Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polsko-niemiecka wojna celna. Jak zakończył się konflikt gospodarczy sprzed 91 lat?

Polsko-niemiecka wojna celna. Jak zakończył się konflikt gospodarczy sprzed 91 lat?

Wyświetlaj:
bartek53 / 176.0.138.* / 2016-01-12 20:21
stek bzdur mysle ze to imie i nazwicho to jakies pseudo jezeli nie to wspolczuje-szczerze,brzmi to jak zbyszko zajefajniewicz,macko grymasiewicz czy gniewko s******************.....
Antypisowiec / 31.41.175.* / 2016-01-12 11:48
Trollowanie i straszenie Polaków i tyle. Najpierw pisze się, że eksport przed wojną do Niemiec był 50% całego eksportu, a potem sugeruje się, że jest podobnie teraz i wzmacnia się to zakamuflowanymi danymi "eksport do Niemiec stale rośnie". A jaki jest w rzeczywistości? Współcześnie ok. 26,7%. A do tego wiele z tego to tak naprawdę eksportowany obrót wewnętrzny Niemiec, bo generowany przez niemieckie podmioty na ziemi polskiej z i do kraju-matki.

Panie Herr redaktor, nie strasz pan ludzi. Lepiej zajmij się problemami z imigrantami w Niemczech.
OkoSzkiełko / 31.41.175.* / 2016-01-12 11:37
Porównywanie współczesnych akcji przeciwko ekspansji niemieckiej gospodarki z tym co się działo przed wojną jest kolosalnym nadużyciem i pachnie niemieckim trollowaniem Polaków. Inne czasy, inne sposoby wymiany towarów. Ten artykuł jest chyba sponsorowany przez niemieckie podmioty na rynku polskim, którym się pali grunt pod nogami. Acha, ja nie przepadam za PiSem.
mirek2506 / 176.241.245.* / 2016-01-12 11:16
Podane wyżej wskaźniki importu i ex portu tak powiem jest oszustwem ! A to z takiej przyczyny ponieważ większość polskiego eksportu towarów do Niemiec jest eksportem tak z Polski ale towarów niemieckich wyprodukowanych w Niemieckich firmach !! tyle tylko że przez tania siłę roboczą i w Polsce !!
Na nie Równość handlową PO między Niemcami a Polską na jaką zgodę wydały rządy SLD , PSL oraz decydującą sprowadziło Polskę tylko do roli kraju tanich robotników i dużego rynku zbytu !! Na co prawdziwy Polak Pan Grabski nigdy by się nie zgodził !! To pokazuje że wartości obywatelskie i honor w Polakach zginęły razem z II Rzeczy Pospolitą zawłaszczoną przez Niemcy ,Hebrajczyków i Sowietów .
neutrino / 82.150.228.* / 2016-01-12 11:15
Wielkość polskiego eksportu do Niemiec jest przekłamana (moim zdaniem), ponieważ wlicza się w to eksport niemieckich samochodów, wyprodukowanych w niemieckich montowniach w Polsce. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, mam na myśli osoby z odpowiednią wiedzą. Proszę o darowanie sobie komentarzy o politycznym tle, bez względu na to czy chodzi o PO czy PIS. Chodzi o to aby ktoś z wiedzą rozwiał wątpliwość. Wielkość eksportu/importu jest ważnym wskaźnikiem i pośrednio świadczy o sile gospodarki, ale co ważne w tym wypadku, chodzi o PRAWDZIWY bilans handlu polsko-niemieckiego.
mirek2506 / 176.241.245.* / 2016-01-12 11:35
Przerabialiśmy ten temat 5 lat temu w szkole ..i profesor miał jakieś dane realne ...które wykazywały że eksport towarów z Polski do Niemiec w 89 % jest towarem Niemieckim i Niemieckiej produkcji na terenie Polski . Gospodarka Polska jest całkowicie uzależniona od produkcji w Niemieckich zakładach pracy w Polsce dlatego też jesteśmy od 27 lat jako naród trzymani w biedzie czyli niskich dochodach...po to żeby Niemcy miały tania siłę roboczą i to Niemiecki rząd decyduje o naszych przychodach . Czy gdyby Polski robotnik u Polskiego pracodawcy zarobił choć połowę tego co Niemiec u siebie czyli 6 tyś zł ...kto by poszedł tyrać w Niemieckiej firmie w Polsce za 2,5 może 3,5 tyś ? Niemcy sprowadzili nas do tego do czego dążył Hitler Polska rasa podludzi ocaleje i będzie używana jako siła robocza , bez komentarza.
hłe hłe / 108.171.129.* / 2016-01-12 11:10
NIECH W RAMACH SANKCJI zamkną w Polsce swoje lidle i kałflandy.
I kaczorow / 176.190.183.* / 2016-01-12 11:43
Z Tuskowcami, bo to oni są odpowiedzialni za całkowite uzależnienie polski od zachodu.. na zachodzie można bez problemu zauważyć ,,wielkie polskie baranstwo,, widząc tamte korporacje,które rozpanoszyly się w polsce ,nawet woda w butelkach jest towarem ,który opłaci się exportowac do polski ,to już parodia i to całkowita ,tylko Tuskowcy i kaczory są winni tej parodii
