Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska o krok bliżej do euro

Polska o krok bliżej do euro

skomentuj
Money.pl / 2008-06-11 14:04
Komentarze do wiadomości: Polska o krok bliżej do euro.
Wyświetlaj:
sPITy Gonzales / 79.184.178.* / 2008-06-12 08:13
I co z tego, że bliżej. I tak nas wycykają na przeliczniku. Przy okazji sprzedawcy pozaokrąglają ceny i wszystkim nam to euro wyjdzie bokiem.
INA / 80.51.161.* / 2008-06-12 21:33
tak jak wyszło Niemcom, Francuzom i Włochom - których negatywne opinie poznałam osobiście;
Krzysiek - Astro / 83.6.91.* / 2008-06-14 09:25
Francuzi przed wejściem Euro mieli kawę po 6 franków (6x0.6zł), po wejściu do strefy euro, to sama kawa kosztowała już nie sześć, a tylko trzy.. EUR ;P
U nas ta (dys)proporcja ma wyglądać ciekawiej, dla jednostki..
Jak wejdzie Euro, mojej rodziny już tu nie będzie..
--> przyjazdy tylko "na wakacje w Polsce" aby dzieciaki wiedziały skąd pochodzą.

"Podziel się dochodem z państwem i narodem"
Co do patriotyzmu - lubię wydawać pieniądze, ale tylko wtedy gdy wiem na co (CAŁA kwota, a nie resztki) one idą/ za co płacę. Patriotyzm sprowadzający się do płacenia daniny coraz bardziej przerośniętej administracji.. sorry to dla mnie pomyłka. Wolę aby moja firma płaciła 3-4x mniejsze podatki innemu ( lepiej zorganizowanemu, czyli mniejsza administracja.. ) krajowi i część z tych zaoszczędzonych pieniędzy wydać w Polsce, ale nie płacąc podatków na bandę nierobów ala RZąD, ZUS itd.. tylko punktowo tam gdzie, te zastrzyki pieniężne są rzeczywiście potrzebne i mogą komuś (jednostkom, nie administracjom) pomóc.

Od 2-3 lat wszystko jest podporządkowane aby się stąd wynieść (na czas) przed 2013-2015 rokiem. Jak ktoś stoi po szyje w gównie i mówi, że tak mu dobrze (bo i tak nic się nie da zrobić..), to Ok. Ja wolę dać najpierw sobie, by potem móc dać więcej innym.

Jest jeszcze czas (kilka lat), na przygotowanie/ poukładanie wszystkiego i Ty także możesz (jeżeli myślisz że to db rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich) zapewnić sobie lepszą przyszłość, tyle że najpierw trzeba zdjąć klapki z oczu (policzyć jakim jest się niewolnikiem - 7dmio dziesięcina - we własnym kraju), a potem przez kilka kolejnych lat ostro (mądrze - z głową) zapier... --> siedząc w fotelu z pilotem w ręku, po prostu (poza grą w lotto - def: leczenie własnej niegospodarności lekiem vel "a może się uda") nie masz szans wydostać się z tego (życie przypominające wegetację, ciągła gonitwa z rachunkami, bankami/ wierzycielami..) bagna.

Pozdrawiam,
KTG

PS. Mało interesują mnie opinię osób które siedzą po szyje ... i mając świadomość (teoretycznego) braku możliwości ruchu muszą wyrzucić tu swój żal. Tekst/ plan/ punkt widzenia jest zamieszczony tu (wkrótce także strona poświęcona jak być polakiem, pomagać innym rodakom, ale w żadnym wypadku nie płacić w POL 7-dmio-dziesięciny) ku inspiracji dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych --> niewolniczy etat znacznie trudniej "przenieść" gdzieś dalej, firmę dużo łatwiej - a czasami nawet opłaca się pozostawić ją w Polsce.

Tyle w tym temacie.
historyk / 89.77.44.* / 2008-06-11 22:15
jednym z głównych celów obecnego rządu jest realizacja zaleceń unii
wzmocnienie polityki konsolidacji fiskalnej, by zrealizować zaplanowany na rok 2011 cel średniookresowy, jakim jest dobra kondycja finansów publicznych i deficyt strukturalny w wysokości 1 proc. PKB.
realizacja przede wszystkim i
to sie czuje jak rząd w postaci przywiezionego z unii ministra finansów będzie realizował drenarz kieszeni obywateli /których nie obronią korporacje/ w postaci wszelkiego rodzaju dochodów budzetu czy to w postaci pieniądza czyli inflacji / czytaj opinie europejskich ekonomistów/ czy to w postaci likwidacji przywilejów grup zawodowych włacznie z przesunięciem wieku emerytalnego i przywracaniem emerytów do pracy
I dobrze powtórne zaciskanie pasa dobrze zrobi piewcą i wielbicielom cudów. Jestem za tylko co powiedzą ci co liczą się z każdym groszem, no ale to nieudacznicy.
O jednym można zapewnić że podwyżki zostaną w przeciągu rządów PO odebrane z nawiazka co nie ukrywał Tusk w expose. I na tym polega cud to co zostało wam dane zostanie wam zabrane. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego PO jest spadkobiercą koncepcji Balcerowicza którego tam szanowano w KLD i UW Pauperyzacja społeczeństwa jest nieunikniona jako że już niewiele zostało do majątku państwowego trochę zadłużonych szpitali i resztki schedy po wartości dodanej w postaci spółek skarbu państwa To jest zdrowa koncepcja inflacją zwalczyć deficyt budżetowy tylko co jedynie słuszna partia zrobi po 2012 a no to proste odda władze lewicy która to zacznie serwować pomoc społeczną jak teraz unia jedno jabłko dla każdego dziecka
Czy nie szkoda życia tych ludzi wymęczonych balcerowiczowskim zaciskaniem pasa tych biednych emerytów którzy tego 2012 moga już nie doczekać
emef / 217.97.165.* / 2008-06-12 08:24
Takim nauczycielom jak pan "historyk" konieczne trzeba utrzymać wcześniejsze emerytury, najlepiej niech na nie przechodzą w wieku 25 lat, zaraz po studiach.
Dzięki temu nie wykrzywią psychiki naszych dzieci.
Marqus / 83.18.52.* / 2008-06-11 16:20
jak widzę hasło "konsolidacja fiskalna" to mocniej trzymam portfel , bo oznaczać to może tylko jedno ....
?! / 2008-06-11 16:49 / Tysiącznik na forum
Co, na przykład?
Marqus / 83.18.52.* / 2008-06-11 17:40
"harmonizację podatków" czyli ich wzrost. Czy aby wycofano obowiązek np wzrostu VATu na art dla dzieci ?
DegustatorW / 87.205.255.* / 2008-06-11 15:26
"Pozbądźmy sie złotówki, pozbądźmy się granic, wyrzeczmy się własnej historii, zrezygnujmy z polskiego obwyatelstwa(na rzecz np. Maltańskiego skoro tak jest tam dobrze). W ogóle to po jakiego grzyba to państwo polskie istnieje od przeszło tysiąca lat na szkodę takich Niemiec czy Rosji chcoiażby?" - to lansują gadzinówki w typie Der Dziennika i Gazety Wyborczej. Konstatacja jest neistety smutna - skoro Polacy nie dostrzegają, tego że akcja wypłukiwania im z mózgów wszelkich pozostałości uczuć narodowych i poczucia dumy narodowej jest ukartowana przez wrogów PL(a de facto i samych Polaków) to chyba jednak faktycznie zasługują(Polacy) na miano tubylców czy Irokezów(jak nazywał Polaków dawniej król Prus). Polacy: OPAMIĘTACJIE SIĘ DO WSZSYTKICH DIABŁÓW !!!
DegustatorW / 87.205.255.* / 2008-06-11 15:31
Polaków mieszkajacych tutaj w Polsce miałem na myśli. Polacy w USA czy Kanadzie to zupełnie inny typ ludzi. Ludzi normalnych powiedzmy od razu. Ludzi dumnych z siebie , pracowitych, ludzi mających własną godność i honor i nie dających sobie wmówić, że głupszego bardziej krnąbrnego, antysemickiego, ksenofobicznego i niezdolnego narodu niż Polacy to na świecie nie ma !
jliber / 2008-06-11 15:43 / Tysiącznik na forum
Znajdz sobie wreszcie dziewczyne zebys mogl p...ć z sensem.
?! / 2008-06-11 15:56 / Tysiącznik na forum
:))) Ci "Polacy" z USA czy Kanady, to zawsze ta "lepsza" część (pajace!!!).
leiho / 2008-06-11 14:04 / "Tu Ne Cede Malis"
tak samo trwały i wiarygodny, jak niemiecki czy francuski, ktorego ani Francja ani Niemcy nie przestrzegaja? :))))
hk / 77.114.50.* / 2008-06-12 19:00
Niech wiecznie żyje Leszek Balcerowicz profesor ekonomii.
Niech chwała niebieska otacza wiecznie Lecha Wałęsę który nominował na profesora Leszka Balcerowicza.
Wcale nie żartuje.
Jeszcze JP2 niech też wiecznie .stop
skomentuj

Najnowsze wpisy