Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska w ogonie miast Europy

Polska w ogonie miast Europy

Money.pl / 2007-02-12 08:48
Komentarze do wiadomości: Polska w ogonie miast Europy.
Wyświetlaj:
vuk / 150.254.191.* / 2007-02-16 15:27
Podniecamy się czymś, co w świecie ma znaczenie znikome. Porównajcie sobie chociażby w google wyniki wyszukiwania dla REGI LaSalle i European Cities Monitor. Ten ostatni to jedyny powszechnie szanowany ranking opiniotwórczy mówiący o atrakcyjności biznesowej miast i realnym rozwoju. Polskie miasta nie są tak naprawde w ogonie europejskich. W pierwszej i drugiej lidze miast europejskich oprócz Warszawy polskich miast w ogóle nie ma. Ledwie co majaczy Kraków (w jednej kategorii z najgorszym wynikiem). Jest pewna kompromitacją, że specjaliści na rynku nieruchomości (LaSalle) nie wiedza co dzieje sie na rynku nieruchomości. Ceny w Poznaniu są najsłabsze z wszystkich Polskich dużych miast. Nikt sie tu niestety nie pcha. Obraz jest fałszywie różowy.
gordon / 2007-02-13 10:31
Co sie dziwic, jak taki ZACHODNI bank poski nie jest nawet w stanie polakowi za granica zakupic polskie akcje na polskiej Gieldzie
wars / 83.17.92.* / 2007-02-13 09:44
no to szykuje nam sie duuuży spadek po kodencji Hani. Juz zablokowąła most północny a ze stadionem narodowym to juz skandal. Znowu te swoje poglądy prawne i dyrdymały wykłada jak przy zaspanym oświadczeniu majątkowym męża. Czy ona musi ciągle narażać nas na kłopoty? Dajcie pani profesor prawa jakiegoś dobrego prawnika bo będą nas jeszcze czekać kolejne głupoty Haneczki.
Żenada !
joel3 / 83.76.170.* / 2007-02-12 16:55
i jak to juz zwykle w POLSCE bywa znalazl sie winny - tytul albo jego autor zostal kozlem ofiarnym a przeciez wcale o to nie chodzi by znalezc winnego ale jak zrobic zeby bylo lepiej nam wszystkim albo przynajmniej naszym dzieciom
Nobody / 87.204.16.* / 2007-02-12 13:42
Dublin, mieszkałem tam 3 lata i uwierzcie mi, Warszawa przy Dublinie to prawdziwa metropolia. Londyn i Paryż to się zgodzę ale nie Dublin w którym na budynkach wiszą kable, ulice są tak wąskie że nie można po nich jeździć a jakoś życia w domach irlandzkich daleka jest od Polskich gospodarstw. Jedno centrum handlowe DunDrum jest wielkie jakie jak 1 Dom Centrum, to jest maluteńki pikuś przy Złotych Tarasach w centrum Warszawy. Śmiechu wartę.
lapek / 2007-02-12 12:37 / Bywalec forum
Miasta polskie są w rankingu na szarym końcu, a jeśli ceny nieruchomości będą rosły w tym tempie, to dogonią niedługo ceny z Londynu czy Paryża... gdzie tu logika??
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-02-12 11:21
W Polsce nie dba się o rozwój miast. W polsce dba się o czystość rasy, PiSiorki lokują swoich gdzie się da. W Warszawie im się nie udało, to podgryzają HGW. A to czy Polaska czy Warszawa jest w ogonie?... co ich to obchodzi, dla większości "wsioków" z tego rządu Warszawa to i tak metropolia najważniejsza na całym świecie. Nawet nie czują potrzeby jeżdżenia na konferencje do Davos, Monachium, Sevili. Zresztą to ich przerasta, bo tam moherów nie ma więc ciemnoty nie wcisną.
antyPiSior / 193.151.64.* / 2007-02-12 13:20
święta prawda kolego, im wystarczy siedzieć na swoim podwórku, wciskać ciemnotę ciemnocie i rozliczać wszystkich po kolei.
anty-PiSuar / 2007-02-13 00:40
I tak to pierwsi stają się drugimi ,a odwrócić się już nieda
Kero niezwerbowany / 87.205.78.* / 2007-02-12 12:16
Regulamin forum
Kero niezwerbowany / 87.205.78.* / 2007-02-12 08:48
Jakkolwiek zgodzić się można z danymi przedstawionymi tak już zupełnie niedorzecznie brzmi sam tytuł artykułu.
Polska to nie miasta tylko państwo a ranking dotyczy miast a nie krajów zatem tytuł brzmieć powinien "Polskie miasta"

Tu na tym portalu tchnie już bylejakością i lekceważeniem czytelników. Ja to jednak przywykłem tolerować gdyż takie postawy to już cecha narodowa.
Portal, który chce uchodzić za pierwszy finasowy jest niestety bardzo niechlujny w przekazywaniu informacji czy zatem zasługuje na miano pierwszego? - No chyba, że w niedbalstwie podczas przekazywania informacji.
lciesiel / 2007-02-12 12:14 / Bywalec forum
Popieram!!! Jesli nawet "tak się mawia", to od tego portalu należy wymagać. I nie jest to pierwszy, czy drugi przypadek, gdy tytuł jest byle jaki. Mi również tytuł od razu dał do myślenia..
W trampkach też się chodzi, a jednak do teatru raczej nikt ich nie wkłada...
anty-PiSuar / 2007-02-12 21:56
do lciesiel a ja bym z tobą poszedł do teatru w trampkach na złość kaczorom taki jestem
lciesiel / 2007-02-13 09:23 / Bywalec forum
Nie ma sprawy!! Pod warunkiem, że jesteś kobietą - bo z facetami do teatru się nie umawiam...
ezapaz / 2007-02-12 10:14
Jesteś pewien, że to nie jest taka elipsa? Skrót myślowy? Dla mnie tytuł jest akceptowalny. Może po prostu gdzieś w układzie strony dłużej się nie mieściło?

Można mimo wszystko założyć, że money.pl w jakimś dużym stopniu chce się komunikować z prawnikami i do nich trzeba dostosować logiczną precyzję. ;P
Metyl / 2007-02-12 10:09 / Bywalec forum
"Polska w ogonie miast Europy" czy to jest poprawnie bo troche mi to sugeruje jakby polska nalezała do zbioru miast.
ezapaz / 2007-02-12 10:17
Kolejny logik-matematyk :>>> Może trochę literatury waćpan poczyta? ;) Tak się po polsku mawia.

Czy "Polska wygrała mistrzostwa w piłkę nożną" uznasz tak samo za niepoprawne, bo Polska nie gra w piłkę, a jedynie reprezentacja Polski to robi?
kruh / 83.24.60.* / 2007-02-12 10:54
mi od razu rzuciło się to w oczy i uważam, ze jest to błąd.

ezapaz: nie zgadzam się z Tobą. Mówimy "Polska wygrała mistrzostwa w piłkę nożną" jesli wygra reprezentacja Polski, jak sam napisałeś. Jednak po zwycięstwie Realu Madryt nie mówimy, że wygrała Hiszpania. Tak samo jeśli chodzi o ranking miast, to nie powinniśmy mówić, że Polska jest w tym rankingu, bo przecież w tym rankingu są miasta.


Ale teraz sobie tak myślę, że przecież mozna powiedzieć "Polska na końcu w rankingu X" (gdzie za X mozemy wstawić sobie coś innego niz rankig krajów). Przykłady takie można znaleźć...
Wygląda na to, ze zwolennicy różnych opcji mogliby dyskutować na ten temat długo, jednak:
1. i tak każdy wie o co chodzi ;)
2. to w końcu portal finansowy, nie językowy ;)

Pozdrawiam wszystkich

polskamowa / 143.93.63.* / 2007-02-12 21:02
ma ktos telefon do prof. Miodka albo do prof. Bralczyka???? On by nam pomogl rozwiazac ten problem...:)))
pracuś / 83.27.98.* / 2007-02-20 11:16
fakt, problemy z językiem polskim u forumowiczów są,tytul też pozostawia wiele do życzenia,
być powinno "Polskie miasta................Europy" bo arnking nie odnosiół się do państwa ale poszczególnych miast, które dobrowolnie dostarczając danych poddały sie ocenie, należy się cieszyć, że podjęły takie ryzyko, krytyka jest potrzebna bo podlizywanie i wychwalanie nie prowokuje do działania, gratulujmy Londyńczykom, dopingujmy się , lichwy , lustracji i polityczkowania przez maluczkich już dość, a pro pos prof.Miodka, czyżby Jego program też zdjęto z anteny w przepysznej TV?:-O

Najnowsze wpisy