mirek2506 / 176.241.245.* / 2016-01-12 11:39
W Polsce jest sześć Niemieckich sieci handlowych ...a nie tylko te dwie które wymieniłeś ...
Re112 / 77.255.247.* / 2016-01-12 11:08
a o to za unia? uniua gdzie władze sprawują Naziści i żydzi, z takiego zgrania na pewno nic dobrego nie wyjdzie
igo658 / 109.241.167.* / 2016-01-12 11:04
do tej pory rządzacy zachowywali się tak jakby swiat to tylko UE. Tylko o tych krajach mówiono i o te rynki walczono. Nie zauważano Azji, Afryki, Białorusi, Rosji (swoją drogą na embargu do Rosji to Polska jak zawsze straciła). Nic dziwnego, ze uzależniono nas od jednego rynku,a w tym czasie świat jak zwykle poszedł do przodu. Tzw pokazowi ekonomiści (nie wychodzący z TVP i TVN ) najpierw przekonali ze trzeba wszystko zamykać a później że trzeba handlować tylko z Niemcami
wr64 / 83.24.51.* / 2016-01-12 11:00
I jak widać z historii co nas nie zabije to nas wzmocni.Nie wolno dawać nikomu wodzić się za nos.Najpierw będą straty ,a potem przekuje sie na korzyści.Krajów ,które bardzo chętnie sprzedały by swoje towary w Polsce nie brakuje
Re112 / 77.255.247.* / 2016-01-12 10:56
mówicie o niemcach jako o sojusznikach? Traktują nas tam na równi z bydłem, wyzywają i szkalują. raz tam pracowałem lecz od razu na wstepie miaem przekichane przez pewnego Faceta, z początku myślałem że to niemiec bo strasznie na mnie krzyczał coś po niemiecku i gnębił . Tylko po jakimś czasie wyszło kim naprawdę jest, to rodowity Polak Który udawał Niemca bo inaczej byłby popychadłem Ich. Wtedy dowiedziałem się jak naprawdę jest. Zostaliśmy przyjaciółmi. a Historii naszego kraju nie nalęży zapominać Bracia. by znów nie dopuścić do tego co było a uwierzcie ze im chodzi o to aby zagarnąć tereny dawnych Prus, i niech ktoś mi powie że to nie prawda
Benek381 / 89.72.159.* / 2016-01-12 10:56
No właśnie!!! I tego nie chciało pojąć PO: włażenie w d... komukolwiek (np. Niemcom) na dłuższą metę powoduje tylko uzależnianie się od kogoś i osłabianie swojej pozycji (gospodarczej i politycznej). Trzeba mądrze odcinać się od Niemców i szukać rozmaitych rynków do wymiany handlowej i współpracy.
Toekkk / 94.254.129.* / 2016-01-12 11:19
Benek, ales ty madry, to ,oze wskaz te inne rynki zbytu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rbl / 188.252.16.* / 2016-01-12 10:55
Przeżyliśmy zamknięcie rosyjskiego rynku zbytu, to przeżyjemy też ewentualny brak niemieckiego. Nie ma co panikować. Znajdą się nowi odbiorcy
borubar / 217.99.253.* / 2016-01-12 10:53
Pan Macierewicz (historyk z wykształcenia) powinien zdawać sobie z tego sprawę, że los kaczystów (jak kiedyś Grabskiego) jest uzależniony od Niemiec i ... wisi na włosku. 91 lat temu Niemcy były krajem pokonanym przez Entantę, przynajmniej teoretycznie podległym rozporządzeniom zwycięzców (oczywiście Polska nie miała statusu pogromcy Niemiec, ale w imieniu Francji klinczowała Niemcy na wschodzie). Dziś Niemcy mają status przywódcy Europy zarządzajac ją w imieniu USA, Niemcy są też sojusznikiem Francji jadąc z nią na tym samym wózku. A więc pnie Macierewicz z Kaczyńskim: zaczynajcie bój! a jeszcze w tym roku wasz rząd dostanie kopa w d... od waszych własnych wyborców.
Elli / 217.99.255.* / 2016-01-12 10:59
Bez przesadyzmu. Nie jesteśmy Niemieckimi pachołkami, choć mało brakowało, gdyby Niemcy wygrały II wojnę światową. Niemcy umocniły się, będąc pod opieką USA, Francji i Anglii. Przegrani w czasie wojny, wzmocnili się pod nadzorem trzech państw (zwycięzców). Ale teraz są inne czasy. Nie pozwólmy Niemcom pluć nam w twarz! Brawo PiS!
druzyny1 / 62.87.254.* / 2016-01-12 10:45
Przynajmniej w tamtym okresie POLSKA zyskała nowe rynki i dobrze na tym wyszła. Ruszyły inwestycje a kraj zaczął się rozwijać. Każdy konflikt do czegoś nowego prowadzi.
jazu64 / 83.28.53.* / 2016-01-12 10:53
Masz rację konflikty prowadzą do dobrego! - tak może myśleć tylko jedynie słuszna racja!
Re112 / 77.255.247.* / 2016-01-12 10:43
on jest zdrajcą i klamcą ja mu nie wierzę to tak jak z córką dudy też była prawda? on powie prawdę o islamie? Zajrzyj do internetu i sptawdź co myśli o polakach: powiedział o ludziach którzy traktują jego jego transmisje na poważnie. że to barany które we wszystko co powie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy