Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc adwokata i radcy za darmo

Pomoc adwokata i radcy za darmo

Money.pl / 2011-07-18 17:00
Komentarze do wiadomości: Pomoc adwokata i radcy za darmo.
Wyświetlaj:
BARBARA KOLODZIEJ / 83.7.114.* / 2013-07-19 19:28
WITAM JESTWM MATKO 18 LATKA KTORY DO CZERWCA PRZEBYWAL W OSRODKU SOCJOTERAPII TAM POPELNIL KRADZIERZ DOSTAL 3 MIES WIEZ NA 3 LATA W ZAWIESZENIU PRZED WYJSCIEM POPELNIL ZNOW CZYN Z ART 280 1KK W ZW 283KK CO MU GROZI I JAK MOZNA GO URATOWAC PO WYJSCIU Z OSRODKA PRACUJE DOBRZE SIE ZACHOWUJE CZY MOZMA COS ZROBIC DLA NIEGO ZEBY NIE POSZEDL DO WIEZIENIA SYN MOWIL ZE GO NIE POBIL TYLKO ZABRAL PIENIADZE I PAPIEROSY KTORE TEN CHLOPAK BYL MU WINNY Z POWAZANIEM BARBARA KOLODZIEJ
olli / 213.241.28.* / 2013-07-07 23:03
Nie mogę zarejestrować się w Urzędzie Pracy , bo wynajmuję lokal. I mój dochód przekracza 800 zł. Co mam zrobic?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2013-08-20 11:21
Przestać wynajmować, lub wynajmować za niższą cenę, tak by dochód nie przekraczał 1/2 płacy minimalnej.
Uwaga- cena najmu nie może być rażąco niższa od rynkowej, bo:
- US może ją zakwestionować, wymierzyć podatek od ceny rynkowej
- US może uznać istnienie przychodu po stronie najemcy wynikającego z różnicy ceny rynkowej i płaconej wynajmującemu- pojawi się kwestia podatku po jego stronie.

----------------------------------------------Jak już w tym wątku napisano- nie służy on do zadawania pytań prawnych - jest starą informacją prasową.

Właściwym jest ten dział forum:

http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html
Katarzyna01 / 46.171.59.* / 2013-03-19 14:29
Witam,

ma pewnien problem, z komputera który jest zarejestrowany na działalność gospodarczą (mojej nalbliższej rodziny zresztą) znajdującą się i zarejestrowaną w domu w którym mieszkam wypłynęła rzekomo opinia umieszczona na forum; domniemam, że chodzi o niezbyt pochblebne informacje na temat jednego z największych w Polsce producentów dachówki ceramicznej.
O sprawie było głośno, w 2011 roku miał miejsce protest związkowców owej fakryki i ogólenie opinia panująca o zakładzie nie jest pochblebna.

Link do artykułu:
http://sroda.express-miejski.pl/forum_post/34857,pracodawca-mnie-nie-szanuje-protest-zwiazkowcow-roben.html#p35198

Do sądu zostali wezwani użytkownicy komputera (namierzono adres IP), tj. mój ojciec oraz brat którzy są wspólnikami oraz teraz będzie jeszcze dodatkowo wzywana moja siotra - także wspólnik firmy i moja osboa - któa jest tylko praktycznie użytkownikiem popołudniowym bo w firmie nie pracuję.

Najważniejsza w tym wszystkim jest kwestia, że w piśmie które otrzymał mój brat jest zarzut: wykroczenie art. 26 ust. 1 z dnia 16.04.1993 o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz. U. 2003.153.1503 z późn. zmianami); wyrok ustawowy: 93 paragraf 1 i 2 kpw.

Działalność jaką prowadzi moja rodzina jest nie jest w ogóle związana z branżą budowlaną tylko z medycyną; więc nie rozumiem czy można tu mówić tu o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Dodatkowo dodam, że nawet gdyby wypłynęła jakaś negatywna opinia na temat owego zakładu czy jest to niedopuszczalne, co z wolnością słowa i swobodnej wyrażania opinii...nie po to są właśnie fora aby je wyrażać?
A jak jest w sytuacji gdy personalnie o kimś nie wypowiemy się pochlebnie nie używając obelg?
..co zrobić w tej sytuacji...?


Bardzo proszę o pomoc w tej sparwie, dziękuję.
wiwan / 2013-03-19 14:37
Kogo Pani prosi ?
To dział krajowy forum Money.
Artykuł jest informacją o programie rządowym bezpłatnej pomocy prawnej sprzed 2 lat.
marka belki / 46.204.82.* / 2013-02-27 00:44
Proszę o pomoc wynajmowanym lokal za który płaciłem a właścicielka twierdzi że nie i podała mnie do sondau choć mam rachunki przegrałam mam płacić jeszcze raz mie nie stać bo nie pracuje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Patrycja 26 / 2013-02-11 12:00
Mam Problem wyjechalam za granice z synem jestem w niemczech dwa lata a muj syn ma 5 lat chodzi do szkoly niemieckiej wyszlam za maz za obywatela niemiec i ojciec mojego dziecka nie chce mi wyrazic zgody na zmiane nazwiska na moje i nie chce mi podpisac zgody na wyrobienie paszportu bo konczy sie jego waznosc co mam robic dziecko ma pozwolenie bez terminowy wyjazd za granice podpisany u notariusza przez ojca dziecka nie wiem co mam robic czy zlozyc pismo do sadu o to by dal mi ta zgode czy mam pozbawic go praw rodzicielskich ;(
Patrycja 26 / 2013-02-11 11:59
Mam Problem wyjechalam za granice z synem jestem w niemczech dwa lata a muj syn ma 5 lat chodzi do szkoly niemieckiej wyszlam za maz za obywatela niemiec i ojciec mojego dziecka nie chce mi wyrazic zgody na zmiane nazwiska na moje i nie chce mi podpisac zgody na wyrobienie paszportu bo konczy sie jego waznosc co mam robic dziecko ma pozwolenie bez terminowy wyjazd za granice podpisany u notariusza przez ojca dziecka nie wiem co mam robic czy zlozyc pismo do sadu o to by dal mi ta zgode czy mam pozbawic go praw rodzicielskich ;(
majbach / 2013-01-29 14:19
Witam na moim terenie Straż Gminna stawia fotoradary i wykonuje zdjęcia pojazdów od tyłu. Wysylają pismo o przekroczeniu prędkosci i nakazuje do zapłaty w kilku wariantach. Wysłałem pismo z prośbą o pomoc straży gminnej o okazanie zdjęcia z fotoradaru z przodu gdyż samochód jest pojazdem rodzinnym i jest użytkowany przez dane osoby które wymieniłem z imienia i nazwiska, napisałem również ze nie uchylam się od zapłaty mandatu. Na moje pismo przyszła odpowiedz iż uchylam sie od mandatu, że nie wskazłem kierowcy. Od zdarzenia minelo 2 do 3 miesięcy i napisałem, że nie pamiętam kto w danym dniu kierowal samochodem. Czy Straż Gminna nie powninna sprawdzić tych osób , które wymieniłem z imienia i nazwiska?, Czy może być mi postawiony zarzut wykroczenia art.96$3. jeżeli ja nie pamiętam i osoby które jeżdżą też nie pamiętają czy w danym dniu jechały czy może być mi postawiony zarzut za nie pamięć? Według mnie jest to zastraszanie ludzi w celu osiągniecia korzyści materialnych na rzecz gminny, ponieważ wydaje mi się ze Straż Gminna powinna przesluchać dane osoby a nie zastraszać właściciela pojazdu. Proszę o pomoc wysylam dokumenty i proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie. Z góry dziękuje
wiwan / 2013-01-29 19:49
Przeczytał Pan artykuł przewodni do wątku ?
Gdzie Pan wysyła dokumenty ?
Sławek K / 217.153.203.* / 2012-12-13 18:55
co zrobić jeśli w trakcie ciąży wygasa umowa a pracodawca nie ma zamiaru jej przedłużyć i wysyła świadectwo pracy do ZUS..u w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego? czy ma takie prawo czy też nie? i jeśli nie to co mam teraz z tym zrobić? proszę o pomoc
justyna110689 / 31.41.138.* / 2012-12-11 12:58
witam mam pytanie . czy skazany na rok pozbawienia wolności z artyk. narkomanij moze sie starac o elektroniczny dozór??? (branzoletke)???????????/
Daris / 86.90.6.* / 2012-09-11 18:51
witamy mamy problem mama nie placila czynszu za mieszkanie .urosla duza suma i teraz dzieci maja splacac dlug za mamy glupote mamy powyzej 20 lat. co mamy zrobic .prosimy o pomoc.
załamana800 / 79.162.198.* / 2012-08-15 18:52
tato przepisał gospodarstwo siostrze czy moge domagac sie od siostry spłaty
kamil644 / 83.8.92.* / 2012-07-24 21:33
witam mam problem komornik oskarzył mnie o dług w tp była sprawa zaocznie i czekam na egzekucję ale to nie mój dług dzwoniłam do tp i niby mam dług ale nigdy nie miałam telefonu na siebie ani nic takiego w tp powiedzieli że to pomyłka komornika a dług i tak jest co z tym zrobic i umowa zawarta nie jest podpisana prze zemnie a komornik pomylił dane co z tym zrobic
kinia1342 / 80.54.18.* / 2012-07-16 17:53
W październiku 2011 roku koleżanka przyprowadziła do mnie zabawke motorek zepsuty i połamany. Miala go odebrać za tydzień jednak tak sie nie stalo. W maju tego roku ona sie odezwałą żebym go wystawila na korytarz bo po niego przyjedzie wiec w niedziele wieczorem wystawilam go bo jechalam do stargardu. Gdy przyjechalam motorku nie bylo myslalam ze go zabrala a tu dzisiaj przyszla do mnie policja ze ja go ukradłąm co mam zrobic w takiej sytuacj/i
kinia1342 / 80.54.18.* / 2012-07-16 17:53
W październiku 2011 roku koleżanka przyprowadziła do mnie zabawke motorek zepsuty i połamany. Miala go odebrać za tydzień jednak tak sie nie stalo. W maju tego roku ona sie odezwałą żebym go wystawila na korytarz bo po niego przyjedzie wiec w niedziele wieczorem wystawilam go bo jechalam do stargardu. Gdy przyjechalam motorku nie bylo myslalam ze go zabrala a tu dzisiaj przyszla do mnie policja ze ja go ukradłąm co mam zrobic w takiej sytuacj/i
163123 / 176.111.132.* / 2012-07-08 12:07
Witam. mam problem z usługą pobieraczek.pl
Na adres email wysyłane są do mnie przez nich wezwania do zapłaty.
o kwocie niecałe 100 zł. Czytam o tym na portalach i piszą żeby nie płacić, że oni tylko straszą i wyłudzają pieniądze. Tą sprawą zajmuje się UOKIK,
Zalogowałam się u nich i "niby" rejestrując się tam zawarłam z nimi umowę. NIkt z nich o tym mnie nie poinformował e-mailem. Czytałam o tym na głównej stornie OKIK i piszą żeby nie płacić, nie wiem sama co robić + jestem nieletnia i podałam nieprawdziwe dane. logując się nic nie pobierałam z tamtej strony i tylko 1 się zalogowałam. CO ROBIĆ? POMOCY!

Najnowsze wpisy