Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska i Grecja to najwięksi piraci w Unii

Polska i Grecja to najwięksi piraci w Unii

Sylwia / .* / 2005-05-27 13:34
Komentarze do wiadomości: Polska i Grecja to najwięksi piraci w Unii.
Wyświetlaj:
admin / .* / 2005-05-28 08:55
Może ludzie przejdą na legalne kopie, kiedy ta kupa nieszczęścia (WINDOWS) przestanie oksztować 400-500PLN w OEMie i zejdzie do realnej kwoty 150PLN.......
BeetelPL / .* / 2005-05-28 08:33
ehh..szkoda gadać, money schodzi na psy... proponowałbym delikatnie zredukować to też zmienić kadre redakroską... ;)
Assasello / .* / 2005-05-28 08:19
nie ukrywam ze jako studenta nie stac mnie na legalne oprogramowanie, bo moj komputer w dniu zakupu (uzywany) byl wart 450 PLN a w oprogramowanie musialbym zainwestowac 2000 PLN Ciekawy jestem skad mam to wziazc.. A probowalem przejsc na Linuxa i korzystac z oprogramowanie darmowego to niestety programy pisane pod linux sa generalnie jeszcze w lesie... lub sa niezdobywalne... Wszelkie programy z uczelni pisane sa pod windows.. i jak tu byc uczciwym...
PP / .* / 2005-05-28 08:12
Ktoś, kto liczy na 379 mln dolarów grubo by się przeliczył (cienki ekonomista) a ktoś, kto liczy, że część z tych zysków będzie zainwestowana w rozwój jest po prostu naiwny. Rozwój nowych technologii telekomunikacyjnych postępuje w znaczącym tempie i „piraci” nie mają wielkiego wpływu na jego tempo, ale na jakość tak. Jedynym sposobem na zachęcenie osoby korzystającej z nielegalnego oprogramowania jest radykalna obniżka cen (radykalna a nie symboliczna). Nie wiem, jaka jest polityka firm, softwarowych ale ustalanie cen na tak wysokim poziomie nie ma sensu zwłaszcza w Polsce, w której zarobki są sześciokrotnie niższe niż innych krajów UE. Zawsze szlak mnie trafia jak porównuje się ceny z innymi krajami UE (ceny paliwa, usług telekomunikacyjnych, prądu, wody, sprzętu elektronicznego, samochodów itp.). A nasze lichwiarskie pasje są takie, jakie są i nikt o tym nie mówi, bo jaki ma w tym interes. Aby to wszystko miało jakiś sens powstali „piraci”.
corwin / .* / 2005-05-27 22:46
Pół roku byłem na Cyprze, ktos ten kraj ujął w swoich raportach? tam po premierze filmu lub wejściu jakiegokolwiek programu na rynek na drugi dzień można kupic wersje pirecką w każdym sklepie. eeee szkoda gadać....
Stachu / .* / 2005-05-27 22:32
Tzw. "legalne oprogramowanie" czyli np. MS Windows jest niewspółmiernie drogie do jakości, którą oferuje (taki badziew nie jest wart nawet 100zł a sprzedaje się go za 700). Natomiast producenci oprogramowania wymuszają na użytkownikach instalację MS Windows (oraz IE) poprzez tworzenie oprogramowania oraz stron internetowych działających jedynie w środowisku Microsoftu (patrz strona banku BPH). To jest WYMUSZENIE!!! Inaczej osoby prywatne oraz instytucje od razu przerzuciłyby się na bardziej stabilny i o wiele tańszy system Linux.
wieszczu / .* / 2005-06-02 09:04
Osobiście uważam, że strony internetowe, które "nie chodzą" pod linuxem to są buble zrobione przez nieudaczników i śmiało je ignoruję. Wszystkich jednak nie da się zignorować, ale na szczęście są np. inne banki (znam mBank) gdzie nie ma takich ograniczeń. W domu używam GNU/Linux ze świetnym OpenOffice, ale dla nastoletniego syna trzymam XP, bo gry on-line jakie lubi wymagają Shockwave a tego pod GNU/Linux jeszcze nie ma - chyba, że się mylę, a wtedy Windows.
Adam / .* / 2005-05-27 21:55
Ty (...), obrażasz Polaków, nazywasz ich złodziejami, a sam jesteś złodziejem. Żądasz przestrzegania bandyckiego prawa. Ja sam jestem programistą i popieram piratów, bo oni niszczą takich złodzieji, których ty popierasz.
szeluś / .* / 2005-05-27 15:10
No nie, takiego bełkotu dawno nie słyszałem. Czyżby artykuł był sponsorowany przez BSA? :-)Po pierwsze, Polska(sic!) nikomu nic nie ukradła, jak można wobec tego pisać, że "Polska jest złodziejem"?Pomijając już fakt, że nielegalne kopiowanie oprogramowania to nie kradzież, tylko naruszenie Ustawy o prawach autorskich (niestety, w jęz. polskim brak krótszego określenia np. ang. copyright infrigement) - inne artykuły KK."Setki milionów dolarów" istnieją tylko na potrzeby mediów - nikt przy zdrowych zmysłach chyba nie uważa, że ludzie używający nielegalnego oprogramowania zapłaciliby za nie bieżącą cenę detaliczną, gdyby nie mieli możliwości skopiowania "za darmo" - po prostu nie korzystaliby wcale, albo byliby zmuszeni używać tańszych, konkurencyjnych produktów. Takie wypowiedzi to, nomen-omen, typowy przykład tzw. "austryjackiego gadania" :-)Bynajmniej, nie uważam, że nielegalne kopiowanie oprogramowania jest OK, ale jakaś odrobina sensu w publikowanych artykułach byłaby wskazana.
Sylwia / .* / 2005-05-27 13:34
Dajcie ludziom zarobić - to może zaCZNĄ kupować legalne orpgramowanie...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy