Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Będzie można przewalutować kredyt

Pomoc dla frankowiczów. Będzie można przewalutować kredyt

Wyświetlaj:
masttt / 89.71.5.* / 2015-08-06 20:50
Trole do komputerów!!!!!!!!! jeszcze jest Trybunał, do zimy sporo zarobicie hehe a naiwni się denerwują komentarzami rzekomych posiadaczy kredytów w pln , przecież Ci co najbardziej atakują frankowiczów to pracujący na zlecenie banków zawodowi i przeszkoleni do manipulacji trole , którzy dostają za to niemałe pieniądze. Banki wydaja na takie osoby naprawdę duuuzo kasy bo jest o co walczyc zresztą nie tylko im płacą hmmm
Nic za dzrmo / 188.146.84.* / 2015-08-07 10:28
Nie jestem Trolem tylko osobą mającą pogląd na to co się dzieje . Nigdy nie korzystałem z kredytu hipotecznego ani w zł,ani we frankach . Posiadałem tzw, książeczkę mieszkaniową z pełnym wkładem przez 22lata i byłem w zamrażarce .Rodzice zmarli i to po nich jest mieszkanie ,aby odzyskać zgromadzone wkłady musiałem wykupić to mieszkanie na własność. Więc czemu teraz mam pomagać tym którzy piją sobie kawkę na tarasie czy w salonie a ja wielokrotnie zrobiony w bambuko . Jak kredyty ich dołują to niech za zgodą banku sprzedają swoje lokum i kupują coś na co ich będzie stać. Albo niech wykupi to bank i wynajmuje . Trzeba mierzyć siły na zamiary a nie żerować na innych
iwonamarta88 / 81.190.238.* / 2015-08-08 23:48
nic dziwnego, że czekałes na śmierć rodziców, aż będziesz mógł mieć swoje lokum.
Dla Twojej widomosci, chodzi w teu=j ustawie głównie o to, aby móc sprzedac mieszkanie i nie zostac z kredytem do spłacenia 200-300-400tys zł, bo taka jest różnica kursowa.
pewnie i tak nie zakumasz, więc możes znawet nie komentować
Garfield_Q / 31.179.58.* / 2015-08-06 20:44
Ale jaja jak ustawa przejdzie to:

1. najlepiej aby frank skoczył do 6 PLN. Wtedy większość frankowiczow wskoczy w dobry prób LTV i bedzie ok.
2. Osoby na granicy progu powinny wstrzymać spłatę kredytu aby dług wzrósł
3. W krytycznej sytuacji warto podpalić, lub zalać mieszkanie tak aby obniżyć jego wartość.


Gratuluje moi kochani posłowie....
garfield_Q / 31.179.58.* / 2015-08-06 23:23
Nie jestem trollem, całe życie płace podatki ( wysokie, zawsze najwyższy próg) mam kredy we franku świadomie, ale takiego obrotu sprawy sie nie spodziewalem. Radzę sobie i żyje sporo skromniej niż dawniej. Pracuje wiecej. Dlaczego ta ustawa ma pomagać tylko wybranym.? Dlaczego na zasadach które tak łatwo zafałszować? Dlaczego tylko frankowiczom? Ta ustawa dyskryminuje i dzieli. Sam szacunek wskazujący ze pomoc dostanie tylko co drugi frankowicz pokazuje dlaczego ta ustawa dzieli i jest zwyczajńie zła.
sas123456 / 5.172.247.* / 2015-08-06 20:15
Tą ustawę niech PO wsadzi sobie w d--ę . Ta ustawa nie daje nic frankowiczom ale daje tylko bankom .
DUDEK642 / 83.23.199.* / 2015-08-06 19:07
Ja dzisiaj straciłem przez tę ustawę 19% na akcjach swojego banku + będzie tracił mój fundusz inwestycyjny straci mój fundusz (Bank Pocztowy) z II filaru - PYTAM WIĘC: KTO PŁACI ZA FRANKOWICZÓW - BANKI CZY ZWYKLI OBYWATELE???????????????????????????????????????????
EX415 / 185.26.182.* / 2015-08-06 19:16
Patrzac pod katem emerytalnym to zyskales bo taniej kupisz swoje jednostki emerytalne.
Zwykły obywatel / 46.77.124.* / 2015-08-06 18:52
Kto pomoże drobnym akcjonariuszom banków..firm energetycznych energetycznych...funduszy emerytalnych i inwestycyjnych co uwierzyli w potęgę zielonej wyspy. Nie pójdę na wybory a już uwierzylem że ma się ku lepszemu lepszemuTeraz na kolanie tworzy się ustawę.Jedni lepsi od drugich a teraz nawet SLD zaszalało.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cage5 / 213.227.75.* / 2015-08-06 18:48
I bardzo słusznie bo w kredycie jest tylko 10% franka a reszta to zł kto do tego dopuszcza
Stafan / 89.72.240.* / 2015-08-06 18:33
to ja poprosze o oprocentowanie wegdłuk stawki wibor dla mojego kredytu złotówkowego, chciałbym 1,7% zamiast 4,5.... k...wa mać scyzoryk się otwiera jak to czytam.
mar1986 / 89.239.87.* / 2015-08-06 18:30
jezeli takie ustawy ma uchwalac PO, to wole nie glosowac PO, tym bardziej na PIS, kazda inna partia bedzie lepsza od tych dwoch
mar1986 / 89.239.87.* / 2015-08-06 18:07
dlaczego mamy pomagac osobom, ktore wziely kredyt frankowy, a kredyty zacianiete w innych walutach, dlaczego w przypadku takich niema pomocy ?
polka z kredytem / 83.6.38.* / 2015-08-06 17:53
No właśnie dla posłów zrobi się wszystko, bo to oni mają kredyty we frankach, ja mama w złotych i kiedy ja płaciłam wysokie raty to się ze mnie śmieli, to jest ryzyko, widziały a może czytały gały co brały i nie ma o czym mówić. Z tego przywileju skorzystają tylko oni, bo Kowalskiego nie stać nawet na to co mu proponują. banda złodziei i cwaniaków.
Antypis / 88.156.131.* / 2015-08-06 18:00
Ja mam kredyt we frankach i nadal płacę niską ratę. Tu nie chodzi o wysokość rat ale kapitał jaki jest do spłacenia. Tu chodzi też o to że banki wcale nie pożyczały franków. Kredyt niby we frankach a wszędzie złotówki. To tak jakby pożyczyć mercedesa, dostać malucha a spłacać mercedesa.
Atomik / 91.240.101.* / 2015-08-06 21:02
Skoro to oszustwo to idź do sądu i udowodnij że bank zrobił przekręt na walucie - wygrasz to pewnie nawet więcej zyskasz niż na tej ustawie... tylko wygraj w sądzie
olo999 / 194.42.119.* / 2015-08-06 17:35
Tak wrednego i zawistnego narodu to w życiu nie widziałem. Kredytowcy w PLN są zwierzętami, zawsze ujadają i nas wyzywają, zero kultury. Jak Pan Kulczyk umarł to też go obrażali po śmierci. Wstrętny ten nasz naród, oczywiście są wyjątki ale na tym forum ich nie znajdziesz zbyt wielu.
anym / 188.146.130.* / 2015-08-06 18:06
sam jesteś zwierzyną nam nikt nie dopłaca więc czemu frankowi-czą z moich pieniędzy ma się dopłacać
brali na własne ryzyko to niech teraz spłacają i niech mnie nie w********
Antypis / 88.156.131.* / 2015-08-06 18:03
No właśnie przecież ci co mają kredyty w PLN nic nie dopłacą do przewalutowania. Mówią tylko że im nikt nie pomógł, a zapominają ile wynosiły stopy procentowe PLN kilka lat temu a ile wynoszą teraz. Ciekawe że nie zauważyli jak im rata spadła.
kaafa / 94.254.145.* / 2015-08-06 19:02
Wy jak mieliscie mniejsze tez japy nie darliscie a my wiedzielismy, ze mamy placic i nic, ze rata wysoka. Po za tym w wiekszej ilosci przypadkow mieliscie kupione duze mieszkania i domy podczas gdy zlotowkowicze musieli zadowolic sie malym mieszkankiem. Biorac mieszkanie 60m2 musialabym placic rate 1800 zl podczas gdy u frankow nawet teraz raty takiej nie maja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dddddd / 178.235.0.* / 2015-08-06 22:48
A ie ci zapłacili za ten komentarz?
olo999 / 194.42.119.* / 2015-08-06 17:34
Tak wrednego i zawistnego narodu to w życiu nie widziałem. Kredytowcy w PLN są zwierzętami, zawsze ujadają i nas wyzywają, zero kultury. Jak Pan Kulczyk umarł to też go obrażali po śmierci. Wstrętny ten nasz naród, oczywiście są wyjątki ale na tym forum ich nie znajdziesz zbyt wielu.
Paul1 / 89.70.206.* / 2015-08-06 18:35
Trzeba było myśleć jak się brało kredyt w walucie w której się nie zarabia. Jak płaciliście 50% mniej niż "złotówkowiczowie" to frankowicze rysowali nam kółka na czole. Ja swój kredyt w PLN spłacam samodzielnie i nie wyciągam ręki po pomoc do Polaków. Jak wam nie wstyd. Sa ludzie co nie mają pracy, chorują i nie mają pieniędzy na życie i na leczenie i nie wyciągają ręki po pomoc radzą sobie sami. Nikt was nie zmuszał do brania kredytu we frankach. Teraz wszyscy są winni waszej bezmyślnej decyzji, cwaniactwa i arogancji..... WSTYD... po kredyty we frankach przychodzili ludzie na stanowiskach i zarabiający więcej niż przeciętny Polak a teraz ten przeciętny Polak ma wam pomagać?
I jeszcze mówisz o wrednym narodzie.... Jak taki wredny to spłacaj ten swój kredyt sam ...nie zawiązujcie komitetów, nie piszcie petycji i chodźcie do sejmu.......Jak jest się dorosłym to za swoje głupie decyzje trzeba ponosić konsekwencje!!!!
sswa / 178.235.0.* / 2015-08-06 22:50
uuuu - kolejny podstawiony ludek do wpisywania komentarzy. Mój drogi - czy ty naprawdę sądzisz, że ci co brali kredyty we frankach to krezusi? a słyszałeś, że nie mieli zdolności na złotówki? myśl człowieku, wiem, że to boli ale postaraj się choć raz.
aroo / 94.254.145.* / 2015-08-06 19:08
Prawda. Na nic biadolenie "nie wiedzialem". Trzeba czytac umowy. Pytac jak sie nie wie: a co jesli...? To nie raty na rok za pralke. Mi proponowano we franach. Pytanie proste: czemu rata az tak sie rozni. Facet cos gadal czego nie zrozumialem, ale uchwycilem jedno: kurs. Pytanie co jesli sie zmieni i wolalem nie przekonywac sie na wlasnej skorze. Wzialem w pln wieksza ale stabilniejsza, wiem na co byc przygotowanym. Boje sie euro ale to jest cos na co nie bede mial wplywu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
irek22 / 109.207.48.* / 2015-08-06 17:13
I znowu dla jednych marchewka ,dla innych "figa z makiem"! Kto Wam frankowicze kazał brać kredyt? Gdy ja 18 lat temu brałem kredyt w PLN to nikt z Was nie wiedział co to hipoteka.Nikt się nie użalał nad zmianami stóp procentowych i jak sobie poradzić z ratą o 20-40% większą. Teraz za Waszą ignorancję i głupotę będę i ja musiał zapłacić wyższymi kosztami banku!
olo999 / 194.42.119.* / 2015-08-06 17:24
S******.aj chłopie, czy to my robimy ustawy, że się nas czepiasz? Sam dostałeś pomoc w PLN kredycie "Rodzina na swoim" z naszych też podatków masz 8 lat mniej odsetek to jest około po 500zł płacisz mniejszą ratę kredytu przez 8 lat! co to może nie pomoc? a program MDM i dopłaty Państwa do kredytów w PLN na wkład własny po 30 do 50tyś zł to nie pomoc? nam mydlą oczy bo na tej propozycji nas jeszcze raz chcą przekręcić a nie pomóc!!!! Niech podadzą konkretny przykład kredytu w CHF przed i po ich propozycji
irek22 / 109.207.48.* / 2015-08-08 07:29
O czym ty gadasz??? 18 lat temu nie było żadnego programu "rodzina na swoim"!!! Mnie po roku raty wzrosły o 80% i nikt się na de mną nie rozczulał!!! A zresztą "widziały gały co brały"i teraz cierpcie za swoją pazerność.
jgfyb / 94.254.145.* / 2015-08-06 19:12
Jakos nie dostalem tej pomocy rodziny na swoim. I osoby we franach ja dostawali tez wiec podwojny bonus. Teraz wasze raty wyrownaly sie z naszymi. Trzeba bylo nie byc pazernym a nie teraz zebrac. Matka z malymi dziecmi w 38m2 zapomogi nie dostaje by dostal ja typ z domem 150m2
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
♣ / 89.71.18.* / 2015-08-06 16:59
Widziały gały co brały, a brały i śmiali się z tych co w złotówkach biorą.
PRE-XO / 212.160.172.* / 2015-08-06 16:59

Zgodnie z nowymi przepisami przewalutowanie hipotecznych kredytów następowałoby po kursie z dnia sporządzenia umowy restrukturyzacyjnej. Polegać ma ono na wyliczeniu różnicy pomiędzy wartością kredytu po przewalutowaniu a kwotą zadłużenia, jaką posiadałby w tym momencie kredytobiorca, gdyby w przeszłości zawarł z bankiem umowę o kredyt w polskich złotych, a nie w walucie obcej (ile zyskałby gdyby miał kredyt w złotówkach, a nie w helweckiej walucie).

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak będzie obliczana kwota hipotetycznego zadłużenia jakie bym miał gdybym wziął kredyt złotówkowy? Czy będą uwzględniali moje rzeczywiste wpłaty rat czy będzie to teoretyczna wartość zadłużenia jaką bym miał gdybym spłacał wyższe raty takie jakie spłacali złotówkowicze? Jeśli uwzględnią rzeczywiste raty to wychodzi na to, że nie pokrywałyby one nawet odsetek od kredytu jaki wziąłem więc o zmniejszeniu salda zadłużenia raczej nie byłoby mowy. Takie przewalutowanie oznaczałoby rozpoczęcie od nowa spłacania praktycznie pierwotnej kwoty kredytu ale już przy wyższym oprocentowaniu (WIBOR+marża) i przepadek na rzecz banku wszystkich moich dotychczas wpłaconych rat. Dodatkowo miałbym jeszcze zapłacić 10% jakiegoś hipotetycznego zysku banku, jaki miałby on gdybym był idiotą i chciał przewalutować sobie kredyt po obecnym niekorzystnym kursie rezygnując przy tym z zerowego oprocentowania obecnego kredytu frankowego na rzecz kilkuprocentowego oprocentowania WIBOR+marża. Gdzie tutaj pomoc dla frankowiczów bo nie za bardzo rozumiem?
KKhartoum / 160.83.30.* / 2015-08-06 17:34
Pomoc polega na tym, że jak przyjdziesz i powiesz bankowi, że chcesz przewalutować kredyt (wyzbyć się ryzyka walutowego), to bank to bezwzględnie zrobi i na tym, że możesz bez żadnych przeszkód wyzbyć się ryzyka, które zapewne według wszystkich podpisanych przez Ciebie dokumentów podjąłeś całkiem świadomie.
prosta dziewczyna / 178.235.203.* / 2015-08-06 17:59
Taką możliwość ma każdy kredytobiorca z kilkuletnim stażem bez żadnej łaski. Przewalutować po obecnym kursie i tym samym zwiększyć dług? Następnie spłacać z oprocentowaniem rat złotowych zamiast korzystać z marży bliskiej zeru we frankach? Podwójna strata!! Odczepcie się od frankowiczów - nie jest im potrzebna taka niedźwiedzia przysługa!

Najnowsze wpisy