzenia.Kto to tak wymyślił...??? dlaczego nie ma 100% płatności przez cały urlop macierzynski...??Dlaczego ponownie cierpimy na tym, ze urodziłyśmy dziecko!!!!Chory kraj!!!
szklarek / 2015-03-03 09:34
Proszę bardzo- o podwyżkę składki chorobowej by to skompensować też tak będziesz krzyczeć ?
Manolo / 193.111.166.* / 2015-02-13 15:54
PiS nie potrzebował dekad, od razu mieliśmy dodatni przyrost naturalny [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

opiuoiujp / 93.154.206.* / 2015-02-13 15:57
nie, to nie jest wina państwa - państwo to obywatele - ja nie jestem odpowiedzialny za ZNISZCZENIE GOSPODARKI - to rząd tak steruje gospodarką by ludzie GŁODOWALI
Bogdan550 / 83.6.165.* / 2015-02-13 14:17
W zasiłkach rodzinnych jeszcze większa papierologia. Progi poniżej wskaźnika ubóstwa, wielkość zasiłku oderwana od życia. Obsługa zasiłków to już prawie 1/3 wartości. Wiedzą, że rodziny jak górnicy nie wyjdą na ulicę bu upomnieć się o rewaloryzację zasiłków i z roku na rok jest coraz gorzej. Rząd nie ma już wstydu.
Ktos403 / 109.173.215.* / 2015-02-13 14:07
Polityka prorodzinna w wykonaniu PO:

Becikowe co potrzebne:
Zaświadczenie z ZuS
Zaświadczenie z US
Zaświadczenie od lekarza
Pesel dziecka co trwa minimum 1,5 m-ca
Stos formularzy, gdzie brak jednego podpisu może skończyć się ponowną wizytą w centrum pomocy.

Żeby teraz dostać becikowe trzeba zarezerwować co najmniej 3 dni biegania po urzędach w POznaniu.
Mam lepszy pomysł niech Państwo mniej zabiera i to becikowe włoży sobie w d... . Jestem ciekawy ile dodatkowych etatów potrzeba aby ten papierkowy burdel obsłużyć. Ciekawy jestem ile Państwo faktycznie zaoszczędziło na tym, że kilku tysiącom nie wypłaci tysiaka, powołując dodatkowych urzędników do obsługi tego świadczenia.
grau46 / 83.27.54.* / 2015-02-13 13:55
"W jego opinii milowym krokiem w polityce prorodzinnej było wydłużenie w 2013 r. urlopów dla rodziców. "

Podatki, podatki, podatki ... Okradają nas z ok. 70% przychodów a potem łaskawie coś oddają w formie becikowego albo urlopu macierzyńskiego. Czy te durnie w sejmie myślą, że można nas w konia robić bez końca?!
VAT w górę, podatki rolne 3 lata temu 100% w górę, wieczyste użytkowanie w Krakowie 1500% (4 lata temu), mandaty dla kierowców - w górę, poszerzanie stref płatnego parkowania, dochodowy przez zamrożenie (od 7 lat) progów podatkowych - w górę ... gaz, węgiel, prąd ...
Czy coś poza paliwem ostatnio potaniało?

Przyrost naturalny - W DÓŁ. Kogoś to dziwi? Ano tak - przede wszystkim POSŁÓW.
No ale żeby pojąć sytuację, to trzeba wyjść poza sejm i sejmową restaurację ...
paweł502 / 83.238.246.* / 2015-02-13 11:56
A ja poproszę 0 VAT na artykuły dziecięce. Kilka lat temu, w ramach polityki prorodzinnej tego rządu, podwyższono go do 23%
qui / 62.69.227.* / 2015-02-13 11:26
Aby robić politykę prorodzinną, trzeba robić cokolwiek, poza wymyślaniem nowych mandatów i podatków. PO od 8 lat nie robi nic - no poza kradzieżą kasy z OFE i "walki z dopalaczami" oraz brylowaniem w TV.
Innych sukcesów ja naprawdę nie dostrzegam. Niewiele popsuli (poza reformą emerytalną), to fakt, ale ja nie oczekuję od rządu tego, że niczego nie popsuje, tylko oczekuję rozwiązywania poważnych problemów, nawet kosztem niepopularnych decyzji. Wymieńcie jakiś ważny problem, który PO rozwiązała albo nawet podjęła jakieś działania ku ich rozwiązaniom. Oni wszystko sobie planują na dekady - sprawa górników wymaga dekad (aż powymierają i samo się rozwiąże), sprawa rolników wymaga dekad (a powymierają i będzie z głowy), sprawa slużby zdrowia wymaga dekad (a tu akurat wszyscy nie powymierają, a lekarzy ubywa szybciej niż pacjentów, więc PO ma przechlapane), itd itp.
dd758 / 149.156.31.* / 2015-02-13 10:40
jak już rządzący widzą, że polityka prorodzinna nie istnieje tzn. , że już na prawdę jest źle.
Przyznaję w ciągu jednej kadencji nie da się tego naprawić - PO dostało mandat zaufania na dwie kadencje - okazuje się, że jest coraz gorzej.
Rozkładając politykę prorodzinna na dekady zniszczą całkowicie Polskę - w ciągu kilku dekad powstanie całe pokolenie emerytów bez ludzi w wieku produkcyjnym. Ci co wyjechali już nie wrócą bo wiedzą, że lepiej niż za granicą mieć nie będą i dzieci mają pewniejszą przyszłość na zachodzie, a pozostali młodzi dalej będą wyjeżdżać.
edrt / 83.8.102.* / 2015-02-13 10:34
Władze ucięły Polsce przy samym tyłku... nie tylko w temacie dzieci.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy